דרוש מידע מה קורה אם אני מדווח במייל על ספאם והאם זה גורם נזק כלכלי לשולח?

בקבוק מים

משתמש פעיל
קיבלתי מייל ארוךךךךךך עם איזה סוג של הטבה רק היום במקום 350 300
וכיון שחסום לי בנטפרי רשמתי הועה נא להסיר אותי
מה ענו לי?
נסיר אותך אבל גם לא תהיי זכאית להטבות..... ממשיכים לשכנע
האופציה שלי לשלוח לספאם
המייל שלי מפוצץ בהודעות
מילא זה פרסומת לנעליים אבל יש כאלה יועצות או לא יודעת מה שכבר כותבות דעות אישיות שזה חוצפה
לא תמיד ההשקפה שלי כמו שלהם ולהכריח אנשים לקרוא טורי דעה זה חוצפה
מספימה וזהו

סימי ג

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מניסיוני עם רשימות תפוצה, נתקלתי לא אחת בכאלה שנרשמו לרשימת תפוצה, נרשמו ממש עם טופס וזה לא בעיה היום לעקוב אחרי זה, ואחכ מחליטים להספים כי הם לא רוצים לקבל את המילים...זה לא רק גורם לכל המילים להכנס לספאם, לפעמים זה גורם נזק גדול בהרבה, חסימות של גוגל ועוד כל מיני דברים שגורמים המון עוגמת נפש.
ולפעמים כן כדאי לעצור ולחשוב רגע על השני ועל כך שיש סה"כ בן אדם שעומד מאחורי המייל הזה, ניתן לבקש הסרה ורצוי, אין מה להעמיס על המייל, אבל עדיף לקחת בחשבון את הנתון הזה שיש אדם מאחוריו )יש נוסחםי מאוד מעניינים לכאלה שמבקשים הסרה, כאילו נעשה פה פשע מתועב... בד"כ אנשים מסירים מיד כשמבקשים כי יש המון תביעות בעניין כך שאין צורך בקללות ואיומים...(
בקיצור.
הכי חשוב לראות שיש אדם מאחור, ושימו לב שהרבה פעמים פשוט פורח לנו מהראש שנרשמנו...
שלא תצא תקלה תחת ידינו

סימי ג

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ברור שיש כאלו ש'קונים' רשימת מיילים.
וזה אסור חוקית.

אגב,
לגבי ספאם.
בציבור הכללי אנשים תובעים! על כך.
אצלינו זה לא יקרה. וטוב שכך.
אם כי,
מי שחושב שלכן אין בעיה -
למכור/ לקנות תפוצות,
לשלוח דואר זבל.
פרסומים ושאר ירקות...

ומצפה שלא נספים את כל הבלאגן הזה.
אמ.. אין לי מילה טובה שיכולה להגדיר אותו.
99.9 מהתובעים הם עורכי דין או אנשים שהחליטו לעשות הכנסה גבוהה מתביעות כאלה וזה בלי קשר להשתייכות המגזרית, הם פשוט דצים רשימות תפוצה כאלה במטרה ברורה לעלות עליהם כדי לתבוע ויש כל מיני דרכים מתוחכמות איך לאתר כאלה...
ואז הם תובעים במיליונים.
זאת הפרנסה שלהם לא קשור אם הם הוטרדו משולח המייל, הם ממש ישמחו עם כל הטרדה כזאת שתגיע. כי זה אומר מליונים לחשבונם. והם עושים עבודה קשה מאוד כדי לתבוע בעלי עסקים.

התופעה הזאת נפוצה בהמון תחומים...

אנטוריום

משתמש מקצוען
אין לי מושג מה אומרת ההלכה,
נשמע כמו סוג הדברים שיופי הנפש אינו קשור ליופי תורני, אלא מין סוג של הומניות..
יש מקום ל"לפנים משורת הדין", להתחשב בשולח אם נרשמתי, אבל מכאן ועד לתיאורים של "מזיק לפרנסתו של אדם"?
נסחפנו..

התותח מאמזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בדיוק , גם לי!
לכן אני יודעת בוודאות שלא נרשמתי !
השאלה איך הגיעו אלי?
החברות משלמות כסף על הכתובת אימייל שלך..
וכן, זה עובר מחברה לחברה ,אני לא יודע אבל אני מאמין שמספיק שנרשמת לאתר כלשהוא אפילו של דברים חשובים.. החברות איכשהוא עולות על הכתובת שלך.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
כפי מה שאני יודע איך שזה עובד כל מי ששולח מיילים להרבה אנשים, זה מגיע דרך קבוצות תפוצה, שהם כל הזמן בודקים אם פותחים את האימייל ואם לא פותחים אז אחרי זמן (אני לא יודע כמה) הם מורידים אותו מרשימת התפוצה כך שזה מתעדכן כל הזמן לא לשלוח לאנשים שלא פותחים (כי עולה להם כסף לשלוח מיילים (יש להם הגבלה כמה אפשר לשלוח) והם לא מבזבזים את זה לאנשים שלא פותחים או ששמים בספאם)מניסיון
נכון שיש כאלו, אבל ישנם ששולחים בלי חשבונות.
יש לי כתובת מייל שפתחתי ללפני כ 5 שנים, ואני כמעט לא פותח, ועד היום אני מקבל מכל מיני רשימות תפוצה לשם. (שנרשמתי עליהם)
אמנם יש כאלו שיש להם שיטות להתחמק ממעקבים - כגון חסימת תמונות, או דרך נטפרי ועוד.

ויש אכן רשימות תפוצה שמנסים ליצור איתך קשר לבדוק הם אתה קורא, ואם אין כמה פעמים תגובה הם מסירים.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
סתם שאלה:
מה ההבדל בין תיבת האימייל "דואר אלקטרוני" לבין תיבת הדואר מברזל בפתח הבנין.
למה שם מותר ופה אסור?
אשמח לשמוע על ההבדל החוקי ביניהם.

מנהטן

משתמש פעיל
מה קורה אם אני מדווח במייל על ספאם?
האם זה גורם נזק כלכלי לשולח?
והאם יש בזה בעיה הלכתית?
אין צורך לשלוח לספאם אפשר לצאת מהרשימה, לשלוח לו מייל נזעם וכד
לשלוח לספאם זה נזק לשולח
ולצערנו לפעמים צריך לעשות את זה....

תמי שלזינגר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
D I G I T A L
בדיוק השבוע התקשרו אלי ביום שישי, 2 בצהרים (!!)
אם אני מוכרת מאגר מיילים. כמובן שאמרתי שלא.
ולמה ?
א. לא חוקי (וגם לא מוסרי). חוק הספאם אוסר לשלוח מיילים למי שלא אישר לך דיוור ואתה יכול להתבע על עשרות אלפי שקלים!!
ב. אם תחשבו בצורה מקצועית- מאגר מיילים הוא לא קהל היעד שלך!! הוא אוסף מיילים של אנשים שלא בהכרח לקוחות פוטנצאלים שלך. למה לטרוח לשלוח להם מיילים??
תעשה עבודה קצת יותר יסודית וארוכה, תבנה משפך שיווקי מסודר, תפרסם ותבקש אישור דיוור ואנשים שהם יכולים להיות לקוחות שלך ירשמו אליך לרשימה. הם יהנו מתוכן רלוונטי (בתקווה שתשקיע ולא תזלזל באנטלגנציה שלהם) ואתה תהנה מהמרות יותר איכותיות!!

אז מעבר לחוק- יש גם עניין של משתלם. של מקצועיות. קחו לתשומת הלב.

אחג

משתמש מקצוען
כ

כמו ההבדל בין הלוח מודעות של הבניין לדלת הפרטית שלך..
וכמו ההבדל בין התיבת ברזל בבנין למספר הטלפון שלך

ברור שמייל וטלפון הם יותר אישיים מאשר תיבת דואר שע"פ ההגדרה שלה היא צריכה להיות נגישה ציבורית, ואילו טלפון ואימייל ממש לא
אבל יש להוסיף, שגם בדואר מי ש'ישגע' מישהו וישלח לו חומר שהוא לא מעוניין בו הוא יכול לרשום שאינו מעוניין בזה, ואם מישהו ימשיך להטרידו הוא לכאורה יוכל לתבוע אותו, רק אנשים רואים בתיבת דואר משהו שמיועד לדברים ציבוריים, ואילו מייל כמשהוא יותר אישי, ולכן הם יכעסו על הטרדה ושליחת חומר שאינו רלוונטי במייל יותר מאשר כזה שישלח בדואר.

אחג

משתמש מקצוען
חוק הדואר בישראל קובע כי "אסור לשלוח דואר אל אדם אחר אלא אם כן הוא הסכים לקבלו". איסור זה נועד להגן על פרטיותם של הנמענים ולמנוע מהם לקבל דואר שאינו רצוי להם.

האיסור על שליחת דואר לא רצוי חל על כל סוגי הדואר, לרבות מכתבים, פלקטים, פרסומים והזמנות.
ישנם מספר מקרים חריגים שבהם מותר לשלוח דואר לא רצוי, כגון:
  • דואר שנשלח על ידי רשויות המדינה או רשויות מקומיות
  • דואר שנשלח על ידי ארגונים חברתיים או פילנתרופיים
  • דואר שנשלח על ידי חברות עסקיות ללקוחות שלהן
עם זאת, גם במקרים חריגים אלה, על המוסד או החברה המוסרת את הדואר לקבל את הסכמת הנמען מראש, או לפחות לאפשר לו להתנגד לקבלת הדואר.

בישראל, ישנו גם חוק שנקרא "חוק התקשורת (בזק ושירותים), התשמ"ב-1982". חוק זה קובע כי "אסור לשלוח הודעה אלקטרונית לאדם אחר אלא אם כן הוא הסכים לקבלה".

חוק זה דומה לאיסור הקבוע בחוק הדואר, אך הוא חל גם על דואר אלקטרוני.
האיסור על שליחת דואר לא רצוי בדואר ובדואר אלקטרוני מיושם על ידי רשות הדואר, רשות המיסים ומשרד התקשורת.
רשויות אלה יכולות להטיל קנסות על מי שעובר על האיסור.

המידע מBard

צוציקית:-)

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תראו משו חמוד:
1702826772071.png

אהבתי

יונלה

משתמש מקצוען
ישנו ארגון באמת חשוב שתרמתי לו בעבר, ומאז אני מקבלת בלי סוף מיילים מהם,
לא אגזים אם אומר לכם, בין 10-15 ליום, ובכל פעם כביכול משולח אחר,
נמאס לי להןציא את כתובתי מכ"כ הרבה מיילים, אני מפנה לספאם.
בעיה שלהם שהם מציפים.

דבורי ר

משתמש צעיר
בדיוק השבוע התקשרו אלי ביום שישי, 2 בצהרים (!!)
אם אני מוכרת מאגר מיילים. כמובן שאמרתי שלא.
ולמה ?
א. לא חוקי (וגם לא מוסרי). חוק הספאם אוסר לשלוח מיילים למי שלא אישר לך דיוור ואתה יכול להתבע על עשרות אלפי שקלים!!
ב. אם תחשבו בצורה מקצועית- מאגר מיילים הוא לא קהל היעד שלך!! הוא אוסף מיילים של אנשים שלא בהכרח לקוחות פוטנצאלים שלך. למה לטרוח לשלוח להם מיילים??
תעשה עבודה קצת יותר יסודית וארוכה, תבנה משפך שיווקי מסודר, תפרסם ותבקש אישור דיוור ואנשים שהם יכולים להיות לקוחות שלך ירשמו אליך לרשימה. הם יהנו מתוכן רלוונטי (בתקווה שתשקיע ולא תזלזל באנטלגנציה שלהם) ואתה תהנה מהמרות יותר איכותיות!!

אז מעבר לחוק- יש גם עניין של משתלם. של מקצועיות. קחו לתשומת הלב.
מענין באמת מי מעביר רשימת המיילים לאלו ששולחים כל מיני פרסומות

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
ישנו ארגון באמת חשוב שתרמתי לו בעבר, ומאז אני מקבלת בלי סוף מיילים מהם,
לא אגזים אם אומר לכם, בין 10-15 ליום, ובכל פעם כביכול משולח אחר,
נמאס לי להןציא את כתובתי מכ"כ הרבה מיילים, אני מפנה לספאם.
בעיה שלהם שהם מציפים.
אז אצלי, ארגון מאוד חשוב, התקשרו לבקש תרומה, תרמתי, ואז שאלו האם יש מייל לשליחת הקבלה? שאלתי אותם האם, ישלחו גם פרסומות? ענתה שכן! אמרתי שאני לא מעונייין לתת כתובת מייל ושישלחו בדואר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה