עזרה למה אתם עוקפים? למה?

בום על קולי

משתמש צעיר
יש, הדרך לשם לוקחת... וגם שם יש תורות מטורפים
התורות בעצמאיות, הן אשליה אופטית.
התור כולו הוא עבור למעלה מ10 קופות, מה שתור לקופאי, כולו לקופה אחת.

אכן לא בסדר מה שקרה לך. עד שעה 3 תעברו חויות נוספות באיחול שיהיו חיוביות, ותשכחו מה שהיה.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
למה לא אמרת אני מתנצלת אבל אני מאוד ממהרת עוד 2 דקות יש לי אוטובוס
כך לא תשארי הרעה שלא מוותרת
ולא הרעה שמאחרת לגן של הבת שלה...

וזה באמת מכעיס מאודדדדדדדדד!!!
זאת תרבות תעצבנת נורא!!

משפטנית פח

משתמש מקצוען
לא מצליחה להתחבר לדרמה בכלל...

בעיני מאד לגיטמי שמישהי שיש לה ממש פריט או גג שלושה פריטים בודדים נניח לנסות להמלט מהתורות הארוכים וחסרי הפורפורציה, אישית לא כ"כ נעים לי ולרוב לא אבקש דברים כאלו מאחרים אבל כשמבקשים ממני אני אסכים בשמחה.

מבחינת המשאבים של זמן וכח וכ אני חושבת שזה הכי הגיוני ואנושי עוד בלי להכנס לנושאים של חסד שגם מותר לעשות לפעמים(:
כמובן, בנסיבות המקרה הפתוח הייתי אומרת יפה ובאדיבות שאני ממש מתנצלת אבל חייבת לאסוף את הילדה ואין לי אפשרות לוותר. ברור שאם זה כרוך בהפסד ממשי למוותר זה לא רלוונטי ולא נצרך אבל במקרים רגילים מה גובה הנזק?

הפסד של דקה במצטבר לכל אחד מהממתינים לעומת הזמן שאותו 'קונה תצטרך להשקיע ביחס לכמות הפריטים שיש לה.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען

בעיני מאד לגיטמי שמישהי שיש לה ממש פריט או גג שלושה פריטים בודדים נניח לנסות להמלט מהתורות הארוכים וחסרי הפורפורציה, אישית לא כ"כ נעים לי ולרוב לא אבקש דברים כאלו מאחרים אבל כשמבקשים ממני אני אסכים בשמחה.

מבחינת המשאבים של זמן וכח וכ אני חושבת שזה הכי הגיוני ואנושי עוד בלי להכנס לנושאים של חסד שגם מותר לעשות לפעמים(:
כמובן, בנסיבות המקרה הפתוח הייתי אומרת יפה ובאדיבות שאני ממש מתנצלת אבל חייבת לאסוף את הילדה ואין לי אפשרות לוותר. ברור שאם זה כרוך בהפסד ממשי למוותר זה לא רלוונטי ולא נצרך אבל במקרים רגילים מה גובה הנזק?

הפסד של דקה במצטבר לכל אחד מהממתינים לעומת הזמן שאותו 'קונה תצטרך להשקיע ביחס לכמות הפריטים שיש לה.
דקה מזמנם של אחרים זה משהו שאפשר לקבל, לא לקחת.
כמו שלא חוסכים לעצמך שקל על חשבון זה שאחרים יפסידו עשר אגורות.
שלא לדבר על זה שכל אחד בטוח שהוא היחיד שעושה את זה ולכן לאחרים נגרם רק נזק של דקה. אז מה אם יש עוד חמישה כמוהו.
אם כולם (לא רק הראשון!) מסכימים להיות נחמדים ולתת דקה, אז למה לא, אבל הדקה הזו היא לא משהו שהגיוני לקחת בכוח מאנשים.

[ערב חג אחד, עמדתי בתור לקופה המהירה בסופר. כשהתקרבתי לקופה, הגיע בחור אחד וביקש לעקוף כי יש לו רק כמה מוצרים. הראיתי לו את עשרים האנשים שעמדו אחרי ולכל אחד מהם רק כמה מוצרים... האמת זה היה די מצחיק, היה די ברור שהוא פשוט לא קלט מה הולך ולא שהוא היה חצוף]

שם דומיננטי

משתמש חדש

נכון שמותר לעשות חסד וצריך לעשות חסד ויש את המשפט ש'על חסד לא מפסידים וכו' וכו', אמנם יש סדר בעולם ובערב חג (נכתב עקב העיתוי אבל מדובר על כל הזמנים) בתוך כל הבלגן לפעמים אנשים מאבדים את זה - ולא מסוגלים להישאר עוד עשרים שניות בתור, וכמו שכבר כתבו:
דקה מזמנם של אחרים זה משהו שאפשר לקבל, לא לקחת.
כמו שלא חוסכים לעצמך שקל על חשבון זה שאחרים יפסידו עשר אגורות.
שלא לדבר על זה שכל אחד בטוח שהוא היחיד שעושה את זה ולכן לאחרים נגרם רק נזק של דקה. אז מה אם יש עוד חמישה כמוהו.
אם כולם (לא רק הראשון!) מסכימים להיות נחמדים ולתת דקה, אז למה לא, אבל הדקה הזו היא לא משהו שהגיוני לקחת בכוח מאנשים.

[ערב חג אחד, עמדתי בתור לקופה המהירה בסופר. כשהתקרבתי לקופה, הגיע בחור אחד וביקש לעקוף כי יש לו רק כמה מוצרים. הראיתי לו את עשרים האנשים שעמדו אחרי ולכל אחד מהם רק כמה מוצרים... האמת זה היה די מצחיק, היה די ברור שהוא פשוט לא קלט מה הולך ולא שהוא היה חצוף]

משפטנית פח

משתמש מקצוען
אם תשים לב זה בגדול מה שאמרתי.

ברור שדקה של אחרים זה לא משהו שלוקחים אלא שמקבלים ואם תשימו לב דברתי רגע מהצד של מי שמבקשים ממנו.

יוזם הבקשה בהחלט חשוב שישקול האם זה מספיק חשוב ודחוף כדי לבקש, אבל זה כבר נושא אחר.

הנקודה בעיני היא, שהמקרה הספציפי בו דקה אחת שינתה את כל התמונה( שהיא הפסידה את האוטובוס לגן כמו במקרה הפותח) הוא לא כ"כ רווח. בד"כ לדקה יש את המשמעות של דקה וזה משהו שבמכלול השיקולים בהחלט נסבל בשיקול של עלות מול תועלת. (ואני מדגישה פריטים בודדים ממש-דקות בודדות ולא 10 דקות והלאה).

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אם תשים לב זה בגדול מה שאמרתי.

ברור שדקה של אחרים זה לא משהו שלוקחים אלא שמקבלים ואם תשימו לב דברתי רגע מהצד של מי שמבקשים ממנו.

יוזם הבקשה בהחלט חשוב שישקול האם זה מספיק חשוב ודחוף כדי לבקש, אבל זה כבר נושא אחר.

הנקודה בעיני היא, שהמקרה הספציפי בו דקה אחת שינתה את כל התמונה( שהיא הפסידה את האוטובוס לגן כמו במקרה הפותח) הוא לא כ"כ רווח. בד"כ לדקה יש את המשמעות של דקה וזה משהו שבמכלול השיקולים בהחלט נסבל בשיקול של עלות מול תועלת. (ואני מדגישה פריטים בודדים ממש-דקות בודדות ולא 10 דקות והלאה).
במקרה המתואר לא שאלו אותה. כלומר שאלו, ואז צפצפו.
זה חלק מהדרמה, מה לעשות. אפילו מה שבנאדם מוכן לתת מרצונו הטוב, זה מרגיז שלוקחים לו בלי לשאול.

מ.מ.א.א

משתמש צעיר

מעניין אם את נוסעת בתחבורה ציבורית
הפסד של דקה עלול להיות הפסד של הרבה יותר לנוסעים בתחבורה ציבורית
ברכב פרטי זה באמת אולי לא משמעותי !!!
מי שיש לו רכב ולא טעם את ההתנהלות בתחבורה ציבורית כנראה לא יבין לעולם

משפטנית פח

משתמש מקצוען
מעניין אם את נוסעת בתחבורה ציבורית
הפסד של דקה עלול להיות הפסד של הרבה יותר לנוסעים בתחבורה ציבורית
ברכב פרטי זה באמת אולי לא משמעותי !!!
מי שיש לו רכב ולא טעם את ההתנהלות בתחבורה ציבורית כנראה לא יבין לעולם
כן, בהחלט נוסעת הרבה בתחבורה ציבורית,
והזמן שלי בשלב הזה של החיים יקר ודחוק עד למאד מאד ב"ה
ושוב, כמה פעמים ניכנס לויכוח הלא רלוונטי הזה. זה חמור מאד ועצוב מאד וחבל מאד שהיא הפסידה את האוטובוס האחרון לגן של הבת שלה, וכמי שנמצאת בסיטואציה הזו אני מבינה עד כמה זה בעייתי ולא אפשרי לאחר לגן

אבל רק אמרתי שבד"כ לא קורות תוצאות כ"כ דרמטיות מעיכוב של דקה ולכן בעיני מאד הגיוני לתת תור של דקה ככל שהתור שלי יקח הרבה יותר דקות. ועוד הדגשתי שבנסיבות האלו וודאי שהייתי מסרבת, מתנצלת ומסבירה

מרגישה קצת מוזר להגיב שוב ושוב על טענות שלא ממין ההענין, עניתי על מה שעניתי עם כל ההסתיגויות הנדרשות עדיין חושבת ספציפית ככה לגבי הנושא הזה וזה הכל. מי שחושב אחרת, הכל טוב, לגמרי חשוב לי להביא גם את הזוית הזו. אישית לא חושבת בכלל שזה כ"כ נורא ומשתדלת לעשות את זה כשאני יכולה.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
למה לא אמרת אני מתנצלת אבל אני מאוד ממהרת עוד 2 דקות יש לי אוטובוס
כך לא תשארי הרעה שלא מוותרת
ולא הרעה שמאחרת לגן של הבת שלה...

וזה באמת מכעיס מאודדדדדדדדד!!!
זאת תרבות תעצבנת נורא!!

אמרתי שאני ממהרת מאוד. אז אמרתי.
אגב זה לא לאחר לגן- זה לאחר את ההסעה של הילדה שלומדת במעון שיקומי וחוזרת ברבע לארבע.
בנס הספקתי אותה. היום הם התעכבו.
ואני שוב- אומרת- אני עם עגלה אמנם, אבל אם היה קופת אקספרס הייתי עומדת שם, ואני אומרת- לא אין לי שניה אחת!!!!!!! עוד שניה אני מפספסת אוטובוס! וכלום.

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני כאן במחשב ולא בדרך הביתה לקחת את הקטנה מהגן, כי כשנכנסתי ליש לעשות קניה לא גדולה לחג בדרך הביתה, חיכיתי בתור לקופה.
אחרי 5 דקות מגיעה אישה- יש לה רק חלב. אפשר לעקוף? אני- לא אני ממהרת לאוטובוס.
היא הולכת ללקוחה הראשונה בתור! והיא כן מסכימה. ונותנת לה.
כשמגיע התור שלי תוך כדי חשבון מגיעה עוד לקוחה עם 2 מוצרים לברר קודים/ מחירים/ לא יודעת מה בדיוק, ואני אומרת לקופאית- אני ממהרת מאוד! אין לי זמן! היא אומרת לי לא צריך להיות בלחץ, חצי דקה לפה חצי דקה לשם, הכל טוב.
איך שאני יוצאת אני רואה את האוטובוס שלי עובר לי מול העיניים.
אני לא מדברת על פטור מתור ושות'.
למה????????? למה אתם עוקפים??????????????????? על גזל זמן שמעתם?????????????
מעצבן!
אני מסכים עם הכל.
הכי מעצבן שמי שעוקף חושב "זה חוצפה קטנה, אז אפשר לצפצף"...
הבעיה היא, שגם אני כמה פעמים עשיתי את זה, ובטעות גמורה!!!
ופעם כשזכרתי מי שהיה לפני אמר לי שהוא לא מסכים, וחיכיתי.
מסכים עם כל מילה, דין פרוטה כדין מאה.
אין לאף אחד זכות לצפצף.
טוב שאתה מעלה מודעות!!!

שוקלד בלונדי

משתמש מקצוען
אם הראשונה בתור מסכימה לוותר על תורה, המשמעות היא שהיא צריכה להתחלף במקום של זו שקיבלה את מקומה, דהיינו לעמוד בסוף התור.
אני מסכימה עם כל מה שכתבת
רק מוסיפה,
שהכי טוב באושר עד עם השקילת עגלות וסורק שיש על כל עגלה ככה אין תורות ארוכים

לארג'

משתמש סופר מקצוען
אני מסכימה עם כל מה שכתבת
רק מוסיפה,
שהכי טוב באושר עד עם השקילת עגלות וסורק שיש על כל עגלה ככה אין תורות ארוכים
יש אנשים שמתעצלים לקחת סורק,ויעמדו שעתיים בקופה
מישהו טען לי שהוא עומד בקופות בשביל לדאוג לפרנסת הקופאים.

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בלת"ק
ממלא מקרים שכאלה למדתי לא להתבייש ולומר: "היי גם אני ממהרת וגם לי יש רק כמה פריטים בודדים" וצריך להמשיך להיות אסרטיבים כי יש כאלה שיתחילו להתווכח על כמות ואיכות. (לא מדובר בפעמים שיש לי את כל הזמן והכח לחכות...)

בנוסף יש נושא חשוב שצריך לשים אליו לב: לא לעקוף בכוונה או בלי כוונה ילדים ביישנים שמחכים לתורם

חרישאי

משתמש מקצוען
בלת”ק ובלי כוונה לעצבן.
המשאבים במרכז מוגבלים, יותר מדי אנשים על קצת משאבים, בואו לפריפריה, זה לא קורה פה.

ruth12

משתמש רשום
בנוסף יש נושא חשוב שצריך לשים אליו לב: לא לעקוף בכוונה או בלי כוונה ילדים ביישנים שמחכים לתורם
ויש עוד נושא חשוב: שהילדים לא ילמדו מההורים לעקוף :cool:.
אני עומדת בתור עם שקית חלב אחת לצורך העניין, ומגיע ילד עם ארטיק. ''אני יכול להיות לפנייך? יש לי רק דבר אחד''
לא, אתה לא יכול להיות לפניי. גם לי יש רק דבר אחד, אתה רואה את זה.

לפעמים אחרי 3 ילדים ש'יש להם רק דבר אחד' ואני נותנת להם להיות לפניי, מגיעה הרביעית ומבקשת גם, וכאן אני עוצרת את זה ומסבירה לה שאני לעולם לא אגיע לקופה ככה. המבט המאשים שהיא נותנת לי... כאילו מישהו חייב לה משהו....

ניק 5251

משתמש רשום
אני כאן במחשב ולא בדרך הביתה לקחת את הקטנה מהגן, כי כשנכנסתי ליש לעשות קניה לא גדולה לחג בדרך הביתה, חיכיתי בתור לקופה.
אחרי 5 דקות מגיעה אישה- יש לה רק חלב. אפשר לעקוף? אני- לא אני ממהרת לאוטובוס.
היא הולכת ללקוחה הראשונה בתור! והיא כן מסכימה. ונותנת לה.
כשמגיע התור שלי תוך כדי חשבון מגיעה עוד לקוחה עם 2 מוצרים לברר קודים/ מחירים/ לא יודעת מה בדיוק, ואני אומרת לקופאית- אני ממהרת מאוד! אין לי זמן! היא אומרת לי לא צריך להיות בלחץ, חצי דקה לפה חצי דקה לשם, הכל טוב.
איך שאני יוצאת אני רואה את האוטובוס שלי עובר לי מול העיניים.
אני לא מדברת על פטור מתור ושות'.
למה????????? למה אתם עוקפים??????????????????? על גזל זמן שמעתם?????????????
אוקי אז מהיום לשאול גם את האחרון שבתור???

שפרה ר.

משתמש צעיר
אוקי אז מהיום לשאול גם את האחרון שבתור???
מה זאת אומרת? אם אתה עוקף את הראשון אתה עוקף את כל התור כולו! ברור שצריך לשאול! זה שהראשון נתן לך לא אומר שגם השני והשלישי מסכימים שתעבור לפניהם!

לגדול נכון

משתמש מקצוען
למה את לא יכולה לומר בשעת מעשה "סליחה גברת, אני ממהרת. לכי לקופה אחרת"?
את צודקת שזה קצת מביך להיות הרעה, אבל גם הראשונה בתור שהסכימה, מובכת בדיוק כמוך...
אם את היית מתקוממת ובכל זאת היו מכניסים אותה לפנייך את צודקת.
אבל לשתוק ואח"כ להתפוצץ, זו שיטה אשכנזית מידי שלא עובדת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה