דרוש מידע למה יש לבנות שיעורי בית?

מישהי דרמטית

משתמש צעיר
יבואו הבנים ויוכיחו שזה לא נכון!
הם יודעים טוב טוב את החומר בלי שעורי בית
שילכו המורות ללמוד מהמלמדים איך עושים את זה
פשוט, להישאר בבית הספר עד שעות הזויות...
תבדקי לבד מתי הבנות גומרות ומתי הבנים, זה לא כזה קשה...
הסיבה שלבנים אין שיעורי בית היא כי הבנים פשוט עושים את שיעורי הבית בחיידר! איזו עזרה תהיה כשהבת תישאר בבית ספר עד שעות מאוחרות כי 'לא רוצים לעשות לה שיעורי בית אז שתעשה בכיתה'? הבנים עוזרים הרבה פחות לכן הם נשארים בחיידר, אבל הבנות עוזרות יותר ולכן הן בבית. הרי התירגול בבית בדרך כלל הרבה יותר קצר מבבית הספר...
לדעתי, מה שצריך להוריד זה לא את שיעורי הבית אלא בכללי את כל העומס הלימודי.

את יכולה כמובן לא להסכים איתי

Ravid.G

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכון שהיום העומס של השיעורי בית לבנות הוא הזיה...
אבל יש דברים בגו.

יש עניין -- שהראש שלהם לא יהיה פנוי לדברים אחרים, שלא יגיעו לידי בטלה ושעמום.
(וכן, יש בתים שאם אין שיעורי בית -- אז הן פשוט מתבטלות ולא מתכוונות להרים את עצמן...)

ואז (עם כל הלך הרחוב...) יתחילו לעלות להן שאלות... מחשבות... תהיות.... אולי 'לעשות כסף' אחרי הלימודים...

לא רשמתי את הדברים מעצמי אלה דברים שנודעתי אליהם, שזו הוראה מפורשת מ'למעלה' לגבי הלימודים של הבנות, וד"ל

בקיצור, אלה צרות של עשירים, תודו על זה ---
שלא נתנסה חלילה בדברים אחרים.

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לעניות דעתי -
מספיק בהחלט שהבנות צריכות להתייצב במבנה האפרורי השכם בבוקר ולבלות בו 5/6/7 שעות,
ובשביל לחרפן אותן סופית לא צריך גם להוסיף שיעורי בית.

ברור שיש ערך רב לחזרה על הנלמד, אי אפשר כמעט ללמוד בלי זה,
אבל זה יכול להיעשות במסגרת הבית ספרית!
נניח שמראש לא הייתה אופציה כזאת של ש.ב. - מה היו עושים?
כל מורה הייתה מקדישה חלק קטן מהשיעור כדי לחזור על החומר שבשיעור הקודם ולוודא שכל בת הבינה אותו כראוי.

אולי יהיו שיגידו שזה יפגע בקצב הלמידה,
אבל לדעתי הוא נפגע הרבה יותר מהשחיקה של הבנות
ומכך ששעות אחה"צ של יום האתמול (ולו חלק קטן מהם!) עברו עליהן, במקום בהתרעננות ומשחק, בשחזור הפעולות המהנות בהן עסקו כל אותו הבוקר.

סגול בהיר

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
יבואו הבנים ויוכיחו שזה לא נכון!
הם יודעים טוב טוב את החומר בלי שעורי בית
שילכו המורות ללמוד מהמלמדים איך עושים את זה
במחילה, אבל אין מה להשוות את הזמן שהבנות מבלות בלימודים לזמן שהבנים בלימודים...
אי אפשר לרצות שהבנות גם תחזורנה הביתה בשעות שפויות וגם תסיימנה את המטלות הלימודיות בבית הספר

Ravid.G

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
דרך אגב, אני לא מורה...
אבל לא נראה לי שאם התלמידות עמוסות אז למורות יש 'חיים קלים'.
-- כמו שהתלמידות 'צועקות הצילו'... ככה גם המורות.

הן אלה שצריכות לשבת ולבדוק מי עשתה שיעורי בית ומי לא....
הן אלה שצריכות לעבור על כל העבודות התקופתיות....
הן אלה שבודקות מבחנים שעות על גבי שעות...
הן אלה שעונות לטלפונים של האמא שמבקשת לדעת האם הילדה שלה אכלה את הכריך היום?... (במקרה הטוב)
וכל זה עוד בלי בניית מערכי שיעורים (משרד החינוך כל שני וחמישי מחליף 'חומרים' לא? אי אפשר להסתמך על מערך שמישהי בנתה לפני שנתיים כי זה כבר לא רלוונטי...? תקנו אם אני טועה)

נראה לי --- שזה גולש מעבר לשעות שהן נמצאות בבית הספר (המורות)

נכון שזו העבודה שלהן ומקבלות על זה שכר אבל זה לפעמים נדמה כמו משחת שיניים -- גם שהיא נגמרת, אם מתעקשים ולוחצים אז היא יוצאת עוד ועוד ועוד ועוד...

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
המורה שלי בתיכון אמרה לנו ששיעורי הבית נועדו כשי שלא יישאר לנו זמן לצאת לקניות (היא התכוונה בקניונים)
ובאמת לפני כל יום חופש היו קובעים לנו מבחן גדול ליום אחרי

אבל באמת מוגזם כמה שיעורי בית נותנים היום
הבנות עובדות בפרך, אומללות

יאנקאלע

משתמש מקצוען
שלא יהיה אשכול כזה לבנות

תמרוז

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
חייבים לחזור על החומר, ואין מספיק זמן בכיתה...
כשמורה אמרה לאחותי שחיביים לעשות שיעורי בית ושמצידה לא יעזרו בבית- אבא שלי אמר לה להביא ערימות כביסה לכיתה ולקפל, "שיעורי כיתה"
מצידי שיבטלו את המושג הזה, אני אף פעם לא עושה ש"ב. (הריטאלין פג עד שאני בבית) ואני מצליחה בלימודים.

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הן אלה שצריכות לשבת ולבדוק מי עשתה שיעורי בית ומי לא....
הן אלה שצריכות לעבור על כל העבודות התקופתיות....
הן אלה שבודקות מבחנים שעות על גבי שעות...
אני שמעתי מכמה בנות בתיכון שכמה וכמה מורות נתנו להן את המבחן יחד עם תשובון, ואמרו להן לבדוק לבד ולהחזיר להן בדוק....
אחת מהבנות שסיפרו לי את זה קיבלה לבדוק לעצמה את המבחן גמר בהבעה, כן? לא בגיאוגרפיה.....
זה נשמע שהמורות עמוסות מאד עד שאת הדברים הבסיסיים הן לא עושות, איזו דוגמא זאת??????

דו משמעי

משתמש מקצוען
מגיעות הביתה, אוכלות ומייד שיעורי בית, מתי יבינו שהזמן בבית הוא לעזרה? בשביל מה צריך את זה?
באמת שרק צריך לרצות...
בצרפת, הבנות מגיל קטן מסיימות בחמש מגיעות הביתה בשש שש וחצי ויש הרבה שיעורי בית ובכל זאת מספיקים גם לעזור וגם ללמוד למבחנים ולעשות שיעורי בית.

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אולי הבנות בצרפת קרוצות מחומר אחר....
בישראל זה לא ככה.
כמות הש.ב. היא מוגזמת ולא מתחשבת.
אני לא יודעת מה קורה בבתי ספר, אני יודעת מה קורה בתיכון, והבנות נחנקות מעומס.

:)CHANI

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
בתור תלמידה, ביומיום השוטף זה טוב במינון הנכון וזה באמת עוזר להבנה,
@אלף אורות בחנים אולי יעזרו אבל הבת תצטרך לחרוש ת'חומר גם לפני הבוחן וחבל,
אומנם השיעורי בית לוקחים זמן במשך תקופה, אבל חוסכים המון זמן של למידה לפני המבחנים!!(מנסיון)
אבל בתקופת מבחנים זאת ממש הגזמה.
@מישהי דרמטית לא חושבת שרק הבנים נשארים מאוחר...
בנות בתיכון לא גומרות בארבע? ארבע וחצי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה