לעבוד בתכנות זה כדאי?

מצב
הנושא נעול.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני מתכוונת הסבה מהוראה לתכנות ותכנות להוראה.
שני קצוות הגלובוס ... לא ברור לי ..
למה מורות חושבות שתכנות יותר טוב? ומתכנתות- הוראה?
בלי לפגוע באף אחד באופן אישי ... סליחה מראש.
אבל אלו שני תחומי דעת ואינטליגנציה שונים לחלוטיןןןןןןןן.....
אז מה נעבוד רק בשביל משכורת? קשוחחחחחח
כי מבין העבודות המשרדיות- תכנות הכי רווחי
ובין העבודות לא משרדיות- הוראה הכי אטרקטיבי

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אבל אין קשר בכלל באופי העבודה ובהתאמה...
בזמן בחירת המקצוע אף אחד לא יודע מה זה באמת לעבוד
אם היה אפשר לעבוד חודש בזה וחודש בזה ואז לבחור זה היה פנטסטי.

ואני דווקא מכירה הרבה שמשלבות בהנאה רבה, בני אדם הם יצורים מורכבים בסך הכל.

הינדא ק

משתמש צעיר
יש מורות שמרויחות 10 בנטו?
בלת"ק
סליחה על החוסר קשר אבל הייתי חייבת להגיב
בטח שיש...
מכירה אישית כמה וכמה וכמה כאלו
ובלי פרוטקציות וכו'
וגם כאלו חדשות
הענין הוא כמה את מוכנה להשקיע
אם מישהי הולכת להוראה כי זה קל- באמת היא תגיע ל5-6
אבל אם היא הולכת כי זה מה שמתאים לה
והיא לא עצלנית,
אז היא תיקח על עצמה עוד פרויקט, עוד שעות ותגיע לסכומים מעל 10
ועדיין יהיה לה את החופשות ואת הימים הקצרים שאין בהייטק...

עד מתי

משתמש מקצוען
בלת"ק
סליחה על החוסר קשר אבל הייתי חייבת להגיב
בטח שיש...
מכירה אישית כמה וכמה וכמה כאלו
ובלי פרוטקציות וכו'
וגם כאלו חדשות
הענין הוא כמה את מוכנה להשקיע
אם מישהי הולכת להוראה כי זה קל- באמת היא תגיע ל5-6
אבל אם היא הולכת כי זה מה שמתאים לה
והיא לא עצלנית,
אז היא תיקח על עצמה עוד פרויקט, עוד שעות ותגיע לסכומים מעל 10
ועדיין יהיה לה את החופשות ואת הימים הקצרים שאין בהייטק...
אישית ראיתי הרבה תלושי מורות באזור ה 15 עד 20 ברוטו
והוותיקות יש להם פנסיה תקציבית מעולה
וכמובן קה"ל שווה
מי שאוהבת וטובה בזה לא בהכרח משתכרת לשעה פחות ממתכנתת בכירה( חלוקת שכר לשעות עבודה נטו )

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קודם כל נקודת הבסיס שמתכנתת מרוויחה 20/30,000
לא נכונה
יש הרבה מתכנתות עם וותק וניסיון של 4+ שנות ניסיון שמרוויחות ברוטו 24 ומעלה.
מניסיון אישי שלי בשוק ההייטק, ומהסביבה הקרובה.
מי שמרוויחה פחות מ20 ברוטו ויש לה מעל 4 שנות ניסיון צריכה לעצור ולעשות חושבים ולחפש עבודה אחרת (אא"כ היא מסתפקת במה שיש לה או שנוח לה המקום שהיא עובדת בו ומרוצה מהתנאים אבל שתקח בחשבון שזה ע"ח השכר)

נערך לאחרונה ב:

בונג'סטה

משתמש רשום
יש הרבה מתכנתות עם וותק וניסיון של 4+ שנות ניסיון שמרוויחות ברוטו 24 ומעלה.
מניסיון אישי שלי בשוק ההייטק, ומהסביבה הקרובה.
מי שמרוויחה פחות מ28 ברוטו ויש לה מעל 4 שנות ניסיון צריכה לעצור ולעשות חושבים ולחפש עבודה אחרת (אא"כ היא מסתפקת במה שיש לה או שנוח לה המקום שהיא עובדת בו ומרוצה מהתנאים אבל שתקח בחשבון שזה ע"ח השכר)
זה פשוט לא נכון עובדתית
זה שאת מרויחה ככה וגם החברות שלך לא הופך את זה למשכורת קבוע של מתכנתות
זה פשוט סטיגמות שיש לאנשים על תכנות
ואני באמת עושה חושבים...;)

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
זה פשוט לא נכון עובדתית
למה לא נכון? כי באיירוקס מרוויחים מינימום?
צריך לצאת מהריבוע הזה של חברות העושק החרדיות ולעבוד בממשלתי (בשביל הנוחות) או בשוק החופשי (בשביל המשכורת)

איילת556

משתמש רשום
גם בתכנות, כמו כל עבודה אחרת, המשכורות נעות בין מינימום לגבוהות מאוד.
ילדותי ללכת למקצוע מסוים כי "ממוצע המשכורות הוא 18K", סתם לתשומת לב - הממוצע כולל בתוכו גם הרבה משכורות מינימום :)
בדרך כלל, הצלחה במקצוע שמביאה למשכורת גבוהה היא תלוית אופי וכישרון.
אישה שמתאים לה לעבוד בהוראה, היא וורבלית, כריזמטית ויצירתית - תהיה מורה מוצלחת. כי היא טובה בזה, ויותר חשוב - כי יש לה מוטיבציה ורצון להצליח, היא אוהבת להשקיע בעבודה שלה ותגיע לתוצאות טובות.
גם מנהלת חשבונות או מזכירה או גרפיקאית או לבורנטית שאוהבת את המקצוע שלה ומוכשרת בו תגיע למשכורות גבוהות מאוד. (כן, תבדקו את זה)
ככל הנראה, הן גם תרווחנה יותר ממתכנתת או רואת חשבון ששונאת את העבודה שלה, או שלא מוכשרת בה.
דווקא בגלל שעל כל הצעת עבודה יש כל כך הרבה קופצות, חשוב להיות בולטת לטובה במקצוע שלך, וכך בעז"ה גם לקבל ממנו פרנסה ברווח.
אל תסתכלו על ממוצעי משכורות ולפי זה תחליטו אם שווה לעבוד בו. זה שיקול מטופש, במחילה.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
פיצריה למשל הפער עצום.
עלות החומרים 10-15 שקל למגש; מגש נמכר ב65 שקל.
תורידו עלויות תפעול עובדים ארנונה חשמל וכו'- עדיין הפער משמעותי והרווח גדול מאוד

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ילדותי ללכת למקצוע מסוים כי "ממוצע המשכורות הוא 18K", סתם לתשומת לב - הממוצע כולל בתוכו גם הרבה משכורות מינימום :)
ממוצע גם יכול להיות שכולן מרוויחות באזור ה-18.

קצרה

משתמש מקצוען
אני חושבת שנוגעים פה בזווית של נקודה חשובה.
אני פוגשת בנות צעירות והוריהן שכל מיני מקצועות אחרים מושכים את ליבם - מבחינת רצון ואהבה.
הרבה פעמים הן בהחלט רוצות ומתאימות להוראה למשל.

אבל מה?
הן מספיק מוכשרות ולמה שלא תלכנה להייטק ותרווחנה את כל הסכומים שנשמעים מממש מעולם הדימיון?!
ואז הן הולכות ללמוד תכנות. וזה בסדר הן מסתדרות יופי עם המקצוע. לאהוב אותו ? פחות..
אבל אנחנו פה בשביל הכסף הגדול---

ואז הן מתחילות לראות את הכסף
ומגלות ש20 ברוטו זה 13 נטו.. ועל זה תוסיפו אי הנחות בארנונה , תשלום גבוה יותר למעון , תווי מזון שאין וכאלו..
אז כן. אם נעשה להם חשבון טהור אז בהחלט הכסף הפנוי שלהן עדיין גדול באלף -אלפיים שקל. ויש השפעה עתידית לפנסיה. בהחלט. זה לא שהן מרוויחות פחות ממורה...
אבל זה לא "הבהלה לזהב". לא סיבה לעבוד במקצוע ששוחק אותך. כי את מסתדרת איתו אבל לא אוהבת אותו.
שייך לסדר גודל הסכומים שאנשים מוותרים עליהם בשביל תנאי עבודה נוחים וסיפוק בעבודה.

זו לדעתי הכותרת.

כי מתכנתות שאוהבות את מה שהן עושות . שבחרו את המקצוע הזה בגלל המשיכה שלהן אליו. שנהנו כל יום בלימודים. שפורחות בעבודה. שנו נו נו יושבות לפעמים יותר שעות בעבודה לא כי מישהו דורש או משלם - אלא כי הן "באמצע" ואוטוטוטו הן קמות----
הן אלו שלא חושבות בכלל ללכת למקצוע אחר במיוחד שמרוויחים בו אלף - אלפיים שקל פחות. למה לא לעבוד בהייטק? זה המקצוע הכי כיפי בעולם!! נכון שיש לו חסרונות וגלי פיטורין וכו' - אבל מסתדרים עם חסרונותיו כמו שמורה שאוהבת את המקצוע שלה - מסתדרת עם חסרונותיו.

אז השיבוש הגדול הוא ההילה שנוצרה למקצוע כאילו הוא מטיל ביצי זהב ועושר רב.. עד כדי שתבחרו בו אפילו אם לבכם לא חושק בו....
למי שהמקצוע מתאים הוא מתאים. למי שרק מחפשת את הכסף ומתפשרת על עבודה שמתאימה לליבה יותר- לא בהכרח מדובר בכסף ענק כזה ששווה בשבילו לוותר על עבודה אחרת מתאימה.

ובכל זאת בשביל פותחת האשכול -
מאחלת לך בעזרת השם שפע נחת וילדים .. ובשנים שיהיו לך בבית הרבה ילדים והרבה נ"ז - תשלמי פחות במעונות.. תראי יותר בנטו...
וכשתצטרכי בדיוק הרבה כסף כשתחתני אותם - הוא יקטן בחזרה :D:D:D

בונג'סטה

משתמש רשום
אני פוגשת בנות צעירות והוריהן שכל מיני מקצועות אחרים מושכים את ליבם - מבחינת רצון ואהבה.

אבל מה?
הן מספיק מוכשרות ולמה שלא תלכנה להייטק ותרווחנה את כל הסכומים שנשמעים מממש מעולם הדימיון?!
ואז הן הולכות ללמוד תכנות. וזה בסדר הן מסתדרות יופי עם המקצוע. לאהוב אותו ? פחות..

ומגלות ש20 ברוטו זה 13 נטו.. ועל זה תוסיפו אי הנחות בארנונה , תשלום גבוה יותר למעון , תווי מזון שאין וכאלו..
אז כן. אם נעשה להם חשבון טהור אז בהחלט הכסף הפנוי שלהן עדיין גדול באלף -אלפיים שקל. ויש השפעה עתידית לפנסיה. בהחלט. זה לא שהן מרוויחות פחות ממורה...
אבל זה לא "הבהלה לזהב". לא סיבה לעבוד במקצוע ששוחק אותך. כי את מסתדרת איתו אבל לא אוהבת אותו.
שייך לסדר גודל הסכומים שאנשים מוותרים עליהם בשביל תנאי עבודה נוחים וסיפוק בעבודה.

זו לדעתי הכותרת.

כי מתכנתות שאוהבות את מה שהן עושות . שבחרו את המקצוע הזה בגלל המשיכה שלהן אליו. שנהנו כל יום בלימודים. שפורחות בעבודה. שנו נו נו יושבות לפעמים יותר שעות בעבודה לא כי מישהו דורש או משלם - אלא כי הן "באמצע" ואוטוטוטו הן קמות----
הן אלו שלא חושבות בכלל ללכת למקצוע אחר במיוחד שמרוויחים בו אלף - אלפיים שקל פחות. למה לא לעבוד בהייטק? זה המקצוע הכי כיפי בעולם!! נכון שיש לו חסרונות וגלי פיטורין וכו' - אבל מסתדרים עם חסרונותיו כמו שמורה שאוהבת את המקצוע שלה - מסתדרת עם חסרונותיו.

אז השיבוש הגדול הוא ההילה שנוצרה למקצוע כאילו הוא מטיל ביצי זהב ועושר רב.. עד כדי שתבחרו בו אפילו אם לבכם לא חושק בו....
למי שהמקצוע מתאים הוא מתאים. למי שרק מחפשת את הכסף ומתפשרת על עבודה שמתאימה לליבה יותר- לא בהכרח מדובר בכסף ענק כזה ששווה בשבילו לוותר על עבודה אחרת מתאימה.

מאחלת לך בעזרת השם שפע נחת וילדים .. ובשנים שיהיו לך בבית הרבה ילדים והרבה נ"ז - תשלמי פחות במעונות.. תראי יותר בנטו...
וואו
כל מילה מדויקת
לא הייתי יכולה להסביר את זה יותר טוב

אתי1234

משתמש פעיל

אבל מה?

זו לדעתי הכותרת.

כל מילה!!!
ויש גם כמות של מתכנתות ששונאות את העבודה שלהן, אין להן טיפת מוטיבציה להשקיע או לעבור עבודה ולשפר את השכר והן מרוויחות בדיוק כמו מורה או אפילו פחות.

אנוכי

משתמש מקצוען
@בונג'סטה אם באמת את מרגישה שאין לך הנאה במקצוע אבל פוחדת לעזוב את התחום כי המחיר הכלכלי כבד עליך-
נסי למצוא נישות בתחום שנראה לך כן תאהבי ושלימודייך יהיו יתרון
אולי תתמקצעי בהשתלמויות...
ניתוח מערכות, CUSTOMER SUCSESSS, UI UX,
אבל קודם כל תגדירי מה את אהבת לעשות. מה חסר לך היום להנאה.

עובד על זה

משתמש חדש
זה פשוט לא נכון עובדתית
זה שאת מרויחה ככה וגם החברות שלך לא הופך את זה למשכורת קבוע של מתכנתות
זה פשוט סטיגמות שיש לאנשים על תכנות
ואני באמת עושה חושבים...;)
4+ שנות ניסיון בממשלתי זה רמה ג
השכר באיזור ה24
בשוק החופשי אפשר הרבה יותר
מי שמרוויח/ה פחות מזה מנצלים אתכם!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים

אבל מה?

זו לדעתי הכותרת.

נכון כל כך.
ואגב, זה קיים גם בהוראה (בעבר עוד יותר מהיום)- נשים שהלכו להוראה למרות שהן לא אוהבות את התחום, כי "זו העבודה היחידה שמתאימה לאמהות", עבדו קשה במשך שנים להיכנס למערכת וסובלות מכל רגע בהוראה.
וכמובן הן לא מרוויחות משכורת מהגבוהות בהוראה, כי הן לא מקבלות תפקידים למיניהם.
ואז כשהן רואות כמה מרוויחים בהייטק, הן לא יכולות שלא לקנא.

לכן אני חושבת שהשיקול הראשון בבחירת מקצוע הוא נטיית הלב.
אחרי שיודעים מה אוהבים ולמה מתאימים- כדאי לחפש את הדרך להרוויח משכורת טובה באותו התחום, כדי שיהיה אפשר גם להתפרנס, אבל לא ללכת למשהו שלא מתאימים אליו.
אחרי הכל, חלק ניכר מהיממה הולך על העבודה, וחשוב שיהיה טוב בחלק הזה.
כמובן, אין עבודה בלי חסרונות, אבל צריך לוודא שהיתרונות יהיו שווים את זה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה