דרוש מידע לכל הגננות שבפרוג, איזה מתנה הייתן רוצות לקבל לראש השנה?? תעזרו לנו

תשאף תתקדם..

משתמש רשום
פעם נכנס אלינו באמצע היום הורה עם 2 כוסות אייס קפה עם קצפת.
זה היה באמת מפנק! באמצע היום-ולא בבקר, שעד שמגיעים לזה זה מים....
עד היום אנחנו זוכרות את זה בתור הדבר שבאמת היה מושלם....
או שאחת הביאה לנו שובר בקצפת
גם הרעיון היה מפנק

שין אלף

משתמש צעיר
100 ש"ח ואפילו 50 שח זה הרבה עבור מי שסופר שקל לשקל.
יש אנשים שמתקשים לשלם את החשמל, והם צריכים לקצץ הוצאות ככל האפשר.
"השקעה שווה" זה משהו שיכול להגיד מי שלא באמת מתקשה לשלם את הסכום הזה. למי שכן, זו בדיחה עצובה.
תרגיל מחשבתי קטן: נראה לך הגיוני שארגוני צדקה יתנו כסף עבור מתנות לגננות? אם לא, זה כנראה לא בדיוק כמו חשמל ומים...

בכל מקרה, לפני שמשווים את זה לחשמל ומים כדאי לזכור שעדיין לא מדובר בהוצאה קבועה הכרחית, אלא שיש מי שרוצה להפוך אותה לכזו. מערכת החינוך עבדה גם בלי זה עד עכשיו. קשה להגיד שזה "נצרך".
אפשר לטעון שזה כדאי, שזה מועיל, שזה תורם למידות טובות, ועוד ועוד. אבל "נצרך" זה סיפור אחר.

[אישית, לקרוא למתנות לצוות חינוך "נצרך לשני הצדדים" עושה לי גירוד. אם יש אנשי חינוך שבשבילם זה "נצרך" לקבל מתנה כדי לתפקד טוב, אני לא רוצה אותם בתור המחנכים והמטפלים של הילדים שלי]
אמא מהממת אצלינו הגיעה יום אחד לגן עם תבנית של סופגניות חמות ואמרה לא היה לי כסף לקנות אבל תתפנקו... היה כיף! וזה לא עניין של נצרך... אבל ברור שזה מחמם את הלב ובאותו רגע יש לך רצון לעשות לילד שלה מעבר כמו שהיא עשתה מעבר....
ועכשיו יבואו כל מיני חכמים שיצעקו "אז כל הילדים מפסידים..." זה לא קשור! אמשיך להתייחס אותו דבר ולתת את כל כולי לכל הילדים אבל ברור שעכשיו גם אם הילד הזה לצורך העניין יעצבן מאוד עדיין תהיה לי יותר סבלונות... ונראהלי זה טבע העולם...

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
פעם נכנס אלינו באמצע היום הורה עם 2 כוסות אייס קפה עם קצפת.
זה היה באמת מפנק! באמצע היום-ולא בבקר, שעד שמגיעים לזה זה מים....
עד היום אנחנו זוכרות את זה בתור הדבר שבאמת היה מושלם....
גם לי קרה והיה ממש במקום!

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אמא מהממת אצלינו הגיעה יום אחד לגן עם תבנית של סופגניות חמות ואמרה לא היה לי כסף לקנות אבל תתפנקו... היה כיף! וזה לא עניין של נצרך... אבל ברור שזה מחמם את הלב ובאותו רגע יש לך רצון לעשות לילד שלה מעבר כמו שהיא עשתה מעבר....
ועכשיו יבואו כל מיני חכמים שיצעקו "אז כל הילדים מפסידים..." זה לא קשור! אמשיך להתייחס אותו דבר ולתת את כל כולי לכל הילדים אבל ברור שעכשיו גם אם הילד הזה לצורך העניין יעצבן מאוד עדיין תהיה לי יותר סבלונות... ונראהלי זה טבע העולם...
אני לא חושבת שמישהו פה יצא נגד מחוות ספונטניות מדי פעם. הבעיה היא שהופכים את זה לנורמה, ויש הורים שמאד לא נוח להם עם הנורמה הזו.
שאפו לאמא מהסיפור שלך על האומץ לבוא ולהגיד "לא היה לי כסף". זה מאד נדיר.
בדרך כלל מי שאין לה כסף ותביא משהו ביתי (שאגב, גם הוא לא בחינם) לא תגיד שאין לה כסף לתת מתנה. היא פשוט תביא את העוגה הביתית שלה ותסתכן בזה שהגננת תעקם את האף על זה שנותנים לה משהו ביתי שהיא לא יכולה לאכול כי היא איסטניסית / לא סומכת על ההכשרים / וואטאבר.
יש גבול עדין בין מתנות ספונטניות לבין יצירת נורמה מחייבת, ומתוך התחשבות באחרים שפחות מתאים להם להעלות את רף המתנות, מן הראוי (לדעתי) לשים לב ששומרים על ספונטניות ולא תורמים ליצירת רף מחייב והעלאה בלתי פוסקת שלו.

מעצבי על

משתמש פעיל
מי שרוצה להשקיע בסכום של 11+ ש"ח
מצורף קישור לברכה אקרילית של הסימנים בעלי
יש מצב שבנפילה אחת! זה נשבר חבל על ההשקעה והטירחה (זה רעיון יפה אבל...)

ולתשומת לב כולם - בראש השנה אם מביאים משהוא לגננת זה נטו להביע הערכה על העבודה ולא מקובל משהוא יקר (כמו פורים וסוף שנה) אלא יותר סמלי ורצוי להביא לכל הצוות אותו דבר גם אם באמת אחת עובדת יותר מהשניה - זה בן אדם לחברו במיוחד שמביאים ביחד והן רואות... (וכן ממש לא חייבים - כל אחת מה שמרגיש לה וכו')

צוף מצוף

משתמש חדש
טוב, לא היה לי סבלנות לקרוא את כל הנאמר פה אבל בכ"א רוצה להגיד ממבט של גגנת וממבט של הורה.
גננת- לא חושבת שכ"כ משנה מה מביאים אבל מה שחשוב זה ההכרת הטוב, כן אני בתור גננת מרגישה שכשהורה אומר מילה טובה, אפילו נותן משהו קטן זה אומר לי :" ראינו אותך, את עובדת קשה ואנחנו מעריכים את זה", אני נמצאת עם הילדים שלכם כמעט אותם שעות שאתם נמצאים איתם. כל הורה יודע מהו הילד שלו, יש ילדים מורכבים יותר ויש פחות, יש ילדים שאנחנו כבר יותר משבוע מתחילת שנה ועדיין בוכים חצי שעה בבוקר ועוד בצהריים עד שלוקחים אותם.
מאוד הפריע לי פה הזלזול של כמה מהתגובות, לא צריכה את השוקולד או את הצלופנים, צריכה את המילה טובה, אנחנו רואים אותך, את לא רק בייבי סיטר. 6 שעות היית עם הילד שלי, השקעת בו, לימדת אותו, החזרת לי אותו מטופח ונקי כמו שקיבלת אותו ואפילו יותר." והגיד יותר מזה כשהורה לא אומר תודה והכל מובן מעיליו זה פוגע.
שנה שעברה הביאה לי אמא צלופן עם סוכריות דבש, תאמינו לי זה היה בעיני לא פחות מאמא שהביאה כלי לדבש מכסף עם חריטה (לא היתה כזאת לא להתלהב)
גם בתור הורים, אני משתדלת לתת משהו כל פעם כי אני באמת מעריכה, אני יודעת מה זה להיות גננת, מה זה לתת באמת את הנשמה. מגיע להם, הרבה הרבה יותר מעובדת מחשבים או הייטק

בטרפליי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אנשי חינוך היקרים שמטפלים בילדים שלנו
חייבים להם הכרת הטוב בלי גבול!!
שכל הורה ייקח את זה לאן שהוא רוצה ולמושגים שלו.

אני בתור אמא משקיעה בנושא הזה המון...

מתנה זה משהו שבא לסמל הערכה ולא חייב להיות גרנדיוזי
אם המתנה תנתן מנקודה כזו (ולא מלחץ חברתי...) היא גם תורגש ככה אצל הצד השני.

לגבי השאלה -
שנה אחת הבאתי עוגת דבש של אוסם ארוזה בתוך צלופן עם סוכריות דבש טעימות עם סרט סאטן - היה נראה ממש מושקע ויפה!! וכמובן... העיקר המכתב!

סמרטוטית

משתמש פעיל
שואלת בשביל חברה :p מה נותנים לסתם עובדת משרד שקורעת את עצמה כל יום כל השנה בלי שום חופשים...:cool:
אשמח שתעדכני את חברה שלך...
שאני ומאמינה שעוד הרבה בוסיות יושבות כבר כמה ימים טובים לחפש לכם מתנה לצרף לתו זהב
באמת מגיעה לכם אתם עושות עבודה טובה ומסורה
בבקשה שאתם מקבלות ונהנאות תתקשרו לאומר גם תודה

Chanae

משתמש מקצוען
שנה אחת הבאתי עוגת דבש של אוסם ארוזה בתוך צלופן עם סוכריות דבש טעימות עם סרט סאטן - היה נראה ממש מושקע ויפה!! וכמובן... העיקר המכתב!
סורי שהתלבשתי ספציפית על התגובה שלך,
אבל כולן פה כותבות כל הזמן - העיקר המכתב!!
מה תעשה אמא כמוני שלצערה לא התברכה ביכולת כתיבה,
אני יכולה לנסות שעתיים לנסח מכתב אמיתי מהלב ובסוף יצא לי איזה משהו בינוני ומטה עד כדי עלוב.
אז זהו? אני לא אוכל לתת משהו קטן וסימלי לגננת בתחילת שנה?
תנו לי בבקשה רעיונות מה אפשר לכתוב לגננת, אבל לא יצירה ברמה, אלא משהו שיראה אמיתי מהלב אבל עדיין מכובד

בטרפליי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
תזכירי במכתב דוגמאות מהגן/ביה"ס/ לא משנה, וזה מראה שהשקעת במכתב.

דוגמא:

לגננת ... היקרה
לקראת השנה החדשה
הזדמנות שלנו להביע תודה והערכה
אנחנו כל כך שמחים שאת השנה הגננת של הבת שלנו!
... חוזרת כל יום כל כך שמחה מהגן!
אנו רואים את ההשקעה ואת היחס שאת נותנת לכל ילדה בגן ובפרט ל.. שלנו.
נכרת ההשקעה שלך בהכל!

ביחס לילדות - שכל ילדה תרגיש יחידה בגן.
ביצירות, בדף קשר, בידע שהילדות מקבלות. פשוט מדהים הידע של הקטנטנה שלנו!
רואים את ההשקעה בחינוך. הילדות מקבלות ערכים למצוות, צניעות ומידות טובות.

בזכות החינוך המסור והטהור לילדות הקטנות
תזכי לרב נחת יהודית מכל ילדייך
ולשנה טובה ומתוקה ומלאה בנחת!!

מעריכים מאוד
ההורים של..

נערך לאחרונה ב:

ילילי

משתמש מקצוען
אני יכולה לנסות שעתיים לנסח מכתב אמיתי מהלב ובסוף יצא לי איזה משהו בינוני ומטה עד כדי עלוב.
תנו לי בבקשה רעיונות מה אפשר לכתוב לגננת, אבל לא יצירה ברמה, אלא משהו שיראה אמיתי מהלב אבל עדיין מכובד
אני כותבת ישר מהלב.
בלי חרוזים בלי כלום. פשוט תשפכי מה שיש לך להגיד.

ל-X היקרה,
בהזדמנות זו רצינו לומר תודה רבה.
תודה רבה על ההשקעה החום והאהבה שאת נותנת ל-X שלנו
X התאקלם כל כך יפה בגן וראינו ממש את היחס האישי שנתת לו מכל הלב והנשמה.
X חוזר מהגן ואנחנו רואים כמה טוב לו וכמה שהוא שמח ללכת לגן.
כבר בחודש הזה מתחילת השנה ראינו כמה הוא למד ואיזה ידע עשיר הוא קיבל.
פשוט מדהים. ממש רואים ומרגישים את ההשקעה שלך בכל הפרטים הקטנים
אנחנו ממש רואים את ההתקדמות המוטורית של X. הוא מדביק /גוזר/מצייר הרבה יותר מדוייק והיצירות והעבודות שהוא מביא מהגן מושקעות ממש משהו לא רגיל.
אנחנו ממש מרגישים ש-X שלנו בידיים הכי טובות שיש ולרשום אותו לגן שלך זה הדבר הכי טוב שעשינו
שהשם יברך אותך ותזכי לברכה והצלחה בכל מעשה ידייך
שנה טובה ומבורכת
מעריכים ומוקירים משפחת XXX

את יכולה לקחת מזה רעיונות והשראה. להוריד להוסיף מה שרלוונטי בשמחה
מקווה שעזרתי.

**Moko**

משתמש מקצוען
יש פה בפרוג המון אשכולות בנושא הזה ,
ונעזרתי בהם בסוף שנה שעברה-יצאו דברים מאוד יפים לגננות.
כדאי לך לעשות חיפוש קצר

חוחית

משתמש סופר מקצוען
רעיון חמוד להביא לגננת:
סכין, (קטן, ויקטורינוקס)
ולכתוב את המקור:
מנהג חסידים ואנשי מעשה לקנות סכין חדש בערב ראש השנה, ומקובל שהדבר מסוגל לפרנסה והשפעות טובות, כמובא בספרים בשם הרה״ק רבי יצחק אייזיק מזידיטשוב זי״ע שאמר שיקנה לו כל אחד בערב ראש השנה סכין חדש וישחיזנו, והוא מסוגל לפרנסה לכל השנה.
נכתב בהומור, כן?
ואז, ההורים של שנה הבאה כבר לא יקנו לה מתנה.
אלא למחליפה שלה...
וזו גם התשובה לכל האנשים ששואלים למה להביא לגננת משהו.
המשכורת של גננת היא משכורת רעב.
וההשקעה שלהן בכלל לא עומדת ביחס למשכורת.
וכמה הן עושות במעבר?
בעיני, לגננת טובה יש השפעה על כל החיים.
מכל הבחינות: רוחנית, נפשית ופיזית.

לורנס

משתמש מקצוען
אז הגננות חוזרות בערב ר"ה עם 30 פריטים?
מורכבים מ... שוקולדים/צנצנות/מפיצי ריח/עוגות דבש/מפיונים??
למה זה נשמע לי לא לעניין?? (בשבילן.. )

**Moko**

משתמש מקצוען
בגדול הרעיונות של החד פעמי לדעתי הם הכי מקוריים ושימושיים כאחד. גם מתנה לחג, גם להראות מחשבה, וגם מראה משובב עיניים-נשמע מושלם!
וכן המבשם אוויר - איזו עקרת בית לא תשמח לקבל משהו שמנעים את האוויר והאווירה ?
אבל יש לי רעיון נוסף קצת שונה - יש חנות חדשה שנקראת BOOM ומוכרים בה המון כלי בית במחירים מאוד נוחים.
גם להתחדש בכלי לבית, משהו לקשט את השולחן או להגיש בו מנות בסעודות-זה יכול להיות רעיון נפלא, ועוד שהגננת אוטומטית תחשוב או תגיד "את זה קיבלתי מההורים של..", זה מאוד מחמם את הלב

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
1726175635299.png

אני בתור גננת אשמח לאיזה בושם טוב למשל...

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מכתב עם ברכה ותפילה לשנה טובה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה