דרוש מידע מטריקס - מודיעין עילית

תותית י.

משתמש מקצוען
כן, השאלה איפה בארץ, ובאיזו סביבת עבודה. בתל אביב ברור אפשר לקבל כפול כמתחילה. במודיעין עילית לא. ובכ"ז לא נרוץ לכל מקום עבודה שמוכן לשלם
במרכז באמת (יש שם גם כמה בנות ממודיעין עלית)
סביבת עבודה כמו שכבר כתבתי בחדר רק עם נשים חרדיות צוות מעורב

אני456

משתמש מקצוען
סביבת עבודה כמו שכבר כתבתי בחדר רק עם נשים חרדיות צוות מעורב

קמאטק?

זה אכן מיזם חשוב (או חברה?)
מה שכן, לפי הידוע לי אין להם ים של משרות וגם הם לא לוקחים כל מסיימת סמינר, אבל זה רק משמועות.

תותית י.

משתמש מקצוען
כן
זה לא נראה לי מיזם זה פשוט חברה שמכניסה בנות לעבודה אבל בשונה ממטריקס הם נותנים לבנות להיות עובדות חברה
הם נותנים עבודות במשכורות של לפחות 10K
הבנתי שהשנה כן היו להם משרות להציע
גם הם לא לוקחים כל מסיימת סמינר
הם בוחנים את כל הבנות שעושות את התוכנית שלהם ולפי זה הם מחליטים למי לתת ראיונות ולמי לא
החברות שהם מכניסים לשם בנות זה חברות חילוניות ויש להם תנאים: חדר רק עם חרדיות, לפחות 3 חרדיות בחברה, סינון לאינטרנט

ברכון

משתמש מקצוען
לא יודעת באיזה בועה אתן נמצאות,
אבל מטריקס זה לא תנאים טובים, גם לא מבחינה סוציאלית,
אבל אכן אם את מגבילה א עצמך לעבודה רק במודיעין עילית.
אז אכן אין הרבה היצע...
חברת הייטק - לא משנה איפה ממוקמת
יום מחלה מלא מהיום הראשון או מקסימום מהיום השני.
ותנאים סוצאיליים זה ממש לא רק זה, כמה ימי מחלה? כמה ימי חופשה? הפרשות לקופות? ועוד ועוד....
ואת בהחלט יכולה לשמור על העיקרון של לשבת בחדר רק עם בנות - ולפעמים גם רק עם בנות חרדיות,
אינטרנט מסונן, ועוד....

קצרה

משתמש מקצוען
מטריקס הם כמו חברת תיווך בין העובדות לחברות ולוקחת חלק לא קטן מהמשכורת לעצמה.

רוב העובדות בהייטק עובדות בחברות מהסוג הזה.
המושג נקרא אאוטסורס
ם בנות שעובדות במשרדי ממשלה ויושבות בהם בפועל ובבנקים ובחברות ביטוח ובעוד שאר חברות-
עובדות באאוטסורס.

שזה אומר שהמעסיק שלהם הוא חברה שלוקחת X עבור כל שעה של העובד ומשלמת X-Y לעובד עצמו.
וזה ה"עסק" של החברות האלו והפרנסה שלהן - לגייס עובדים ולהרוויח את הפער.
כמה הפער?? רוב הלקוחות של החברות הללו אינן פריאריות והן לא משלמות יותר מדי הרבה ביחס למה שהעובד מקבל אלא פער מוסכם של אחוזים.

חברות לנשים חרדיות שאינן משלמות הרבה לא תמיד גוזרות קופון שמן יותר מהחברות שמשלמות הרבה -
הרבה פעמים הן מרוויחות אותו דבר על עובד שמקבל הרבה - הן פשוט מצליחות בעזרת התימחור הנמוך להשיג לעצמן לקוחות.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
יש הרבה שעובדות בOutsourcing
אבל נראה לי יומרני לקבוע ש-
בדקת את זה אמפירית?
כי אם זה אינטואיטיבית,
לי זה לא מרגיש ככה מהתבוננות סביבי.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
המושג נקרא אאוטסורס
ם בנות שעובדות במשרדי ממשלה ויושבות בהם בפועל ובבנקים ובחברות ביטוח ובעוד שאר חברות-
עובדות באאוטסורס.

שזה אומר שהמעסיק שלהם הוא חברה שלוקחת X עבור כל שעה של העובד ומשלמת X-Y לעובד עצמו.
וזה ה"עסק" של החברות האלו והפרנסה שלהן - לגייס עובדים ולהרוויח את הפער.
כמה הפער?? רוב הלקוחות של החברות הללו אינן פריאריות והן לא משלמות יותר מדי הרבה ביחס למה שהעובד מקבל אלא פער מוסכם של אחוזים.

חברות לנשים חרדיות שאינן משלמות הרבה לא תמיד גוזרות קופון שמן יותר מהחברות שמשלמות הרבה -
הרבה פעמים הן מרוויחות אותו דבר על עובד שמקבל הרבה - הן פשוט מצליחות בעזרת התימחור הנמוך להשיג לעצמן לקוחות.
אני יודעת את כל זה.
גם אני עובדת ב OUTSORCE של חברה מסויימת. אבל מהבית.

קצרה

משתמש מקצוען
אני מכירה אישית בנות שעובדות בהייטק ומקבלות ימי מחלה החל מהיום הראשון ומשכורות פי 2 ויותר ממה שציינו כאן (ג'וניוריות)

זה לא אומר שכל חברה נותנת את התנאים הללו.
יש חברות ויש חברות...

גם חברות חילוניות בעלות שם - יש כאלו שלא נותנות יום מחלה מהיום הראשון או שנותנות אותו רק בתנאי שלא עברת X ימי מחלה בשנה לעולם.
יש כאלו שמאפשרות את ההטבה של יום מחלה מהיום הראשון רק בכפוף לשכר חודשי נמוך יותר.

קצרה

משתמש מקצוען
יש הרבה שעובדות בOutsourcing
אבל נראה לי יומרני לקבוע ש-

בדקת את זה אמפירית?
כי אם זה אינטואיטיבית,
לי זה לא מרגיש ככה מהתבוננות סביבי.

את נמצאת בסביבה מענינת.
כן זה בדוק.

יש חברות הייטק שהמפתחים עובדים בהם - חברות שהמוצר שהן מוכרות הוא תוכנה שלהן שהם מוכרים לאחרים.
כל משרדי הממשלה/בנקים/חברות ביטוח/קופות חולים ועוד הרבה עסקים שנזקקים למחלקת פיתוח - עובדים בדרך כלל עם אאוטסורס.
זה לא אומר בהכרח שהם לא משלמים משכורות מעולות. לרוב - הם פשוט מוסיפים יותר כסף מכל מיני שיקולים שלהם.

תנאים מועדפים לנשים חרדיות (גם במקומות מעורבים ושמשלמים היטב) - יש יותר הרבה מן הזן השני.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
את נמצאת בסביבה מענינת.
תודה על הקביעה,
אבל אין ממש איך להוכיח את זה.
מעניין באמת לפתוח סקר.
יש חברות הייטק שהמפתחים עובדים בהם - חברות שהמוצר שהן מוכרות הוא תוכנה שלהן שהם מוכרים לאחרים.
כל משרדי הממשלה/בנקים/חברות ביטוח/קופות חולים ועוד הרבה עסקים שנזקקים למחלקת פיתוח - עובדים בדרך כלל עם אאוטסורס.
ידוע.
זה עדיין לא מסביר איך הגעת למסקנה שהקבוצה הראשונה קטנה מהשניה.
זה לא אומר בהכרח שהם לא משלמים משכורות מעולות. לרוב - הם פשוט מוסיפים יותר כסף מכל מיני שיקולים שלהם.
לא נכנסתי בכלל לעניין המשכורות.

קצרה

משתמש מקצוען
הן עובדות תחת חברת כוח אדם? במסגרת של נשים חרדיות?

זו כנראה התשובה.

לא יודעת עם ב"מסגרת של נשים חרדיות".
אבל בסביבה מותאמת לאישה חרדית. עם הרבה חרדיות בצוות ובבנין.

ותחת חברת כוח אדם -
בוודאי שיש המון שמקבלות יום מחלה מהיום הראשון.

באופן ספיציפי על מטריקס-
מבין כלל מעסיקי החרדיות במסגרות רק של נשים חרדיות - למיטב הבירורים שלי בין עובדות ומכרות - הם היותר מומלצים והיותר מעניקים תנאים.
הכל ענין של ביחס למי :)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מעניין באמת לפתוח סקר.
אשמח אם עובדי הייטק יענו פה -

קצרה

משתמש מקצוען
מעניין באמת לפתוח סקר.

בשביל סקר צריך מדגם מייצג שבנוי בצורה נכונה.
אחרת זה חסר משמעות. וממשיך ייצג חתך מסוים בלבד.

ממה שאני רואה - אופי העבודה בחברות הייטק מול אופי העבודה בחברות שצורכות שירותי הייטק -
מכתיב את זה שלחרדיות (במיוחד אמהות) נוח יותר לעבוד בחברות מן הזן השני.

יש אחוז גדול מאד של חרדיות שעובדות בחברות ממשלתיות למשל - ושם יש רק אאוטסורס.

אני456

משתמש מקצוען
אני לא הדוברת של מטריקס :)

עבדתי שם כמה שנים, עובדות פרשו כנפיים ועפו ופתאום גילו שעל אף הקיטורים, יש דברים בהם מטריקס נותנים תנאים מועדפים על פני חברות כוח אדם אחרות, גם אם העובדת יושבת במשרדי החברה (יותר קורה במשרדים ממשלתיים).

לחברות הייטק "שוות", לא קל להתקבל, בטח ובטח שבלי ניסיון.
פשוט כל אחת צריכה לעשות את מערך השיקולים שלה ולא להרגיש זעם קדוש על הניצול עוד לפני שעברה ראיון בל מקום שהוא.

פרקטית הייתי אומרת שכדאי לקחת משרה שמקדמת ונותנת ערך מוסף בקורות חיים ולהמשיך ולחפש במקרה ולא מרוצים.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ממה שאני רואה - אופי העבודה בחברות הייטק מול אופי העבודה בחברות שצורכות שירותי הייטק -
מכתיב את זה שלחרדיות (במיוחד אמהות) נוח יותר לעבוד בחברות מן הזן השני.

יש אחוז גדול מאד של חרדיות שעובדות בחברות ממשלתיות למשל - ושם יש רק אאוטסורס.
אז את עדיין טוענת שזה לפי השערתך ולא אמפירי.
אגב, אני לא אומרת שאת וודאי טועה,
רק שלא צריכים להיות נחרצים בלי לבדוק.
ויש הבדל עצום בין: הרבה לבין: רוב

קצרה

משתמש מקצוען
הן עובדות בחברה חילונית בחדר של נשים חרדיות בלבד
ותחת החברה עצמה.

כשעובדים תחת החברה עצמה - מצוי יותר לקבל יום מחלה מהיום הראשון בהייטק.

תחשבי על זה שחברת אאוטסורס - הרווח של העסק שלה וה"מוצר" שלה - זה העובד בעצמו.
והיא בעצם לא מרוויחה על מוצר אחר וההוצאות שלה בדרך אליו זה תשלום לעובד.
ולכן יש יותר "מתח" בנושא ימי מחלה בעבודה תחת אאוטסורס או נסיונות לגרום לעובד לצאת למה שפחות ימי מחלה.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
אז את עדיין טוענת שזה לפי השערתך ולא אמפירי.
אגב, אני לא אומרת שאת וודאי טועה,
רק שלא צריכים להיות נחרצים בלי לבדוק.
ויש הבדל עצום בין: הרבה לבין: רוב

אני טוענת שהענין נבדק - לא על ידי.
כתבתי במפורש - כן זה נבדק.

זו לא השערה שלי . מצד שני לא ראיתי איזה נתונים בעיניים או מחקר מסודר.
ותמיד יכול להיות שלגורם שטען לנתון הזה - יש אינטרס כלשהו להציג מצג כזה.

goldyl

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשר להגיע במטריקס למשכורות יפות מאד כמו שכבר ציינו פה.
ואפשר להישאר שנים על אותו סכום.

זה בעיקר תלוי פרויקט (=חברה) שעבורו עובדים, ומידת שביעות הרצון של המנהלים הישירים (לא מטריקס) מהעובדת.
גם בשוק הכללי, לא כל חברה משלמת אותו שכר, וכאן זה בעצם קורת גג שמאספת תחתיה מגוון נרחב של חברות.

וסתם לידע כללי, יש למטריקס גם יתרונות (בעיקר סוציאליים) שלא כל חברה אחרת בתחום כח אדם בהייטק נותנת, כמו יום מחלה מלא מהיום השני והלאה ועוד.
סליחה אבל זה הצחיק אותי
ברב המקומות נותנים מהיום הראשון...סליחה מהשעה הראשונה
וגם בחברת מטריקס יש מושג כזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה