ניתוח טכני מה יודעים מנתחים טכניים?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כתבה של זיו סגל מביזפורטל 6/3/23
ציטוטים:
התמיכה ב - 3950 עבדה קשה בשבוע שעבר ונתנה תוקף לזיהוי שלה כרמה הטכנית שמפרידה בין המשך מגמת העליה לפי סיבוב לירידה.
מה שנדרש היום הוא להסתכל על הגרפים ולראות כמה אפשר לסמוך עכשיו על מגמת העליה.
סך הכל תמונת השוק היא ירוקה.
מה קרה בפועל ?
החל משעות אחר הצהרים של 6/3/23 (יום כתיבת הכתבה) היו ירידות
מצורפת תמונה
צילום מסך 2023-03-11 224900.png

כדאי גם לקרוא את מה זיו כותב בסוף הכתבה
איך שני מנתחים טכניים נותנים תחזית שונה?
בהמשך לשיחה שלנו על מהות הניתוח הטכני נשאלתי איך זה שאני כותב על עליות ומנתח טכני באתר אחר כותב על ירידות. השאלה הזו בדיוק מסבירה את המהות של מה שאנחנו עושים פה: ניתוח טכני ולא שרטוט גרפים. כלומר, יושב אדם, מסתכל על תמונה ומנסה להגדיר מגמה. כל מנתח טכני בוחר להשתמש בכלים אחרים ונותן משקל לפרמטרים שונים על פי שיקולו וניסיונו (וגם הטיותיו המנטאליות, השפעת רגשותיו ואפילו ענייני חייו שבתת המודע משפיעים). בדיוק כמו אנליסטים כלכליים שצופים רווחים שונים על סמך אותם נתונים כספיים.
לא יודע למה בישראל נוצרה ציפייה מהמנתחים הטכניים לשורות אחידות, ל - 100% דיוק ולחד משמעיות תמידית. אני לא קורא את הניתוחים באתר האחר ולא יודע ומעוניין לנהל דיאלוג עם הניתוחים שם אבל אתם מוזמנים לקרוא את כל הניתוחים, לחשוב על הטיעונים ולראות מה מדבר אליכם.

בכל מקרה, בסופו של דבר המציאות היא זו שחשובה. בינתיים, השוק מתאושש ו - 3950 החזיקה מעמד. בינתיים הגרפים מראים שזה יכול להימשך. מכאן נצא לשבוע חדש. מהלך מעל 4090 ייתן כאמור, לכשיתקיים, אישור נוסף למגמת העליה.
את הכתבה הזאת ראיתי במקרה
אני לא עוקב אחרי כתבות של ניתוח טכני.
גם יכול להיות שבחלק ממה שנכתב בכתבה זיו "צדק"
לא בדקתי.

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כתבה של זיו סגל מביזפורטל 6/3/23
ציטוטים:

מה קרה בפועל ?
החל משעות אחר הצהרים של 6/3/23 (יום כתיבת הכתבה) היו ירידות
מצורפת תמונה
צפה בקובץ המצורף 1334965
כדאי גם לקרוא את מה זיו כותב בסוף הכתבה

את הכתבה הזאת ראיתי במקרה
אני לא עוקב אחרי כתבות של ניתוח טכני.
גם יכול להיות שבחלק ממה שנכתב בכתבה זיו "צדק"
לא בדקתי.

היי :)
האמת לא קראתי מה ההוא כתב אבל
ממה שאתה כתבת אני יכול להבין שקרה ההיפך ממה שהוא אמר
אני צודק ?
מותר לי להגיב ?
:)

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי

אוקיי רק ברוח טובה :)
בינתיים הסברתי את הכל לפי הבנתי כאן :

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה