דו"ח מבקר יכול להוריד מהאוטובוס? 😲😭

בני10

משתמש חדש
אשמח לעיצה...
אישה שהייתה באוטובוס בינערוני למרחק קרוב עם שני ילדים קטנים, תינוק וילדון, הנסיעה הייתה מלווה בבכיות ללא מנוחה ושכחה לתקף... עלה מבקר ונתן דו"ח ולא הסכים לשמוע מילה. בחזור שעלתה לאוטובוס לאחר שתי תחנות!! עדיין לא התיישבה ועדיין מתמקמת את הילדים עלה שוב המבקר ורצה לתת עוד דו"ח- מבלי שזכר שזה היא מהבוקר בשלב הזה היא העמידה אותו על המקום במיוחד שהאוטובוס עדיין היה ריק ואפילו לבקש ממישהו שישב קרוב לא הייתה אופציה והוא אמר במלוא החוצפה שהפעם "יוותר"...

אשמח לעיצה...
אישה שהייתה באוטובוס בינערוני למרחק קרוב עם שני ילדים קטנים, תינוק וילדון, הנסיעה הייתה מלווה בבכיות ללא מנוחה ושכחה לתקף... עלה מבקר ונתן דו"ח ולא הסכים לשמוע מילה. בחזור שעלתה לאוטובוס לאחר שתי תחנות!! עדיין לא התיישבה ועדיין מתמקמת את הילדים עלה שוב המבקר ורצה לתת עוד דו"ח- מבלי שזכר שזה היא מהבוקר בשלב הזה היא העמידה אותו על המקום במיוחד שהאוטובוס עדיין היה ריק ואפילו לבקש ממישהו שישב קרוב לא הייתה אופציה והוא אמר במלוא החוצפה שהפעם "יוותר"...
לצערנו הרב זה לא חדש הסיפורים האלה

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אשמח לעיצה...
אני אף פעם לא נותן רב קו לפקח, רק אחרי שהאוטובוס הגיע לתחנה הבאה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
5. אם לא עלה מבקר לא חייבים לשלם אחר כך
שבוע שעבר נסעתי באוטובוס וגיליתי שנגמר לי הכסף ברב קו אז למחרת שילמתי פעמיים
אני פראיירית?
האמת שחשבתי יותר על העניין ההלכתי מאשר על החוק אבל אם זה חוקי לא לשלם אח"כ כנראה שגם אין בעיה הלכתית

שריתאליז

משתמש מקצוען
שבוע שעבר נסעתי באוטובוס וגיליתי שנגמר לי הכסף ברב קו אז למחרת שילמתי פעמיים
אני פראיירית?
האמת שיותר חשבתי על העניין ההלכתי מאשר על החוק אבל אם זה חוקי לא לשלם אח"כ כנראה שגם אין בעיה הלכתית
אם המכשיר לא עבד פטורים מלשלם
לא אם אין כסף

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אם המכשיר לא עבד פטורים מלשלם
לא אם אין כסף
זה לא מה שכתוב כאן:
1. אסור לעלות לאוטובוס בלי אמצעי תשלום
2. אם עלית אתה לא חייב לרדת
3. מחיר הנסיעה הוא 5.5 ש"ח למתקפים בתחלת הנסיעה
4. למי שלא שילם המחיר הוא 120 ש"ח בתנאי שיעלה מבקר
5. אם לא עלה מבקר לא חייבים לשלם אחר כך

שם נפלא

משתמש פעיל
אני פראיירית?
שאלה טובה
אבל עדיין יש תקווה...
אם לפי החוק אכן פטורים מלשלם
אז מה הבעיה לעלות פעם אחרת בלי לשלם, על חשבון התשלום הכפול שעשית, וכך להרוויח את הנסיעה השניה
מצד שני, גם במקרה הזה לא הרווחת הרבה, כי בכל אופן - לאור החוק הנ"ל - גם בלי התשלום הכפול לא היה לך צורך לשלם על הנסיעה השניה אם כבר ירדת בלי לשלם
בקיצור עסק מסובך קצת
לברר את החוק, את ההלכה ואת המוסר

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
שאלה טובה
אבל עדיין יש תקווה...
אם לפי החוק אכן פטורים מלשלם
אז מה הבעיה לעלות פעם אחרת בלי לשלם, על חשבון התשלום הכפול שעשית, וכך להרוויח את הנסיעה השניה
מצד שני, גם במקרה הזה לא הרווחת הרבה, כי בכל אופן - לאור החוק הנ"ל - גם בלי התשלום הכפול לא היה לך צורך לשלם על הנסיעה השניה אם כבר ירדת בלי לשלם
בקיצור עסק מסובך קצת
לברר את החוק, את ההלכה ואת המוסר
ואם עולה פקח בדיוק מתי שהחלטתי לנסוע בלי לשלם?
פעם שילמתי על ילד עם הרב קו שלי כי הוא שכח את שלו בבית
שאלתי רב והוא אמר שבפעם אחרת אני יכולה לשלם על עצמי עם רב קו של ילד
עשיתי את זה ובדיוק אז עלתה פקחית
הסברתי לה למה עשיתי את זה והיא התכווחה איתי שכל אחד יכול להגיד כזה דבר ואין לה איך לדעת אם אני דוברת אמת
בסוף היא ויתרה לי אבל זה לא היה נעים במיוחד

נערך לאחרונה ב:

שם נפלא

משתמש פעיל
ואם עולה פקח בדיוק מתי שהחלטתי לנסוע בלי לשלם?
שאלה קשה...
מה שמקובל במחוזותינו:
לרדת בתחנה הקרובה
להגיד "מישהי שילמה עלי ובדיוק ירדה"

אבל הכי מומלץ
להסביר באריכות את מה שקרה + הוספת פרטים לא רלוונטיים (מיקום ושעת הגעת האוטובוס, וכאלה) + פרצוף בוטח של ידיעת החוק
נראה לי שאם הוא יתחיל לשמוע את הסיפור מההתחלה עם כל ההערכות, הוא יפסיק אותך באמצע ויגיד הבנתי למרות שהוא לא, ויוותר
העיקר לא לצאת פרייארים...

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
שאלה קשה...
מה שמקובל במחוזותינו:
לרדת בתחנה הקרובה

אבל הכי מומלץ
להסביר באריכות את מה שקרה + הוספת פרטים לא רלוונטיים (מיקום ושעת הגעת האוטובוס, וכאלה) + פרצוף בוטח של ידיעת החוק
נראה לי שאם הוא יתחיל לשמוע את הסיפור מההתחלה עם כל ההערכות, הוא יפסיק אותך באמצע ויגיד הבנתי למרות שהוא לא, ויוותר
העיקר לא לצאת פרייארים...
אני לא בנויה להרפתקאות כאלה
מעדיפה לוותר על הכמה שקלים גם אם אני אצא פרייארית

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
שאלה קשה...
מה שמקובל במחוזותינו:
לרדת בתחנה הקרובה
זה כל כך עצוב שממש נהיה מקובל במחוזותינו לגנוב ולשקר.
(ואז להתלונן כשמנסים לאכוף עלינו את התשלום. הפלא ופלא).

שם נפלא

משתמש פעיל
זה כל כך עצוב שממש נהיה מקובל במחוזותינו לגנוב ולשקר.
מה שנכון נכון
מצד אחד יש פקחים ארורים שכל נוסע הוא בחזקת גנב עד שלא הוכחה חפותו
מצד שני יש הרבה פעמים שכשעולה הפקח פתאום כולם צריכים לרדת בתחנה הקרובה...
כל זה עצוב באמת
וחלילה לא התכוונתי להדריך לשקר, רק הבאתי בהומור את מה שמקובל בכמה מקומות...
מקווה שהובנתי

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה שנכון נכון
מצד אחד יש פקחים ארורים שכל נוסע הוא בחזקת גנב עד שלא הוכחה חפותו
מצד שני יש הרבה פעמים שכשעולה הפקח פתאום כולם צריכים לרדת בתחנה הקרובה...
כל זה עצוב באמת
וחלילה לא התכוונתי להדריך לשקר, רק הבאתי בהומור את מה שמקובל בכמה מקומות...
מקווה שהובנתי
הובנת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה