מחיר למשתכן למה אי אפשר לשדרג את פנים הדירה במחיר למשתכן?

האברך ממיר

משתמש מקצוען
כן בדקתי ואין כזו אפשרות
ניסית לבקש ממנהל העבודה דברים באופן אישי תמורת תשלום במזומן והוא סירב?
ומנין לך שזה בגלל מחיר למשתכן? אולי הוא סתם מנהל עבדה פחות גמיש? הרי בכל פרוייקט יש גם שוק חופשי. מנין לך שבכל פרוייקט זה כך?

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
לדוגמא: אם לפי החוזה הקבלן אמור לשים ריצוף 60*60, ורוכש הדירה מביא באופן פרטי ריצוף 120*120 ומשכנע את מנהל העבודה/הפועלים לשים לו את זה (לוקח הרבה יותר זמן, על חשבון זמן העבודה שהם משועבדים לקבלן) זה יכול להיות גזל.

חסידישער

משתמש צעיר
המפרט של מחיר למשתכן הוא יחסית גבוה
הסיבה שלא נותנים אפשרות לשדרג היא כי בעבר הקבלנים היו מנצלים את זה לרעת הקונה.
המפרט וההגבלות של מחיר למשתכן עברו הרבה גלגולים
ואם יש למישהו רעיון איך ניתן לעשות את זה טוב יותר הוא מוזמן לכתוב את זה כאן ואשתדל להעביר לגורמים המתאימים.

המליונרית

משתמש מקצוען
ואם יש למישהו רעיון איך ניתן לעשות את זה טוב יותר הוא מוזמן לכתוב את זה כאן ואשתדל להעביר לגורמים המתאימים.
אולי היום
בזמני זה היה זוועה. ריצוף מזעזע כמו של חדר מדרגות . שירותים אחד בדירת 3 חדרים ועוד הרבה
אנשים שוכחים אבל מחיר למשתכן זה לא דירה בחינם שאתה אומר תודה על מה שמקבל

נערך לאחרונה ב:

חסידישער

משתמש צעיר

אולי היום
בזמני זה היה זוועה. ריצוף מזעזע כמו של חדר מדרגות . שירותים אחד בדירת 3 חדרים ועוד הרבה

היום , ודאי שהיום.
ממתי שהתחיל מחיר למשתכן החדש ע"י כחלון לפני כ 8 שנים ומאז זה גם עבר הרבה שינויים לטובה
לפני זה המצב היה זוועה! מפרט באדמה....

אחד1

משתמש צעיר
קרמיקות מתקופת הברונזה,
אמבטיות, מה נגיד, "זה לא זה".
וניאגרות, אל תזכירו לנו את זה,
מתקופת התש"ח, או משהו כזה.
כך היא דרכה של תורה [מעודכן ל 2024]
פת במים תאכל
ומים במשורה תשתה
ובדירה למשתכן תישן
וחיי צער תחיה
ואם אתה עושה כן
אשריך בעולם הזה וטוב לך לעולם הבא .

משה 05276

משתמש מקצוען
רשות השידור?
לא

ניסית לבקש ממנהל העבודה דברים באופן אישי תמורת תשלום במזומן והוא סירב?
ומנין לך שזה בגלל מחיר למשתכן? אולי הוא סתם מנהל עבדה פחות גמיש? הרי בכל פרוייקט יש גם שוק חופשי. מנין לך שבכל פרוייקט זה כך?
אני ניסתי ואני יודע שעוד כמה חברים ניסו כל אחד במקום אחר
זה לא עובד כי כל מה שלא מאושר מרא ע"י הקבלן יצור בעיה אחרי זה
בטופס מסירה

משה 05276

משתמש מקצוען
אולי היום
אנשים שוכחים אבל מחיר למשתכן זה לא דירה בחינם שאתה אומר תודה על מה שמקבל
אחד מהדברים של מחיר למשתכן שאתה יודע
כמה אתה מתחיל את המסע ואיך אתה מסיים
בעת בחירת הדירה אתה רואה את המפרט
וכזה ראה וקדש

האברך ממיר

משתמש מקצוען
זה לא עובד כי כל מה שלא מאושר מרא ע"י הקבלן יצור בעיה אחרי זה
בטופס מסירה
גם בנוגע לגוון אריחים? או רק בתוספות של כלים סניטריים?
אגב, אני ביטלתי מטבח, ופנו אלי מחברת המטבחים שהקבלן לקח, והציעו לי לעשות אצלם מטבח, בשכנוע, שהם, כחברת מטבחים שהקבלן מכניס אותה לפרוייקט, יוכלו להתקין לי מטבח עוד לפני מסירה.
הווי אומר, גם חריגה מהמפרט יכולה לעבור במחיר למשתכן, גם בטופס מסירה.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
כך היא דרכה של תורה [מעודכן ל 2024]
פת במים תאכל
ומים במשורה תשתה
ובדירה למשתכן תישן
וחיי צער תחיה
ואם אתה עושה כן
אשריך בעולם הזה וטוב לך לעולם הבא .
יותר מדוייק:
כך היא דרכה של תורה [מעודכן ל2024]
פת במלח תאכל
ומים במשורה תשתה
ובדירת שוק חופשי בבית שמש תישן
וחיי צער תחיה
(כי כל הכנסותיך הולכות לתשלום המשכנתא, ולא נשאר כלום...)

משה 05276

משתמש מקצוען
גם בנוגע לגוון אריחים? או רק בתוספות של כלים סניטריים?
אגב, אני ביטלתי מטבח, ופנו אלי מחברת המטבחים שהקבלן לקח, והציעו לי לעשות אצלם מטבח, בשכנוע, שהם, כחברת מטבחים שהקבלן מכניס אותה לפרוייקט, יוכלו להתקין לי מטבח עוד לפני מסירה.
הווי אומר, גם חריגה מהמפרט יכולה לעבור במחיר למשתכן, גם בטופס מסירה.
לא יודע לגבי גוון אני מדבר על שינוי גודל וכו'
לגביי מטבח זה שונה כי מראש ישנה אפשרות
לא לקחת מטבח בכלל אז יש חתימה שאתה לא אמור לקבל מטבח ולכן זה לא יופיע בטופס מסירה
ולכן בזה יש יותר גמישות של הקבלן לתת להכניס מטבח שלך בתנאי שזה לא יעכב לו
את ימי העבודה

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ולכן בזה יש יותר גמישות של הקבלן לתת להכניס מטבח שלך בתנאי שזה לא יעכב לו
את ימי העבודה
לא מדובר בגמישות של הקבלן. החברה מודיעה זאת על דעת עצמה. היא לא בהכרח זקוקה להסכמת הקבלן, כי ברגע שהיא בתוך הפרוייקט, היא מתקינה גם מטבחים שהקבלן לא הזמין.

די

משתמש סופר מקצוען
ממה שאני יודע לגבי מטבח יש גמישות מצד חברת המטבחים לשדרג גוון, או ארונות עליונים (ארונות עליונים ההתקנה היא לאחר קבלת מפתח אבל אפשר להזמין את זה ביחד עם ה"מטבח קבלן")

לגבי ריצוף לא ראיתי שום נכונות מצד "חברת הקרמיקה" לשדרג גוון בתשלום, ובוודאי לא אריחים גדולים יותר, ולכן אני לא מבין מה שייך לשדרג אריחים, כלומר הזוכה יזמין את הריצוף הבסיסי, ואז יזמין בנוסף ריצוף גדול יותר, וישחד את מנהל העבודה להתקין את הריצוף החדש, ולזרוק לפח את הריצוף הבסיסי שהגיע בהזמנה של הקבלן?

האברך ממיר

משתמש מקצוען
כלומר הזוכה יזמין את הריצוף הבסיסי, ואז יזמין בנוסף ריצוף גדול יותר,
כן. אכן, עלות לא מבוטלת, אבל חוסכים את הפירוק וההתקנה המחודשת, חיסכון משמעותי מאוד, בכסף, ובזמן, ובלכלוך.
וישחד את מנהל העבודה להתקין את הריצוף החדש
במקום הריצוף שהקבלן סיפק.
ולזרוק לפח את הריצוף הבסיסי שהגיע בהזמנה של הקבלן?
למה לפח? להשאיר את זה במחסן בשביל כל צרה שלא תבוא. או להעניק במתנה לחבר, או סתם להניח באתר הבניה. חבל על המקום בפח.

S

משתמש פעיל
ריצוף 120*120 צריך מיומנות כדי להתקין, יש הרבה יותר פחת, החיתוכים יותר מורכבים
בלי השוואה לריצוף 60*60
בצורה הזו של בחירת חומרים במחיר למשתכן הקבלן חוסך זמן יקר-
תוך מספר ימים מזמנים את כל הדיירים- מסמנים וי על המבחר המצומצם,
בשוק חופשי לוקח חודשים! עד שדיירים מסיימים לבחור, כי המבחר גדול ואפשרויות השדרוג לא נגמרות

חסידישער

משתמש צעיר
מנסיון, ברוב הפרוייקטים - מנהל העבודה לא יסכים לשינוי של גודל המרצפות
המפרט ברוב הפרוייקטים כולל ריצוף 80*80 מכמה דגמים ברמה יחסית סבירה - למרות שזה התחום היחסית מעצבן כי השיקולים של הקבלן ושל ספק הריצוף זה הרבה פעמים דגמים שנתקעו והם לא חושבים לעשות כמה סגנונות - מבריק, מט וכו'
במטבחים על פי רוב יש אפשרות דרך חברת המטבחים של הקבלן בלבד להזדכות על המטבח (הזיכוי הוא נמוך) ולהתקין מטבח מהחברה הזו לאחר האכלוס.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הבנתי שכיום משרד השיכון הרבה יותר קשוח בעניין, ואם קבלנים יתכננו דירות כאלו, משרד השיכון יכול להשאיר אותם לשוק החופשי.
לא נכון בכלל.
הכלל היום מחייב חלון במטבח אבל לא מתערב במספר כיווני האוויר.

די

משתמש סופר מקצוען
לא נכון בכלל.
ככה מישהו כאן (שנשמע שהוא עובד בחברה יזמית) כתב בעבר. וכך מופיע בחוזה בין משרד השיכון ליזמים, שהקבלן יכול להקצות 10% מהדירות לדירה בהנחה ומכאן והלאה יש למשרד השיכון זכות בחירה על שאר הדירות.
השיקולים של הקבלן ושל ספק הריצוף זה הרבה פעמים דגמים שנתקעו והם לא חושבים לעשות כמה סגנונות - מבריק, מט וכו'
מה שאני ראיתי היה מבחר יפה של מרצפות לבחירה (ס"ה יותר מ20 דגמים חלקם אותו דבר וההבדל הוא לפאטו ומט) בז', אפור בהיר, אפור כהה, כל הדברים הקלאסיים (רשמית חובה 12 דגמים). אבל לא היה מבריק. במרפסת לפי המפרט צריך להיות אופציה לדמוי פרקט.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ככה מישהו כאן (שנשמע שהוא עובד בחברה יזמית) כתב בעבר. וכך מופיע בחוזה בין משרד השיכון ליזמים, שהקבלן יכול להקצות 10% מהדירות לדירה בהנחה ומכאן והלאה יש למשרד השיכון זכות בחירה על שאר הדירות.

מה שאני ראיתי היה מבחר יפה של מרצפות לבחירה (ס"ה יותר מ20 דגמים חלקם אותו דבר וההבדל הוא לפאטו ומט) בז', אפור בהיר, אפור כהה, כל הדברים הקלאסיים (רשמית חובה 12 דגמים). אבל לא היה מבריק. במרפסת לפי המפרט צריך להיות אופציה לדמוי פרקט.
אין חובה לתת מבריק, אלא רק מבריק חלקית (לפאטו). [ואגב, מבריק הולך היום רק אצל החרדים, בעיקר החסידים. בציבור הכללי זה כבר שנים לא באופנה...]
צילום מסך מתוך המפרט המחייב:
1723033727628.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה