מדא איחוד הצלה

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אידאה;2424825:
השאלה היא, אם טיפול נמרץ במקרה לא הי-ה באיזור,
מה הי-ה קורה אז?

(בלי קשר לזה שלכל מקרה יש את הניסים שלו)

ה' יודע,
ואם השכן בבנין לא היה איש הצלה???
בכל מקרה אח שלי התקשר גם לאיחוד הצלה וגם למד"א.... לא לקח סיכון

שירה בנט

משתמש צעיר
אמא שלי נפלה ברחוב ממדרכה בולטת ועקומה(סיפור הזוי לעצמו שעד היום שלוש שנים לאחר המקרה זה לא סודר,העיריה טוענת שזה שטח פרטי של הקבלן שבנה את המרכז מסחרי,והקבלן טוען שזה שטח ציבורי לכל דבר)קודם כל הדבר ההזוי הזה שכולם בלי להתביש מתאספים סביב אישה ששוכבת כאובה על המדרכה זה היה ממש לא נעים,קראו לי כי זה היה ליד הבית שלי,פתאום הגיעו גם מדא וגם הצלה ורצו לפנות היה שם בלאגן וצרחות,היא צורחת מכאבים והם מתוכחים מי מפנה,ואני מרוב לחץ לשמוע את המילה בית חולים אמרתי טוב ניסע לטרם,אז מדא אמרו לא מפנים לטרם,העלו אותה לאמבולנס של הצלה והיא ביקשה כדור לכאבים ולא היה להם,בקיצור הגענו לטרם ואז המשפחה כבר עודכנה והחליטו לקחת ישר לתל השומר,אבל אז סיפור חדש הצלה לא מוכנים ומדא גם לא רוצים,כן חוקי לא חוקי בלאגן שלם,סוף סיפור שגיסי העביר אותה לרכב שלו ולקח אותה לבד לתל השומר,אישה סובלת וגונחת מכאבים.....
תכלס הכל ענין של משחק בין הגופים על חשבון הנפגעים.
שלא נדע ושלא נזדקק.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י מנוחהלה;2424771:
סליחה על השאלה-
כ"כ קשה להתקשר לשני הארגונים?
במקרים רבים, כן, קשה.
במיוחד שהתחקור אורך זמן לא מבוטל.
פעם התקשרתי למד"א (בשביל אדם שאיבד הכרה), עד שהם תיחקרו אותי כונני הצלה (שמישהו אחר הזמין אותם) כבר היו במקום.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
פורסם במקור על ידי ברוך יצחקי צפה בהודעה
לא משנה פוליטיקה בין האירגונים. כשחס ושלום מישהו צריך עזרה אסור לשחק בחיים בשביל פוליטיקה.
ולכן אני יספר לכם שתי סיפורים שאחד מהם היה איתי.
1. בשבת הקודמת היה סיפור של כמעט מוות בעריסה, התינוק נתגלה חיור כולו, האבא תמים אברך כולל רואה כל יום את הפירסום והקמפיין האדיר של 'איחוד הצלה' והתקשר 1221, כשהם הגיעו הם ראו שאין להם את המיכשור המתאים לטיפול נמרץ הם הזמינו נט"ן ממד"א. ב"ה התינוק נושם כבר בכוחות עצמו ועדיין בלי הכרה אבל בחיים לא משחקים אם אין להם טיפול נמרץ והם צריכים להראות שהם ראשונים ולכן הם לא מתקשרים למד"א, זה חוסר אחריות משווע.
נכתב ע"י קשר כשר;2424809:
לצערי, התינוק הוא אחיין שלי :(
האבא באמת התקשר לאיחוד הצלה, ומיד אחרי שהתקשר לאיחוד הצלה התקשר גם למד"א, ומיד הגיע טיפול נמרץ שבמקרה היה באיזור ועלה תוך דקות, באמת לניידת טיפול נמרץ היה את הכלים להצלת חיים, אבל גם איש הצלה מהבנין שלו שהגיע מיד התחיל בפעילות החייאה.
דרך אגב, התינוק עדיין לא נושם בכוחות עצמו, וצריך המון תפילות!!!
אם קשר כשר צודק, אז לכאורה יוצא שדבריו של ברוך יצחקי הם ניסיון חמור של הכפשה. או שלא הבנתי משהו?

מלכי A1

משתמש צעיר
נכתב ע"י תותח שיווקי;2424681:
אחרים טוענים טענות הפוכות בדיוק....

יותר מפעם איחוד קבלו הודעה על מקרה עם שם הרחוב בלבד או מס' בניין (עם כמה קומות) ובעלי נתקע למטה בלי מידע נוסף כשכל דקה קריטית.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תולים שלט מאיר עיניים בבית עם שני הטלפונים, ובשעת חירום מתקשרים מידית לשניהם בזה אחר זה. בלי לסמוך על יכולת התקשורת הלקויה שלהם.
בשורות טובות

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י s976;2424867:
אם קשר כשר צודק, אז לכאורה יוצא שדבריו של ברוך יצחקי הם ניסיון חמור של הכפשה. או שלא הבנתי משהו?

זה באמת לא נשמע טוב מה שהוא כתב,
"אברך כולל תמים........... וכו'"

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
נכתב ע"י Datarecover;2424704:
בהנחה שזה נכון ואף אחד לא משתף פעולה עם השני
מניתוח לוגי מחושב וקר, נלעד שצריך להתקשר למגן דוד

מכיוון שאם נניח שהתקשרו למגן דוד, ואכן מגן דוד לא משתף פעולה עם איחוד, מגן דוד יגיע, יטפל טיפול ראשוני, ויפנה לבי"ח

אבל אם נניח שהתקשרו לאיחוד, ואיחוד לא משתף פעולה עם מגן דוד, על פי החוק איחוד לא יכול לפנות לבי"ח, איחוד יגיע יתן טיפול ראשוני אבל החולה יישאר במקום ולא יפונה לבי"ח

מניתוח לוגי קר ומחושב צריך להתקשר לאיחוד הצלה , כי אם תתקשר למדא ושלא נצטרך, הם יגיעו כשכבר אין מה להציל....ה"י

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
על 3 דברים העולם עומד
כסף, כסף ו-כסף
ברור שתמיד זה בסיס העניין
אבל בל נשכח את המטרה, הצלת חיים

איחוד הצלה היו לא מכבר ברחוב הסמוך לי ,רבע שעה מאחר ומדא סרבו לתת כתובת מדוייקת. כבר לא היה מה להציל. רח"ל

איחוד הצלה נותנים מענה ראשוני מהיר, מיידי
מדא מפנים

איחוד הצלה מוכן לשתף פעולה עם מדא
אבל מדא לא
מעניין מה יש לו להפסיד

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הרעיון הוא שגוף אחד אמור להעביר את הקריאה לגוף השני, ומי שנמצא בשטח קודם- יציל חיים, כי זו המטרה.
הבעיה התחילה כאשר איחוד הצלה עמדו בהסכם ומד"א לא.
אין סיבה להתקשר פעמיים, אם רק יעבדו בתיאום. אבל ברגע שיש קצר בתקשורת- לא כדאי להתקשר לגוף שגם מזניק כוננים סמוכים לארוע וגם במקביל מוציא אמבולנס? פשוט מאד.
ומנסיון אישי, כשביתי היתה בת 3 שבועות ונחנקה- תוך דקה וחצי היה כונן עם חמצן שהחזיר לה את הנשימה. עם כל הכבוד למדא שהגיעו מהר יחסית (רק 10 דקות)- אמבולנס שיוצא ממרכז העיר זה לא כמו מתנדב שגר ברחוב הסמוך... ובמקרה הזה, כל שניה קריטית.

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בכוונה כתבתי 'לא פשוט' ולא 'אסור'.
אני חושבת שכל אחד צריך לעשות שאלת רב בפני עצמו ולא לסמוך על פסק מ'פרוג'!!!

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
...

בקיצור צריך להקים מס' טלפון חדש אולי 10 שיגיע לכל המוקדים יחד וחסל.:eek:

זורם

משתמש צעיר
נכתב ע"י ד ה;2424787:
בשבת זה לא פשוט להתקשר ל2 הארגונים....

אֲמָדוּהוּ (פי' הִתְבּוֹנְנוּ בִּמְחִילָתוֹ וְשִׁעֲרוּ) הָרוֹפְאִים שֶׁצָּרִיךְ גְּרֹגֶרֶת אַחַת, וְרָצוּ עֲשָׂרָה וְהֵבִיאוּ לוֹ כָּל אֶחָד גְּרֹגֶרֶת, כֻּלָּם פְּטוּרִים וְיֵשׁ לָהֶם שָׂכָר טוֹב מֵאֵת ה' אֲפִלּוּ הִבְרִיא בָּרִאשׁוֹנָה (סימן שכ"ח סעי' טו).

חדזי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ברוך יצחקי;2424718:
לא משנה פוליטיקה בין האירגונים. כשחס ושלום מישהו צריך עזרה אסור לשחק בחיים בשביל פוליטיקה.
ולכן אני יספר לכם שתי סיפורים שאחד מהם היה איתי.
1. בשבת הקודמת היה סיפור של כמעט מוות בעריסה, התינוק נתגלה חיור כולו, האבא תמים אברך כולל רואה כל יום את הפירסום והקמפיין האדיר של 'איחוד הצלה' והתקשר 1221, כשהם הגיעו הם ראו שאין להם את המיכשור המתאים לטיפול נמרץ הם הזמינו נט"ן ממד"א. ב"ה התינוק נושם כבר בכוחות עצמו ועדיין בלי הכרה אבל בחיים לא משחקים אם אין להם טיפול נמרץ והם צריכים להראות שהם ראשונים ולכן הם לא מתקשרים למד"א, זה חוסר אחריות משווע.
2. נסענו לעיר אשדוד לשבת, כש-10 דק' לפני זמן הדלקת נרות בני בן השנתיים בלע תליון, והוא נתקע לו בגרון, גם אני חשבתי לתומי אני יתקשר לאיחוד הצלה והם יגיעו תוך דקה שתיים והם ישחררו לו את התליון ונגמר הסיפור. אבל לא תאמינו מה שקרה הם היו איתי על הטלפון 5 דק', שאנחנו לחוצים עד מוות ועדיין לא הגיע שום כונן, לאחר 5 דק' הם אמרו שהכוננים בדרך והם ניתקו את השיחה. לאחר 10 דק' מתקשרים אלי ממד"א שאיחוד הצלה העבירו להם פניה, ב"ה באותו רגע השתחרר התליון והודענו למד"א שאין צורך. לאחר 20 דק' הגיעו שתי כוננים של איחוד הצלה.
לסיכום 2 סיפורים אחד מיד ראשונה ואחד ששמעתי מיד שניה.
ולכן כל מי שנקלע למקרה שצריכים עזרה, דבר ראשון מחייגים למד"א כי החיים הם לא משחק, ואפשר להתקשר גם לאיחוד הצלה זה לא יזיק ויכול אפילו להועיל לפעמים.
סתם לידיעתכם מי שחשוב לו שמירת ההלכה. הכוננים של איחוד הצלה לא מקפידים על כך כי כל מי שרוצה להתנדב יכול.
בהצלה גוש דן לדוגמא כל כונן חייב לעבור כל תקופה מבחן על הלכות שבת כדי לדעת איך להתנהג במצבים שונים ולא כל דבר זה פיקוח נפש והכל מותר בשבת.
אני עובדת שם ויכולה לומר שברגע שאתה קורה לאיחוד הצלה הם שולחים גם כונן ומדווחים למד"א
ואל תכתבו דברים שאתם לא יודעים בד"כ הכוננים שלנו מגיעים במהירות שיא ומצילים ללא תמורה חיי אדם. בהתנדבות מלאה

חדזי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צליל בגיל;2425015:
על 3 דברים העולם עומד
כסף, כסף ו-כסף
ברור שתמיד זה בסיס העניין
אבל בל נשכח את המטרה, הצלת חיים

איחוד הצלה היו לא מכבר ברחוב הסמוך לי ,רבע שעה מאחר ומדא סרבו לתת כתובת מדוייקת. כבר לא היה מה להציל. רח"ל

איחוד הצלה נותנים מענה ראשוני מהיר, מיידי
מדא מפנים

איחוד הצלה מוכן לשתף פעולה עם מדא
אבל מדא לא
מעניין מה יש לו להפסיד
מבפני אני אומרת לכם שמשום מה מד"א עושים את הבלאגן הזה.
אין לאיחוד הצלה שום עיניין להסתכסך איתם

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
ירבעם בן נבט ,

שאל מי בראש ועל זה הוא הפסיד הכל....

זה בדיוק מה שקורה שם

וזה כל מה שקורה במריבות על ממי בראש
וד"ל

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ברור שקודם כל להתקשר להצלה 1221
הם זמינים בשטח הרבה יותר ממד"א
אכן לא תמיד יש להם את הציוד הנדרש אך הם נותנים עזרה ראשונה מצילת חיים.
ולכן עכשיו לאחר שאינם מעבירים אחד לשני מוטלת החובה להתקשר מיד אח"כ גם למד"א.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יעל;2425369:
ברור שקודם כל להתקשר להצלה 1221
הם זמינים בשטח הרבה יותר ממד"א
אכן לא תמיד יש להם את הציוד הנדרש אך הם נותנים עזרה ראשונה מצילת חיים.
ולכן עכשיו לאחר שאינם מעבירים אחד לשני מוטלת החובה להתקשר מיד אח"כ גם למד"א.

ציוד נדרש =מציל חיים
אם צריך תרופות אדרנלין וכדו' להתקף לב מי יתן הכונן עם האופנוע??

לא נראה לי

קודם כל מד"א

ואיחוד הצלה

בהצלחה

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא מבינה למה אם הם רבים ביניהם , אז גם בפרוג צריך לעזור להם בריב ....
שיריבו ביניהם , ויגיעו למסקנה שאין צורך בזה , ואפשר להסתדר בדרכי נועם .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה