שיר ליגון בחרתנו ותשם את אחי לתליין?

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אם תשאלי אותם כשהם יתקרר, אם מה שהם עשו היה איבוד שליטה, עבירה על השבועה, לא בדרך ובזמן המתאים, הם יענו בחיוב?
באשר לי - אם זו תפיסתם ואורח חייהם אז אני בהחלט מעביר בקורת! על אף שזה לא הזמן המתאים לבקורת, כך שנחכה עם זה קצת.

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
באשר לי - אם זו תפיסתם ואורח חייהם אז אני בהחלט מעביר בקורת! על אף שזה לא הזמן המתאים לבקורת, כך שנחכה עם זה קצת.
אבל הבנתי ש @משולש ברמודה לא הצליחה להבין איפה קוראים מצאו ביקורת בשירה.
חוץ מזה שהתייחסתי ל"התנשאות" שבדבר, לדברר אנשים במילים שהם היו מתנגדים להם (לפי תפיסתי, אני לא שאלתי אותם ולא כל כך מכירה מקרוב)

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אבל הבנתי ש @משולש ברמודה לא הצליחה להבין איפה קוראים מצאו ביקורת בשירה.
הפוך. הבנתי שיש וחזרתי וביקשתי ציטוט, וקיבלתי במקום מקבץ דעות ותחושות של אנשים אחרים.
תכלס זה בסדר, זה נושא כואב ורגיש. רק שטוענים משהו ועוד כביקורת על מישהו אחר, ראוי להתבסס על עובדות.
חוץ מזה שהתייחסתי ל"התנשאות" שבדבר, לדברר אנשים במילים שהם היו מתנגדים להם (לפי תפיסתי, אני לא שאלתי אותם ולא כל כך מכירה מקרוב)
ובכן אני מכירה מקרוב מאד. ולכן גם דיברתי בלשון 'אנחנו' כי הרגשתי שהצער והמצוקה הזאת היא גם שלי.
הרגשתי שאני מדברת בשם עצמי, לא מדבררת אף אחד. ואולי זה שורש ההבדל, עבורי זה לא 'אנחנו' ו'הם'.

נערך לאחרונה ב:

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
יפה.
אני על סף דמעות התרגשות.
להבא להיזהר מכתיבה על נושאים טעונים רגשית (לפחות לא להיות מופתעים מבקורת).
להבא לשים לב לפני שמתלהמים (על הכתיבה כמובן... לא נגעתי בזה שוב, מבטיח!).

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הפוך. הבנתי שיש וחזרתי וביקשתי ציטוט, וקיבלתי במקום מקבץ דעות ותחושות של אנשים אחרים.
תכלס זה בסדר, זה נושא כואב ורגיש. רק שטוענים משהו ועוד כביקורת על מישהו אחר, ראוי להתבסס על עובדות.

ובכן אני מכירה מקרוב מאד. ולכן גם דיברתי בלשון 'אנחנו' כי הרגשתי שהצער והמצוקה הזאת היא גם שלי.
הרגשתי שאני מדברת בשם עצמי, לא מדבררת אף אחד. ואולי זה שורש ההבדל, עבורי זה לא 'אנחנו' ו'הם'.
כמי שמכירה מקרוב את אומרת שהם יענו בחיוב? אז מה שכתבתי שם.

מדברת בשם עצמך = את עצמך היית בין הפורעים/מתגוננים/מושאי השיר?

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יפה.
אני על סף דמעות התרגשות.
להבא לשים לב לפני שמתלהמים (על הכתיבה כמובן... לא נגעתי בזה שוב, מבטיח!).
כן, גם אותי מאד מרגש לראות כל פעם את ההפתעה של כותבים כשהם מקבלים ביקורת על נושאים טעונים.

מעלה דמעות.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
כן, גם אותי מאד מרגש לראות כל פעם את ההפתעה של כותבים כשהם מקבלים ביקורת על נושאים טעונים.
עוד הפעם אחזור שוב על העובדה הפשוטה: אשכול שלם בן 4 עמודים וטענה אחת לגופו של השיר עדיין לא הצלחתי למצוא.
אין לי בעיה לקבל ביקורת, ביקשתי אותה ממך בצורה מפורשת וחזרתי וביקשתי שוב, ואז את חזרת בעצמך ואמרת שאין לך מה לטעון מהשיר.
אבל נראה לי אני מדברת אל הקירות אז אחזור לעבוד.
לסיכום, השיר נכתב מפוזיציה של חרדית שכאב לה לראות את מה שהלך באותו היום בתקשורת, שמזדהה עם האחים ושקראה ושמעה חלק גדול מהם שאמר בפה מלא שזה לא ראוי ועדיין כאבו את מה שהיה שם.
מעלה דמעות.
ובכן, בציניות רבה אציע לך להוריד אותם על דברים חשובים יותר.
על נושאים טעונים אמשיך לכתוב, אולי רק אפרסם אותם במקום אחר או שלפחות אתרחק מפרוג לשלושה ימים לפחות או עד שתחנוני הלוגיים לביקורת עניינית יתקבלו.

נערך לאחרונה ב:

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אין לי בעיה לקבל ביקורת
על נושאים טעונים אמשיך לכתוב
נראה לי שיש לך בעיה לקבל ביקורת, היי, ולא כתבתי את זה בביקורתיות.
וכן יש אנשים נבונים שלא מסכימים עם גופו של שירך.
למרות שעקרונית, האידיאולוגיה שלך די מקבילה לשלי,
למדתי לקבל שיש דעות נוספות, ויש מחשבות נוספות,
סוג של רכות, לא לעמוד על שלך עד הסוף כי יתכן ויש מקום
להרחיב את המחשבה בפרט בנושא כה טעון שכבר צבר 26K צפיות.
ומי יודע מאיזה צד? (כנראה צד ג')

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
קיבלתי הודעה פרטית עכשיו ממישהי שהסבירה לי מה הבינה מהשיר שלי.
ובהסבר אני מתכוונת שהיא ציטטה את השיר והסבירה, לא כתבה סתם מילים פורחות באוויר.
מה אגיד לכם? לא חשבתי בחיים שזה מה שהבינו מהשיר הזה.
וכשניסיתי לחשוב וניסיתי הרבה זמן, הבנתי את הבעיה.
הפוזיציה של רב המגיבים כאן היא חרדית קלאסית. שלי לא.
איך אמרה כאן @חנש ? חרדים מתנגדים להתיישבות. אני - תומכת בה בכל ליבי.
יש לי משפחה קרובה מהציבור הדתי לאומי. אח קטן שמשרת בקרבי ואני גאה בו מאד. אולי אפשר לומר שבהרבה מהדעות שלי אני מוגדרת בכלל כחרדית לאומית.
מהפוזיציה הזאת כתבתי. זאת בלבד.
עכשיו תנסו לקרוא את השיר כאילו כתבה אותו מישהי מהתיישבות הר ברכה נגיד, אולי תבינו אותי.

אני טענתי לבן וכתבו לי למה את אומרת שחור.
והסברתי שהתכוונתי לבן ושוב טענו אבל את ממש מתנשאת שאת כותבת ככה שחור והסברתי שוב, אבל אני הכי לבן שבעולם ושוב טענו שהשחור שלי ביקורתי. ולמען האמת עייפתי מלריב על פרשנות שחלקכם נתתם לשיר רק בגלל שקראתם אותו בראש של חרדי שקורא מבחוץ ולא חשבתם לרגע שכן, יש חיה כזאת, חרדים שמדברים מפוזיציה אחרת.
ועל דבר אחד אני מצטערת ולוקחת עלי את האשמה, שלא כתבתי לפני:
אזהרה: לא נכתב מפוזיציה חרדית קלאסית ומתנשאת על אחינו המזרוחניקים (ככה מכנים אותם נכון?) ההפך. כמה ההפך.
בכל מקרה, את הדיון סיימתי.
ו @חנש אני די בטוחה שהדעות שלנו שונות יותר מאשר דומות, אבל כמו שטענת איני יודעת לקבל ביקורת אז אשאיר לך את המלאכה המקודשת והעניינית הזאת ממנה הצלחת להתעלם באלגנטיות מעוררת התפעלות.

למדתי לקבל שיש דעות נוספות, ויש מחשבות נוספות,
סוג של רכות, לא לעמוד על שלך עד הסוף כי יתכן ויש מקום

ולא ניסית אולי אחרי הלימוד הזה ליישם זאת עלי? כי לדבר זה יפה את יודעת, אבל יש כאן אשכול שלם שיכול להוכיח קצת אחרת...

נערך לאחרונה ב:

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איך אמרה כאן @פירי ? חרדים מתנגדים להתיישבות. אני - תומכת בה בכל ליבי.
לא אני אמרתי.

עכשיו תנסו לקרוא את השיר כאילו כתבה אותו מישהי מהתיישבות הר ברכה נגיד, אולי תבינו אותי.
ושאלתי מקודם לא ענית.
מדברת בשם עצמך = את עצמך היית בין הפורעים/מתגוננים/מושאי השיר?

אני חושבת שאפילו אם השיר היה רק נכתב בעבר ולא בהווה זה כבר היה מתקבל טוב יותר.
אבל זהו, אני מצטרפת אליך, למרבה ההפתעה.
אבל נראה לי אני מדברת אל הקירות אז אחזור לעבוד.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
@חנש אני די בטוחה שהדעות שלנו שונות יותר מאשר דומות, אבל כמו שטענת איני יודעת לקבל ביקורת אז אשאיר לך את המלאכה המקודשת והעניינית הזאת ממנה הצלחת להתעלם באלגנטיות מעוררת התפעלות.
הגיוני.
אבל את לא יודעת מהיכן אני מגיעה ומה הן דעותי.
יש לי משפחה קרובה מהציבור הדתי לאומי
ולי יש משפחה ששילמו מחיר יקר, וד"ל.
לכן בעיני המסר הוא "אנשים אחים אנחנו".

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
וזוכרים שנשבענו
שלא נעלה בחומות
גם כשעדיין רותח הדם
ועוד לא יבש מתחת לציפורניים.

ומבטיחים שאנחנו
מסכימים שלא כדאי
לאבד שליטה או לקחת
את החוק בידיים.

ובבקשה אולי נפסיק
כי זה לא הזמן והדרך
ועל הלחי עוד לא יבשו
דמעות מלוחות של אתמול.

אבל אל תקראו לזה פוגרום
או ליל הבדולח
כשבלוד עוד זוכרים איך אמרתם:
מהומות בערים המעורבות.

לא הבנתי על מה כל הדיון פה... השיר ברור מאוד.
גם המסר.
חזק.
כואב.
נוגע.
ונכון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה