שיתוף - לביקורת לחתן בת

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

השבוע היתה אצלנו שמחה גדולה, בגדול זה לחיות את החלום.
אני מניח שזה אחד הרגעים הגדולים והמרגשים ביותר במסע ההורות.
אז מה זה בעצם אומר לחתן בת?

לחתן בת זה לדאוג לכסף, כמובן. להרבה כסף, כזה שאחרי שכבר דאגתם למלא כסף, מלא, אתם הולכים לבנק, מבקשים הלוואה של מאה אלף ₪, ואחרי יומיים אתם בודקים ואתם שוב במינוס. בסדר, זה ברור.
לחתן בת גם אומר לדאוג לדירה שהיא תגור בה אחרי החתונה, ללכת איתה לחפש יחידה שהיא לא קטנה מידי שיהיה מקום גם לריב, ולא יקרה מידי, שיש בה מרפסת קטנה ואוויר, ואוויר, שייצא הריח של החביתה שנשרפה בלילה הקודם.
כמובן אחר כך גם למלא את הבית הזה, לקנות הכל מהתחלה, ממספריים לציפורנים ועד קולפן וקרש חיתוך, לא כולל בגדים שהיא קונה בלי סוף לאירועים וליומיום. היא דווקא בסדר עם המחירים ולא משתגעת.
לחתן בת זה לדאוג לתלבושות לשמונה מאות בנות אותו דבר, שגם לאמא יהיה תואם וגם העניבות של הבנים צריך באותו גוון כמו החליפה של בן השמונה. כמובן שזה לא שלי, אני לא דאגתי לגזרה ולעיצוב, לא בדקתי בכמה גמח"ים ומכירות ביתיות להשכרת שמלות ערב שמקבלים בשעות ובימים מאוד מסוימים ולא נסעתי (כמעט) לבני ברק אשדוד וקריית שמונה לחפש, אבל להביא אותם ולהחזיר אותם ולבדוק שכל התחתיות נמצאות במשלוח מהתופרת זה גם קצת עליי.
לחתן בת זה לוודא שהעניין עם האולם סגור, מספר מוזמנים בסעודה, וסוגי פשטידות ושניצלונים בבר הבשרי או הפרווה לבחירתכם, וכמובן גם עיצוב כיסא הכלה והפרחים ושליחה הלוך חזור של טיוטת ההזמנה לחתונה, עד שכולם יהיו מרוצים מהגרפיקה, ולגלות בסוף שחסר 'ר' בשם של סבא מצד אמא.
לחתן בת זה כמובן להסתדר עם הצד השני שהיו אחלה, אין לי מילים, זרמו והכל דפק נהדר, לא תמיד זה ככה.
לחתן בת זה אומר לרוץ ברגע האחרון לשלוח חתן עם רכב אחד לקנות חגורה בדרך לצילומים ואת החתן השני למצוא ציצית מוכנה לאבא.
כמובן לא להספיק ללכת איתה לכותל לילה קודם ולהרגיש החמצה על אינספור שיחות שכבר לא יתקיימו, אבל גם לא לשכוח להודות על כל מה שהספקנו.
לחתן בת זה לחייך מלא ולהגיד לכל אחד שאומר מזל טוב 'פששש אה', -בשמחות אצלכם, ובעיקר להנהן ולהסכים שזה בכלל לא אנחנו זה הקב"ה חיתן.
וזה לא כולל שבת שבע ברכות וערכות ודירות וקייטרינג ומלצרים ובירות ופיצוחים ומנות אחרונות ומליון דרשות.
לחתן בת זה לשמוע מלא שבחים על החתן שלך ולדעת שעשית את המקסימום להכין אותה לחיים ומכאן ללמוד לשחרר, לדעת שזה החיים שלהם.
לחתן בת זה לחזור אחרי החתונה ולראות שאריות של חומוס שהיא קנתה לילה קודם ואין על מי לצעוק שהיא לא זרקה את זה לפח, ואין גם מי שיסיים את זה מחר בבוקר.
לחתן בת זה לעשות סיבוב בלילה ולוודא שכל המיטות מלאות, כולם חזרו, מכוסים ונינוחים ולגלות שהיא לא נמצאת.
לחתן בת זה להמשיך להתאמן בלשחרר ולהבין שהילדים הם לא שלך, אתה רק המעטפת ומשתדל לא להרוס.
לחתן בת זה להתמלא אושר אין קץ, להיות מוצף בהודיה, ולהתאבל בקטע טוב.

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לחתן בת זה לדאוג לתלבושות לשמונה מאות בנות אותו דבר, שגם לאמא יהיה תואם וגם העניבות של הבנים צריך באותו גוון כמו החליפה של בן השמונה. כמובן שזה לא שלי, אני לא דאגתי לגזרה ולעיצוב, לא בדקתי בכמה גמח"ים ומכירות ביתיות להשכרת שמלות ערב שמקבלים בשעות ובימים מאוד מסוימים ולא נסעתי (כמעט) לבני ברק אשדוד וקריית שמונה לחפש, אבל להביא אותם ולהחזיר אותם ולבדוק שכל התחתיות נמצאות במשלוח מהתופרת זה גם קצת עליי.

לחתן בת זה אומר לרוץ ברגע האחרון לשלוח חתן עם רכב אחד לקנות חגורה בדרך לצילומים ואת החתן השני למצוא ציצית מוכנה לאבא.

וזה לא כולל שבת שבע ברכות וערכות ודירות וקייטרינג ומלצרים ובירות ופיצוחים ומנות אחרונות ומליון דרשות.
זה חייב להיות כך?
בכל אופן, זה בהחלט מרגש מאוד!! מזל טוב והמון נחת!

נערך לאחרונה ב:

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
וואי זה משגע!!
אחד הטובים.
אהבתי את הזרימה וההמשכיות בין כל משפט...

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
לחתן בת זה לעשות סיבוב בלילה ולוודא שכל המיטות מלאות, כולם חזרו, מכוסים ונינוחים ולגלות שהיא לא נמצאת.
אהבתי את המשפט הזה.
אפשר להוסיף?
לחתן בת זה לדעת שאתה ממשיך את שלשלת הדורות,
לדעת שזכית להקים בית של קדושה בעם ישראל,
להתפלל שהקשר והחיבור של המשפחה רק יתעצם,
לראות את הבת שלך שמחה וזוכה להינשא,
להגיד תודה בלי גבול לבורא עולם שהכל שלו ומשלו,
על נחת.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
השבוע היתה אצלנו שמחה גדולה, בגדול זה לחיות את החלום.
לחתן בת זה לדאוג
קודם כל מזל טוב --שיהיה לכם הרבה נחת - והרבה כח לנחת
ממש מזדהה ויש לי כמה תובנות בסגנון בנושא השידוכים -- אבל חשבתי -- שהתמודדויות ובעיות יהיו תמיד
ואם כבר בעיות --אז שיהיו רק בשמחות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה