סיפור בהמשכים לכתחילה

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ואפשר להוסיף עוד משהו קטן? שלוימי הוא אדם טוב, הוא באמת אדם טוב. והוא נכנס לי ממש ללב.
קצת לא הבנתי למה יש קשר בין זה שהוא פחות רוצה ללמוד, לזה שהוא נגיד - לא מתפלל במניין.
זה הבדל עצום!! יהודי יכול להיות יהודי טוב, ירא שמיים, (וראינו איזה קשר טהור ובראשיתי יש לו עם הקב"ה בפרק המרגש ההוא ביער), ועם זה הוא מרגיש שקשה לו וגדול עליו לשבת ללמוד כל היום, אז הוא הולך להביא לחם בזעת אפיו - כמו שאמור היה להיות מלכתחילה במידה מסויימת.
מבינה שאולי בגלל חוסר ההבנה של הסביבה אז העניין של חוסר החשק ללימוד וכל זה, התפשט גם לעניינים אחרים, אבל הייתי רוצה מאד לראות קצת יותר את ההפרדה הדקה הזאת לפחות רק בנפש שלו (בשלב הזה, אחר כך הלוואי גם במציאות :) אם לא ישחטו אותו עדיין ולא יגרמו לו לברוח מהכל ).
מקווה שהובנתי :) ושוב, יכול להיות שהתכוונת כן ליצור דמות שלא אכפת לה והיא קרירה בהכל מבחינה יהודית. אבל זה לא היה נראה ככה.
תכלס. עכשיו גם לך יש דרישות ממנו..

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הוא קצת חפיפניק בכל מיני דברים. ואין לו שום בעיה לאהוב את ה'.
כל עוד זה לא גורע מההנאות שלו, יש לו פחות נסיון בזה.
והוא גם חונך לקו מאד מוסדי כזה, מרובע ונוקשה. וכשהוא מתחיל לפרוק את המשא הכל מתפרק לו ביחד... :(
יקח זמן עד שהוא יבדיל בין הדברים.

.כותבת.

משתמש מקצוען
כל עוד זה לא גורע מההנאות שלו, יש לו פחות נסיון בזה.
אז אפשר קצת לחוות את הנסיונות שלו? לראות קצת זוויות רק שלו? ממש אשמח אם תטעימי אותנו מזה. ואם תשלבי את התהליך שוודאי את מתכננת, יחד עם הסיפור, זה ממש יהיה מעניין.
אבל זה יהיה מעניין בכל מצב :) ואם אני מגזימה עם הבקשות שלי אז סליחה ;)

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אז אפשר קצת לחוות את הנסיונות שלו? לראות קצת זוויות רק שלו? ממש אשמח אם תטעימי אותנו מזה. ואם תשלבי את התהליך שוודאי את מתכננת, יחד עם הסיפור, זה ממש יהיה מעניין.
ולא רק. איפה ההורים שלו, שלה? הילדים? הם לא מתארחים בשבתות? אין חגים, בהם גם יש שינויים ברמתו הרוחנית? חברים/גיסים/אחים מלגלגים?

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
יש בסיפור סיפור נוסף משולב.
שם יש את יפי, והיא מדברת הרבה את הצד הזה.
לא רציתי לבלבל אז לא העלתי כאן.
או שאני יעשה כמו בחכמת נשים ויהיה קצת בלאגן או שתחכו לספר:)

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
ולא רק. איפה ההורים שלו, שלה? הילדים? הם לא מתארחים בשבתות? אין חגים, בהם גם יש שינויים ברמתו הרוחנית? חברים/גיסים/אחים מלגלגים?
שימו לב, הסיפור כולו התפוצץ ביום רביעי האחרון והיום יום שני בלילה.
אגב, לכן זה טעון ומבכיא ו----.
בסיפורים האחרים שמשולבים בסיפור הזה יש הרבה משפחתיות וכו'.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אני רק רוצה להכיר את הנפש שלו טיפה יותר :) הוא הדמות היותר מעניינת ומורכבת כאן לדעתי.. רוצה להבין מה קורה שם בפנים :)
כמובן. אני הגבתי בחיוך.. באמת הדמות שלו מסקרנת. אותי מסקרנת לא פחות ההתמודדות שלה והתהליך שעובר עליה. כל תנועה היא עולם מלא.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
לא, לא מוגזם בכלל.
במחילה, כן מוגזם.

ההכפשה הזו של ציבור שלם, בכל פעם שעולה לדיון או לסיפור משהו שקשור לאברכים לומדים יום שלם לא מקובלת.
לא לימדו אף אחד לתעב מישהו שעובד, ואני לא מכירה אף אישה שתתנהג כמו יפי.

אני מוכנה לקבל את זה שהיא ילדותית יותר, ובוסרית, אבל לא, זה לא הנורמה. (עכשיו שבמבינים שכל המתרחש אפילו לא שבוע, זה יותר מובן וקל לעיכול, ולמרות זאת, לא מכירה נשים שחיות בכזה ניתוק מהבעל שלהם ומהמציאות בו הוא חי ובו הוא מתעניין, בדרך כלל זה עבודה משותפת של שתיהם ובחירות משותפות).

(מקווה שאני לא משכנעת אותך הני שלא להעלות את הסיפור השני שמתחבר ועושה בלאגן, בלאגן זה כיף, לא?)

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
במחילה, כן מוגזם.

ההכפשה הזו של ציבור שלם, בכל פעם שעולה לדיון או לסיפור משהו שקשור לאברכים לומדים יום שלם לא מקובלת.
לא לימדו אף אחד לתעב מישהו שעובד, ואני לא מכירה אף אישה שתתנהג כמו יפי.

אני מוכנה לקבל את זה שהיא ילדותית יותר, ובוסרית, אבל לא, זה לא הנורמה. (עכשיו שבמבינים שכל המתרחש אפילו לא שבוע, זה יותר מובן וקל לעיכול, ולמרות זאת, לא מכירה נשים שחיות בכזה ניתוק מהבעל שלהם ומהמציאות בו הוא חי ובו הוא מתעניין, בדרך כלל זה עבודה משותפת של שתיהם ובחירות משותפות).

(מקווה שאני לא משכנעת אותך הני שלא להעלות את הסיפור השני שמתחבר ועושה בלאגן, בלאגן זה כיף, לא?)
מירי חושבת שהיא מתעבת את השתיה שלו. את הצורך שלו ביציאות בלי סוף. ואולי את האופי שלו.
מה באמת? נשאיר לה לגלות.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
מירי חושבת שהיא מתעבת את השתיה שלו. את הצורך שלו ביציאות בלי סוף. ואולי את האופי שלו.
מה באמת? נשאיר לה לגלות.
אני מקבלת את הסיפור שיש נשים יוצאות דופן שהן כאלו, אבל לא את זה שכתבו לפני שזה נורמלי לתעב.
גם לא אברך או לא אברך ששותה, (יחי השותה, בירה! פעם ב...!)

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
אני מקבלת את הסיפור שיש נשים יוצאות דופן שהן כאלו, אבל לא את זה שכתבו לפני שזה נורמלי לתעב.
גם לא אברך ששותה, (יחי השותה, בירה! פעם ב...!)
אשרייך.
אשה יכולה לתעב בעל בזבזן.
ולתעב בעל שמן שממשיך לאכול בפראות
ולתעב בעל שלא מתקלח כל יום/מתקלח פעמיים ביום.
ולתעב בעל שכן מעדיף לקנות בקניון
ולתעב בעל שלא מוכן שאשתו תלך לקניון.
ועוד ועוד.
אני שמחה לשמוע תגובות נגד. זה לטובתנו כעם. אבל יש עוד הרבה הרבה [יותר מידי הרבה] שחושבות כמו מירי.
אולי לא חושבות. אלא מרגישות.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
אשרייך.
אשה יכולה לתעב בעל בזבזן.
ולתעב בעל שמן שממשיך לאכול בפראות
ולתעב בעל שלא מתקלח כל יום/מתקלח פעמיים ביום.
ולתעב בעל שכן מעדיף לקנות בקניון
ולתעב בעל שלא מוכן שאשתו תלך לקניון.
ועוד ועוד.
אני שמחה לשמוע תגובות נגד. זה לטובתנו כעם. אבל יש עוד הרבה הרבה [יותר מידי הרבה] שחושבות כמו מירי.
אולי לא חושבות. אלא מרגישות.
שוב פעם, אשה יכולה הכל. ואפשר לכתוב על הכל.

אבל תגובה לפני כתבה שזה לא מוגזם, וזה פשוט לא נכון.
לא, לא מוגזם בכלל.

ולאשה מותר להתאכזב שבעלה לא נמצא באותה דרגה רוחנית שלה, וכן להפך, בעל מאשתו, וזהו מהאכזבות הקורעות בעולם.
אבל בואו נבדיל בין תיעוב מהנהגה לאכזבה רוחנית.

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
שוב פעם, אשה יכולה הכל. ואפשר לכתוב על הכל.

אבל תגובה לפני כתבה שזה לא מוגזם, וזה פשוט לא נכון.

ולאשה מותר להתאכזב שבעלה לא נמצא באותה דרגה רוחנית שלה, וכן להפך, בעל מאשתו, וזהו מהאכזבות הקורעות בעולם.
אבל בואו נבדיל בין תיעוב מהנהגה לאכזבה רוחנית.
אולי זה קשור לתדר רגשות של האדם.
ז"א יש אנשים עם מנעד רגשות עותר רחב ועמוק [עצבניים יותר, מגיבים מהר, חמים יותר וכו']
ואז יש שיגדירו כמוך, ויש שיגדירו את זה אחרת.
אם את מכירה יכולים לחזור מהחיידר שני ילדים שהרבה עשה להם אותו דבר.
אחד "אני שונא את הרב הזה הוא שונא אותי"
שני" הרב כעס עליי כי דיברתי"
שניהם קיבלו את אותו דבר. הפרשנות שלהם נשמעת שונה כי הם שונים באופי.
לא הייתי פותחת סקר לזה, אני מהמרת שזה כמו חצי חצי מה שיענו על זה. האם מירי הגיונית שהיא מרגישה תיעוב? או לא.
אגב ה 'לימדו אותה לתעב' זה רק בבית/בבי"ס. זה סיפורים שהיא קראה.
הרצאות, ועוד כל מיני.
אני מעריכה את התגובות שלך [איזה כיף שאת מתייחסת ברצינות לסיפור, זה גם עוזר. גם מחמיא]

anotherית

משתמש סופר מקצוען
אני מעריכה את התגובות שלך [איזה כיף שאת מתייחסת ברצינות לסיפור, זה גם עוזר. גם מחמיא]
תודה, מקווה שלא חפרתי עכשיו : )
והיחס לסיפור שלך רציני כי את ממשיכה בעקביות, וגם עם איפיונים עקביים וכו' (מכלל הן אתה שומע...)
ואני מחכה שזה יצא... (אלא אם כן תביאי לנו את יפי לכאן : )

אולי מעניין אותך גם...