דרוש מידע לימודי דיינות - זהירות עוקץ!!!

נחמן ירושלמי

משתמש חדש
ובלא בושה הם מפרסמים על 'לימודי משגיחי כשרות', שאלתי אותם איזה כשרות לוקחת משגיחים עם תעודה שלהם, אז הם אמרו לי 'שארית ישראל', במקום להתגלגל מצחוק תוך כדי שיחה, התקשרתי לחבר שהוא משגיח בשארית ישראל, והוא אכן התגלגל מצחוק תוך כדי שיחה.
הם אמרו לי שהמרצה שלהם הוא רב פלוני 'משגיח בשארית ישראל' שאלתי עליו והתברר לי שלפני שנתיים הוא היה פעם אחת בשחיטה.

הם גם מפרסמים משהו על לימודי 'טוענן רבני', כאילו צריך לזה תעודה.
הם מלמדים כל דבר
העיקר תן להם צ'קים
ואיך שהוא גורמים לך לתת להם למלאות את זה
וממלאים בעט מחיק או משהו כזה
ולאחר מכן משנים את הסכומים (הם בסדר גמור... בחוזה הם לא כותבים סכום לתשלום........)
נשמע הזוי אבל זה המציאות
ולא להתפתות הם מחליפים שמות כמו גרביים
כל פעם מזדהים בשם אחר
בקיצור ...זהירות!!!

צ'וק

משתמש סופר מקצוען
אם הבנתי נכון את הסיפור
העוקץ זה האדם שעומד מאחורי "הארגון" הזה
זה לא חייב להיות דרך קורסים לימודי הרבנות
יש לו רשת מגוונת (תרתי משמע) איך להפיל
אברכים זה יחסית קל יותר...

אני לא בא לומר שכל הארגונים שקיימים להכנה למבחני הרבנות נוכלים
ולא נכנס לעניין אם זה ראוי / מומלץ ללמוד קורס איך להיות רב.
וכן יש את העניין שבדר"כ צריך להתחייב מראש על 3 שנים על סכום נכבד מידי חודש. אבל זה לא נוכלות בעיניי.

לפחות בתגובה שלי כוונתי ל2 נקודות:
1. לגרום שיעלו על הנוכל.
2. להבין שנוכל יכול להיות בכל מקום
אני דיברתי איתו קרוב לשעה, ומאוד התרשמתי ממנו!!!
היית רוצה להיות מחותן שלו...
הוא לא מוכר הבטחות גדולות
הוא לא מלקק
הוא לא זול
הוא לא יקר
הוא נחמד, אבל לא מידי
בקיצור נראה אדם נ-ו-ר-מ-ל-י
(צריך לעדכן את המדריך לנוכל, וכן לדמותו של נוכל וכו'. הם התקדמו)

אז מה כן?!

היונגערמאן!!

משתמש צעיר
נראה לי שזה לא קשור לעוקץ הנ"ל [לימודי רבנות]
במקרה הזה מדובר בבחור מבוגר מאוד שתמונתו התפרסמה רבות בחנויות באזור שכונת בית ישראל בירושלים אחרי שהיה שם כמה מקרים של צ'קים מזויפים. ומשהתפרסם תמונתו באזור הוא עבר לעשות את זה בבני ברק. איך עובד הטקטיקה שלו??? הוא משיג צ'קים של אנשים זקנים וכדומה[איך הוא משיג?? יש היום אפשרות להפקיד צ'קים דרך טאבלט בחדרי המחשבים ואחרי שמפקידים יש אנשים שזורקים אתך זה בפח. וכן יכול להיות שהוא "עוזר" לאנשים להפקיד צ'קים] והוא מזייף את הסכום ואת התאריך והוא משלם בזה חנויות וכך עפ"י עדות של בעל חנות באזור הנ"ל שהנוכל שילם לו צ'ק 9000 ש"ח [!] וכשזה חזר הוא התקשר לבעל הצ'ק והיה מדובר בבן אדם זקן מאוד שבקושי הצליח לשמוע מה הוא מדבר................

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איך אנשים מסוגלים לעשות דברים כאלה?
הם לא מפחדים?
גם בעולם הזה, וגם מעולם הבא

יענקל קנעקר

משתמש צעיר
נראה לי שזה לא קשור לעוקץ הנ"ל [לימודי רבנות]
במקרה הזה מדובר בבחור מבוגר מאוד שתמונתו התפרסמה רבות בחנויות באזור שכונת בית ישראל בירושלים אחרי שהיה שם כמה מקרים של צ'קים מזויפים. ומשהתפרסם תמונתו באזור הוא עבר לעשות את זה בבני ברק. איך עובד הטקטיקה שלו??? הוא משיג צ'קים של אנשים זקנים וכדומה[איך הוא משיג?? יש היום אפשרות להפקיד צ'קים דרך טאבלט בחדרי המחשבים ואחרי שמפקידים יש אנשים שזורקים אתך זה בפח. וכן יכול להיות שהוא "עוזר" לאנשים להפקיד צ'קים] והוא מזייף את הסכום ואת התאריך והוא משלם בזה חנויות וכך עפ"י עדות של בעל חנות באזור הנ"ל שהנוכל שילם לו צ'ק 9000 ש"ח [!] וכשזה חזר הוא התקשר לבעל הצ'ק והיה מדובר בבן אדם זקן מאוד שבקושי הצליח לשמוע מה הוא מדבר................
לפי מה שעודכן בפרימיום כן מדובר על אותו עוקץ של לימודי רבנות

POKER

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עימוד ספרים
התלבטתי רבות האם לכתוב תגובה או לא, אבל בסוף החלטתי לכתוב....
אחוז ניכר מהקורסים המועברים בציבור החרדי (אני לא מכליל את כולם, אבל אחוז לא קטן) הינם תעשיה של כסף ללא תוכן.
אני כותב את זה כאחד שנעקץ ע"י מכון כלשהוא שהבטיחו הרים וגבעות, ואפי' בור קטן לא קיימו-(יש לי את כל החומר מתוייק בבית לפרטי פרטים של הנוכלות שלהם-כולל הבטחות ומיילים וכו'), והכי חשוב ידעו לגבות את שכר הלימוד, ורק לאחר שיצאתי לשוק העבודה הבנתי את כמות השקרים שמכרו לנו בשיעורים שכן נמסרו.... פשוט וברור שבכל מה שקשור למבחני הרבנות המכון התנער לחלוטין!!! למרות ההבטחות שלהם, והמודעות היפות.
ואני כותב את זה כאחד שכמעט ייצג בדין תורה את אותו מכון שזייף תעודות גמר (!) באחד הקורסים, לאחר שהמכון הסתכסך עם המרצה, והוא לא סיים את הקורס באותו מקום!!! ומדובר על תלמידים שיצאו לשוק העבודה!!!!! (לאחר שהבנתי את הסיפור-עשיתי אחורה-פנה ועזבתי את התיק). [מיותר לציין שגם את הפסק של ביה"ד שעל המכון להחזיר את התלמידים לקורס חוזר עם אותו מרצה על חשבונו של המכון ע"מ להנפיק להם תעודות חדשות הוא לא קיים!! אי כי בפס"ד לא צויין תוך כמה זמן על המכון לבצע את הפס"ד...].
ואני כותב את זה כאחד שליווה לא אדם אחד ולא שניים שנכוו מקורסים מפוקפקים של כמעט בכל תחום בציבור החרדי, החל מלימודי טיפולים רגשיים וכלה במבחני רבנות, אנשים מגיעים אלי ליעוץ מה ניתן לעשות לאחר מעשה, ובד"כ כמעט ואין מה לעשות.
אני כותב את זה מכאב, מכיון שהרבה אנשים שפנו אלי היה להם חלום ללמוד ולהצליח, ומה שיצא מזה זה רק עוגמת נפש וחלום שהתנפץ... וכמובן חור בכיס.....
אני לא אומר שכולם גנבים ונוכלים, יש בשוק מכונים וקורסים אמינים ביותר, אבל צריך לבדוק טוב טוב על הקורס המוצע, והכי חשוב לעולם לא לשלם את כל שכר הלימוד מראש, אפי' לא בשיקים וכמובן אם אפשר לא לחתום על המסמכים בהתחלה לפני שקוראים אותם טוב טוב, ומכיון שבד"כ כתוב בהם ש"התלמיד מתחייב לשלם את מלא הסכום למכון גם אם לא סיים את לימודיו במכון" או נוסח כזה, שקשה מאוד להתנער מהתשלום, גם במקרה של אי עמידה של המכון בהבטחות.

לורנס

משתמש מקצוען
הזויים הסיפורים כאן!!
אולי מישהו יפתח מעין גמ"ח שיאגד את כל המכונים שהם כן בסדר ושנבדקו?

איצ'ה קו המידע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עד שיבוא @איצ'ה קו המידע ויכריע ביניהם
כן, מדובר באיתמר ביטון שלעתים קורא לעצמו דניאל ועוד, מוכר קורסים בשם 'עתידים' ולימודי דיינות שונים.
הוא מזייף צ'קים וחתימות, מאיים על מי שרוצה להעיד בבי"ד, מפרסם הסכמות שקריות ועוד.

ממליץ בחום לכל מי שנפל איתו, שיגיש תלונה עליו במשטרה ואצל כלל הרבנים שנכתב כי הם ממליצים עליו.
(בטרם הפרסום בקו התייעצתי עם דיין גדול שנחשף לתיק).

יוסהלה

משתמש רשום
כן, מדובר באיתמר ביטון שלעתים קורא לעצמו דניאל ועוד, מוכר קורסים בשם 'עתידים' ולימודי דיינות שונים.
הוא מזייף צ'קים וחתימות, מאיים על מי שרוצה להעיד בבי"ד, מפרסם הסכמות שקריות ועוד.

ממליץ בחום לכל מי שנפל איתו, שיגיש תלונה עליו במשטרה ואצל כלל הרבנים שנכתב כי הם ממליצים עליו.
(בטרם הפרסום בקו התייעצתי עם דיין גדול שנחשף לתיק).
גם אני נעקצתי על ידו לפני כ10 שנה (דרך אגב בתעודת זהות שלו רשום איתמר דניאל)
בזמנו שיווק קורס ייעוץ שלום בית שמופעל ע"י 'ארגון מתן' שכל הבתי דינים שולחים אליהם לייעוץ במקרה של פנייה לגט.. את ההמשך אתם כבר מבינים לבד...

מיתר כינור

משתמש חדש
לכל הקוראים היקרים!!!!!!!אני אחד מהנעקצים על ידו,!!!!!!!!
מתוך עשרות רבות חרדים שאני מכיר אישית שנפלו איתו בגניבת הצ'קים
ועשרות אם לא מאות בתי עסק שאני מכיר אישית שנעקצו על ידו, ע''י קנייה בצ'קים מזוייפים ומבוטלים בבנק,
וכל מה שכתוב בכתבה '' העוקץ לבני תורה''' המתפרסם בכל רחבי הארץ הוא אמת לאמיתה, ואף לפעמים גרוע יותר ה''י, ללא גוזמא כלל.
אין מה לפקפק עליו, ואין מה להצדיק אותו, הנוכלות והגניבה שלו משוועת, ומוכחת שחור על גבי לבן בראיות הקלטות תמונות וכו', ויש עשרות רבות שעדיין לא יודעים לאיזה עוקץ ובאיזה בור ללא תחתית הם נפלו, ויש הרבה שפשוט מתביישים להגיד שהם נפלו (כאילו שהם טיפשים ותמימים) ולכן הם לא מדברים, יש הרבה שחיים תחת לחצים ואיומים לבל יעיזו לדבר ולו מילה אחת, וכ''ש לעשות משהוא נגד מכון תורת ההלכה ומכון עתידים, יש כנראה עוד שמות אבל זה בוודאות אותו נוכל, (כנראה שכל תקופה או בכל עיר מפרסם משהוא אחר).
חובה להדגיש שלא כל מכון המפרסם ללימודי רבנות ודיינות זה אותו נוכל, בעיקר תורת ההלכה, ומכון עתידים, והדפים השחור לבן או בצבע כתום צהוב אדום התלוים על עמודי החשמל ברחובות מרכזיים בערים החרדיות כגון ר' עקיבא כהנמן וחזון איש בבני ברק ובראילן והסביבה בירושלים, וכן יש אותם דפים גם באשדוד אלעד ביתר כפי שקלנו דיווחים (בבית שמש לא קבלנו דיווח).

ובהזדמנות זו אני קורא לכל אלו שנעקצו על ידו ויש להם הוכחות שיפנו להגיש תלונה במשטרה, או למסור פרטים @איצ'ה קו המידע, המידע והעזרה שלכם יכול להציל מאות ואלפי חרדים מעוקץ חמור, מחובות, מעוגמת נפש, מהיפך שלום בית, מהוצאה לפועל, ומאיומים וכו'.

POKER

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אולי מישהו יפתח מעין גמ"ח שיאגד את כל המכונים שהם כן בסדר ושנבדקו?
זה רעיון טוב ומוצלח, אולי הרב @איצ'ה קו המידע ייקח את יוזמה לידיים....
יש לי מה לומר על עוד מכונים, והשבוע נודע לי על מכון מסויים שמשווק את עצמו תחת שני שמות שונים....

;) תן חיוך

משתמש רשום
יש עכשיו מודעות באזור סאטמר בבני ברק
מי שיכול לתלוש
A3 בצבע צהוב כל כמה מטר...
על הבוקר הכל היה קרוע
על חלק היה מודבק סטיקר בולט "זהירות נוכל"
או משהו כזה.

לצערנו הנוכל הז פעל שנים וברגע ש @איצ'ה קו המידע הרים את הכפפה
ההשפעה ניכרת ברחובות!
המשך בכוחך והצל את דמעות העשוקים!

חיימקו

משתמש חדש
משהו פה מוזר, אדם יכול לזייף צ'קיים ולהונות כ"כ הרבה אנשים ועדיין להסתובב חפשי ולהמשיך במעשיו?
על זיוף הצ'ק הראשון היה צריך לעזור אותו.

;) תן חיוך

משתמש רשום
משהו פה מוזר, אדם יכול לזייף צ'קיים ולהונות כ"כ הרבה אנשים ועדיין להסתובב חפשי ולהמשיך במעשיו?
על זיוף הצ'ק הראשון היה צריך לעזור אותו.
לצערנו כשתופסים גנב/נוכל זה מוזר
ואם השופטים נותנים עונש אז זה בכלל לא הגיוני.

הלוואי והחיים יתנהלו כמו על הסטנדר בישיבה.

החיים לא בהכרח כל כך מסוכנים
פשוט צריך לדעת שיש מוקשים ולא להתפתות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צו

א שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ שִׁירוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב שִׁירוּ לַיי בָּרְכוּ שְׁמוֹ בַּשְּׂרוּ מִיּוֹם לְיוֹם יְשׁוּעָתוֹ:ג סַפְּרוּ בַגּוֹיִם כְּבוֹדוֹ בְּכָל הָעַמִּים נִפְלְאוֹתָיו:ד כִּי גָדוֹל יי וּמְהֻלָּל מְאֹד נוֹרָא הוּא עַל כָּל אֱלֹהִים:ה כִּי כָּל אֱלֹהֵי הָעַמִּים אֱלִילִים וַיהוָה שָׁמַיִם עָשָׂה:ו הוֹד וְהָדָר לְפָנָיו עֹז וְתִפְאֶרֶת בְּמִקְדָּשׁוֹ:ז הָבוּ לַיי מִשְׁפְּחוֹת עַמִּים הָבוּ לַיי כָּבוֹד וָעֹז:ח הָבוּ לַיי כְּבוֹד שְׁמוֹ שְׂאוּ מִנְחָה וּבֹאוּ לְחַצְרוֹתָיו:ט הִשְׁתַּחֲווּ לַיי בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ חִילוּ מִפָּנָיו כָּל הָאָרֶץ:י אִמְרוּ בַגּוֹיִם יי מָלָךְ אַף תִּכּוֹן תֵּבֵל בַּל תִּמּוֹט יָדִין עַמִּים בְּמֵישָׁרִים:יא יִשְׂמְחוּ הַשָּׁמַיִם וְתָגֵל הָאָרֶץ יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ:יב יַעֲלֹז שָׂדַי וְכָל אֲשֶׁר בּוֹ אָז יְרַנְּנוּ כָּל עֲצֵי יָעַר:יג לִפְנֵי יי כִּי בָא כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בֶּאֱמוּנָתוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

צור את הרגע • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה