מורות בחינוך העצמאי

חי 523

משתמש פעיל
להבנתי הסיבה שלא נותנים יותר שעות כדי שיוכלו למלא שעות למורות אחרות שיקבלו שעות אם.. בסה"כ השעות מוגבלות...
?????
הרי חסר מורות!! אין כמעט בנות שלומדות הוראה..... אז כדי שיהיה קצת יותר רווחי חובה למלא משרה!!....

חי 523

משתמש פעיל
תכלס יש כאן ניסיון גדול של בטחון בה'
גם שעות תפילה אין תוספת כספית השנה וממשיכים לעבוד שעה ועשרים במחיר של שלושת רבעי שעה
גם נמצאים שעתיים בבי"ס במקום ללמד שעה, והמנהלות (בחלקן )משתמשות בזה לצרכים כל מיני...
גם אין תוספת שעות לשום מורה בארץ
גם לא ידוע על תוספת משכורת למורות בגלל ההפגנות של איגודי המורים
מה יהיה מתי עבודת ההוראה תהיה מפרנסת משפחה????
לה' התשובה והכל ממנו לטובה.

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
דברים נכונים
כולם כולם (כולל המורות) תלויים בהקב"ה,
הוא הזן ומפרנס לכל.
ואסור לשכוח זאת לרגע.
ברצונו יתברך - גם המורות תוכלנה לפרנס בכבוד.
הכל ממנו.

קשתות

משתמש פעיל
תכלס יש כאן ניסיון גדול של בטחון בה'
גם שעות תפילה אין תוספת כספית השנה וממשיכים לעבוד שעה ועשרים במחיר של שלושת רבעי שעה
גם נמצאים שעתיים בבי"ס במקום ללמד שעה, והמנהלות (בחלקן )משתמשות בזה לצרכים כל מיני....
גם אין תוספת שעות לשום מורה בארץ
גם לא ידוע על תוספת משכורת למורות בגלל ההפגנות של איגודי המורים
שעות תפילה לא הוסיפו ולא יוסיפו (כלול באופק חדש) נראה לכם שלמישהו יש עוד שעתיים וחצי תקן לכל כיתה בכל מערכת החינוך החרדי?!
תוספת שעות - אין חובה כזו וכו'
כואב לי על מורות שניזונות מפרוג ולא רק, ומשתכנעות שיש חובות חוקיות בשעה שאין בכל מיני תחומים
ואז מתאכזבות...
זכורה לי מורה שהגיעה מספר פעמים עם דרישות ששמעה והוכחנו לה שאין כל חובה כזו
כאבה לי האכזבה שלה כל פעם מחדש
ובפרט, שחלק גדול מהכותבים/מפיצי שמועות זה או מתוך בורות (במקרה הטוב) או מתוך חוסר פרגון (במקרה הפחות טוב), או בזדון עם רצון לגרום נזק למערכת החינוך
מה יהיה מתי עבודת ההוראה תהיה מפרנסת משפחה????
לה' התשובה והכל ממנו לטובה.
נכון. עבודה שכירה במערכת ציבורית היא אף פעם לא כסף גדול
יחד עם זה כל מורה וותיקה יודעת שהשכר עולה במשך השנים לפי המאבקים במגזר הכללי
ויזכו המורות להיות בבחינת צדיקים שמלאכתם נעשית...

חי 523

משתמש פעיל
שעות תפילה לא הוסיפו ולא יוסיפו (כלול באופק חדש) נראה לכם שלמישהו יש עוד שעתיים וחצי תקן לכל כיתה בכל מערכת החינוך החרדי?!
תוספת שעות - אין חובה כזו וכו'
כואב לי על מורות שניזונות מפרוג ולא רק, ומשתכנעות שיש חובות חוקיות בשעה שאין בכל מיני תחומים
ואז מתאכזבות...
זכורה לי מורה שהגיעה מספר פעמים עם דרישות ששמעה והוכחנו לה שאין כל חובה כזו
כאבה לי האכזבה שלה כל פעם מחדש
ובפרט, שחלק גדול מהכותבים/מפיצי שמועות זה או מתוך בורות (במקרה הטוב) או מתוך חוסר פרגון (במקרה הפחות טוב), או בזדון עם רצון לגרום נזק למערכת החינוך

נכון. עבודה שכירה במערכת ציבורית היא אף פעם לא כסף גדול
יחד עם זה כל מורה וותיקה יודעת שהשכר עולה במשך השנים לפי המאבקים במגזר הכללי
ויזכו המורות להיות בבחינת צדיקים שמלאכתם נעשית...
זה כבר נשמע כותב /כותבת עם ידע מבפנים.....
למעשה: מה הפרוש כלול באופק חדש, האם אמורים להצטרף לאופק חדש מתי שהוא?
ולגופו של ענין שעות תפילה וכו' מה הפירוש לא יוסיפו והרי על זה יש תביעה ענקית נגד החינוך העצמאי???

קשתות

משתמש פעיל
ולגופו של ענין שעות תפילה וכו' מה הפירוש לא יוסיפו והרי על זה יש תביעה ענקית נגד החינוך העצמאי???
אין לי כל ידע מבפנים.
אני בתפקיד בכיר ברשת תיכונים (בעלות)
המורות שבעוז - שעות תפילה מחושבות להן כפרטנית/שהייה (כל מורה לפי בחירתה)
המורות שעדיין לא - לא משולמות.
נניח שיחיבו- משרד החינוך יוסיף תקנים לפי הכמות הנדרשת?
כשיוסיפו נדבר.
להבנתי חינוך העצמאי (וגם בני יוסף) לא יצטרף לאופק חדש בגלל התנגדות משרד החינוך (שוב כנ"ל הם מוסיפים תקנים?)
שעות תפילה בחינוך החרדי יסודי ותיכונים זו כמות עצומה והעלויות בהתאם

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אני בתפקיד בכיר ברשת תיכונים (בעלות)
ואת לא יודעת שאם:
נניח שיחיבו- משרד החינוך יוסיף תקנים לפי הכמות הנדרשת?
משרד החינוך מחייב משהו, הוא גם נותן תקציבים.
מוזר.
התיכונים החרדיים יושבים יופי טופי.
אלא אם כן, יש להם בעלות שגוזרת על חשבונם קופון שמן.

קשתות

משתמש פעיל
ואת לא יודעת שאם:

משרד החינוך מחייב משהו, הוא גם נותן תקציבים
אנחנו חיים באותה מדינה?
מעבר לזה מדובר כאן על תביעה. כשבית הדין לעבודה פוסק משהו זה מחייב את המדינה?
להזכיר למי שזוכר פסיקה בנושא הכרה בהוצאות גידול ילדים (מעון) כהוצאה מוכרת בדומה לרכב, שגרמה לחקיקה ראשית בנושא (שהוצאה זו אינה מוכרת)

ידידים

משתמש פעיל
החינוך העצמאי מעוניין כרגע להצטרף לאופק חדש {בעבר לא רצו..} כמובן שזה תלוי בבחירות הקרובות....
בנוגע לעתיד הפתרון על שעות התפילה הוא הצטרפות לאופק ששם זה מוכר וקיים לזה תקן..
בנוגע לעבר התביעה הייצוגית קיימת ואם יזכו בתביעה המדינה תצטרך לשלם הרבה כסף למורים.אבל זה יקח הרבה זמן..
בנוסף אם יצטרפו לאופק חדש כל ההטבות שארגוני המורים משיגים יגיעו בסופו של דבר לכולם...
בהצלחה לכולנו..

HODAYAK

משתמש צעיר
הפקות ואירועים
משהו רק יכול להגיד לי. מה קורה בשעות שהיה?
האם מנהלים יכולים לדרוש עבודות משרדיות (שהמזכירה /הסגנית /מנהל מקבלים עליה כסף) או שאני אמורה לעשות עבודות להוראה שלי? האם מותר לי לצאת משטח בית הספר בשעת חלון?
חייבים מידע משפטי מדויק כדי למנוע ניצול של אנשי מפתח.....
מורים/מורות הכח בידינו!

רחלי85

משתמש מקצוען
.התקנות קובעות, כי עובדי הוראה במשרה מלאה )משרה מלאה של עובד הוראה היא 30 ש"ש( ישהו במוסדות
החינוך לצורך פעילות חינוכית בין כותלי בית הספר, שתי שעות שבועיות בנוסף על מספר השעות המתחייב
ממשרתם.
2 .שעות השהייה נועדו למגוון רחב של פעילויות חינוכיות ובית ספריות, בתוכן, לטיפול בתלמידים/ות חלשים/ות
בבתיה"ס, בטיפוח הקשר של עובדי ההוראה עם ההורים, שיחות אישיות עם תלמידים/ות, פגישות צוות,
בדיקת עבודות ומבחנים, איסוף נתונים לקראת מחצית ו/או אסיפות הורים, הכנת חומרי למידה, מילוי
משימות שונות שאינן הוראה, ארגון פעולות לטיפוח בית הספר והנוי בו וכדו'.
3 .שעות השהייה, לא תשמשנה להוראה בכיתות, למילוי מקום או לכל עבודת הוראה אחרת, לרבות השגחה על
תלמידים או שיעורי עזר.
כמו כן ולמען הסר ספק, במסגרת שעות השהייה, לא יוטלו על המורים/ות המטלות הבאות: טיפול בספריה
והשאלת ספרים, ריכוז ופעילות בנושאי ההתעמלות, המדעים והמסיבות, תורנויות שונות, הסעות וכדו'.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
טוב, מה שידוע לבנתיים:
ביטלו את השעת התנדבות לשנה הבאה (עובדים פחות שעה ולא שמרויחים יותר)
כתוצאה מכך קיצצו במספר מקצועות בכל בית ספר
לגבי השעת תפילה אין מידע מה יעלה לגבה
מורות מקצועיות 2 שעות שהייה - אחת חלון ואחת בתחילת או בסוף היום לא ידוע מה יעשו בהם...
מחנכות שעת שהייה אחת - שיחות עם הורים פגישות עם מנהלת וכו' וכל מה שבכל מקרה עשו עד היום...

חי 523

משתמש פעיל
מחנכות שעת שהייה אחת - שיחות עם הורים פגישות עם מנהלת וכו' וכל מה שבכל מקרה עשו עד היום...
כלומר מחנכות רק שעה אחת שהייה ולא יותר ??
האם יש תוספת שכר כל שהיא לכבוד המאבקים של הסתדרות המורים?
שעות תפילה לא תנתנה, בידיעה..

ימג

משתמש רשום
מוורה עם 60% משרה צריכה לתת שעת שהיה כמו מורה עם משרה מלאה??????

byorisrael

משתמש חדש
לפי הפרסומים : היו שלוש תביעות של מורות עצניקיות מול החינוך העצמאי בנוגע לשעת תפילה, שעת התנדבות, ותרומה, לפי השמועות- הם הפסידו בהכל, ושנה הבאה זה יפסק, אבל! לפי החוק כל מורה צריכה להיות שעתיים נוכחות לא למידה בשטח מעבר לתקן, וע"כ משנה הבאה כל מורה תהיה שעתיים בשבוע חלון,
יש שמועות על אפשרות לשינוי בפועל לרפורמת עוז לתמורה וכדו', אחרי שכל המוסדות האחרים(סמינרים, חינוך מיוחד, ועוד) כבר עשו זאת וזה בסה"כ עבודה מ8 עד 2 5 ימים ומשכורת של עוד כמה אלפים,
הלווואי
וחשוב לזכור שפרנסה משמים!!!!!!!!!!!!!!
מי שיודעת על עוד פרטים אמיתיים נשמח שיעדכן,

ידידים

משתמש פעיל
מוורה עם 60% משרה צריכה לתת שעת שהיה כמו מורה עם משרה מלאה??????
ע"פ חוק מורה עם משרה לא מלאה חייב לתת שעות שהיה לפי חצי שעה לכל רבע משרה או חלקה. כך שמי שיש לה 60% משרה חייבת שעה וחצי שבועית.

רובין שרה

משתמש רשום
חברה שסיפרה לי שאצלם המנהלת אמרה באסיפת מורות ששעת שהייה אחת חייבת להיות באמצע היום והשניה יכולה להיות גם בתחילת או סוף היום והיא אומרת להם שהם יכולות לא להיות בה כי גם ככה הם עובדות הרבה מהבית בשביל הבי"ס ורק כשיהיה ביקורת היא תעדכן אותם מראש
בנוסף אמרה שיש פורום מנהלות שיושב לערוך כללים ברורים מה עושים בשעת שהייה כדי שלא יהיו שינויים בין הבתי ספר

חי 523

משתמש פעיל
מישהוא יודע האם יש סיכוי לקבל בעזרת השם תוספת שכר לאחר חתימת הסתדרות המורים החילונית עם האוצר, או לא,
כי בעבר כן היו תוספות שמופיעות כיום בתלוש כמו תוספת 2011/2016 וכדו'?
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה