דרוש מתכון לעוגה מחלבונים מיותרים

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עשיתי חיפוש בפורום ומצאתי עוגת שוקולד ציפס עם חלבונים ו4ץ5 כוסות סוכר ל6 חלבונים
מוגזם ממש
אשמח לקבל מתכון עם סוכר בכמות הגיונית או כל מתכון אחר שישתלב עם 10 חלבונים
לא גלידה,
תודה

חיוששש

משתמש מקצוען
אפשר נשיקות, לא הרבה סוכר בכלל
אבל לא צריך בשבילם את כל 10 חלבונים שיש ברשותך :)
מעניין אותך?

שיג ושיח

משתמש מקצוען
מוס גם מתאים?
אני מכינה מוס מ7 חלבונים + כוס סוכר - קצף
ממיסה 200 גר' שוקולד ריר
מצננת, מוסיפה ביצה אח ומערבבת עם החלבונים
מעדן!

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

שיג ושיח

משתמש מקצוען
ויש לי מתכון לעוגה מחלבונים
עוגה בהירה שחותכים לקוביות ומצפים בשוקולד וקוקוס
אפשר גם בלי הציפוי ואז היא פחות טעימה:
1 מרגרינה
1 ורבע כוס סוכר
2 סוכר וניל
לערבל במיקסר ולהוסיף:
4 כוס קמח
4.5 כפיות אבקת אפיה
1 כפית מלח
1.5 כוס מיץ תפוזים

להקציף 8 חלבונים
בהדרגה להוסיף 1 כוס סוכר

לאחד בעדינות את העיסה והקצף
לאפות שעה בתבנית תנור על 180 מעלות

אחרי האפיה לקרר שעתיים במקרר
לחתוך לקוביות
להכין ציפוי:
1/4 כוס קקאו
1 כוס אבקת סוכר
1 כוס מים רותחים
1 כוס מים

לטבול כל קוביה בציפוי ואח"כ לגלגל בקוקוס

חגית:)

משתמש פעיל
ויש לי מתכון לעוגה מחלבונים
עוגה בהירה שחותכים לקוביות ומצפים בשוקולד וקוקוס
אפשר גם בלי הציפוי ואז היא פחות טעימה:
1 מרגרינה
1 ורבע כוס סוכר
2 סוכר וניל
לערבל במיקסר ולהוסיף:
4 כוס קמח
4.5 כפיות אבקת אפיה
1 כפית מלח
1.5 כוס מיץ תפוזים

להקציף 8 חלבונים
בהדרגה להוסיף 1 כוס סוכר

לאחד בעדינות את העיסה והקצף
לאפות שעה בתבנית תנור על 180 מעלות

אחרי האפיה לקרר שעתיים במקרר
לחתוך לקוביות
להכין ציפוי:
1/4 כוס קקאו
1 כוס אבקת סוכר
1 כוס מים רותחים
1 כוס מים

לטבול כל קוביה בציפוי ואח"כ לגלגל בקוקוס

אולי זאת עוגה מ"מרווה לצמא"?
והאם ניסת פעם להמיר בשמן??

חגית:)

משתמש פעיל
עשיתי חיפוש בפורום ומצאתי עוגת שוקולד ציפס עם חלבונים ו4ץ5 כוסות סוכר ל6 חלבונים
מוגזם ממש
אשמח לקבל מתכון עם סוכר בכמות הגיונית או כל מתכון אחר שישתלב עם 10 חלבונים
לא גלידה,
תודה

ואולי תשתפי אותי מה עושים עם כ"כ הרבה חלמונים??
:)

ממלמלת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
המשתמש נחסם
כמה לדעתך סוכר יש שמה?
לא יודעת מה שמה. יודעת שכדי לקבל מרנג מושלם משתמשים בסוכר בכמות כפולה מהחלבונים (משקל)
ויש אומרים ביחס של אחד וחצי סוכר על אחד חלבונים (משקל)
ובכל מקרה, לא פחות מאחר על אחד.
מה שלא תבחרי, יצא לך שפע סוכר...

והנה ציטוטים כי אני לא אומרת על דעת עצמי
פית העוגות:
הפחתה מכמות הסוכר
רבים נוטים להפחית מכמות הסוכר במאפים שהם מכינים כדי להימנע ממתיקות יתר, אבל כשמדובר בנשיקות, קחו בחשבון שהפחתה בכמות הסוכר יכולה לפגום ביצירת המרקם המושלם. כמות הסוכר צריכה להיות כפולה ממשקל החלבונים, והפחתה משמעותית ממנה יכולה להניב נשיקות במרקם צמיגי ומבאס.

שמח במטבח:
עקרונות הבסיס להכנת מרנג
יחס חלבון – סוכר – הנוסחה הקלאסית למרנג מוצלח היא יחס של 1:2 בין החלבון לסוכר (לטובת הסוכר) זה אומר שעל כל 100 גר' חלבון מוסיפים 200 גר' סוכר. ישנם מתכונים שמפחיתים בהם את כמות הסוכר במעט והוא עדיין מצליח. בכל מקרה, לא להכין פחות מיחס של 1:1 כי אז אין מה שיחזיק את הקצף והוא יהיה דליל ולא יציב.
איך יודעים? שוקלים! ואם אין לכם (עדיין) משקל מטבח??? אל דאגה חלבון של ביצה L שוקל בסביבות ה 40 גר'. ביצה מדיום ישקול כ- 30-35 גר'. זה קנה המידה שלכם לרוב הוא יספיק כדי להכין מרנג. אבל כאמור – הכי טוב באפיה להיות מדוייק ולהשתמש במשקל (אז רוצו להצטייד באחד, דיגיטלי שמדייק לגרם).

חיוששש

משתמש מקצוען
אני מכינה לעיתים נשיקות כיון שנשאר לי חלבונים מליקר שאני מכינה
ואני שמה רק כוס אחת של סוכר!!
יוצא לי מלא נשיקות טובות וטעימות.
מובן שזה לא דבר בריא אז לא מכינה כל שני וחמישי אבל חושבת שעדיין כוס סוכר זה נורמטיבי לנשיקות.

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ואולי תשתפי אותי מה עושים עם כ"כ הרבה חלמונים??
:)
קרמו שוקולד ל30 איש

ממלמלת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
המשתמש נחסם
אני מכינה לעיתים נשיקות כיון שנשאר לי חלבונים מליקר שאני מכינה
ואני שמה רק כוס אחת של סוכר!!
יוצא לי מלא נשיקות טובות וטעימות.
מובן שזה לא דבר בריא אז לא מכינה כל שני וחמישי אבל חושבת שעדיין כוס סוכר זה נורמטיבי לנשיקות.
כמה ביצים?

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
זה נראה טוב

שיג ושיח

משתמש מקצוען
אולי זאת עוגה מ"מרווה לצמא"?
והאם ניסת פעם להמיר בשמן??
לא יודעת מה המקור
לי יש אותה מאחותי
לא עשיתי אותה כבר שנים
כיום, כשנשארים לי חלבונים (בעיקר מהכנת ליקר) אני מכינה מוס או גלידה
לדעתי אפשר להמיר בשמן כי זה עוגה בחושה
ויש גם טיפ להמיר מרגרינה ב3/4 כוס שמן+ביצה מעורבבים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה