דרוש מידע לימודי יעוץ/טיפול. מאיפה מתחילים?

אסתי בראון

משתמש מקצוען
כי כל מורה שרוצה להתשתדרג הולכת על זה.
ויש מספיק מורות בעולם.
זה למה.

גם לי תשמחי להשיב?
מחפשת בנרות מידע
על הלימודים
על העבודה
והעיקר- כמה אפשר להכניס מזה אחר כך כי נגיד שאני אקרע את עצמי שלוש שנים בלימודים ואחר כך המשכורת לא תהיה משהו וזה חבל
אם מתאים לך אכתוב מייל
תכתבי לי בפרטי בסדר?

אסתי בראון

משתמש מקצוען
הי,
מידע על לימודים של עו"ס:
3 שנים, 2 סמסטרים בכל שנה.
ממה שאני מכירה בשנה א-4 ימים, שנה ב-5 ימים, שנה ג-4. כל יום בממוצע משמונה עד שלוש. יש מקומות שזה מחולק אחרת. למשל : יום אחד ארוך של 12 שעות, ועוד יום קצר, (ועל הסטודנטית להשלים בעצמה את האנגלית) +2 ימים של הכשרה מעשית.
בשנים ב וג הלימודים כוללים יומיים הכשרה מעשית.
חוץ מזה צריך לעשות אנגלית. כך יוצא שהלימודים די תובעניים ועמוסים, אולם עדיין יותר קלים מפסיכולוגיה. (כלומר, גם אם אין לך ממוצע מאד גבוה, יש לך סיכוי להתקדם הלאה). גם התואר עצמו והאפשרויות שונות מפסיכולוגיה. אם את בודקת האם תוכלי לעבוד תוך כדי התואר- זה תלוי אם את נשואה או רווקה, ועד כמה את יכולה לקרוע את עצמך.
לגבי עבודה בשטח : כיום, לאחר "ההעלאה" :( השכר של עו"ס הוא 8600 בברוטו למשרה מלאה. (כולל נסיעות, תוספת עבור התואר, ) לכל אחוז משרה אחר- תחשבי בהתאם. (חצי משרה- חצי מהשכר ) השכר עולה ב3% לפי הותק(איני זוכרת אם זה פעם בשנה, או פעם בכמה שנים ) והעלאות נוספות של גמולים ותואר שני- כ2%. יש מקומות שנותנים תנאים סוציאליים טובים . (חופשים, חוה"מ, וכו)
כל זה אם את עובדת בכל מקום שהוא תחת משרד הרווחה. קרי: לשכות, שירותים שונים (שירות למכורים, אלימות במשפחה, קצין מבחן ועוד ועוד) יש תוספת קטנה עבור עוסי"ם לחוק (נע בין 400 ל600 שח) .
אפשרות לקידום: אם מתקדמים בעולם של הרוחה לתפקידי ניהול, (המציאות מוכיחה שהטובות מתקדמות תוך פחות מחמש שנים) מקבלים יותר סמכויות, אבל לא הרבה יותר כסף. קשה, ואולי בלתי אפשרי, לחצות את ה12 אלף , (שוב, למשרה מלאה) כאשר נשארים במגזר הציבורי.
כל זה אמור גם כלפי עמותות - מלכרי"ם שפועלים מכוח החוק, לדוגמא: שיח סוד, עזר מציון, דירות לנערות בסיכון וכדו. אולם, עמותות, יכולות בהחלט לשלם יותר עבור מי ששווה את זה. (לדוגמא, אם את מגיעה עם ניסיון משמעותי בתחום שלהם, או שאת עובדת שם כמה שנים) מה שלא יקרה במשרד הרווחה. הם מוגבלים ל"צו הרחבה".
לאחר תואר שני, ניתן גם לפנות לכיוון של הקליניקה הפרטית, לעבוד תחילה במכונים (יש ביקוש גדול לעוסיו"ת קלניות) השכר שם באזור 100-150 שח לשעה. (בדכ כולל שעות הדרכה) ואחכ לפתוח קליניקה פרטית.
מה עוד?
שנה א 5 ימים
לגבי המשכורות עמותות ומלכרים מחוייבים לשלם לפי צו הרחבה- החוק הדי חדש אשר הכליל אותם בתשלום בדיוק כמו בציבורי ואכן ניתן לשחק עם זה יש עמותות המשלמות יותר
כולל כמובן כל התוספות על פי חוק- מעונות, נסיעות, ביגוד וכו
על תואר שני יש תוספת של 170 לחודש- בדיחה נכון?
ישנם תפקידים ברווחה כמו עוס נוער, כוננויות, כוסים לסדרי דין המקבלים תוספות יפות

אסתי בראון

משתמש מקצוען
מבחינתי זה קצת כיבוס מילים "יעוץ/טיפול"
למה לא לקרא לילד בשמו "פסיכולוגית" ????
זה מרתיע מטופלות מלהגיע ???
טיפול זו מטריה רחבה מאד המאגדת כל מיני סוגים ותחומים ופסיכולוגיה היא רק אחת מהן
בסקטורים מסויימים לומר הפסכולוגית שלי זה לא מרתיע אלא סמל סטטוס יוקרתי

big smile

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה לא נכון ולא מדויק.
הלוואי
דייקי אותי בבקשה.
גם לגבי הלימודים וגם לגבי העבודה.
שנה א 5 ימים
במבחר אמרו לי 4, באשקלון 3
על תואר שני יש תוספת של 170 לחודש- בדיחה נכון?

זו בדיחה לגמרי, ולא משהו שאשה שצריכה לפרנס כדאי לה לקחת הלוואה של 80-100 אל"ש בשביל להתפרנס בשנות הלימודים.
כי לא יהיה מאיפה להחזיר:(
אפילו שאם כבר מגיעים לתואר השני כדאי לעבוד בפרטי
עוס נוער, כוננויות, כוסים לסדרי דין
על זה אני אשמח לשמוע בפרטי משהו...
שלחתי לך

אסתי בראון

משתמש מקצוען
הלוואי
דייקי אותי בבקשה.
גם לגבי הלימודים וגם לגבי העבודה.

במבחר אמרו לי 4, באשקלון 3

זו בדיחה לגמרי, ולא משהו שאשה שצריכה לפרנס כדאי לה לקחת הלוואה של 80-100 אל"ש בשביל להתפרנס בשנות הלימודים.
כי לא יהיה מאיפה להחזיר:(
אפילו שאם כבר מגיעים לתואר השני כדאי לעבוד בפרטי

על זה אני אשמח לשמוע בפרטי משהו...
שלחתי לך
למדתי במבחר והתואר הראשון היה 5 ימים
אולי קיצרו- חבל שלא עשו זאת בזמני

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש תכניות לתואר שני בפסיכולוגיה לבעלי תואר ראשון שאינו פסיכולוגיה.
הבעיה שהמקומות היחידים שמציעים זאת הם אונ' תל אביב, בן גוריון והעברית - במעורב כמובן עם תנאי קבלה קשים מאד.
יש גם באו"פ, אבל רק במסלול פסיכולוגיה חברתית שזה מכוון למשרות יותר ארגוניות.
לא תוכניות של תואר טיפולי - קליני

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מבחינתי זה קצת כיבוס מילים "יעוץ/טיפול"
למה לא לקרא לילד בשמו "פסיכולוגית" ????
זה מרתיע מטופלות מלהגיע ???
אלו תחומים שונים, מיועדים לקשיים שונים, ניתנים על ידי בעלי מקצוע שונים - שדרישות הלימודים שונות.
בקיצור ממש לא כיבוס מילים

*השם שלי

משתמש חדש
תודה על כל מידע!
יש את מכללת מבחר בבני ברק, אני אתחיל שם טיפול באומנות בעז"ה.
יש שם אופציה לטיפול בפסיכודרמה ובאומנות.
משך זמן הלימודים הוא שלוש שנים- שנה שלישית סטאז.
אם תרצי עוד מידע, בשמחה.
אשמח מאד לקבל מידע על תנאי הקבלה, ועל האופציות לעבודה
למה עו"ס לא?
אני מכירה עו"סיות שמטפלות בילדים במגוון מסגרות התפתחותיות.
בהשוואה ללימודי התרפיה יש יותר סיכוי להתקבל, וגם יותר אפשרויות ואפיקים.
אני עוס קלינית
אם יש לך שאלות אשמח להשיב

כנראה אין לי מספיק ידע מהי עו"ס...
אשמח להרחבה-
באילו גילאים ניתן לטפל? מה השונה והשווה בין לימודי טיפול?

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
לפעמים מצליחים להתברג במקום עבודה נחמד אחרי התואר הראשון, שעם וותק מסוים מממנים חלק מהוצאות התואר השני (למשל משלמים כביכול על שעות נוכחות כשאת בלימודים, לפחות חלקית)
אגב לגבי עבודה ברווחה,
יש לשכות שמוסיפים על מה שמשרד הרווחה מחייב,
ובמוסדות פרטיים יש מגוון משכורות (לא הייטק... אבל גם לא הסכם בסיס) ובעיקר משחק סביב החזרי נסיעות לבעלי רכבים.

אשת שקוף

משתמש צעיר
באמת לימודים כאלו אינטנסיביים מצריכים התארגנות משפחתית-מערכתית. גם ברמה הטכנית וגם ברמה הכלכלית,(וגם ברמה הרגשית) ומתאימים למי שיכולה להשקיע לטווח ארוך. כיון שלוקח זמן עד שמרויחים שכר מכובד.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
מעניין מה שכתבת על הלשכות שמשלמות יותר :)
אשמח להכיר אותן :)
מה שאני שמעתי ממישהי שביררה (לא בדקתי בעצמי): גבעת שמואל ורמת גן אולי גם פתח תקווה-הלשכה שם מחולקת למחוזות, אני לא יודעת אם השכר אחיד.
שוב, לא בדקתי. יש לי חברות שסיימו השנה והשכר בהחלט נע בטווח נחמד יחסים להסכם

עמ"י חי וקיים!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
שמעתי שעבודה במחלקות נוער של הרווחה זה תוספת של אחוזים במשכורת לעומת מחלקות אחרות, לא בטוחה שזה אכן נכון..

אסתי בראון

משתמש מקצוען
תודה על כל מידע!

אשמח מאד לקבל מידע על תנאי הקבלה, ועל האופציות לעבודה

אשמח להרחבה-
עבודה סוציאלית זו מטריה רחבה מאד של סיוע במגוון תחומים
את התואר השני ניתן לעשות בהתמחות קלינית וזהו תואר טיפולי
ניתן לטפל בכל גיל שליבך חפץ
תנאי הקבלה אם יש צורך בפסיכומטרי- חושבת שזה 550
האופציות לעבודה הן רחבות מאד- לשכות רווחה, בתי ספר, פנימיות, מרכזי טיפול, בתי חולים, בתי סוהר, וכו

על הדרך

משתמש פעיל
אשמח להרחבה-
עבודה סוציאלית זו עבודה שעוסקת בהגשת עזרה לפרט (או לקהילה), בעיקר בכיוון של שיפור המצב הרגשי- חברתי.
המגוון רחב מאד, גם מבחינת האוכלוסיה איתה עובדים וגם מבחינת סוג העזרה שנותנים.
מבחינת האוכלוסיה- בריאות הנפש, קשישים, חינוך מיוחד, נוער בסיכון, משפחות בסכסוכי גירושין, מתמודדים עם אלימות במשפחה, עם בעיות בריאותיות מסוימות, נפגעי טראומות מסוימות, ולפעמים אנשים שלא נכנסים להגדרה ספציפית אבל רוצים לשפר את את איכות חייהם מבחינה רגשית, משפחתית. איתם נפגשים יותר בתחום הטיפול הפרטני.
מבחינת סוג העזרה שנותנים- גם כאן יש טווח רחב מאד: עזרה קונקרטית וטכנית, ניהול תיק, יזימה וביצוע של תוכניות בקהילה, גישור, הבאת חומרים להחלטה בבית משפט, הדרכת הורים, תמיכה רגשית, יעוץ וטיפול: פרטני, דיאדי, זוגי, משפחתי.
בטיפול עו"סים עוסקים יותר אחרי תואר שני קליני, ורק חלק מתוך אלו שלמדו אותו שהחליטו לבחור בו. חלק מהעו"סיות הקלינית עובדות בתחומים אחרים של העבודה הסוציאלית.
בעקרון אפשר לטפל בכל הגילאים אבל יש תחומים שכדאי או שצריך לעבור בהם הכשרה ספציפית.
לתחושתי העו"ס הקליני ממוקם איכשהו בהתייחסות אליו במקום אמצעי שבין הפסיכולוג הקליני למטפל באומנות.
פסיכולוג קליני- יש לו את ההכשרה וההבנה הכי עמוקה במה שקשור לנפש ולטיפול. הכי קשה להתקבל וגם ללמוד.
מטפל באמנות- יש לו הרבה כלים מעשיים, תחום שמתחבר לילדים מאד אבל בכלל לא רק.
עו"ס קליני- במקום באמצע מבחינת הידע התאורטי. יש תחומים שדווקא העו"סים הקליניים מטפלים בהם במיוחד, כמו נפגעי טראומות וכדו'.
כל אחד משלושתם יכול להמשיך וללמוד, ונראה לי שככל שלומדים יותר, ויש יותר ניסיון בטיפול עם הדרכה כבר פחות משנה מה התואר הבסיסי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה