דרוש מידע מחפש סרט על נזקי העישון שמתאים לבחורים צעירים

מצב
הנושא נעול.

menajem

משתמש רשום
יש לי ילדים סמוכים לבר מצווה, ואני חושש שבעוד כמה שנים הם יתחילו לעשן, אפילו אם זה רק קצת בפורים או בגלל לחץ חברתי (ככה הרבה מתחילים). בחדר של הילדים שלי יש כבר חברים שהתחילו לעשן , וזה מדאיג אותי. אני יודע שבישיבות קטנות וישיבות גדולות זה נהיה צרה צרורה.
נראה לי שהגורם העיקרי לכך הוא חוסר מודעות לנזקים של העישון. בחורים חושבים שזה רק עניין של מותר או אסור, ולכן סומכים על כמה גדולים זצ''ל וראשי ישבות ושליט''א שעישנו אבל לא מבינים שגם עם זה מותר, אין זה אומר שלא גורם להם נזקים בריאותים שפשוט לא נעים לחיות איתם.

אני מנסה ליצור אצלם אסוציאציות שליליות לגבי עישון על ידי כך שהם יראו את ההשלכות המסוכנות של זה. חשבתי להראות להם סרט תיעודי על נזקי העישון שיגרום להם לשנוא את זה ולפחד להתחיל.
כמובן אני צריך משהו נקי לשומרי תורה ומצוות, ואולי אפ' משהו רק מצוייר, שיותר קל שיהיה נקי, וגם מותאם לרמת הבנה של ילד

האם יש לכם המלצות לסרט תיעודי שמתאים לרמת של ילדים ויוכל לעזור במטרה הזאת?

גם אם יש רק באנגלית, זה שווה לי אולי אפשר לעשות לזה כיתוביות, ונראה לי שממש יש צורך בציבור לדבר כזה,
תודה רבה!

menajem

משתמש רשום
בישיבות זה עבר כל גבול בחור שלא מעשן יש לו כוח אדיר לעמוד בלחץ חברתי
אני לא מבין למה המשגיחים לא עושים לזה כלום
אני לא דן את המשגיחים לכף זכות כלל וכלל, אבל נראה לי שגם אילו היו רוצים לא היה ביכולתם,
המשגיח הוא יכול סה''כ לצייר להם שזו אסור, ויהיה תלוי ביר''ש שכל בחור, וזה באמת לא כ''כ יעיל, אחרי שיש הרבה דמויות שעישנו או מעשנים, וכולם יודעים לצטט את האג''מ וכו' וכו'.
מקסימום יכול לאסור את עישון בישבה, וזה רק יהפוך את זה למים גנובים נוספים,

אני חושב שהאופן הכי קל לעשות את זה, הוא ע''י יצירת התנייות שליליות אצל הילדים, לפני שהגיעו לשלב של הלחץ החברתי, בחור שלא יודע מה הוא מרוויח מלא לעשן, מאד קשה לו לעמוד מול החברה,
ואילו בחור שיודע שמרוייח מלא הוא גאה, בזה לא מעשן ויכול לצחוק על ה ''טיפשים'' שמבזבים את הכסף ואת הבריאות שלהם על עישון,

אבל בשביל זה צריך לעשות לילד ''שטיפת מח'' נגד כל ה''שטיפת מח'' שחברה עושה, צריך לעבוד על זה
ולכן חשבתי את מה שכתבתי מקודם

יש מקומות שעושים יותר מזה, לוקחים את הילדים לבתי חולים וכדו' למחלקות שמאושפזים שם האנשים במצב חמור בגלל, זה, ורק לראות את הפרצוף של האנשים האלה, זה גורם לילד זעזוע, להתחיל עם זה.
דוקא אם היה אפשר כאן בא''י זה היה טיול שהייתי שמח לעשות, אבל לא נראה לי שיש מקום שאפשר לעשות כך, ועוד שיהיה מקום צנוע

קלמן לייב

משתמש צעיר
יש מקומות שעושים יותר מזה, לוקחים את הילדים לבתי חולים וכדו' למחלקות שמאושפזים שם האנשים במצב חמור בגלל, זה, ורק לראות את הפרצוף של האנשים האלה, זה גורם לילד זעזוע, להתחיל עם זה.
רק תזהרו שהילד לא יחווה טראומה לדברים אחרים כתוצאה מכך

אנונים

משתמש חדש
טיול למחלקה 3 אנקולוגית בהדסה עין כרם תפתור את הבעיה.
יש אפשרות גם לדבר עם דוקטור נחושתן מהדסה עין כרם, הוא ישמח לבוא חינם ולהרצות לבחורים בחינם.

blue eagle

משתמש מקצוען
לא טיול בהדסה ולא סרט יעזרו שהילד לא יעשן
פתיחות עם הילד שלא יעשן מאחורי הגב....
ולהתפלל שיגדל אז יפסיק

נ.ב. לפעמים עדיף שיעשן קצת וזה יהיה לו לשחרור מאשר שיחפס דברים אחרים לשחרור......
מדבר מעשן כבד לשעבר שהפסיק.....

זבנג

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נ.ב. לפעמים עדיף שיעשן קצת וזה יהיה לו לשחרור מאשר שיחפס דברים אחרים לשחרור......
מדבר מעשן כבד לשעבר שהפסיק.....
ממש לא!!!
לדעתי הדבר הכי לא מובן- זה העישון הראשון-
הרי יודעים נזקים וזה בכלל לא באמת מושך בתחילה (חוץ מלחץ חברתי) זה לא שמכורים כבר, אח"כ מתחילים להתמכר ואי אפשר להפסיק...
אצלנו במשפחה היה דוד שהיה מעשן כבד יחסית והחיים שלו היו נראים זבל! ריאות פחם, הוא כל הזמן היה בבית החולים והתחנן שנתפלל עליו, חצי מהחיים שלו היה חולה בצורה קשה ובסוף נפטר מזה...
אצלנו במשפחה לא מסוגלים לחשוב על עישון בגללו...
לא מבינים איך בן אדם במודע מכניס את עצמו לזה...

משה שאחא

משתמש פעיל
אולי שיעשו סרט עם המשקפות בתלת מימד אם יעשו את זה מוצלח אני מאמין שיהיה לזה מימון ממשרד הבריאות

MP3+

משתמש פעיל
ממש לא!!!
הרי יודעים נזקים וזה בכלל לא באמת מושך בתחילה (חוץ מלחץ חברתי) זה לא שמכורים כבר, אח"כ מתחילים להתמכר ואי אפשר להפסיק...
אצלנו במשפחה היה דוד שהיה מעשן כבד יחסית והחיים שלו היו נראים זבל! ריאות פחם, הוא כל הזמן היה בבית החולים והתחנן שנתפלל עליו, חצי מהחיים שלו היה חולה בצורה קשה ובסוף נפטר מזה...
אצלנו במשפחה לא מסוגלים לחשוב על עישון בגללו...
לא מבינים איך בן אדם במודע מכניס את עצמו לזה...
אז אצלינו במשפחה גם היה דוד מעשן כבד שנפטר מהמחלה בריאות וגם החיים שלו היו נראים זבל.
תכל'ס זה לא נראה שמידי דגדג למשהו. מין הרגשה שלי זה בטוח לא יקרה.
ולמרות מה שראו יש כאלו שהתחילו לעשן.

;) תן חיוך

משתמש רשום
איומים והפחדות עוזרים בדרך כלל למשך כמה ימים,
מנסיון אצלינו במשפחה ,זה להטמיע גאווה ש"אני לא מעשן" נגד החברה הסוחפת.
אכן כן
מומלץ ללמוד את הגישה של אלן קאר, יש לו ספר שמסביר
או לפחות לקפוץ לאתר שלו.

ככל שמפחידים יותר
זה יותר אקשן לעשן
שאלו את הבחורים

חושך

משתמש צעיר
אני לא דן את המשגיחים לכף זכות כלל וכלל, אבל נראה לי שגם אילו היו רוצים לא היה ביכולתם,
המשגיח הוא יכול סה''כ לצייר להם שזו אסור, ויהיה תלוי ביר''ש שכל בחור, וזה באמת לא כ''כ יעיל, אחרי שיש הרבה דמויות שעישנו או מעשנים, וכולם יודעים לצטט את האג''מ וכו' וכו'.
מקסימום יכול לאסור את עישון בישבה, וזה רק יהפוך את זה למים גנובים נוספים,

אני חושב שהאופן הכי קל לעשות את זה, הוא ע''י יצירת התנייות שליליות אצל הילדים, לפני שהגיעו לשלב של הלחץ החברתי, בחור שלא יודע מה הוא מרוויח מלא לעשן, מאד קשה לו לעמוד מול החברה,
ואילו בחור שיודע שמרוייח מלא הוא גאה, בזה לא מעשן ויכול לצחוק על ה ''טיפשים'' שמבזבים את הכסף ואת הבריאות שלהם על עישון,

אבל בשביל זה צריך לעשות לילד ''שטיפת מח'' נגד כל ה''שטיפת מח'' שחברה עושה, צריך לעבוד על זה
ולכן חשבתי את מה שכתבתי מקודם

דוקא אם היה אפשר כאן בא''י זה היה טיול שהייתי שמח לעשות, אבל לא נראה לי שיש מקום שאפשר לעשות כך, ועוד שיהיה מקום צנוע
ממש ככה!
אני מכיר משגיח באיזה קהילה חסידית שמדבר הלוך ושוב נגד זה ולא הצליח למגר את זה בישיבה שלו. שזה כולל קנסות וכו
מה שהוא הצליח, שבחורים פוחדים לעשן מולו או מול המצלמות.
אבל מעשנים בשירותים או בחדרי השיעורים (לא בזמן השיעור) שם אין מצלמות...
מניסיוני.
אולי כדאי להפחיד את הילד כשהוא עוד צעיר וכך יש אולי תקווה שכשהוא יתבגר ויהיה בחור הוא פשוט יפחד מזה ולא יתחיל
אחרי שהוא עובר את תהליך ההתבגרות ולא עישן זהו! אין כבר ניסיון!!

ספוילר...
אני פחדן ולכן לא התחלתי כשהייתי בחור וכיום אין לי את הניסיון הזה

CE3D

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
יש הסרטה ישנה מאד אצל חסידי צאנז (גלנץ)
במחנה קיץ לבחורי ישיבה קטנה, הביאו את אבי זצ"ל שעישן בעבר לפני 60 שנה
והוא סיפר על עצמו שראה כתבה בעיתון עם צילום איך נראית ריאה של אדם מעשן
ומיד הפסיק

לעלוב ב"ש

משתמש פעיל
מניסיון שראיתי בשטח אין למשגיח מה לעשות
אם הוא רואה אלקטרונית או סיגריה
הדבר היחיד שבוא יכול לעשות זה נו נו ולקחת את זה
והבחור אחרי חמש דקות כבר יקנה חדש
הדבר היחיד שיש לו 50% הצלחה זה לא לעשן בשטח הישיבה
לא טיול בהדסה ולא סרט יעזרו שהילד לא יעשן
פתיחות עם הילד שלא יעשן מאחורי הגב....
אני מכיר מלא הורים שאמרו לי הבן שלי לא מעשן.......
כי אני פתוח איתו וכו'
בפועל הוא צודק הבן שלו לא מעשן......הוא מקטר.........
כמובן בלי להכליל יש ילדים ויש ילדים
ספוילר אני לא מעשן כי יש לי כמה במשפחה שנפטרו מהמחלה בריאות
לאחר עישון כבד וזה מה שגרם לרתיעה
אבל זה ברור שבעולם הישיבות יש גירוי עצום להתחיל לעשן
וגם אלה שלא נקראים מעשנים יקחו פה ושם שאכטה

MOZ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עישון בחשמלית היא באותה רמת סיכון כמו עישון רגיל?

blue eagle

משתמש מקצוען
אני מכיר מלא הורים שאמרו לי הבן שלי לא מעשן.......
כי אני פתוח איתו וכו'
בפועל הוא צודק הבן שלו לא מעשן......הוא מקטר.........
לא טענתי שפתיחות תעזור שלא יעשן ....
אלא, מלחמה - ודאי לא תעזור!
פתיחות - תעזור שנדע מה המצב, שהילד לא מסתיר....
אלא יגרום שהילד לא יהיה אנטי ויש סיכוי שיפסיק יום אחד.....
ומה שטענתה שיש פתיחות והילד קטר אז כנראה אין פתיחות !

blue eagle

משתמש מקצוען
ממש לא!!!
בענייך....
היית פעם בישיבה?
עישנת פעם?
בחור לא חושב על העתיד
והרוב זה לא לחץ חברתי אלא "אני גדול" "בא ננסה משהו חדש"
והרוב אחרי הסגריה הראשונה מתחברים א"א לגמד סיגריה !!!
זה כייף גם ליפני ההתמכרות. מה לעשות!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה