דרוש מידע מה הבעיה לגור רחוק?

מצב
הנושא נעול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כותבת מניק כלשהו שפתחתי פעם כי לא מעונינת להזדהות
קוראת את האשכול מתחילתו עד סופו ופשוט מגחכת...
כמות הסטיגמות והשטויות לא נגמרת.

אז ככה- אנחנו זוג מהמיינסטרים הכי מיינסטרים, אה כן האלו מהדירות וההייטק,
סיבות שונות הובילו אותנו לעפולה
גרה בבית מהמם עם חצר מאלפת, (לא נגלה אם יש משכנתא), הילדים לבושים מילה אחרונה שלחברותי בירושלים יכולות רק לצאת העיניים,
הילדים שלי משופשפים ליגה, נורא מוזר, נכון?? פשוט ההורים שלהם משופשפים..
החיידר שומו שמיים, רוחניות על הפנים, לימודי ליבה כמובן, ותורה אחרת שניתנה בפריפריה
הרי כמובן עדיף מקום שלחצי מההורים יש סמארטפון, אבל העיקר הם חרדים וכמובן גרים בבני ברק..
לא נתקלתי עד כה בילדים בלי גרביים, צר לי לאכזב
בעלי נושא משרה שהגיסים התותחים בני ה-40+ מקווים לקבל בגילאי ה80
זה בינתיים
ותעשו טובה אל תבואו לפה, קשה פה, באמת, אבל לפחות תעשו את זה מהסיבות הנכונות ולא מהשטויות באשכול הזה.
הילדים שלך משופשפים כי אתם משופשפים
אבל השאלה האם הילדים שלך מעורבים בחברה משופשפת או פחות?

בנוסף- יש חיסרון מאוד מרכזי בפרייפריה שסטטיסטית אנשים שם חיים -4- שנים פחות(שזה עצמו דבר מבהיל לכל מתבונן וצריך לדעת באמת מדוע זה כך)

אבל בגדול אין ספק שיש פה הרבה מאוד סטיגמות

נעמה לוי

משתמש מקצוען
סטטיסטית אנשים שם חיים -4- שנים פחות
o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O
גם בקריית ספר ???
הצילו.....

האשכול הזה משתגע מרגע לרגע.
אני גרה בקריית ספר מיום שנולדתי.
לא עיר מושלמת, אבל החיים פה יפים וטובים, והכל בסדר.

מירי גל

משתמש פעיל
בנוסף- יש חיסרון מאוד מרכזי בפרייפריה שסטטיסטית אנשים שם חיים -4- שנים פחות(שזה עצמו דבר מבהיל לכל מתבונן וצריך לדעת באמת מדוע זה כך)
אבל בגדול אין ספק שיש פה הרבה מאוד סטיגמות
נו באמת, לפי הסטטיסטיקה בני ברק היא העיר שהאנשים שם הכי מאושרים, נו באמת, זו לא טענה.
מבחינה הגיונית מגורים בפריפריה גורם לאריכות ימים של ההורים ושל בני הזוג, מאחר ולא צריכים לשלם סכומים גבוהים על הדירה.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
נו באמת, לפי הסטטיסטיקה בני ברק היא העיר שהאנשים שם הכי מאושרים, נו באמת, זו לא טענה.
בית שמש זכתה בפעם האחרונה כמדומני.
מבחינה הגיונית מגורים בפריפריה גורם לאריכות ימים של ההורים ושל בני הזוג, מאחר ולא צריכים לשלם סכומים גבוהים על הדירה.
היגיון לחוד ומציאות לחוד
יש מחקרים ברורים

נחמי3

משתמש מקצוען
כותבת מניק כלשהו שפתחתי פעם כי לא מעונינת להזדהות
קוראת את האשכול מתחילתו עד סופו ופשוט מגחכת...
כמות הסטיגמות והשטויות לא נגמרת.

אז ככה- אנחנו זוג מהמיינסטרים הכי מיינסטרים, אה כן האלו מהדירות וההייטק,
סיבות שונות הובילו אותנו לעפולה
גרה בבית מהמם עם חצר מאלפת, (לא נגלה אם יש משכנתא), הילדים לבושים מילה אחרונה שלחברותי בירושלים יכולות רק לצאת העיניים,
הילדים שלי משופשפים ליגה, נורא מוזר, נכון?? פשוט ההורים שלהם משופשפים..
החיידר שומו שמיים, רוחניות על הפנים, לימודי ליבה כמובן, ותורה אחרת שניתנה בפריפריה
הרי כמובן עדיף מקום שלחצי מההורים יש סמארטפון, אבל העיקר הם חרדים וכמובן גרים בבני ברק..
לא נתקלתי עד כה בילדים בלי גרביים, צר לי לאכזב
בעלי נושא משרה שהגיסים התותחים בני ה-40+ מקווים לקבל בגילאי ה80
זה בינתיים
ותעשו טובה אל תבואו לפה, קשה פה, באמת, אבל לפחות תעשו את זה מהסיבות הנכונות ולא מהשטויות באשכול הזה.
כל הכבוד לכם
באמת אתם כול כך יציבים במקום שלך
ממש לא "ספינה בלב ים"

מירי גל

משתמש פעיל
יש מחקרים ברורים
ייתכן ויש מחקרים מעבר על המגורים בפריפריה, על מסעודה מדימונה ועל ז'וז'ו מנהריה של שנות השישים והשבעים כשהרפואה לא הייתה מפותחת דיו.
אנחנו מדברים על פריפריה שיש בה הכל מבחינת בתי חולים, איכות חיים וכו'.
רק לי זה נראה שהאשכול הולך ומתחרפן....??

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ייתכן ויש מחקרים מהפריפריה על מסעודה מדימונה ועל זוזו מנהריה של שנות השישים והשבעים, כשהרפואה לא הייתה מפותחת דיו.
אנחנו מדברים על פריפריה שיש בה הכל מבחינת בתי חולים, איכות חיים וכו'.
רק לי זה נראה שהאשכול הולך ומתחרפן....
המחקרים לפי מה שהבנתי הם מהשנים האחרונות וממש לא כמו שאת כותבת
והנושא בה הוא כמובן לא כמה באמת חיים
מחמת ש---שאת זה הקב"ה קובע

אלא האיכות חיים שיש להם שמובילה לתוצאה הנ"ל

בכל אופן אם לדעתך זה לא טיעון ונראה לך הזוי את לא חייבת להגיב

ספינה בלב ים

משתמש רשום
הילדים שלך משופשפים כי אתם משופשפים
אבל השאלה האם הילדים שלך מעורבים בחברה משופשפת או פחות?
יש הרבה כמונו, הם פשוט קוראים את האשכול, צוחקים בשקט, ולא משכנעים אף אחד
בכיתה של כ-30 ילדים יש אחוז גבוה של רמה גבוהה
הכל תלוי בבית

מאמינה שזה מצחיק גם את הסטטיסטיקאי עצמו.

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
אני לא כל כך קראתי כאן את כל התגובות, אבל כן יכולה לספר גל חברה שהלכה לגור באחיסמך וההורים שלה גרים בבית שמש,
כל ביקור עולה לה המון כח וזמן, שלא נדבר על זמנים קשים כמו הריון ולידה שהאישה לא קיבלה תמיכה, ועל השבועיים שהייתה אצל אימא שלה אחרי הלידה הילדים היו איתה, כי היא לא מכירה אף אחת שם......
זה קשה לה!! היא כל הזמן מרגיע ומשקיטה את המצפון שלה!! אבל היא מודה בזה שזה לא קל...... פעם אמרה לי שהייתה ממשיכה לגור בשכירות מאשר כל הסיפור הזה......... לא יודעת אולי היום היא כבר התאקלמה, (דיברתי איתה לפני חצי שנה בערך)
ואם דיברו כאן על פריצות אז אם כל הכבוד המצב שם גרוע, האוטובוסים הפנימיים עם כל סוגי האנשים....... טיפוסים אחד אחד, ובכלל מהמרפסת שלה אפשר ליראות חילונים לבתיהם, כשבאתי לבקר פעם, הייתי פשוט מופתעת יצאתי למרפסת ובבנין מולי אני רואה משפחה מרקדת לה בחצר עם מנגל כל המשפחה, אחים אחיות גיסים וגיסות (אולי היו חברים......?!) רמקול עם ווליום הכי גבוהה שיש.......... לא הייתי רוצה שזה מה שהילדים שלי יראו מהמרפסת.

תותית י.

משתמש מקצוען
לא הבנתי, חתונות עורכים במרכז, בר מצוות ובריתות מגיעים המשפחה הקרובה ולא כל הבני דודים הנשואים, כמובן שגם הקהילה המקומית שהיא מרכז חיי, איפה הבעיה? (אני דרך אגב גם צעיר עדיין, וגם אין לי יותר מדי משפחה אבל אני יודע איך דברים עובדים).
השאלה מי בא לחתונה שאתה עורך במרכז, אם אתה לא בא לבנידודים שלך, או בא וישר הולך...

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
אז לפי הטענות באשכול כאן רוב האנשים מסביבי
פשוט לא גילו את ה'אור' ואת החכמה לגור בתפרח או בצפת ???
או אולי שאנשים מוכנים לשלם ולהיחנק קצת כן וגם 'לגלגל' אבל לא להיתרחק מנטלית ופיזית מכל העולם
זה בדיוק העניין, אנשים לא מוכנים לזוז מאזור הנוחות שלהם כדי לגלות עולם חדש,
איכות חיים, שלוה ורוגע שאין בשום מקום במרכז

מקבילית

משתמש רשום
אני לא כל כך קראתי כאן את כל התגובות, אבל כן יכולה לספר גל חברה שהלכה לגור באחיסמך וההורים שלה גרים בבית שמש,
כל ביקור עולה לה המון כח וזמן, שלא נדבר על זמנים קשים כמו הריון ולידה שהאישה לא קיבלה תמיכה, ועל השבועיים שהייתה אצל אימא שלה אחרי הלידה הילדים היו איתה, כי היא לא מכירה אף אחת שם......
זה קשה לה!! היא כל הזמן מרגיע ומשקיטה את המצפון שלה!! אבל היא מודה בזה שזה לא קל...... פעם אמרה לי שהייתה ממשיכה לגור בשכירות מאשר כל הסיפור הזה......... לא יודעת אולי היום היא כבר התאקלמה, (דיברתי איתה לפני חצי שנה בערך)
ואם דיברו כאן על פריצות אז אם כל הכבוד המצב שם גרוע, האוטובוסים הפנימיים עם כל סוגי האנשים....... טיפוסים אחד אחד, ובכלל מהמרפסת שלה אפשר ליראות חילונים לבתיהם, כשבאתי לבקר פעם, הייתי פשוט מופתעת יצאתי למרפסת ובבנין מולי אני רואה משפחה מרקדת לה בחצר עם מנגל כל המשפחה, אחים אחיות גיסים וגיסות (אולי היו חברים......?!) רמקול עם ווליום הכי גבוהה שיש.......... לא הייתי רוצה שזה מה שהילדים שלי יראו מהמרפסת.
שתמכור באחיסמך ותקנה בבית שמש..
היום כבר אין הפרש גדול ככ.. אם בכלל

כתר מלוכה

משתמש פעיל
נכון. מבחינה עקרונית, כל הליטאים אותו הדבר, וכולם יכולים לקנות בכל מקום.
יש כאלו שהגאווה שלהם לא תאפשר להם לקנות במקומות מסוימים, [נניח הם מרגישים צורך עמוק להתפלל דווקא ב'קהילת יוצאי חברון'], אבל זו בעיה פרטית שלהם.
מבחינת סגנון ונוסח - הם יכולים למצוא חברה בכל מקום.
יש גם ליטאים שלא מכירים ליטאים.
ובטוחים שהכל אותו דבר, זה בסדר, מותר.
לא סותר את זה שיש כאלו שכשהולכים לפריפריה יחפשו מקומות מסוימים נטו בגלל רוחניות, ממש לא מגאוה, בשביל גאוה היו נשארים במרכז ומחפשים שטעלה בסדר ד' של מכינה ליש"ק.
או הפוך, יש כאלו שמקומות מסוימים חניוקים בשבילהם, ולא רוצים להרגיש נחותים ומחפשים קהילה בסגנון שלהם, מה לא ברור?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה