מחיר למשתכן מחיר למשתכן רמת בית שמש ד

me80284

משתמש מקצוען
זכינו במחיר למשתכן בבית שמש
ד'2 לפני יותר מחצי שנה
יש למישהו מושג מה קורה עם הזכייה הזו
לא, אנחנו לא מעוניינים לשמוע על החסרונות אותם אנחנו כבר יודעים.
השאלה עם יש למישהו מידע מה קורה שם
עוד אין היתרי בניה
מי יודע עם מי אפשר לדבר???

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מי היזם?

בעקרון, אני מכירה לפחות שלושה יזמים שבתהליכים מתקדמים לרישוי. הבעיה היתה שדי באמצע התהליך הועדה (מונטג) החליטה ש50 אחוז מהדירות יהיו בנות שלושה חדרים שזה יותר ממה שהתבע מחיבת. היו על זה וכוחים ועיכובים, כרגע המצב שכולם מבינים שאין ברירה ועושים את השנויים הנדרשים. ברגע שהתכנון המחודש יסתיים ימשיכו בתהליכי רישוי. זה לא יקרה ברגע. אבל גם לא משהו מאד ממושך, לדעתי בעוד כמה חודשים היזמים הראשונים יתחילו לקבל היתרים. בשלב ראשון הם יקבלו היתרים לעבודות עפר ובהמשך לבינוי.
בכל אופן הנל מתיחס לכמה יזמים שאיתם יש לי קשרי עבודה, יתכן שיש יזמים שיש להם עוד עיכובים. אבל בגדול זה המצב.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא. אין לי. אבל לפי מה שאני יודעת הם לא במצב יותר מתקדם ממה שתארתי למעלה. חזון גלילי הם החברה שהכי מתקדמת מבחינת הליך הרישוי.
בכל אופן לגבי השאלה של פותחת האשכול מה אפשר לעשות? אין מה לעשות. אין לכם מושג כמה היזמים לחוצים לקדם את ההיתר ותהליך הבניה. זה אינטרס קדם כל שלהם...אז פשוט תתפללו בשבילם לסיעתא דשמיא.
גם לגבי העיריה, אין עיריה שמפשטת הליכים כמו העיריה הזו אבל בכל אופן אלו תהליכים שלוקחים זמן.

nicky

משתמש מקצוען
לא, אנחנו לא מעוניינים לשמוע על החסרונות אותם אנחנו כבר יודעים.

אני דווקא כן אשמח לשמוע על החסרונות (וגם על היתרונות....)

ואגב מה הכוונה ד'2? כמה ד' יש? חשבתי שיש רמת בית שמש ד' וזהו....
תודה!

me80284

משתמש מקצוען
החסרונות של מחיר למשתכן העיקריים כדלהלן:
לוקח זמן עד שהדירות מוכנות נניח 4-5 שנים מרגע הזכיה וכל זה בהשערה כי אין תאריכים לכלום!
יכולים לזכות מבין הבוחרים - האחרונים מה שאומר זכיה במחיר שלא בטוח אפשר לעמוד בו (יש פרויקטיים שיש בהם דירות בשווי שתי מליון ) אז אולי כדאי לקנות משהו אחר
אין עם מי לדבר
אי אפשר לשנות כלום
וכל שינוי אחר כך מייקר

בגדול אלו החסרונות - יכול להיות שיש עוד

רמה ד' תתחלק לפחות לשתיים ויכול להיות לשלוש כמו שיש ג'1 וג'2
פשוט אותו אזור אבל לא ממש

בהצלחה בכל

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא תמיד לוקח זמן...
מהרגע שבוחרים דירה יש כבר חוזה עם זמן מסירת הדירה....
לקחת בחשבון שתמיד אפשר לומר לא אם נשאר לך דירה יקרה מידי,
ואל תשכחי שאם מונטג התעקש וניצח ש50 אחוז מהדירות יהיו 3 חדרים -כך שיש לכם סיכוי טוב...
וזה שא"א לשנות כלום
הוא לא רק חסרון הוא גם יתרון גדול - נכנסים לסיפור עם סכום ברור מאוד לגבי העלות,
כי הרי אין שידרוגים...
תכלס' אני בעד...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי מושג לגבי הפרויקטים שהוזכרו כאן. אני אמנם מתכננת פרויקטים של מחיר למשתכן, אבל כמה בודדים לעומת עשרות הקיימים. אז לצערי לא יכולה לעזור.
אני כן יכולה לעודד שמרבית היזמים העיכובים יקרים להם יותר מלכם ולכן עושים בהחלט מאמצים. וגם שהתכנית כל הזמן משתפרת, אם לדוג' בעבר יזמים היו מגדילים דירות מאחר והדירות נמכרות לפי מטרים היום גדל דירה מוגבל במס' המטרים. יש גדל מינימלי לחללים שונים ומפרט טכני מחייב. כמובן שזה שוק רחב ויש יזמים טובים יותר ופחות ומתכננים טובים יותר ופחות, אבל משרד השיכון מנסה להגן על הרוכשים ולייצג אותם.

שמול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני דווקא כן אשמח לשמוע על החסרונות (וגם על היתרונות....)

ואגב מה הכוונה ד'2? כמה ד' יש? חשבתי שיש רמת בית שמש ד' וזהו....
תודה!
יש ד' 1-2-3-4-5 עד חמש, כל אחד זה בין 2000-ל2500 דירות

tsipo

משתמש רשום
קופץ על האשכול...
לגבי "שערי בית שמש"
יש לך מידע?
גם אני זכיתי שם... אם למישהו יש מידע על הפרויקט אשמח שיעדכן.
כמו כן האם יש קבוצת מייל /ווצאפ של הזוכים?

לוקח זמן עד שהדירות מוכנות נניח 4-5 שנים מרגע הזכיה וכל זה בהשערה כי אין תאריכים לכלום!
שימו לב שהזוכים בחודש יולי בפרויקט של חזון את גלילי כבר בחרו דירות, והתחייבו להם לדירות בנויות במאי 2020 (שנתיים וחצי). ולאחמ"כ על כל חודש שזה לא בנוי, 150 אחוז של דמי שכירות.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הבנתי שהצפי בפרויקטים בבית שמש - שנתים להוצאת רשיונות ועוד שנתים שלש של בניה...
שנתיים להוצאת רשיונות ממתי?
איך אפשר להגיד משפט כזה כשמדובר באלפי יח"ד של יזמים שונים. חלק מהדירות כבר בתהליך רישוי שנה, חלק לא יצאו עדיין למכרז. אמירה כזו היא סתם, אין לזה שום משמעות.

ולגבי ההוא שאמר מחיר למסתכן, ההסתכנות היא שוות ערך לכל דירה שאתה רוכש על הנייר עם בטחונות מלאים..
הרי עד שאתה בוחר דירה אתה לא שם שקל ולא מחויב כלום, במידה ומציעים לך דירה שאהבת, והמחיר מתאים לא תשלם שקל נוסף, הכל לפי חק המכר והתקנים הכי מחמירים. בקיצור המשחק מילים שלך נחמד אבל אין קשר למציאות.

חרמון

משתמש מקצוען
שנתיים להוצאת רשיונות ממתי?
איך אפשר להגיד משפט כזה כשמדובר באלפי יח"ד של יזמים שונים. חלק מהדירות כבר בתהליך רישוי שנה, חלק לא יצאו עדיין למכרז. אמירה כזו היא סתם, אין לזה שום משמעות.

.
אני מדברת בעיקר על הפרויקטים האחרונים שהוגרלו,
פחות או יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה