דרוש מידע לימודי יעוץ/טיפול. מאיפה מתחילים?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

עבמית

משתמש פעיל
אם את משלימה לתואר ראשון ביהדות וחינוך אז המסלול אורך כשנה פלוס.
את צריכה לעשות גם מבחן אמיר''ם לבדוק את רמת האנגלית, ועל פי התוצאות את משלימה מס' מסוים של קורסים באנגלית.
מקום רציני, לימודים של פעם בשבוע יום ארוך- די אינטנסיבי.

דגש חזק

משתמש פעיל
בבית וגן זה שלושה סמסטרים (או פחות, תלוי מתי סיימת את לימודי הבכיר וממילא כמה שעות את צריכה) והם מביאים בתוך לימודי ההשלמה לתואר ראשון גם סטטיסטיקה ושיטות מחקר וכן חלק מקורסי הקדם לקראת תואר טיפולי כגון: פסיכופתולוגיה ועוד.

אבל מה שלא יהיה, יש לך שם את כל הקורסי קדם לקראת תואר שני טיפולי, אותם את יכולה לקחת בנפרד אחרי סיום תואר ראשון .

D

Deleted 66182

אורח
בבית וגן הרבה מקורסי החובה לתואר שני הם מקוונים לא קשים הלמידה וההגשה גמישים
סטטיסטיקה ושיטות מחקר-אין מקוון למיטב ידיעתי

D

Deleted 66182

אורח
מתי מתחילה שנה בבית וגן?
ומה היתרון של נוות, אם יש?
בבית וגן מתחילים באוקטובר -אחרי החגים
לענ"ד יותר מקצועי וחווייתי מנוות
ואם זו מקפצה לתואר שני הבנתי מבעלות נסיון שעדיף.

אולי734

משתמש צעיר
תבדקי לגבי קבלה למבח"ר לתחום הספציפי הזה.
מאד קשה להתקבל לשם, אחותי עשתה את כל השעות הדרושות ואת כל הקורסים ולא התקבלה..
כפי הידוע לי זה המקום היחיד שאפשר ללמוד בו בחרדי.
וללמוד במקום לא דתי ממש זה קצת מסוכן שמדובר על נושאי הנפש

עבמית

משתמש פעיל
תבדקי לגבי קבלה למבח"ר לתחום הספציפי הזה.
מאד קשה להתקבל לשם, אחותי עשתה את כל השעות הדרושות ואת כל הקורסים ולא התקבלה..
כפי הידוע לי זה המקום היחיד שאפשר ללמוד בו בחרדי.
וללמוד במקום לא דתי ממש זה קצת מסוכן שמדובר על נושאי הנפש
נכון מאוד.
תקחי בחשבון שהשלמת התואר והקורסים הנדרשים הם לא הפרמטר היחיד לקבלה במבח''ר, נדרשת התאמה אישיותית. והם ממש בוררים.
אגב, גיל ונסיון חיים הוא פרמטר משמעותי. לצעירות סיכוי נמוך למדי להתקבל, גם אם הן מתאימות מבחינת היכולות שלהן.
בנוסף, הם נוטים לקבל כאלה שעברו תהליך טיפולי ישמעותי בעצמן.

צמה

משתמש מקצוען
יוצרי ai
מעניין אותי לשמוע אם יש המלצות לתואר שני בייעוץ חינוכי?
מומלץ?
ומה עם השמה אח"כ?

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
ייעוץ חינוכי זה הרבה יותר בירוקרטיה מטיפול. קחי בחשבון. אני יודעת על כמה שלמדו והתאכזבו קשות (ויש מי שזה כן מתאים לה ונהנית מאד. את גם תלויה בהנהלה שמעליך לגבי דיווחים וכאלה).
מה שכן זה תואר יחסית יותר קל שיכול לפתוח את הדלתות לקורסי המשך שמצריכים תואר שני טיפולי, ולכן יש כאלה שעוברים דרך המסלול הזה וממשיכים למשל לטיפול זוגי ומשפחתי במקום מוכר

צמה

משתמש מקצוען
יוצרי ai
חוץ מטיפול זוגי ומשפחתי יש עוד אפיקים?
הנ"ל פחות מעניין אותי, אם בכלל...

big smile

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון מאוד.
תקחי בחשבון שהשלמת התואר והקורסים הנדרשים הם לא הפרמטר היחיד לקבלה במבח''ר, נדרשת התאמה אישיותית. והם ממש בוררים.
אגב, גיל ונסיון חיים הוא פרמטר משמעותי. לצעירות סיכוי נמוך למדי להתקבל, גם אם הן מתאימות מבחינת היכולות שלהן.
בנוסף, הם נוטים לקבל כאלה שעברו תהליך טיפולי ישמעותי בעצמן.
מוסיפה:
באתר המכללה נכתב כי רק 10% מאלו שנרשמות מתקבלות.

*השם שלי

משתמש חדש
המקום בו השלימו את התואר ראשון משמעותי?

בנוסף, אשמח מאד לפירוט והסבר על המקצועות הטיפוליים והתארים הנדרשים,
לדוג' הבנתי שעו"ס-גם התואר ראשון בעו"ס, ומקצועות שאפשר להמשיך מתואר ראשון בחינוך.
תודה!!!

על הדרך

משתמש פעיל
ועוד משו- פסיכותרפיסטית M.A-מה אומר התואר הנ"ל?
MA זה תואר שני, פסיכותרפיה זו הכשרה אחרי תואר שני.
אם משהי כותבת פסיכותרפיסטית MA היא בעצם לא כותבת במה יש לה תואר שני, וזה מעורר שאלה, אם יש לה תואר טיפולי למה לא כותבת? (בדר"כ כותבים: מטפלת באומנות, פסיכותרפיסטית או עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית וכדו') . אם אין לה, אז גם הפסיכותרפיה שלמדה אח"כ לא מוכרת, כי תוכניות פסיכותרפיה מוכרות לא מקבלות בלי תואר שני טיפולי.

Netta

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
חברה שלי עכשיו מסיימת במבחר את התואר השני בטיפול באמנות.
התואר הראשון שלה הוא התואר הפשוט של נוות ישראל, והיא התקבלה למבחר מיד בסיום התואר הראשון.
היתרון של נוות מול מכללות אחרות זה פשוט שהלימודים יותר קלים, ודורשים הרבה פחות השקעה.
זה יפנה לך את הזמן להשלים שעות באמנות לדוגמא, או דברים אחרים.

לצערי לא מכירה נשים שלמדו עו"ס או פסיכולוגיה אז אין לי מה להוסיף בעניין.
תצליחי המון!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה