דרוש מידע מה עושים אם המשיח בא עכשיו?

מצב
הנושא נעול.

אשקלון

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
דבר ראשון, ממש נהנתי מהשאלה.
כביכול אחד ששואל דוגרי לדבר שמבחינתו אמור להיות ממילא....
דבר שני, הגמרא הקדושה בסנהדרין דף צ"ט ע"ב מלמדת אותנו מה יקרה כשיבוא המשיח:
אמר רבי חייא בר אבא אמר רבי יוחנן: כל הנביאים כולן לא נתנבאו את כל הטובה שתהיה לישראל - אלא לימות המשיח.
אבל לעולם הבא
- "עין לא ראתה אלהים זולתך יעשה למחכה לו". כלומר, אין קץ לטובה שתהיה בעולם הבא.
ודברי רבי יוחנן פליגא דשמואל (חולקים על דברי שמואל). דאמר שמואל: אין בין העולם הזה לימות המשיח - אלא שעבוד מלכיות בלבד. אבל בשאר דברים, יהיו ימות המשיח דומים לשאר ימי עולם הזה. ואילו רבי יוחנן אמר, שבימות המשיח יתקיימו כל הנבואות הטובות שנתנבאו הנביאים לישראל.

Tuki

משתמש פעיל
הברכות בקבלת המשיח.png

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ז"א שאתם אומרים שכל אלה שהאמינו במשך כל הדורות שמשיח אוטוטו מגיע, לא היו ריאלים? האמינו בשטויות ח"ו?
ז"א שכל הדורות בערב תשעה באב לא שתו מים, ולא התכוננו לצום, כי לשיטתכם מי שמתעסק עם זה הרי כופר באמונה שמשיח יבא עוד רגע.... כביכול
והתשובה, לא, לא האמינו בשטויות, אלא האמינו שהמשיח יבוא, (גם רגע לפני הטיול שהם יצאו בשבוע הבא), ועכ"ז עסקו כמו כל בן אדם בישובו של עולם
לזכרוני זה גם כתוב ברמב"ם
עצם השאלה, היא שאלה יפה לעסוק בה בתשעה באב אחר חצות, או בכל הזדמנות אחרת

קבצים מצורפים

• אין לסמוך.png
    אין לסמוך.png
    KB 20.8 · צפיות: 42

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לוקחים את התוף ולובשים בגדי שבת

הייתה לי שכנה שבסלונה היו בגד.... וכן תוף שהיה כתוב על זה משהו (לא זוכרת)
הרבי מליובאוויטש מביא, שכשם שבגאולת מצרים היו נשים צדקניות שבדור מובטחות בגאולה, ולכן הכינו תופים מבעוד מועד, כדי שיקחו אותם איתן בגאולה, כך נשים צדקניות שבדורנו - מובטחות הן שתיכף ומיד ניגאל, ולכן הן מכינות תופים שאיתם תצאנה אל הגאולה האמיתית והשלימה.
אגב, זה לא משנה מה כתוב על התוף. כל אחת יכולה לכתוב פסוק או היגד שהיא מתחברת אליו, או גם לא לכתוב שום דבר.

דו משמעי

משתמש מקצוען
ז"א שכל הדורות בערב תשעה באב לא שתו מים, ולא התכוננו לצום, כי לשיטתכם מי שמתעסק עם זה הרי כופר באמונה שמשיח יבא עוד רגע.... כביכול
לא ולא!
צמים כי מתאבלים על חורבן בית המקדש, בנתיים לצערנו, הגאולה עוד לא הגיעה ובאמת התכוננתי לצום אבל, יחד עם זה התפללתי שלא נצטרך לצום.

אבל לכתוב, אדם ריאלי! זה כבר מוגזם לגמרי.

זה לא להאמין שמשיח יכול להגיע בדקות אלו ממש!

ו"הריאליות" הזאת הפריעה לי.

אלחנן כהנא

משתמש רשום
לא ולא!
צמים כי מתאבלים על חורבן בית המקדש, בנתיים לצערנו, הגאולה עוד לא הגיעה ובאמת התכוננתי לצום אבל, יחד עם זה התפללתי שלא נצטרך לצום.

אבל לכתוב, אדם ריאלי! זה כבר מוגזם לגמרי.

זה לא להאמין שמשיח יכול להגיע בדקות אלו ממש!

ו"הריאליות" הזאת הפריעה לי.
חד משמעית

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים

12HAVA

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ראיתי שהיה מנהג לנשות מרוקו - לנקות את הבית אחרי חצות לכבוד המשיח
אמנם כל הרבנים יצאו נגד,
אבל התמימות הזאת הכ"כ טהורה הפעימה אותי
ואתמול לפני כניסת הצום ניקיתי את הבית ובראש עברה לי המחשבה - תחשבי שאת מנקה לכבוד המשיח שאמור להגיע כל רגע...
ומאז החלטתי בל"נ לקחת את המנהג הזה ולנקות את הבית לפני תשעה באב ככה אם המשיח יבוא הבית יהיה מוכן לכבודו.
אני מאמינה ומרגישה שבמעשים הקטנים האלו אנחנו מחזקים בלב שלנו ושל בני הבית את האמונה - שהמשיח אמור להגיע כל רגע!!!!

חוי ליוש

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
כל כך התרגשתי לקרוא את כותרת האשכול ולעצמי אמרתי - ככה מביאים את המשיח! ככה מראים לאבא שלנו שאנחנו כבר מוכנים ממש!!!

ואז קראתי כאן כל מיני סוגי תגובות
ואני כל כך מבינה את כל התגובות הפסימיות והציניות שכאן
גם אני יכול להיות הייתי חושבת כך לפני שקותי שלי נפטר.

אנחנו כבר מיואשים,
ובצדק.
כבר כל כך הרבה שנים עברו עלינו בגלות נוראה!!!!
כל כך הרבה צרות, כל כך הרבה אסונות!!!!
למה שדווקא עכשיו הוא יבוא?

אבל כתוב שהמשיח יבוא פתאום - כמו שנאמר "פתאום יבוא אדון אל היכלנו אשר אתם מבקשים..."
וכן, יש מצב שהצום יישבר בעוד רגע ממש לקול שופרו של משיח.
אחד מעיקרי האמונה הוא לחכות למשיח בכל יום שיבוא.
ומי שמחכה בהחלט אומר לעצמו - וואי איזה יופי שמישהו סידר לי את ההלכות הדרושות אם הוא לא למד אותן עד כה...
אם אנחנו רוצים משיח - אנחנו צריכים להראות לאבא שלנו שאנחנו רוצים את זה ולהתכונן.

להתכונן לצום זה לא כפירה באני מאמין.
אנחנו מחכים, אנחנו מאמינים שהוא יכול לבוא כל רגע
אבל אנחנו גם יודעים שיש מצב שלא נזכה לזה עוד היום.

רוצים לקרב את הגאולה?
מזמינה אתכם לקרוא מה שכתבתי ממש מקודם על הנושא: ואף על פי שיתמהמה - עם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא / חוי ליוש

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה