דרוש מידע מיזם חדש של מרן עמוד ההוראה הגר"י זילברשטיין שליט"א למניעת חולדות ועכברים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בקיצור , @רמת אלחנני אמיתי אתה ...
דווקא במקרה הזה זה לא קשור להיותי תושב רמת אלחנן
עומד פה גדול הדור ומתריע על תופעה נכונה, אולי לא לכולם זה נחמד לשמוע את זה,
אולי לא לכולם זה נעים וכייף לשמוע את זה, אבל בשביל זה יש לנו גדולי ישראל, שהם מכוונים את הדרך, הם מורים לנו מה לעשות ובמה להתחזק, ובמה יש להשתפר, בכל התחומים שיהיו, ברוחניות ובגשמיות.

ראה הקב"ה צדיקים שהם מועטים, עמד ושתלם בכל דור ודור...

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לשואלים אם ניתן לחייב את אנשי העיר בהוצאות הנקיון, לא למדתי את זה בעיון אבל ייתכן שהרב זילברשטיין מצא לחייב את התושבים על פי חושן משפט סימן תיד סעיפים א-ב:

א לֹא יוֹצִיא אָדָם תִּבְנוֹ וְקַשּׁוֹ לִרְשׁוּת הָרַבִּים כְּדֵי שֶׁיִּדֹּשׁוּ וְיַעֲשׂוּ זֶבֶל; וְאִם הוֹצִיאָם, קְנָסוּהוּ חֲכָמִים שֶׁיִּהְיוּ כְּהֶפְקֵר וְכָל הַקּוֹדֵם בָּהֶם זָכָה מֵעֵת שֶׁנִּדּוֹשׁוּ וְהִשְׁבִּיחוּ. מִיהוּ יֵשׁ אוֹמְרִים, דְּאֵין מוֹרִין לוֹ לְכַתְּחִלָּה לְהַחֲזִיק רַק בַּשֶּׁבַח, אֲבָל לֹא בְּגוּפוֹ; וְאִם הִתְרוּ בַּבְּעָלִים וְלֹא סִלְּקוּ, מַפְקִירִין אוֹתוֹ לַכֹּל (טוּר ס''ד) . וְאִם קָדַם אָדָם וְזָכָה בָּהֶם מִשְּׁעַת הוֹצָאָה לִרְשׁוּת הָרַבִּים, אֵין מוֹצִיאִין מִיָּדוֹ. וְיֵשׁ אוֹמְרִים דְּלָא מְהַנֵּי תְּפִיסָה (ר''י וְרֹא''שׁ וְטוּר שָׁם) וְע''ל סִימָן שפ''ח. וְאַף עַל פִּי שֶׁהֵם כְּהֶפְקֵר, אִם הֻזַּק בָּהֶם אָדָם אוֹ בְּהֵמָה, הֲרֵי זֶה הַמּוֹצִיא חַיָּב לְשַׁלֵּם.
ב יֵשׁ לְכָל אָדָם לְהוֹצִיא אֶת הַזֶּבֶל וְהַגְּלָלִים לִרְשׁוּת הָרַבִּים בִּשְׁעַת הוֹצָאַת זְבָלִים, אֲבָל שֶׁלֹּא בִּשְׁעַת הוֹצָאַת זְבָלִים אָסוּר לְהוֹצִיאוֹ כְּדֵי לְהַנִּיחוֹ שָׁם, אֲבָל מוֹצִיאוֹ כְּדֵי לְפַנּוֹתוֹ לְאַלְתַּר (טוּר ס''א), וְכָל שֶׁכֵּן מַיִם נְקִיִּים וְשׁוֹפְכִין שֶׁלּוֹ שֶׁאֵין שׁוֹהִין וּמִתְעַכְּבִים בִּרְשׁוּת הָרַבִּים, שֶׁמֻּתָּר לְשָׁפְכָן אֲפִלּוּ בִּימוֹת הַחַמָּה; וַאֲפִלּוּ מַיִם סְרוּחִין, כָּל שֶׁדַּעְתּוֹ לְפַנּוֹתוֹ לְאַלְתַּר. וַאֲפִלּוּ מְתַקֵּן בּוֹר פָּחוֹת מִשְּׁלֹשָׁה טְפָחִים אֵין בְּנֵי רְשׁוּת הָרַבִּים יְכוֹלִים לְעַכֵּב (מָרְדְּכַי סוֹף ב''מ בְּשֵׁם מַהֲרַ''מ), וְלִצְבֹּר אוֹתָם שָׁם שְׁלֹשִׁים יוֹם, כְּדֵי שֶׁיִּהְיֶה נִשֹּׁף בְּרַגְלֵי אָדָם; וְאַף עַל פִּי כֵן אִם הִזִּיק חַיָּב לְשַׁלֵּם. וְחַיָּבִים עַל זֶה הַגָּלָל מִשּׁוּם גָּזֵל, כֵּיוָן שֶׁאֵין בּוֹ שֶׁבַח אִם נִדֹּשׁ, לֹא קָנְסוּ בּוֹ. הגה: וְיֵשׁ אוֹמְרִים דִּלְאַחַר שֶׁהֻזַּק, כָּל הַקּוֹדֵם בָּהֶם זָכָה (טוּר ס''ב).

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בפורום אחר כתבו שבזמנו לפני עשרות שנים כשהייתה שביתה גדולה בכל בני ברק (או בכל הארץ, איני יודע), וכל רבי עקיבא הייתה מלאה זבל, אז מרן הרב זילברשטיין הורה להזמין פינוי אשפה פרטי, ותושבי השכונה שילמו את הכל. אני לא גרתי אז בשכונה אז אני לא יודע, אני אברר את זה אצל זקני השכונה, אבל אם זה נכון, רואים כאן את הגדלות של הרב, שכך הוא אחז שצריך להיות על פי דעת תורה, שכונה נקיה ומצוחצחת, אז כך הוא עושה, ולא חושש למה יאמרו, ומה יגידו.

כתר מלוכה

משתמש פעיל
טוב שמחקו את ההודעות המזלזלות באחד מגדולי הדור. [ואני לא מרמת אלחנן.]
כדאי שלא ישאר מהם ציטוטים, גם אם הרב לא במפלגה שלך אסור לזלזל בו.
אני גר באחד מהאיזורים הכי שורצים.
מאז הויכוח באשכול הקודם שמתי לב יותר ויותר כמה גם לתושבים יש חלק בעניין.
צריך שינוי יסודי מכל הכיוונים.
לא העירייה לבד ולא התושבים לבד מספיקים בשביל שינוי כזה.

a jew

משתמש פעיל
לשואלים אם ניתן לחייב את אנשי העיר בהוצאות הנקיון, לא למדתי את זה בעיון אבל ייתכן שהרב זילברשטיין מצא לחייב את התושבים על פי חושן משפט סימן תיד סעיפים א-ב:

א לֹא יוֹצִיא אָדָם תִּבְנוֹ וְקַשּׁוֹ לִרְשׁוּת הָרַבִּים כְּדֵי שֶׁיִּדֹּשׁוּ וְיַעֲשׂוּ זֶבֶל; וְאִם הוֹצִיאָם, קְנָסוּהוּ חֲכָמִים שֶׁיִּהְיוּ כְּהֶפְקֵר וְכָל הַקּוֹדֵם בָּהֶם זָכָה מֵעֵת שֶׁנִּדּוֹשׁוּ וְהִשְׁבִּיחוּ. מִיהוּ יֵשׁ אוֹמְרִים, דְּאֵין מוֹרִין לוֹ לְכַתְּחִלָּה לְהַחֲזִיק רַק בַּשֶּׁבַח, אֲבָל לֹא בְּגוּפוֹ; וְאִם הִתְרוּ בַּבְּעָלִים וְלֹא סִלְּקוּ, מַפְקִירִין אוֹתוֹ לַכֹּל (טוּר ס''ד) . וְאִם קָדַם אָדָם וְזָכָה בָּהֶם מִשְּׁעַת הוֹצָאָה לִרְשׁוּת הָרַבִּים, אֵין מוֹצִיאִין מִיָּדוֹ. וְיֵשׁ אוֹמְרִים דְּלָא מְהַנֵּי תְּפִיסָה (ר''י וְרֹא''שׁ וְטוּר שָׁם) וְע''ל סִימָן שפ''ח. וְאַף עַל פִּי שֶׁהֵם כְּהֶפְקֵר, אִם הֻזַּק בָּהֶם אָדָם אוֹ בְּהֵמָה, הֲרֵי זֶה הַמּוֹצִיא חַיָּב לְשַׁלֵּם.
ב יֵשׁ לְכָל אָדָם לְהוֹצִיא אֶת הַזֶּבֶל וְהַגְּלָלִים לִרְשׁוּת הָרַבִּים בִּשְׁעַת הוֹצָאַת זְבָלִים, אֲבָל שֶׁלֹּא בִּשְׁעַת הוֹצָאַת זְבָלִים אָסוּר לְהוֹצִיאוֹ כְּדֵי לְהַנִּיחוֹ שָׁם, אֲבָל מוֹצִיאוֹ כְּדֵי לְפַנּוֹתוֹ לְאַלְתַּר (טוּר ס''א), וְכָל שֶׁכֵּן מַיִם נְקִיִּים וְשׁוֹפְכִין שֶׁלּוֹ שֶׁאֵין שׁוֹהִין וּמִתְעַכְּבִים בִּרְשׁוּת הָרַבִּים, שֶׁמֻּתָּר לְשָׁפְכָן אֲפִלּוּ בִּימוֹת הַחַמָּה; וַאֲפִלּוּ מַיִם סְרוּחִין, כָּל שֶׁדַּעְתּוֹ לְפַנּוֹתוֹ לְאַלְתַּר. וַאֲפִלּוּ מְתַקֵּן בּוֹר פָּחוֹת מִשְּׁלֹשָׁה טְפָחִים אֵין בְּנֵי רְשׁוּת הָרַבִּים יְכוֹלִים לְעַכֵּב (מָרְדְּכַי סוֹף ב''מ בְּשֵׁם מַהֲרַ''מ), וְלִצְבֹּר אוֹתָם שָׁם שְׁלֹשִׁים יוֹם, כְּדֵי שֶׁיִּהְיֶה נִשֹּׁף בְּרַגְלֵי אָדָם; וְאַף עַל פִּי כֵן אִם הִזִּיק חַיָּב לְשַׁלֵּם. וְחַיָּבִים עַל זֶה הַגָּלָל מִשּׁוּם גָּזֵל, כֵּיוָן שֶׁאֵין בּוֹ שֶׁבַח אִם נִדֹּשׁ, לֹא קָנְסוּ בּוֹ. הגה: וְיֵשׁ אוֹמְרִים דִּלְאַחַר שֶׁהֻזַּק, כָּל הַקּוֹדֵם בָּהֶם זָכָה (טוּר ס''ב).
על נקיון רשות הרבים ותיקונו התושבים משלמים די והותר בארנונה ולא מקבלים תוצאות וזה אשמת העיריה
על החצרות והשטחים הפרטיים שעליהם מדבר המכתב ההלכה הזאת לא מדברת
ולכן מעניין מה המקור ואני בטוח שיש

ר' יהונתן

משתמש פעיל
אני חושב שהעירייה צריכה לצאת במיזם כל בנין שינקה את החצר שלו מכל הליכלוך והגרוטאות יקבל שיפוץ קל לחצר וכן דשא סינטטי לבנין
כמובן שהעירייה צריכה לעלות בקמפיין עוצמתי את עניין הניקיון וכן ההורים צריכים לשמור ולחנך את הילדים לענין הניקיון

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
טוב שמחקו את ההודעות המזלזלות באחד מגדולי הדור. [ואני לא מרמת אלחנן.]
כדאי שלא ישאר מהם ציטוטים, גם אם הרב לא במפלגה שלך אסור לזלזל בו.
אני גר באחד מהאיזורים הכי שורצים.
מאז הויכוח באשכול הקודם שמתי לב יותר ויותר כמה גם לתושבים יש חלק בעניין.
צריך שינוי יסודי מכל הכיוונים.
לא העירייה לבד ולא התושבים לבד מספיקים בשביל שינוי כזה.
אקדים ואומר שאני כן מהמפלגה הנל,
וגם מי שמחוץ למפלגה הנל יודע שהרב זילברשטיין שליט"א הוא בהחלט אחד מגדולי הדור....

אבל ואבל גדול,
למה העיריה לא חשבה לבד על קמפייןכזה?
כולנו יחד שומרים על עיר נקיה ?? (אני לא קופירייטרית..)
למה ? למה גדול הדור צריך לרדת לזוטות כאלו??
מה אף אחד שם בעיריה - וכן גם התושבים!! לא הבין את זה לבד??
הרי היה כאן אשכול קודם בענין שבו שומעים במפורש , שנבחרי הציבור אומרים שאין כמעט בעיה כזו...(הקלטה הזויה!!)

מדוע אנחנו הדרדרנו עד לרמה שגדול הדור צריך לחנך אותנו על ניקיון?

כתר מלוכה

משתמש פעיל
על נקיון רשות הרבים ותיקונו התושבים משלמים די והותר בארנונה ולא מקבלים תוצאות וזה אשמת העיריה
על החצרות והשטחים הפרטיים שעליהם מדבר המכתב ההלכה הזאת לא מדברת
ולכן מעניין מה המקור ואני בטוח שיש
מה זה משלמים?
מדובר על אדם שזורק זבל או רהיטים לרשות הרבים. מה זה קשור למה שמשלם?
הוא מזיק את הרבים!
אין לי מושג מה המקור להלכה.
אבל הארנונה לא מתירה לאדם ללכלך.

כתר מלוכה

משתמש פעיל
אקדים ואומר שאני כן מהמפלגה הנל,
וגם מי שמחוץ למפלגה הנל יודע שהרב זילברשטיין שליט"א הוא בהחלט אחד מגדולי הדור....

אבל ואבל גדול,
למה העיריה לא חשבה לבד על קמפייןכזה?
כולנו יחד שומרים על עיר נקיה ?? (אני לא קופירייטרית..)
למה ? למה גדול הדור צריך לרדת לזוטות כאלו??
מה אף אחד שם בעיריה - וכן גם התושבים!! לא הבין את זה לבד??
הרי היה כאן אשכול קודם בענין שבו שומעים במפורש , שנבחרי הציבור אומרים שאין כמעט בעיה כזו...(הקלטה הזויה!!)

מדוע אנחנו הדרדרנו עד לרמה שגדול הדור צריך לחנך אותנו על ניקיון?
ההודעה לא כוונה אלייך אלא למי שזלזל ומחקו את ההודעות.
בקשר להקלטה ההזויה סטייל רון קובי, אף אחד לא יכול לדבר נורמלי עם אדם שבא לעשות רייטינג ולא להציע הצעות, קחו את נציג הליכוד בפרופורציה.
בקשר לעירייה. גם אני כועס עליהם מאד, זה לא מוריד אחריות מתושבים שצריכים להתנהג כבני אדם גם בלי קמפיין.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
איך הגענו למצב שבו העירייה צריכה לחנך אותנו?
העיריה בכל מקום "מחנכת"== עושה קמפיינים על ניקיון,
בימים אלו יש קמפיין בגבעתיים, על ניקיון אחר הכלבים..
בתל אביב יש קמפיינים על ניקיון אחת לחודשיים....

התושבים משלמים כל חודש לעיריה ארנונה גבוהה מאד!
היא יכולה לעשות את זה גם.....
(וגם יכולה לנקות יותר...)

בכל בנין מתוקן, אם יש לקות בנושא ניקיוון , וועד בית כוב מודעה בחדר המדרגות/מעלית.. (וזה בבנינים שמלמים וועד בית ויש ניקיון..)

a jew

משתמש פעיל
מה זה משלמים?
מדובר על אדם שזורק זבל או רהיטים לרשות הרבים. מה זה קשור למה שמשלם?
הוא מזיק את הרבים!
אין לי מושג מה המקור להלכה.
אבל הארנונה לא מתירה לאדם ללכלך.
המכתב מדבר על השטחים הפרטיים לא על רשות הרבים

כתר מלוכה

משתמש פעיל

(וגם יכולה לנקות יותר...)

בכל בנין מתוקן, אם יש לקות בנושא ניקיוון , וועד בית כוב מודעה בחדר המדרגות/מעלית.. (וזה בבנינים שמלמים וועד בית ויש ניקיון..)
לא מצדיק את העירייה כי לדעתי היו צריכים להתחיל להשתולל עם משהו ולא לחכות לאיזה תוכנית גדולה.
דבר ראשון שיראו שהם עובדים באמת על זה ולא רק דיבורים.
בפחים כן ראיתי שילוטים חדשים ואזהרות על קנסות.
מספיק? ממש לא בכיוון.

a jew

משתמש פעיל

העיריה מבינה שהיא לא יכולה לעשות קמפיין כזה כשהעיר כ"כ מוזנחת מגללה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה