חיים של תורה

משתמש מקצוען
משיטוטי בפרסומים על דירה לסוכות, בחיפוש בשביל קרוב משפחה שגר בחו"ל שרוצה לחגוג סוכות כאן בעיר הקודש, ראיתי פרסום על דירת 2 חדרי שינה במרכז העיר ומחיר שנשמע לי קצת לא ברור.
אני פונה למפרסם אודות המחיר, והתשובה שקבלתי פשוט הפיל אותי מהכסא.
אני בטוח שגם אותכם זה יפיל, לא? תמשיכו לשורה הבאה...
הבן אדם רוצה... תחזיקו חזק... 50 אלף דולר שהם 170 אלף ש"ח!!! כן, לא פחות!
חשבתי בהתחלה שאני לא רואה טוב, ועברתי שוב ואני רואה שלא, לא טעיתי, המחיר הוא בדיוק כמו שכתבתי.

לפני הכל אני רוצה לדעת מאיפה יש לאנשים את האומץ לזלזל כל כך בבוטות באינטליגנציה שלנו???
נכון שיש אנשים שמשכירים דירה במרכז ירושלים לחגי תשרי ב15,000-20,000 דולר, וגם זה הזוי מאוד, אבל זה רק על דירת 5 חדרים עם סוכה ענקית בקומה עשירית ומעלה עם נוף שמשקיף על כל העיר, ולא על דירת 2 חדרי שינה בלי סוכה (בנויה)!

אבל בעיקר מה שמפריע לי שיש אנשים שפשוט מזלזלים בעצמם.
הרי ככלל, מי שיכול להרשות לעצמו לשלם יותר מ10,000 דולר לחגי תשרי, הם רק אלו שהפרוטה מצויה בכיסם (כן ירבה), ונמצאים עמוק עמוק בעולם העסקים, ובשבילם זה פחות מחצי משכורת.
אז למה נראה לכם שבן אדם ביזנ'סמ'ן שיש לו מוח בקדקודו, יקח דירה ב50,000$ כשהוא יכול לקבל את אותה דירה בשישית מהמחיר מכל משכיר אחר בעיר???

אנא תעזרו לי להבין את הראש מאחורי העניין הזה.
התרגלתי כבר למחירים מטורפים, אך צר לי זה כבר מדי גדול עלי.

יאללה חברים, התקפות התקפות...

נערך לאחרונה ב:

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לפני ימי בין הזמנים חיפשתי דירה גדולה ויפה למשפחה שלנו,
התקשרתי לכמה שפרסמו דירות באמת ברמה גבוהה, והמחירים היו הזויים על סף הטירוף,
נכנסתי לaurbnb מצאתי דירה בפחות מחמישים אחוז, [הרבה פחות] שלחתי חבר לראות את המקום, נהנתי וסגרתי,
הדירות הנ''ל הושכרו בסוף, אבל באחוזים ניכרים פחות ממה שביקשו, כנראה יותר קרוב למה ששילמתי,
לא רציתי להעלות את הנושא כאן בפורום, כי דירה אחת הייתה כזו שפורסמה כאן. והיה חבל לי להיות מנתץ החלומות.

קוויק

משתמש מקצוען
לפני ימי בין הזמנים חיפשתי דירה גדולה ויפה למשפחה שלנו,
התקשרתי לכמה שפרסמו דירות באמת ברמה גבוהה, והמחירים היו הזויים על סף הטירוף,
נכנסתי לaurbnb מצאתי דירה בפחות מחמישים אחוז, [הרבה פחות] שלחתי חבר לראות את המקום, נהנתי וסגרתי,
הדירות הנ''ל הושכרו בסוף, אבל באחוזים ניכרים פחות ממה שביקשו, כנראה יותר קרוב למה ששילמתי,
לא רציתי להעלות את הנושא כאן בפורום, כי דירה אחת הייתה כזו שפורסמה כאן. והיה חבל לי להיות מנתץ החלומות.
מענין, אני מספר פעמים חיפשתי שם דירות והרושם שקבלתי שהם יקרות הרבה מעל לממוצע

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני נזכר בסיפור הפוך שהיה לי:
לאחר נישואיי התגוררתי לכמה שנים בשכירות באזור מאה שערים [אני רחוק מאוד מלענות על התואר "תושב מאה שערים", אבל התגלגלו העניינים ומצאתי את עצמי גר שם ואכמ"ל].
היו אלו שנים יפות מלאי הפגנות והפוגות. פשקווילים וכרזות על עבודת אלילים.
בדירתנו הקטנטונת [38 מ"ר] היו חסרונות רבים ועמוקים אפילו מעובי הקירות, אולם מעלה אחת היתה ללא עוררין: השכרת הדירה בחגים ובמועדים.
בכל חג כזה היינו משכירים את הדירה בסכום נאה לזו"צ מתחיל, וברוב הפעמים זה אפילו השתלם ולא היו שום נזקים.
היתה זו שנה אחת בערב יוה"כ, התקשר פלוני בעל מבטא אמריקאי ושאל אם הדירה פנויה ליו"כ. עניתי שכן וסיכמנו על מחיר של 120.
היה זה סכום מצחיק ופעוט בכל פרמטר. אבל הרגשתי שזה סוג של מעשה טוב שיעזור לי במשפט הקרב ובא.
כיון שיצאנו מבעוד יום מהבית, השארנו לו מפתח מתחת לשטיח [מאוד מקורי! על זה לא חשבתם...] וכך הוא עשה ביציאתו. כך שלא נפגשנו כלל.
כשחזרנו מצאנו על השולחן 120 ש"ח [!]
לא ידעתי אם לצחוק או לצחוק מאוד. מי שלא השכיר דירה בזמנים אלו באזורים אלו, לא מבין כמה זה מצחיק, אבל החלטתי שמהשמים יצא הדבר והוא זכה ביתרת הכסף [הדולר היה אז כמעט 5 שקלים].

בכל אופן, לענייננו:
בזמנו המחירים היו גם כן מופקעים אבל בגבול מובן ובטעם סביר.
זכורני שהגיע פעם חסיד סלונים לדירתי לראות אם היא מתאימה לו לראש השנה, היה זה אדם אמיד שלא חסר לו כלל, אבל כששמע את המחיר שביקשתי [לא זוכר במדוייק אבל בסביבות 150 דולר ללילה, ל-10 מיטות בערך...] נתכרכמו פניו, ואמר שבהוראת האדמו"ר, הם לא שוכרים דירות במחירים כאלו...

להיזכר ולא להאמין!

ועדיין, כל אלו המלגלגים ומבקרים את כל אותם מפקיעי שערים [חצופים, מזיקים וגזלנים], ינסו לחשוב אילו היו הם במצבם, האם היו הם עומדים בניסיון. או באים ג"כ כמותם לידי ניסיון ולידי ביזיון.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מענין, אני מספר פעמים חיפשתי שם דירות והרושם שקבלתי שהם יקרות הרבה מעל לממוצע
לא זוכר מה היה רשום באתר, ברגע שכתבתי לו בהודעה שזה למספר לילות, המחיר ירד פלאים.

תן דוגמאות
אתן דוגמא לא מהאתר כאן, אלא מתוך פרסום שראיתי,
וילה בטבריה, לא חדשה אבל מאד יפה,
בריכה על עמודים, ומטבח יחסית חדש,
כמובן ממוזגת, ועם נוף לכנרת, התמונות היו מדהימות.
רצה 4000 ללילה.....
מחיר סביר ? לא יודע.
אבל באתרים אחרים לא חרדיים, קיבלנו הצעה על 2500 ללילה, וילה כמעט חדשה,
החסרון היחיד מטבח לא כשר.

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית

צחית

משתמש מקצוען
משיטוטי בפרסומים על דירה לסוכות, בחיפוש בשביל קרוב משפחה שגר בחו"ל שרוצה לחגוג סוכות כאן בעיר הקודש, ראיתי פרסום על דירת 2 חדרי שינה במרכז העיר ומחיר שנשמע לי קצת לא ברור.
אני פונה למפרסם אודות המחיר, והתשובה שקבלתי פשוט הפיל אותי מהכסא.
אני בטוח שגם אותכם זה יפיל, לא? תמשיכו לשורה הבאה...
הבן אדם רוצה... תחזיקו חזק... 50 אלף דולר שהם 170 אלף ש"ח!!! כן, לא פחות!
חשבתי בהתחלה שאני לא רואה טוב, ועברתי שוב ואני רואה שלא, לא טעיתי, המחיר הוא בדיוק כמו שכתבתי.

לפני הכל אני רוצה לדעת מאיפה יש לאנשים את האומץ לזלזל כל כך בבוטות באינטליגנציה שלנו???
נכון שיש אנשים שמשכירים דירה במרכז ירושלים לחגי תשרי ב15,000-20,000 דולר, וגם זה הזוי מאוד, אבל זה רק על דירת 5 חדרים עם סוכה ענקית בקומה עשירית ומעלה עם נוף שמשקיף על כל העיר, ולא על דירת 2 חדרי שינה בלי סוכה (בנויה)!

אבל בעיקר מה שמפריע לי שיש אנשים שפשוט מזלזלים בעצמם.
הרי ככלל, מי שיכול להרשות לעצמו לשלם יותר מ10,000 דולר לחגי תשרי, הם רק אלו שהפרוטה מצויה בכיסם (כן ירבה), ונמצאים עמוק עמוק בעולם העסקים, ובשבילם זה פחות מחצי משכורת.
אז למה נראה לכם שבן אדם ביזנ'סמ'ן שיש לו מוח בקדקודו, יקח דירה ב50,000$ כשהוא יכול לקבל את אותה דירה בשישית מהמחיר מכל משכיר אחר בעיר???

אנא תעזרו לי להבין את הראש מאחורי העניין הזה.
התרגלתי כבר למחירים מטורפים, אך צר לי זה כבר מדי גדול עלי.

יאללה חברים, התקפות התקפות...
בקצב הזה שווה לקנות שם דירה
ובערך ב4 שנים לכסות אותה רק מלהשכיר בחגים

דוב ס

משתמש מקצוען
בלת''ק
אני אישית מכיא אדם שיש לו דירה בשנלר החדשה
לא רצה להשכיר [תשפ''א]
המתווך לתיווכי חוצי''ם נדנד לו וכל יום העלה בעוד כמה אלפים ובסופו של דבר
יצא מביתו
והרוויח על חודש תשרי [יומיים אחרי סוכות]
תחזיקו חזק שלא תפלו מהכסא,
או שלא , כי לא תאמינו
אבל הוא הרוויח לפני הפרשת התיווך
80,000$
ובמילים שמונים אלף דולרים חדשים!!!!
נו, מה לא עושים בכדי שנוכל לספר לחברים כמה שילמתי....

הגולם החולם

משתמש מקצוען
אני נזכר בסיפור הפוך שהיה לי:
לאחר נישואיי התגוררתי לכמה שנים בשכירות באזור מאה שערים [אני רחוק מאוד מלענות על התואר "תושב מאה שערים", אבל התגלגלו העניינים ומצאתי את עצמי גר שם ואכמ"ל].
היו אלו שנים יפות מלאי הפגנות והפוגות. פשקווילים וכרזות על עבודת אלילים.
בדירתנו הקטנטונת [38 מ"ר] היו חסרונות רבים ועמוקים אפילו מעובי הקירות, אולם מעלה אחת היתה ללא עוררין: השכרת הדירה בחגים ובמועדים.
בכל חג כזה היינו משכירים את הדירה בסכום נאה לזו"צ מתחיל, וברוב הפעמים זה אפילו השתלם ולא היו שום נזקים.
היתה זו שנה אחת בערב יוה"כ, התקשר פלוני בעל מבטא אמריקאי ושאל אם הדירה פנויה ליו"כ. עניתי שכן וסיכמנו על מחיר של 120.
היה זה סכום מצחיק ופעוט בכל פרמטר. אבל הרגשתי שזה סוג של מעשה טוב שיעזור לי במשפט הקרב ובא.
כיון שיצאנו מבעוד יום מהבית, השארנו לו מפתח מתחת לשטיח [מאוד מקורי! על זה לא חשבתם...] וכך הוא עשה ביציאתו. כך שלא נפגשנו כלל.
כשחזרנו מצאנו על השולחן 120 ש"ח [!]
לא ידעתי אם לצחוק או לצחוק מאוד. מי שלא השכיר דירה בזמנים אלו באזורים אלו, לא מבין כמה זה מצחיק, אבל החלטתי שמהשמים יצא הדבר והוא זכה ביתרת הכסף [הדולר היה אז כמעט 5 שקלים].

בכל אופן, לענייננו:
בזמנו המחירים היו גם כן מופקעים אבל בגבול מובן ובטעם סביר.
זכורני שהגיע פעם חסיד סלונים לדירתי לראות אם היא מתאימה לו לראש השנה, היה זה אדם אמיד שלא חסר לו כלל, אבל כששמע את המחיר שביקשתי [לא זוכר במדוייק אבל בסביבות 150 דולר ללילה, ל-10 מיטות בערך...] נתכרכמו פניו, ואמר שבהוראת האדמו"ר, הם לא שוכרים דירות במחירים כאלו...

להיזכר ולא להאמין!

ועדיין, כל אלו המלגלגים ומבקרים את כל אותם מפקיעי שערים [חצופים, מזיקים וגזלנים], ינסו לחשוב אילו היו הם במצבם, האם היו הם עומדים בניסיון. או באים ג"כ כמותם לידי ניסיון ולידי ביזיון.
דווקא לא נפלתי מהכסא עכשיו כי נפלתי כבר שבוע שעבר..........
כי בדיוק שבוע שעבר שמעתי על מישהו שהשנה זו השנה השניה שהוא מזכיר בכזה סכום דירה רגילה בקריית בעלזא בירושלים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה