דרוש מידע לימודי מקצוע CBT

מצב
הנושא נעול.

מולטימד

משתמש פעיל
לא מכיר ממש
אבל לצביקה עידן יש פיקוח של לשכת המאמנים (לפחות משהו..)
לצישינסקי יש פיקוח של אשתו ... (מקסימום..)

תרשה לי לא להתלהב מ'לשכת המאמנים', זה לא תו תקן ממשלתי מוסמך או משהו כזה...
לא מזלזלת בהם חלילה!!
אבל אני יכולה הרגע הזה להקים את 'פורום טיפולי לחומרא'
ומחר תצוטט אותי בחרדת קודש.

תרשה לי לשאול האם טרחת להרעיף מבט בשני הסילבוסים?
גם עם פיקוח של הF.B.I עדיין הפער עצום..
פשוט - קח לך 2 דקות, תבחון את שניהם, אחרי זה נדבר.

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
אגב לא-אגבי, אני אשמח שכל אלה שמרויחות פה בקלות יותר מ- 60 ש"ח לשעה, בתור שכירות, (על אשליית העצמאות נפתח בהזדמנות אשכול אחר...) תגלינה איפה הן עובדות ומה הן למדו לשם כך.
ואם הן הצליחו להגיע לזה בלי תואר אני עוד יותר אשמח.
כמי שעוסקת בתחום התעסוקה, אני שוברת את הראש על מקצועות אפשריים לנשים חרדיות, במקומות שמרוויחים בהם שכר נאה.
וזה קשה. ממש.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש הרבה שבשבילם זה לא בסדר שאחת ששומרת תורה ומצוות אבל למדה במסגרת אקדמית - תטפל בהם. והקהל הזה צריך מענה. כי מה? הוא לא יטופל?
האמנם יש כאלו?
גננות בצהרונים ללא השכלה.
ג'ימבוריסטית שלמדה קורס בתחום.
בכמה שעות שבועיות מדובר?
כמה משכורת היא מביאה הביתה?
שמעתי על אחת שלא הסכימה בשום אופן לעבוד במשכורת של פחות מ-60 לשעה, וכשהגיע הזמן שהיתה צריכה את הכסף, הלכה לעבוד כסייעת במעון...

מירי עוס

משתמש מקצוען
תרשה לי לשאול האם טרחת להרעיף מבט בשני הסילבוסים

אני טרחתי להעיף מבט, כמו שכבר כתבתי לעיל. אכן נראה מרתק ומעמיק.
אני שואלת את עצמי איך לומדים ומפנימים את כל החומר הזה, ב300 שעות לימוד?
עריכה: בפרט למי שמגיע ללא רקע טיפולי

ועוד שאלה שלא זכתה למענה:(
מי מעביר את הקורס?

sheen

משתמש מקצוען
אגב לא-אגבי, אני אשמח שכל אלה שמרויחות פה בקלות יותר מ- 60 ש"ח לשעה, בתור שכירות, (על אשליית העצמאות נפתח בהזדמנות אשכול אחר...) תגלינה איפה הן עובדות ומה הן למדו לשם כך.
מטפלות במקצועות הבריאות.
לא תמיד (במקומות מסוימים אפשר להרוויח שכר מינימום, גם עם תואר שני)
וזה לא בקלות...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מנהלת מעון חייבת תואר ראשון.
ובזמנו התראיינתי והציעו לי משהו כמו 40 לשעה.
ממש לא. יש הכשרה מסוימת לניהול מעון אבל לא כולם מחיבים זאת. מספיק כמה כישורים בכדי ישכנעו בעלי עסקי מעונות לתת לה ניהול במעון שלהם.

אבן קיסר

משתמש פעיל
יש את הקורסים של הרב משה בויאר, שמכשיר מטפלים בגישה יהודית, בשיטה משלו.
ככל הידוע לי יש שם יותר מ-17 שיעורים ;), לא יודעת הרבה יותר מזה לגבי הסילבוס או פרטים אחרים, וגם לא מכירה אנשים שטופלו אצל תלמידות שלו,
אבל אם שואלת על לימודי טיפול ללא אקדמיה - כדאי שתדעי גם על האופציה הזו.

מירי עוס

משתמש מקצוען
אני טרחתי להעיף מבט, כמו שכבר כתבתי לעיל. אכן נראה מרתק ומעמיק.
אני שואלת את עצמי איך לומדים ומפנימים את כל החומר הזה, ב300 שעות לימוד?
עריכה: בפרט למי שמגיע ללא רקע טיפולי

ועוד שאלה שלא זכתה למענה:(
מי מעביר את הקורס?

יש סיבה למה לא זכיתי למענה? אני ממש מסוקרנת..

פעמונים1

משתמש צעיר
אם תחום רציני לא נלמד כדי לשמור על הנפש והניקיון - שזה דבר מובן וחשוב בפני עצמו. זה פשוט חסר בידע וביכולת הטיפולית.
ודווקא תחום שבעייתי ללמוד אותו מבחינת נקיון הנפש - אם בוחרים כן ללמוד אותו חשוב לעשות זאת דווקא אצל דמות יראת שמים, ולא לקבל בתחום רגיש ובעייתי כל כך ממי שהשקפת עולמו רחוקה ושונה.

חיולה

משתמש מקצוען
ודווקא תחום שבעייתי ללמוד אותו מבחינת נקיון הנפש - אם בוחרים כן ללמוד אותו חשוב לעשות זאת דווקא אצל דמות יראת שמים, ולא לקבל בתחום רגיש ובעייתי כל כך ממי שהשקפת עולמו רחוקה ושונה.
לא זאת הייתה הכוונה
היא התכוונה שמי שמבחינתה לא רוצה להתעסק ב'בוץ', לשמוע סיפורים קשים, ולהחשף לדברים לא פשוטים- אין לה מה לנסות להתעסק במקצועות הטיפול כי זו בדיוק העבודה.. ומי שרוצה לשמור על ניקיון נפשה עדיף שלא תגע בזה

ציפור גן עדן

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
כל הפרויקטים הממשלתיים לנוער בסיכון וכד' שפעילים בתוך הקהילה ובתוך המוסדות הכי שמורים, מגייסים רק מטפלות ועו"סיות עם תעודה)

אז זהו, שיש בתחום הזה עוד הרבה תפקידים בנוסף למטפלות ועו"סיות...
הביקוש לעובדים עם נוער בסיכון (לצערי) הולך ונעשה רלוונטי מיום ליום.
ולמיטב ידיעתי, גישה, ניסיון, לב חם ואינטואיציה - יכולים לגשר על הפער של חוסר התואר, גם מבחינה תעסוקתית.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז זהו, שיש בתחום הזה עוד הרבה תפקידים בנוסף למטפלות ועו"סיות...
הביקוש לעובדים עם נוער בסיכון (לצערי) הולך ונעשה רלוונטי מיום ליום.
ולמיטב ידיעתי, גישה, ניסיון, לב חם ואינטואיציה - יכולים לגשר על הפער של חוסר התואר, גם מבחינה תעסוקתית.
בלי תואר אפשר לעבוד רק במקומות שהתקציב לא מגיע משום גורם רשמי, או בעבודות בשכר נמוך כמקבילים לסייעת שלא צריכה שום הכשרה.
כל הפרויקטים המסודרים- התקן הוא בשיתוף עם תוכנית יתד/ רווחה/ משרד החינוך, וקבלה לעבודה מותנית בתואר מסודר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה