דרוש מידע לימודי אחיות / סיעוד

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

e b p

משתמש מקצוען
נכון, אבל למה לא להתחיל כבר בגיל 18?
אני אחרי הגיל הזה, אבל חוששת להתחיל ללמוד עכשיו משהו שיחייב אותי ל4 שנות לימודים
כי בגיל 18 להרבה בנות פחות מתאים ללמוד אחיות.
אני התחלתי אחרי 18 ולא מתחרטת לרגע. הממוצע של הגיל אצלנו זה בערך 28-30 לפי דעתי.
שלומדים לא נעצר החיים יש לי הרבה חברות שמתחתנות ויולדות תוך כדי. למרות שלא תמיד זה קל אבל אם באמת את רוצה ללמוד משהו ואת יודעת שבסוף תעשי את זה. לא חושבת שהגיל מונע (ובאמת לא תמיד בגיל 18 בת יודעת לבחור לעצמה מקצוע)

שביעית

משתמש סופר מקצוען
שלומדים לא נעצר החיים

אכן.

אני אחות.
למדתי 4 שנים מלאות.
התחלתי בתור נשואה עם כמה קטנים וגם ילדתי תוך כדי הלימודים.
זה לא קל אבל בהחלט ניתן לביצוע.

רוב חברותי עברו משהו במהלך הלימודים - חתונות, לידות, מעברי דירות, חתונות לילדים/בר מצוות וכו'.

מה שכן, צריך תמיכה משפחתית, גם מעשית וגם מורלית.

מבחינת לימודי רווקות - לא כזה נורא ואפילו עדיף. לרווקות היה הרבה יותר זמן וראש להשקיע מאשר הנשואות.
כמובן שהסביבה היא לא סמינר ואין מה לעשות, ומי שהיא ילדת סמינר תמימה זה פחות יתאים לה, אבל עדיין יש כאלו פה ושם.
הרוב הוא נשואות או בחורות בסגנון יותר פתוח, חב''די, אמריקאי, דתי לאומי חזק וכו'

מה שכן - במידה ומדובר בבחורה רווקה שתתחתן בשנות הלימודים - צריך לעשות את זה עם תמיכה רחבה מאוד של ההורים {גם כספית}, ולדעת שיש להוריד הילוך בלימודים לאחר החתונה.
לצערינו יש מידי הרבה מקרים של גירושין לבנות שהתחתנו במהלך הלימודים, וגם כאלו שהיו כבר נשואות אבל לא ידעו לאזן נכון בין הלימודים לבית. חבל על כל כך הרבה בתים שהתערערו. {מוסיף לזה גם העניין הכספי שבאופן טבעי הוא קשה כשהאישה סטודנטית ואין הכנסה, או יש הכנסה מועטה}
אני לא באה להפחיד כי הרוב המוחלט באמת עושות את זה כמו גדולות. רק מראש להכין לכל התרחישים.
התמסרות ללימודים היא טוטאלית וצריך לדעת את זה. לפני שאני התחלתי את הלימודים סיפרו לנו על אחת הסטודנטיות שהגיעה לעשות מבחן שלושה ימים אחרי לידה, עוד עם צמיד בית החולים על היד. בעיני זה היה טירוף והגזמה, אבל מהר מאוד זה היה הכי ברור ומובן בעיני ואפילו מתבקש.

אם את רוצה עוד מידע, את יכולה ליצור איתי קשר באישי.

e b p

משתמש מקצוען
מה שכן - במידה ומדובר בבחורה רווקה שתתחתן בשנות הלימודים - צריך לעשות את זה עם תמיכה רחבה מאוד של ההורים {גם כספית}, ולדעת שיש להוריד הילוך בלימודים לאחר החתונה.
לצערינו יש מידי הרבה מקרים של גירושין לבנות שהתחתנו במהלך הלימודים, וגם כאלו שהיו כבר נשואות אבל לא ידעו לאזן נכון בין הלימודים לבית. חבל על כל כך הרבה בתים שהתערערו. {מוסיף לזה גם העניין הכספי שבאופן טבעי הוא קשה כשהאישה סטודנטית ואין הכנסה, או יש הכנסה מועטה}
אני לא באה להפחיד כי הרוב המוחלט באמת עושות את זה כמו גדולות. רק מראש להכין לכל התרחישים.
קצת הפחדת...
התחתנו אצלנו הרבה וב''ה כולם נשואות גם כאלה שילדו והתחתנו לידות ראשונות בתקופות הכי עמוסות של הלימודים!!
הדבר היחיד שכן קרא אלה שלא היה להם מספיק תמיכה או שבאמת הבעל לא היה מספיק שלם עם זה- אז כמה בנות עזבו.

שביעית

משתמש סופר מקצוען
קצת הפחדת...
התחתנו אצלנו הרבה וב''ה כולם נשואות גם כאלה שילדו והתחתנו לידות ראשונות בתקופות הכי עמוסות של הלימודים!!
הדבר היחיד שכן קרא אלה שלא היה להם מספיק תמיכה או שבאמת הבעל לא היה מספיק שלם עם זה- אז כמה בנות עזבו.

א. באיזו שנה את? עוד לא סיימת, נכון? אז חכי...

ב. לגבי זה-

אז אצלינו הבעל עזב... או שהן עזבו אותו. או שנשארו אבל הזוגיות התערערה.
אבל כן, היו גם הרבה נושרות, בעיקר בשנתיים הראשונות.

אילו

משתמש מקצוען
אני עובדת כרגע במשרה מלאה עם כמה תינוקות בבית
שוקלת מאוד להתחיל מסלול סיעוד.
האם זה אפשרי בכלל?
לעזוב עבודה ולהתחיל לימודים?
יש דרך למצוא הסדר כספי חלקי לחודש? איזושהי מילגה או משהו?
ואיך בית מתפקד עם לימודים?
אשמח ממש לתגובות מניסיון אישי!!

שביעית

משתמש סופר מקצוען
אני עובדת כרגע במשרה מלאה עם כמה תינוקות בבית
שוקלת מאוד להתחיל מסלול סיעוד.
האם זה אפשרי בכלל?
לעזוב עבודה ולהתחיל לימודים?
יש דרך למצוא הסדר כספי חלקי לחודש? איזושהי מילגה או משהו?
ואיך בית מתפקד עם לימודים?
אשמח ממש לתגובות מניסיון אישי!!

למה לך לעשות את זה? תמצאי עבודה עם משכורת נורמלית ושעות נורמליות.

המשכורת על הפנים, בטח שלא משקפת תואר אקדמי ולימודים של כמה שנים.
השעות והמשמרות קשוחות מאוד, תחשבי על לילות או הכי גרוע - ערב, את יוצאת מהבית ב-2, 2 וחצי, חוזרת ב- 11 וחצי, 12.
מה את עושה בזמן הזה עם הילדים? אין מעון או צהרון....

בימינו עדיף להיות מורה, גם משכורת יותר טובה {מורה מתחיל 9000? אחות עם וותק של 10 שנים ומשרה מלאה בקושי מגיעה לזה, אולי עם שעות נוספות ומשמרות לילה/שבת}
גם חופשים מטורפים וגם שעות נוחות.

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

השעות והמשמרות קשוחות מאוד, תחשבי על לילות או הכי גרוע - ערב, את יוצאת מהבית ב-2, 2 וחצי, חוזרת ב- 11 וחצי, 12.

בימינו עדיף להיות מורה, גם משכורת יותר טובה {מורה מתחיל 9000? אחות עם וותק של 10 שנים ומשרה מלאה בקושי מגיעה לזה, אולי עם שעות נוספות ומשמרות לילה/שבת}
את רצינית שאלה הם המשכורות בסיעוד?
אז איך זה שהמסלולי סיעוד עמוסי בנות?

אילו

משתמש מקצוען

באמת אלה המשכורות?
לא הגיוני!
תמיד שמעתי שהשכר הרבה יותר גבוה, איזור ה-13,14.
אולי זה תלוי איפה עובדים?
והאמת? אני רוצה להשלים בסוף למיילדות- זה החלום שלי.
שם יותר גבוה לא?

שביעית

משתמש סופר מקצוען
כן, אלו המשכורות. אתן חושבות שסתם האחיות מתוסכלות?
חבל שבנות לומדות סיעוד ורק בסוף נזכרות לברר מה לגבי המשכורת.... {כמוני למשל....}

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני טעיתי בזה...
כשאומרים משכורות גבוהות 13 וצפונה הכוונה למשרה מלאה+ משמרות סופשים ולילות.
תראי לי אחות חרדית עם ילדים שיכולה לעבוד 5 משמרות בשבוע ואולי גם משמרת 6. אם היא יכולה- אז זה המשכורת שלה.
אמרה לי אחות ותיקה: " כשעבדתי משרה מלאה הילדים אמרו אמא או ישנה או בעבודה"
וכמה זה נכון...
אי אפשר לנהל בית כשעובדים 5 משמרות בשבוע. ומי שיודעת שהיא יכולה- אני מורידה לה את הכובע ושתלך על זה בכל הכח.
ובמאמר המוסגר... אני חושבת שצריך לעצור את הנהירה לסיעוד. יש המון אחיות חרדיות וכבר אין רוסיות וערביות... אז מי שמגיעה עכשיו שתהיה בטוחה שהיא תעבוד בשבת ובליל הסדר ובראש השנה. כי נוצר מצב שהרוב חרדיות/דתיות וההנהלה מחייבת את האחיות לעבוד בכל המשמרות, גם מי שבעבר היא הצליחה לחמוק מכך בגלל שהיו המון רוסיות שמעדיפות את השכר הגבוה (הסיפורים של האחיות הותיקות). פעם אחות חרדית היתה עובדת שבת ערב/לילה. היום? אולי במחלקות בודדות זה נשאר ככה, ואוטוטו הולך להשתנות גם שם.
אני 80% משרה. לא מתלוננת כי אין סיפוק כמו זה. אבל כן. השכר מאכזב. בטח לאור זה שבמקום לסעוד סעודת שבת בחיק המשפחה אהיה במשמרת. לא חושבת שה9 אלף שאני מקבלת שווה את זה.
אחחח איך פרקתי. :sneaky:

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
גם אני טעיתי בזה...
כשאומרים משכורות גבוהות 13 וצפונה הכוונה למשרה מלאה+ משמרות סופשים ולילות.
תראי לי אחות חרדית עם ילדים שיכולה לעבוד 5 משמרות בשבוע ואולי גם משמרת 6. אם היא יכולה- אז זה המשכורת שלה.
אמרה לי אחות ותיקה: " כשעבדתי משרה מלאה הילדים אמרו אמא או ישנה או בעבודה"
וכמה זה נכון...
ממש עצוב לשמוע !!:(
גם ברפואה הפרטית זה מצב השכר?
אני מתכוונת כמו צבר שרותי רפואה וכאלו?

בתיה יחזקאל

משתמש חדש
אבל זה לא עבודה עם סיפוק? או שזה ממש גומר אחרי תקופה? אני ישמח לשמוע...
(שאלה בתור אחת שרוצה ללמוד סיעוד)

משתדרגת

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אחיות בקהילה / קופ״ח / טיפת חלב- גם מדובר על כאלו משכורות ותנאים?

שביעית

משתמש סופר מקצוען

יותר גרוע שם

עם סיפוק את לא קונה אוכל במכולת.
וכן, הסיפוק הוא לא מה שחושבים, איזו תחושה עילאית.
אחרי משמרת קשה שרצת ממטופל לשני, ספגת תלונות ופרצופים לא נחמדים, את חוזרת עם תיסכול, לא סיפוק

ושם עוד יותר גרוע פי כמה.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הרבה יותר גרוע. אחות בקהילה משרה מלאה מקבלת סביב 7-8 אם היא עובדת פיצולים אז קצת יותר.
האמת לא יודעת.
להערכתי לא מציאה גדולה.
אני כרגע בבית חולים ממשלתי וזה השכר.

הסיפוק זה מה שמשאיר אותנו פה. זה השכר הכי גדול שאפשר לקבל על העבודה. ורק בגלל זה אני שוב ושוב מופיעה בעבודה (לא ברור מאליו, אחרי שחטפתי במשמרת לילה ריקושטים מבעל של מטופלת לא יודעת איך חזרתי שוב לעבוד... וזה סיפור אחד מיני רבים) אך לצערי עם סיפוק לא הולכים למכולת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה