דיון מחירי הדירות לאן?

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
ובדיוק בגלל זה בנק לאומי מדבר עכשיו על משכנתאות ל35 שנה...
זאת בדיוק היתה כוונתי רק שהוא לא היחיד השולט.
וגם ככל שתוקפת ההלואה מתארכת הרי שלא באמת מחיר הדירה יכול לגדול משמעותית מפני הריבית דריבית.
אינה דומה הארכה מ 20 ל 25 שנה להארכה מ30 ל 35 שנה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
את זה שמענו,
אני מחכה להסבר מדוע,
תראה...
אני פחות מסתכל על מספרים כמה דירות מול כמה אנשים
אני יותר מסתכל על מגמות ובעלי האינרטסים
ומאמין שהעולם זז לפי מה שהם מחליטים

ולכן ההסבר הוא מאוד מאוד פשוט

כל עוד בעלי האינטרסים מחזיקים בשלטון
הסבירות שמחירי הדיור ירדו באופן קיצוני
הוא לא סביר
ולכן מי שנמנמע מקניית דירה למגורים בגלל זה
הוא למעשה מהמר באופן לא חכם

א.כי אין לו יציבות רק בגלל שאולי מחירי הדיור ירדו
בב.במידה ומחירי הדיור יעלו ,אז הוא עוד יותר מסכן את היציבות שלו למגורים בדירה משלו
ג.גם אם מחירי הדיור ירדו -בעומק זה לא אמור להפריע למי שקונה דירה למגורים
אין שום נ"מ אם הדירה התייקרה או הוזלה חוץ מהרגשה פסיכולוגית
כי רגע הקנייה הוא הרגע שקובע את המחיר האמיתי של הדירה
ואם זה הוזל בהמשך אז זה למעשה הפסד על הנייר שלא אמור לעניין אותך כל עוד אתה לא מתכוון למכור את הדירה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ירידה נוספת של 40K ש"ח נוספים מאז יום שישי וקונים אין...

האברך ממיר

משתמש מקצוען
והנה עוד מוכר לחוץ, הפעם ברמה ה', בדירה שאמורה להימסר עוד 3 חודשים (וכנראה הרוכש צריך לשלם את היתרה עד אז).
4 חד' 100 מ"ר חדשה מהניילונים ב2.2M (הורדת מחיר של 170K! ממחיר השיא לפני כחודש).
אתה רואה את זה כמגמה?
כי בחיפוש כללי על דירות בשכונה, המחירים רחוקים מרחק שנות אור.
רוב דירות שלושה חד' מתומחרות ב-2.25 ומעלה. דירות מוכנות, תלוי באופציה או לא.
ורוב דירות 4 חד' מתחילות ב-2.5. ומתווכים מעריכים בכ-2.6 ומעלה.
לא מתמצא בשוק. השאלה היא אם אתה מזהה מגמה, או שתפסת מקרה נקודתי.

נערך לאחרונה ב:

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אתה רואה את זה כמגמה?
ורוב דירות 4 חד' מתחילות ב-2.5. ומתווכים מעריכים בכ-2.6 ומעלה.
לא מתמצא בשוק. השאלה היא אם אתה מזהה מגמה, או שתפסת מקרה נקודתי.
אף אחד לא מוריד מחיר סתם - כל אחד מנסה לקבל את המקסימום.
אם מוצאים מישהו שמוריד - משמע שקשה כרגע למכור במחיר הרגיל (אלא אם כן מדובר בדירה בעייתית - מה שלא עושה רושם).

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אם מוצאים מישהו שמוריד - משמע שקשה כרגע למכור במחיר הרגיל (אלא אם כן מדובר בדירה בעייתית - מה שלא עושה רושם).
למה סתם? ראיתי בהודעה שלך הסבר יפה.
(וכנראה הרוכש צריך לשלם את היתרה עד אז).
מי שלחוץ למכור תוך שלושה חודשים, בהחלט מוריד מחיר. אחרת, זה יעלה לו הרבה יותר.
אם כדבריך, אנו אמורים לראות בימים הקרובים ירידה כללית במחיר, ולא בדירה ספציפית.

בית שימשי

משתמש חדש
איך זה הגיוני שבזמן שמחירי השכירות בבית שמש עלו בעשרות אחוזים! (וכבר כתבו על זה כמה אשכולות) מחירי הדירות יורדים ?

נתנאל ח

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איך זה הגיוני שבזמן שמחירי השכירות בבית שמש עלו בעשרות אחוזים! (וכבר כתבו על זה כמה אשכולות) מחירי הדירות יורדים ?
שתי סיבות עיקריות למיטב הבנתי
א. ירידת מחירים גורמת לאנשים שפחות ירצו לקנות דירה ולכן הם שוכרים מה שמגדיל את הביקוש לשכירות
ב. עליית הריבית שגרמה לאנשים לא לקנות מחייבת את מי שקנה להעלות את השכירות

א. ש. ט.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ShieldSquare Captcha ורוב דירות 4 חד' מתחילות ב-2.5. ומתווכים מעריכים בכ-2.6 ומעלה.
ShieldSquare Captcha
פייק מוחלט

דירות 3 חדרים גג 2.000.000
דירות 4 חדרים גג 2.200.000

כמובן חוץ אם יש משהו מיוחד ונדיר,
מי שמשלם יותר פשוט פראייר שלא מתמצא במחירים

האברך ממיר

משתמש מקצוען
פייק מוחלט

דירות 3 חדרים גג 2.000.000

כמובן חוץ אם יש משהו מיוחד ונדיר,
מי שמשלם יותר פשוט פראייר שלא מתמצא במחירים
אז למה בשטח רואים דברים אחרים?
אתה מכיר עסקאות שנסגרו לאחרונה? אני מדבר על רמה ה'. בפרוייקטים המשווקים שם, שהדירות יהיו מוכנות עוד שלוש שנים, ארבעה חד' סטנדרטית מתחילה ב-2.6.
חשוב מאוד לדעת, שהצהרות בפרוג לא משפיעות על השוק ועל המחירים, במיוחד כשההצהרות מנותקות לגמרי מהמציאות.

א. ש. ט.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אז למה בשטח רואים דברים אחרים?
אתה מכיר עסקאות שנסגרו לאחרונה? אני מדבר על רמה ה'. בפרוייקטים המשווקים שם, שהדירות יהיו מוכנות עוד שלוש שנים, ארבעה חד' סטנדרטית מתחילה ב-2.6.
חשוב מאוד לדעת, שהצהרות בפרוג לא משפיעות על השוק ועל המחירים, במיוחד כשההצהרות מנותקות לגמרי מהמציאות.
בשטח רואים דברים אחרים.

אתה מכיר עסקאות שנסגרו לאחרונה? אני מדבר על רמה ה'
ההודעה שלי הייתה בקשר לרמה ד',
אני מתגורר ברמה ד', ומכיר את השוק,
לגבי רמה ה' ובפרט פרויקטים בשיווק, איני מתמצא,

המחירים הם כמו שכתבתי, ואף יותר נמוכים. מידיעה!

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
אני מאד אשמח למידע על דירה כזו...
מצאתי כמה, כל אחת עם חיסרון בולט אחר - היזק ראייה מטורף / או דירות 3 חדשרים קטנות שהוסיפו עוד חדר אבל התחושה היא יחידת דיור עם 3 חדרי שינה. שירותים אחד, מטבח סלון מחובר וקטן, ותחושה צפופה מאד... לא באמת 4 חדרים
דירה שהיא באמת בנויה מלכתחילה 4 חדרים תעלה יותר
מדברת מתוך היכרות אישית ונואשת עם דירות למכירה ברמה ד

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מצאתי כמה, כל אחת עם חיסרון בולט אחר - היזק ראייה מטורף / או דירות 3 חדשרים קטנות שהוסיפו עוד חדר אבל התחושה היא יחידת דיור עם 3 חדרי שינה. שירותים אחד, מטבח סלון מחובר וקטן, ותחושה צפופה מאד... לא באמת 4 חדרים
מה עם הדירה הזו - שהבאתי בהודעה למעלה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
עוד אנחנו מדברים, ועוד מוכר לחוץ ברמה ד' מוריד מחיר בחדות.
הפעם מדובר בדירת 3.5 חד' 98 מ"ר + 18 מ"ר מרפסת סוכה פתוחה לנוף + מטבח מושקע ב100K + מזגן VRF בכמה עשרות אלפים, והמחיר: 2.14M (הורדת מחיר של 60K מלפני שבועיים).

עוד אנחנו מדברים, ועוד מוכר לחוץ ברמה ד' מוריד מחיר בחדות.
הפעם מדובר בדירת 3.5 חד' 98 מ"ר + 18 מ"ר מרפסת סוכה פתוחה לנוף + מטבח מושקע ב100K + מזגן VRF בכמה עשרות אלפים, והמחיר: 2.14M (הורדת מחיר של 60K מלפני שבועיים).
ממה שאני מבין
זו דירת עם היזק ראיה !

וכמו שכבר כתבו למעלה
קשה מאוד להשוות עיסקאות על סמך דברים באוויר .

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ממה שאני מבין
זו דירת עם היזק ראיה !

וכמו שכבר כתבו למעלה

קשה מאוד להשוות עיסקאות על סמך דברים באוויר .
חלק ניכר מאד מהדירות ברמה ד' וברמה ה' הוא עם היזק ראיה. ככה זה בבנייה כ"כ גבוהה וצפופה.
בעיקרון אתה צודק שאי אפשר להשוות עסקאות בצורה כזו, אבל בכל אופן כשרואים כמה וכמה דירות עם ירידת מחיר בולטת ומחיר נמוך יחסית למ"ר - ניתן לכאורה להסיק מכך שיש כרגע קושי למכור דירות יד שניה במחיר השוק, ומי שמאד לחוץ לעשות זאת נאלץ לחתוך את המחיר בחדות.
מהתרשמות שלי, המצב כרגע בשכונות החדשות בבית שמש (רמה ד' ורמה ה') הוא שיש 2 שווקים שונים מאד זה מזה:
1. דירות יד ראשונה אצל קבלנים - בעיקר ברמה ד'5 (נתיב) וברמה ה'1 (מספר קבלנים) - מחירים גבוהים מאד של 25K וצפונה (כאשר השיאן הוא וולפסון ברמה ה' שמוכר בלמעלה מ30K). שוק זה מתאפיין במבצעי מימון אגרסביים של 20/80 וכדו', מה שכנראה מפתה את הרוכשים לשלם את המחירים המפולפלים.
2. דירות יד שניה - קיפאון מוחלט עם נטייה לירידות מחירים. רוב הדירות בשוק זה מתפרסמות סביב תג מחיר של 23-24K, אבל בפועל מי שלחוץ למכור נאלץ בסופו של דבר להוריד את המחיר לכ21-22K ודרומה.

חלק ניכר מאד מהדירות ברמה ד' וברמה ה' הוא עם היזק ראיה. ככה זה בבנייה כ"כ גבוהה וצפופה.
בעיקרון אתה צודק שאי אפשר להשוות עסקאות בצורה כזו, אבל בכל אופן כשרואים כמה וכמה דירות עם ירידת מחיר בולטת ומחיר נמוך יחסית למ"ר - ניתן לכאורה להסיק מכך שיש כרגע קושי למכור דירות יד שניה במחיר השוק, ומי שמאד לחוץ לעשות זאת נאלץ לחתוך את המחיר בחדות.
מהתרשמות שלי, המצב כרגע בשכונות החדשות בבית שמש (רמה ד' ורמה ה') הוא שיש 2 שווקים שונים מאד זה מזה:
1. דירות יד ראשונה אצל קבלנים - בעיקר ברמה ד'5 (נתיב) וברמה ה'1 (מספר קבלנים) - עם מחירים גבוהים מאד של 25K וצפונה (כאשר השיאן הוא וולפסון ברמה ה' שמוכר בלמעלה מ30K). שוק זה מתאפיין במבצעי מימון אגרסביים של 20/80 וכדו', מה שכנראה מפתה את הרוכשים לשלם את המחירים המפולפלים.
2. דירות יד שניה - קיפאון מוחלט עם נטייה לירידות מחירים. רוב הדירות בשוק זה מתפרסמות סביב תג מחיר של 23-24K אבל מי שלחוץ למכור נאלץ בסופו של דבר להוריד את המחיר לכ21-22K ודרומה.
נהנתי מהניתוח שלך
תודה
ברשותך שתי הערות

א.

1. דירות יד ראשונה אצל קבלנים - בעיקר ברמה ד'5 (נתיב) וברמה ה'1 (מספר קבלנים) - מחירים גבוהים מאד של 25K וצפונה (כאשר השיאן הוא וולפסון ברמה ה' שמוכר בלמעלה מ30K). שוק זה מתאפיין במבצעי מימון אגרסביים של 20/80 וכדו', מה שכנראה מפתה את הרוכשים לשלם את המחירים המפולפלים.
2. דירות יד שניה - קיפאון מוחלט עם נטייה לירידות מחירים. רוב הדירות בשוק זה מתפרסמות סביב תג מחיר של 23-24K, אבל בפועל מי שלחוץ למכור נאלץ בסופו של דבר להוריד את המחיר לכ21-22K ודרומה.
איך קורא כזה מצב ?
איך יתכן שהמחירים בדירות יד שניה שבואו לא נשכח שהם רובם ככולם דירות חדשות ! המחיר הוא באיזור ה22-23 K
ובדירות חדשות יש קבלנים שמוכרים בפער של יותר משלוש מאות וארבע מאות אל"ש למטר יותר יקר !!!

אמנם יש להם מבצעי מימון , אבל עדיין ?
מי הטיפש שקונה שם במחיר שהוא הרבה יותר יקר ???
ובצורה כל כך משמעותית !

האם זה המשווקים של אנ"ש שמפילים לשם אנשים , תוך זריית חול בעיני הרוכשים/משקיעים ???

ב.

חשוב לשים לב - שבדרך כלל אלה שלחוצים הם בעלי הדירות התקועים
שיש להם דירות עם פגמים .. היזק ראיה, תכנון לקויי וכו'

אשמח לתגובתך .

א. ש. ט.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לכל מי שמדבר על המחירים בד'
יש לי דירה ללא היזק ראייה כלל,
קומה 2 מהכניסה, קומה 6 לכיוון הנוף, השקעתי בדירה מטבח 80K ש"ח, מזגן VRF וכו'
מחסן וחנייה מקורה!
גודל הדירה 90 מ"ר
אופציה מוכנה 15 מ"ר
מרפסת סוכה 15 מ"ר
סך הכל 120 מ"ר,

בינתיים כל מתווך בטלפון אומר שאפשר למכור במחיר גבוה,
בתכלס, אף אחד עדיין לא הביא לי קונה ב 2,100,000

כך שאשמח מאד מי שיכול לפנות אלי במחיר הזה.....

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה