דרוש מתכון מה יש לעשות עם הרבה חלב

חנה הינדה

משתמש מקצוען
יש לי המון חלב, כמעט 2 ליטר
שעבר לו התאריך אבל הוא עדיין מצוין
מחפשת לעשות איתו משהו לפני שיתקלקל...
אשמח לרעיונות

חנה הינדה

משתמש מקצוען
תודה לכולם
הכנתי פודינג כמו ש@אוריגמי הציעה...
ויצא עם גושים
אז עשיתי עם בלנדר מקל והכל נהרס :( נהיה נוזלי
יש לזה תקנה?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש לי המון חלב, כמעט 2 ליטר
שעבר לו התאריך אבל הוא עדיין מצוין
מחפשת לעשות איתו משהו לפני שיתקלקל...
אשמח לרעיונות
גבינת ריקוטה ביתית?
דומה לקוטג' אבל טעימה יותר.
נפלאה במאפים, עוגות וגם כריכים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תודה לכולם
הכנתי פודינג כמו ש@אוריגמי הציעה...
ויצא עם גושים
אז עשיתי עם בלנדר מקל והכל נהרס :( נהיה נוזלי
יש לזה תקנה?
צנני במקרר. יש סיכוי טוב שיתגבש בשנית כיון שבמשך הזמן הקורנפלור סופח את הנוזלים.
אם יתגבש, תוכלי להוסיף קצפת וניל והרי לך מילקי. בלי קצפת זה מעדן שוקולד. :)

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מסופקני אם זה פחות משמין. זה עשוי מחלב, קמח וחמאה. :)
א. זה יוצא פחות אחוזי שומן. אני שמה 25 גרם חמאה (שמכילה 20 גרם שומן, כי יש בה 80% שומן) על כוס וחצי חלב-360 מ"ל. יחד עם השומן שבחלב מגיעים לבערך 31 גרם. סהכ כ9% שומן. כמו שמנת לייט.
ב. אני בדכ מחליפה את החמאה בשמן. זה לא חוסך קלוריות, אבל קיבלתי שומן לא רווי במקום שומן רווי.
ג. זה יוצא קצת פחות טעים משמנת, ומה שיותר טעים יותר משמין, לא?:p

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
א. זה יוצא פחות אחוזי שומן. אני שמה 25 גרם חמאה (שמכילה 20 גרם שומן, כי יש בה 80% שומן) על כוס וחצי חלב-360 מ"ל. יחד עם השומן שבחלב מגיעים לבערך 31 גרם. סהכ כ9% שומן. כמו שמנת לייט.
ב. אני בדכ מחליפה את החמאה בשמן. זה לא חוסך קלוריות, אבל קיבלתי שומן לא רווי במקום שומן רווי.
תודה. החכמתי. מה לגבי הקמח?
רק מציעה לבדוק לגבי השמן. לא בטוחה בכלל שקנולה למשל בריא יותר מכמות קטנה של חמאה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אף פעם לא חשבתי שאפשר להשתמש עם חלב שעבר לו התאריך, אני מיד זורקת...
ממה לבן עשוי? חלב חמוץ...
אגב החלב בחנות שעובר לו התאריך- מוחזר לתנובה לפיסטור חוזר, ואז...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
תודה. החכמתי. מה לגבי הקמח?
רק מציעה לבדוק לגבי השמן. לא בטוחה בכלל שקנולה למשל בריא יותר מכמות קטנה של חמאה.
הקמח בכמות מאד קטנה, וגם פחמימות תורמות פחות קלוריות משומנים, אז ההשפעה קטנה הרבה יותר מהשומן.
לגבי השמן- לי די ברור שעדיף שמן קנולה על חמאה. (גם השמן בכמות קטנה, כן?) אבל אולי שווה לברר אצל תזונאית .

חני גרינשטיין

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
שמנת לבישול היא "רק" 15%.
ויש לך פה גם תוספת של קמח.
לגבי השמן - לא בטוחה שהוא יותר בריא מחמאה.
חמאה היא בריאה ומכילה הרבה סידן, למי שאין בעיה של כולסטרול גבוה

חני גרינשטיין

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אף פעם לא חשבתי שאפשר להשתמש עם חלב שעבר לו התאריך, אני מיד זורקת...
ראשית - זהו תאריך אחרון לשיווק ולא לשימוש.
שנית - בכל מוצר ובייחוד במוצרי חלב כדאי לבדוק את טריות המוצר ואת טעמו גם אחרי שעבר התאירך.
בד"כ הם יהו טובים עוד כמה ימים אחרי התאריך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה