פריפריה מידע על הר יונה

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

אדיר נוף הגליל

משתמש פעיל
נפתח בית חינוך לבנות הראשון לקהילות הכלל חסידי בהר יונה על טהרת הקודש, זאת עקב הביקוש ההולך ומתגבר לדיור בשכונה המהווה מקום לאלפי משפחות חרדיות המעוניינות בדיור בר השגה
הר יונה המתפתחת שמהווה חלק מפתרון מצוקת הדיור מושכת אליה רבות מקהילות הקודש של כלל החסידים אם זה קהילות תוא”י ברסלב בעלזא הקיימות כבר במקום עם מאות משפחות ואם זה קה”ק שקנו דירות בהמוניהם ומתעתדים ממש בקרוב לעבור גור ערלוי, טשרנוביל, קהל חסידי ירושלים, דושינסקי, סאטמאר, נדבורנא ירושלים ועוד קהילות שבימים אלו ממש סוגרים חוזים על עוד ועוד דירות.
דבר נפלא זה יצר צורך להרים את הכפפה ולהקים את הבית חינוך לבנות הראשון הכלל חסידי לקהילות שאינם מוכנים לקבל תקציבים מהמדינה הציונית
ואכן העסקן הר”ר מנחם לנדא הי”ו שידיו רב לו בענייני הציבור, ייסד את הבית חינוך הראשון.
בית החינוך יעמוד תחת הכוונתו של גאב”ד חוג חת”ס ב”ב הגרי”מ אלטמן שליט”א
ביום שני התקיים מעמד ייסוד וקביעת השם לבית חינוך לבנות ע”י הנדיב הנגיד הרה”ח ר’ מרדכי זיסקינד סגל לנדא שליט”א מלונדון שנדב את ייסוד הבית חינוך ואף השם נקרא “בית שרה” ע”ש אמו מרת שרה בת ישראל ע”ה
במעמד השתתפו הגרי”מ אלטמן שליט”א גאב”ד חוג חת”ס ב”ב שחיזק את ידי הנגיד והעסקנים לבניית בית לשמירת החינוך הטהור
כמו”כ השתתף ונשא דברים המשפיע הגה”ח ר’ יחזקאל ארלנגר שליט”א שנשא דברים חשובים ותקיפים בעניין השמירה על טהרת החינוך פך השמן הטהור לבל תיגע בו יד זדים
הציבור יצא מהמעמד בתחושה שזה הבית גדול יהיה ובס”ד עזר השי”ת בידינו יצליח
IMG_7013-min-scaled.jpg
IMG_7010-min-scaled.jpg
IMG_6977-min1-scaled.jpg

אדיר נוף הגליל

משתמש פעיל
@אדיר נוף הגליל בקובץ שצירפת נכתב כי נסיעה מב"ב לנוף הגליל היא שעה
בדיקה בוויז עכשיו מראה שעה ועשרים בעוד לעפולה שעה ושמונה דק'
@אדיר נוף הגליל בקובץ שצירפת נכתב כי נסיעה מב"ב לנוף הגליל היא שעה
בדיקה בוויז עכשיו מראה שעה ועשרים בעוד לעפולה שעה ושמונה דק'
לא אני ערכתי את הקובץ . אולי הם התכוונו כשהכביש ריק:)
אני נסעתי את זה שעה וחצי רק בלי פקקים ובכביש 6

יודלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני נסעתי את זה שעה וחצי רק בלי פקקים ובכביש 6
וזה עוד ברכב,
הבעיה היא 90% מהמשפחות הצעירות שרוצות לבוא לגור בנוף הגליל - אין רכב,
והם אמורים להתנייד בתח"צ, שיאריך מאוד,
לכן א"א להביא רק נתונים של משך הנסיעה ברכב פרטי.

די

משתמש סופר מקצוען
סליחה שאני אומר, אבל אולי תקנו רכב?
כמה עולה אחזקת רכב (כולל מחיר הרכב, ברכב זול בתשלומים) בערך 2000 ש"ח בחודש , שווה ערך למשכנתא על 400,000, דירת 4 חדרים בריכוזים חרדיים עולה בערך 2 מיליון ובנוף הגליל 900,000 (חדשה), חיסכון של 1.1 מיליון, מינוס 400,000 "על הרכב", ס"ה רווח נקי של 700,000 אחרי שיש לכם רכב "בחינם".

D

Deleted member 64624

אורח
נערך לאחרונה ע"י מנהל:

צפוני אבוד

משתמש מקצוען
סליחה שאני אומר, אבל אולי תקנו רכב?
כמה עולה אחזקת רכב (כולל מחיר הרכב, ברכב זול בתשלומים) בערך 2000 ש"ח בחודש , שווה ערך למשכנתא על 400,000, דירת 4 חדרים בריכוזים חרדיים עולה בערך 2 מיליון ובנוף הגליל 900,000 (חדשה), חיסכון של 1.1 מיליון, מינוס 400,000 "על הרכב", ס"ה רווח נקי של 700,000 אחרי שיש לכם רכב "בחינם".
באמת הרבה מאוד משפחות מחזיקות כאן רכב [מעל 70% - אצל הליטאים, אצל החסידים תלוי איזו חסידות], זה מאוד עוזר עם המרחק כאשר כל אחד יודע שמבני ברק לירושלים או בית שמש או קריית ספר לוקח בערך שעה או יותר מדלת לדלת וכך עם הרכב מהר יונה לוקח בערך אותו זמן.

כולם

משתמש חדש
מישהו יודע לכתוב מה מחירי הדירות למכירה ולהשכרה לפי וועדת הדיור בהר יונה

DOVID1234

משתמש חדש
1.גם אני מצטרף לשאלה הנ"ל מה המחיר של שכירות 4 חדרים בהר יונה,
2. ואם מישהו יכול להסביר איך השכונה מתחלקת ליטאים חסידים, האם יש בנינים נפרדים או שהכל בערבוביה,
3. האם מלבד השש בנינים של נתיב יש עוד דירות של ליטאים ,
4. ומתי הדירות של מחיר למשתכן מתאכלסות ועם מי, וכי לא היה שם ועדת קבלה,
5. והאם יש באופן כללי דירות תמיד ריקות,
אנו חושבים לעבור לקראת תחילת שנה,
אשמח שיחכימו אותי בעניין תודה רבה.

בייסי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אוטומציה עסקית
1.גם אני מצטרף לשאלה הנ"ל מה המחיר של שכירות 4 חדרים בהר יונה,
מבחינת הועדה 1.800₪, מבחינת בעלי הדירות ???
אני מבקש מאלו ששוכרים דירות שמה להחכים אותנו.
2. ואם מישהו יכול להסביר איך השכונה מתחלקת ליטאים חסידים, האם יש בנינים נפרדים או שהכל בערבוביה,
3. האם מלבד השש בנינים של נתיב יש עוד דירות של ליטאים ,
לא
4. ומתי הדירות של מחיר למשתכן מתאכלסות ועם מי, וכי לא היה שם ועדת קבלה,
בקרוב ממש.
סביר להניח, שרוב הציבור יגיע בתיאום עם ועדת הקבלה.
הרבה דירות הם בבעלות חסידי בעלז שהתארגנו לרכוש בעת שהתקיימה ההגרלה (וכמו שהיו התארגנויות כאלו בחריש).
אף בן אדם נורמלי לא רוצה לגור באזור שהוא 'לא רצוי'.
5. והאם יש באופן כללי דירות תמיד ריקות,
לא מומלץ לסמוך על זה. בטח בה' וראה טוב.
אנו חושבים לעבור לקראת תחילת שנה,
אשמח שיחכימו אותי בעניין תודה רבה.
יתכן, שיהיו עוד שני בנינים חסידיים שיאתכלסו אז. ויתכן גם שהאכלוס תדחה קשה לדעת.
אם אתה מחפש דירה לזמן קיץ יתכן שדירה זו מתאימה לך.

DOVID1234

משתמש חדש
תודה רבה,
אמור להיות פיצוץ של דירות ממחיר למשתכן שם לא ?
מסתמא שקנו הרבה להשקאה. לא?

בייסי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אוטומציה עסקית
תודה רבה,
אמור להיות פיצוץ של דירות ממחיר למשתכן שם לא ?
מסתמא שקנו הרבה להשקאה. לא?
אין שמה הרבה דירות של מחיר למשתכן.
אולי במכרזים הבאים.

DOVID1234

משתמש חדש
אני שמעתי שבבניינים של ברסלב לכתחילה זה מעורב, האם מישהו יכול לאשר שזה נכון.

ברסלבר כוסף

משתמש פעיל
בבנינים של ברסלב שנבנים כעת הבנתי שרובם הם מדושנסקיא וחלק מסאטמער וממש קצת הם ברסלב .
נראה לי אפשר להתחיל לקרוא לזה "הבנינים של דושנסקיא";)
(דיברתי עם חסיד דושנסקיא שקנה שם ואמר לי שכ 85 אברכים כבר חתמו חוזה בבנינים אלו).
שתי הבנינים שכבר בנויים שנקראים של ברסלב הם ג"כ מעורבים בתולדות א"י ועוד.
(ככה אני הבנתי, כמובן שעדיף שמישהו שיותר מתמצה במקום יאשר את הדברים).

קול תורה

משתמש פעיל
בבנינים של ברסלב שנבנים כעת הבנתי שרובם הם מדושנסקיא וחלק מסאטמער וממש קצת הם ברסלב .
נראה לי אפשר להתחיל לקרוא לזה "הבנינים של דושנסקיא";)
(דיברתי עם חסיד דושנסקיא שקנה שם ואמר לי שכ 85 אברכים כבר חתמו חוזה בבנינים אלו).
שתי הבנינים שכבר בנויים שנקראים של ברסלב הם ג"כ מעורבים בתולדות א"י ועוד.
(ככה אני הבנתי, כמובן שעדיף שמישהו שיותר מתמצה במקום יאשר את הדברים).
שלושת הבנינים החדשים בהמשך לשתי הבניינים של ברסלב הם דושינסקיא (חוץ מ 10 דירות הכל היה סגור לדושינסקיא, עד כמה שהם ימלאו ורק אחרי זה זה השתחרר, 10הדירות מלכחילה שייכים לברסלב)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה