מדא איחוד הצלה

גרניום

משתמש צעיר
העיתון לא באנפורמציה ובדיס אינפורמציה.
מהכתבות והמודעות עולה ריח חריף למדי-
והאזרח הקטן לא מבין:
ביום שישי כתבו שמד"א לא משתפים פעולה עם הצלה ולכן יש לחייג למס' של הצלה- היום כתוב ההיפך.
בלי להכנס לנבכי פוליטיקה שעובר בה כנראה דם רע- לא מהתרמות דם שכונתיות...
תכלס' מה נשאר? שלא נצטרך, לאן לחייג?

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היום לא כתוב ההיפך
מי שפרסם להתקשר ל-1221 זה איחוד הצלה
ומי שפרסמו להתקשר למד"א הרגיל אלו ארגוני הצלה האחרים (מתחרים של איחוד הצלה)

שלא נזדקק לאף אחד מהם

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ההבדל הוא כזה:
כשאזרח מתקשר למד"א- ע"פ ההסכם של משרד הבריאות, מד"א מחויב להעביר את המידע לאיחוד הצלה, כי יש כוננים שיכולים להגיש עזרה ראשונה עוד לפני שהאמבולנס מגיע, אבל מד"א מפר את ההסכם ולא מעביר מידע (גם לכונן שמתקשר ואומר שהוא נמצא ברחוב ומחפש מיקום מדויק...)
כשמתקשרים לאיחוד הצלה- המוקד מזניק מתנדבים למקום, ובמקביל מדווח למד"א שמוציא אמבולנס

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י RACHELIB;2424662:
ההבדל הוא כזה:
כשאזרח מתקשר למד"א- ע"פ ההסכם של משרד הבריאות, מד"א מחויב להעביר את המידע לאיחוד הצלה, כי יש כוננים שיכולים להגיש עזרה ראשונה עוד לפני שהאמבולנס מגיע, אבל מד"א מפר את ההסכם ולא מעביר מידע (גם לכונן שמתקשר ואומר שהוא נמצא ברחוב ומחפש מיקום מדויק...)
כשמתקשרים לאיחוד הצלה- המוקד מזניק מתנדבים למקום, ובמקביל מדווח למד"א שמוציא אמבולנס
אחרים טוענים טענות הפוכות בדיוק....

Datarecover

משתמש רשום
בהנחה שזה נכון ואף אחד לא משתף פעולה עם השני
מניתוח לוגי מחושב וקר, נלעד שצריך להתקשר למגן דוד

מכיוון שאם נניח שהתקשרו למגן דוד, ואכן מגן דוד לא משתף פעולה עם איחוד, מגן דוד יגיע, יטפל טיפול ראשוני, ויפנה לבי"ח

אבל אם נניח שהתקשרו לאיחוד, ואיחוד לא משתף פעולה עם מגן דוד, על פי החוק איחוד לא יכול לפנות לבי"ח, איחוד יגיע יתן טיפול ראשוני אבל החולה יישאר במקום ולא יפונה לבי"ח

ברוך יצחקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חשוב מאד לדעת!!!

לא משנה פוליטיקה בין האירגונים. כשחס ושלום מישהו צריך עזרה אסור לשחק בחיים בשביל פוליטיקה.
ולכן אני יספר לכם שתי סיפורים שאחד מהם היה איתי.
1. בשבת הקודמת היה סיפור של כמעט מוות בעריסה, התינוק נתגלה חיור כולו, האבא תמים אברך כולל רואה כל יום את הפירסום והקמפיין האדיר של 'איחוד הצלה' והתקשר 1221, כשהם הגיעו הם ראו שאין להם את המיכשור המתאים לטיפול נמרץ הם הזמינו נט"ן ממד"א. ב"ה התינוק נושם כבר בכוחות עצמו ועדיין בלי הכרה אבל בחיים לא משחקים אם אין להם טיפול נמרץ והם צריכים להראות שהם ראשונים ולכן הם לא מתקשרים למד"א, זה חוסר אחריות משווע.
2. נסענו לעיר אשדוד לשבת, כש-10 דק' לפני זמן הדלקת נרות בני בן השנתיים בלע תליון, והוא נתקע לו בגרון, גם אני חשבתי לתומי אני יתקשר לאיחוד הצלה והם יגיעו תוך דקה שתיים והם ישחררו לו את התליון ונגמר הסיפור. אבל לא תאמינו מה שקרה הם היו איתי על הטלפון 5 דק', שאנחנו לחוצים עד מוות ועדיין לא הגיע שום כונן, לאחר 5 דק' הם אמרו שהכוננים בדרך והם ניתקו את השיחה. לאחר 10 דק' מתקשרים אלי ממד"א שאיחוד הצלה העבירו להם פניה, ב"ה באותו רגע השתחרר התליון והודענו למד"א שאין צורך. לאחר 20 דק' הגיעו שתי כוננים של איחוד הצלה.
לסיכום 2 סיפורים אחד מיד ראשונה ואחד ששמעתי מיד שניה.
ולכן כל מי שנקלע למקרה שצריכים עזרה, דבר ראשון מחייגים למד"א כי החיים הם לא משחק, ואפשר להתקשר גם לאיחוד הצלה זה לא יזיק ויכול אפילו להועיל לפעמים.
סתם לידיעתכם מי שחשוב לו שמירת ההלכה. הכוננים של איחוד הצלה לא מקפידים על כך כי כל מי שרוצה להתנדב יכול.
בהצלה גוש דן לדוגמא כל כונן חייב לעבור כל תקופה מבחן על הלכות שבת כדי לדעת איך להתנהג במצבים שונים ולא כל דבר זה פיקוח נפש והכל מותר בשבת.

MySend

משתמש צעיר
סיפור של בדידי הוה עובדא,

שח"ו אל תבינו את הסיפור לא נכון, או שזה ערעור ח"ו באמונה וביטחון,

לפני שנתיים סבא שלי, קיבל התקף לב בשבת אחה"צ, והיה זקוק לחמצן ה"י, והתקשרו למד"א, בכלל לא ידעו שצריכים להתקשר לאיחוד הצלה (ובטח שאף אחד לא ידע את המספר של איחוד הצלה),

האמבולנס הגיע לאחר חצי שעה, שהמקרה לא עלינו היה כבר אחרי, ארבעה ימים אח"כ והוא לא היה איתנו,
שימליץ טוב בעדינו.

הסקנו מזה כמה מסכנות,

1. להתחזק באמונה ובטחון שהכל מאיתו יתברך,
2. להתקשר ל-2 הגופים עם שייך.

ויכול ליהיות שיש עוד אבל אנחנו לא יודעים עוד.

נ.ב. אני מכיר את האזור שהוא גר,

ובכמה מאות מטרים סמוך לביתו גרים כמה כוננים של איחוד הצלה, ואילו היה........ אמונה ובטחון,

כל אדם חייב לעשות השתדלות, וצריך להרבות בתפילה לה' שיהי' אחדות בעם ישראל, ושמשיח צדקנו יגיע במהרה בימינו אמן.

מקווה שהועלתי, ומקווה יותר שלא הזקתי:):):)

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ברוך יצחקי;2424718:
לא משנה פוליטיקה בין האירגונים. כשחס ושלום מישהו צריך עזרה אסור לשחק בחיים בשביל פוליטיקה.
1. בשבת הקודמת היה סיפור של כמעט מוות בעריסה, התינוק נתגלה חיור כולו, האבא תמים אברך כולל רואה כל יום את הפירסום והקמפיין האדיר של 'איחוד הצלה' והתקשר 1221, כשהם הגיעו הם ראו שאין להם את המיכשור המתאים לטיפול נמרץ הם הזמינו נט"ן ממד"א. ב"ה התינוק נושם כבר בכוחות עצמו ועדיין בלי הכרה אבל בחיים לא משחקים אם אין להם טיפול נמרץ והם צריכים להראות שהם ראשונים ולכן הם לא מתקשרים למד"א, זה חוסר אחריות משווע.
2. נסענו לעיר אשדוד לשבת, כש-10 דק' לפני זמן הדלקת נרות בני בן השנתיים בלע תליון, והוא נתקע לו בגרון, גם אני חשבתי לתומי אני יתקשר לאיחוד הצלה והם יגיעו תוך דקה שתיים והם ישחררו לו את התליון ונגמר הסיפור. אבל לא תאמינו מה שקרה הם היו איתי על הטלפון 5 דק', שאנחנו לחוצים עד מוות ועדיין לא הגיע שום כונן, לאחר 5 דק' הם אמרו שהכוננים בדרך והם ניתקו את השיחה. לאחר 10 דק' מתקשרים אלי ממד"א שאיחוד הצלה העבירו להם פניה, ב"ה באותו רגע השתחרר התליון והודענו למד"א שאין צורך. לאחר 20 דק' הגיעו שתי כוננים של איחוד הצלה.
ולכן כל מי שנקלע למקרה שצריכים עזרה, דבר ראשון מחייגים למד"א כי החיים הם לא משחק, ואפשר להתקשר גם לאיחוד הצלה זה לא יזיק ויכול אפילו להועיל לפעמים.
סתם לידיעתכם מי שחשוב לו שמירת ההלכה. הכוננים של איחוד הצלה לא מקפידים על כך כי כל מי שרוצה להתנדב יכול.
בהצלה גוש דן לדוגמא כל כונן חייב לעבור כל תקופה מבחן על הלכות שבת כדי לדעת איך להתנהג במצבים שונים ולא כל דבר זה פיקוח נפש והכל מותר בשבת.

נכון שלא משנה הפוליטיקה, וכאן מגיע הקאצ': איחוד הצלה לא התעסקו בעבר עם פינויים. רק רצו להקדים את האמבולנס כדי להציל חיים, ושמד"א יפנו. בחוסר הכרה למשל, האמבולנס שמגיע אחרי 10 דקות כבר לא יעיל...
ולגבי הדוגמאות, לא אכנס לפרטים ולדוגמאות סותרות. רק אפשר לראות שגם כאשר לא היה להם מיכשור של נט"ן וגם כאשר לא היו כוננים זמינים בשטח- עדיין לא הגיע מד"א... וברוב המקרים הם כן מקדימים את האמבולנס- וזו המטרה! להציל חיים וכמה שיותר מהר.
ולגבי הפינויים- מותר להם חוקית.
לגבי ההלכה- יש רבנים שמורים את הדרך בכל פרט ובמיוחד בנושא של שבת. יש עדכונים שוטפים וריענון נהלים לכונני שבת...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

ניכר מדבריך שיש לך דעה קדומה בנושא.
באופן כללי שני הארגונים אינם צדיקי הדור, יש בניהם תחרות מי יזכה לתהילה - כמו שיש בין כל ארגוני הצדקה והחסד למינהם [רק ששם זה לא פיקוח נפש].
בעיקר יש בניהם תחרות מי מגיע יותר מהר.
"להגיע יותר מהר" - אין פירושו להגיע ראשון, אלא מי שחלפו לו פחות דקות מרגע קבלת השיחה עד ההגעה בפועל [כך זה נרשם במחשבים, וכך בססיסטיקה].
ממילא אם כל אירוע יועבר לצד השני עם כל הפרטים כולל מספר הטלפון של הפונה, אז הארגון השני קודם כל יצא לדרך ורק אח"כ יתקשר לפונה כדי לשמוע מה המצב ולתת הדרכה, ואז יצא שמרגע שהם דיברו עם הפונה ועד ההגעה לקח פחות זמן מהארגון השני.
ולכן [ולא משנה מי התחיל] הפסיקו להעביר מספרי טלפון, וכנקמה הפסיקו להעביר כץובת מדוייקת.
כמובן שיש עוד נקודות זה עיקרי הדברים על רגל אחת.

המסקנה שצריך להתקשר לשניהם [וגם בשבת - מדין ספק פיקו"נ], ולא כ"כ משנה מי ראשון [מכתבי רבנים יש לשני הכיוונים...]
יש אזורים בארץ שיש לארגון אחד יותר כונני מהשני.
ויש שכונות שעקב ריבוי הכוננים, הוראת רבני השכונה שרק כוננים ארגון X יצאו - כדי למעט חילול שבת, ובשכונות אלו מי שיתקשר לארגון השני יקח עוד כמה שניות עד שתועבר הודעתו [אם בכלל].

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
סליחה על השאלה-
כ"כ קשה להתקשר לשני הארגונים?

MySend

משתמש צעיר
הקושי ל"ע להתקשר לשני הארגונים,

כשבן אדם נמצא בלחץ,

הוא לא זוכר מה המספר,

הוא יכול להתקשר ל-משטרה או לכיבוי אש, ולא זכור מה המספר של מדא,

במיוחד שאיחוד הצלה, לא חרוט לו בראש, אז הוא בכלל לא זוכר ל"ע.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מנוחהלה;2424771:
סליחה על השאלה-
כ"כ קשה להתקשר לשני הארגונים?

בשעת לחץ שילד נחנק זה לא קל, גם הרבה פעמים המוקדן נשאר על הקו לתת הדרכה.
אבל כנראה שצריך לנתק וכד'.

גילול

משתמש מקצוען
1.הם הזמינו נט"ן ממד"א.

2. לאחר 10 דק' מתקשרים אלי ממד"א

לאחר 20 דק' הגיעו שתי כוננים של איחוד הצלה.

לא הוכחת כלום.

ואם במקרה הראשון היו מזמינים מד"א, לא בטוח שהם היו מגיעים קודם (בד"כ במקרים כאלו איחוד הצלה מיד מזמינים את מד"א, גם אם עוד לא הגיעו כוננים לשטח)

מד"א התקשרו אליך אחרי 10 דק',
האם אתה יכול לשער כמה זמן היה לוקח להם להגיע ?
תשובה: יותר זמן מהכוננים . בדוק !

ואני יוסיף מקרה לצד השני (ישן אבל מה זה משנה)-
ילד כבן שנתיים נחנק בגנון בעת אכילת הלחם. הזעיקו קודם כל את מד"א שלאחר דקות יקרות העביר את הקריאה ל"איחוד", מכיון שבסביבה היו כוננים, מיד הוזנקו כמה. א-ב-ל הם לא ידעו כתובת מדויקת וגם לא היה להם את מי לשאול מכיון שקבלו את הקריאה ממדא ולא מהמזמין בעצמו .
סוף דבר - הם הצליחו להציל את הילד שהיה כבר כחול, והדקות היקרות עד שהאמבולנס הגיע היו קריטיות ביותר לחיי הילד !!!!
אם היו מזמינים מראש את איחוד הצלה היו נחסכות עוד דקות יקרות מפז וארוכות כמו נצח....

שלא נדע!

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מניסיון שלי עם הצלה:
הם מיד הזמינו את מד"א. המוקדן כבר הזמין נט"ן או אמבולנס.
כמה פעמים.
תוך שתיים שלוש דקות הצלה היו אצלי,
ואחרי עשר דקות מד"א הגיעו.
ברגע שמד"א הגיעו הצלה פינו להם את השטח.
שלא נצטרך, אבל אם כן - הצלה קודם!

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בשבת זה לא פשוט להתקשר ל2 הארגונים....

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
להתקשר גם וגם.
הייתי עדה למקרה קשה מאד של תביעה של ילדה בברכה. מצבה של הילדה הי-ה נראה חסר כל סיכוי.
הנהלת הברכה הזמינה את מדא.
אני כנוכחת במקום התקשרתי ל1221 הצלה.
עברו 3 דקות ועל אופנוע הגיע מתנדב של הצלה עם המסכת חמצן בידים וכל הציוד, וכל מה שצריך מוכן לפעולה, קפץ בריצה וגמא במהירות את המרחקים עד לילדה. (כבר בטלפון הוא אומר לי תדאגי שהשער חרום יהי-ה פתוח ולא יהיו אנשים בשביל שלא נאבד זמן.)
מד"א הגיע אחרי.
כשהם הגיעו לילדה כבר הי-ה דופק, אחרי הרבה מאד עבודה עקשנית של המתנדב.

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

לצערי, התינוק הוא אחיין שלי :(
האבא באמת התקשר לאיחוד הצלה, ומיד אחרי שהתקשר לאיחוד הצלה התקשר גם למד"א, ומיד הגיע טיפול נמרץ שבמקרה היה באיזור ועלה תוך דקות, באמת לניידת טיפול נמרץ היה את הכלים להצלת חיים, אבל גם איש הצלה מהבנין שלו שהגיע מיד התחיל בפעילות החייאה.
דרך אגב, התינוק עדיין לא נושם בכוחות עצמו, וצריך המון תפילות!!!

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
השאלה היא, אם טיפול נמרץ במקרה לא הי-ה באיזור,
מה הי-ה קורה אז?

(בלי קשר לזה שלכל מקרה יש את הניסים שלו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה