מחפשת משפטים חכמים, מסקנות, תובנות....

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עוד בחדשות:
שוטרי מרחב מוריה במחוז ירושלים עצרו אתמול רכב פרטי מאבו טור לבדיקה, בתום ספירת הנוסעים התברר כי ברכב ישבו 17 ילדים

אהבתי את הביטוי "בתום ספירת הנוסעים התברר". הנהג מחכה בצד לתוצאות הספירה. והשוטרים: רגע, יש שם עוד מחוז שעדיין לא ספרנו... חכה, עדיין לא הגיעו תוצאות האמת מהספסל השלישי...

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
דמיינו את חברי פורום כתיבה מקצועית פותחים צוואה של סבא זקן. אחרי 120 ויותר, כמובן.
אממ, הפיסוק לא משהו. התחביר. העלילה גנרית. את הקטע השני הייתי מעביר לסוף. ואת הדירה הייתי מעביר אליי.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בוא'נה זה מלחיץ. אתה לא מאמין באמונות תפלות?

-איזה חוסר מזל, ראיתי חתול שחור ולא היה לי שום רוק בפה...
- אויש, גם אתה מאמין למשפט "לא אוכלים חתול שחור בפה יבש"? זו אמונה תפלה! תאכל, ושיהיה לך לבריאות!‏

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תגיד, מנהלים לא מרגישים צורך להיות פופולריים?

ברצינות חפצת? בכיף.
ברור שניהול בא על חשבון פופולריות. זה מחויב המציאות גם אם אתה מנהל הדומה למלאך. וכל שכן כשאתה ממש ממש ממש לא.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תאוריית הקשר

שלום לך ראש עיריית ביתר עילית מר הרב הדר סמדר.
העיר בראשותך היא העיר עם מספר הילדים הגבוה ביותר בארץ באחוזים. מה סוד ההצלחה?

דודאים.

סליחה?

דודאים הוא סוג צמחים עשבוניים רב שנתיים, ממשפחת הסולניים. על ראובן אבינו מסופר כי מצא דודאים בימי קציר חיטים בשדה...

כן, כן, אני יודע מה זה דודאים. אבל מה הקשר?

נטענו דודאים בכל פינה בעיר. בכיכרות, גינות נוי, פארקים, אדניות...

נו, ו...?

אנחנו משקים את הדודאים כמובן לפי מידת הצורך, בטפטפות או על ידי גננים. בעונת החורף אנו משקיעים פחות בהשקיה בגלל ההשקיה הטבעית של הגשם אך אנו במעקב מתמיד תדיר.

אבל מה הקשר?

אדוני, אם נגמרו לך השאלות אתה יכול לסיים את הראיון. לא צריך לחזור שוב על שאלות שכבר שאלת וקיבלת עליהם תשובה.

הרשה לי להיות ישיר וממוקד: האם אתה זוקף את המספר הגבוה של הילדים בעיר לזכותך ולזכות העירייה שאתה עומד בראשה?

הכל כמובן רק בסיעתא דשמיא ומלמעלה. אך ה' נתן לבני האדם את הבינה היכולות והתקציבים לקדם את המטרות, וברוך ה' רואים הצלחה גדולה. אני רוצה לציין את מר הרב שאול כפרוביץ מחזיק תיק החינוך שעושה עבודה נהדרת באופן אישי, הרב מר אסף אברבנאל מחזיק תיק שיפור פני העיר על כל פעולותיו הרבות, ואת הרע ומר מנשה שערוביץ מחזיק תיק רווחה מכוח הסכמים קואליציוניים. למנהל המוקד העירוני הרב גהה הרצוג וכמובן בראש ובראשונה לגברת שלוותה מנהלת ויוזמת פרוייקט "דודאים" שכבר הצמיח הרבה פרחים ובוודאי יצמיח גם פירות.

אנחנו מאוד מודודאים.. מודים! מודים לך אדוני. שבוע טוב.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
באחת אמרתי, יש קונה עולמו בשעה אחת.

בשתיים חשבתי, ובשתיים יעופף.

מקווה שלא נצטרך להגיע לפדה בשלוש נפשי.

התעללות בקשיש חסר ישע.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בימיו הטובים של הנגיד הרב גוטניק, שהיה כידוע לא רק כהן ונדיב, וכהן, אלא גם כהן, באותה תקופה של שיא תפרחתו הגיע פעם לשבת שכולה תשבחות בבית הכנסת החדש דאז בירושלים.

בשיא התפילה ותפרחתו עלה הנגיד הנדיב הנ"ל שכזכור הוא גם כהן, לברך את העם בברכת כהנים.

אמר אב אחד לבנו, אם אתה מביא לי את הנעליים שלו אני קונה לך אופניים.

הלך הבן וחזר בפנים מכורכמות: יש שם שני אנשים ששומרים עליהן...

הה"ד: שמור נעלינו מפני ילדים, שמור נא ואל תעזוב.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הֲרֵינִי מוֹחֵל לְכׇל מִי שֶׁהִכְעִיס וְהִקְנִיט אוֹתִי, אוֹ שֶׁחָטָא כְּנֶגְדִּי בֵּין בְּגוּפִי בֵּין בְּמָמוֹנִי בֵּין בִּכְבוֹדִי בֵּין בְּכׇל אֲשֶׁר לִי, בֵּין בְּאֹנֶס בֵּין בְּרָצוֹן, בֵּין בְּשׁוֹגֵג, בֵּין בְּמֵזִיד, בֵּין בְּדִבּוּר בֵּין בְּמַעֲשֶׂה, וְלֹא יֵעָנֵשׁ שׁוּם אָדָם בְּסִבָּתִי.

מקווה שאתה לא אומר גם את תפילת הדרך ברוורס.

(2000)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה