התייעצות לא מוכנה לסלוח

מצב
הנושא נעול.

ניק 20775

משתמש רשום
מתחברת מאוד לסיטאוציה גם אני עברתי כזה רעיון של סיפור
ואני מציעה לכל אחת פה שנותנת כאן דעה בעניין לדמיין לשנייה את ההרגשה של בחורה בזמן הזה.. זה השפלה ורמיסה של זהותה
שיש לה השלכות גם כמה שנים קדימה בכל אופן ממה שאני חוויתי
ושוב דווקא במקרה שלי המנהלת שלי אח"כ התנצלה מאוד על הסיפור כעבור כמה שנים והסבירה לי את האסטרטגיה שהייתה לה בכל הסיפור הזה אבל שוב אני אומרת זה לפעמים דברים שרודפים אחרייך שנים

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
צריך להבין סתם... (ולהסביר לה)
שמורה היא לא מלאך והיא טועה לפעמים והרבה פעמים
אבל מנסיון
יש משהו בכך שהתלמיד אינו מרוכז או מחפש תעסוקה באמצע השיעור
לכך שיש לו תעסקות לא כל כך כשרות מחוץ ללמודים
שוב לפעמים... אבל זה מדליק נורה אדומה
את צודקת שצריך לבדוק, ובאמת ההורים שלה בדקו והכל אבל זה היה סתם מורה שנפלה עליה...
אני גם חושבת שהמורה לא צריכה ככה להבהיל את התלמידה, היא ספרה שהיא היתה בשוק, ולא ידעה מה להגיב...

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
אני מכירה בחורה שנעשה לה עוול גדול בסמינר, שחשדו בה לגבי משהו חמור מאד וזה לא היה נכון...
כמובן שהנושא סודר והיום היא ממשיכה ולומדת כרגיל
אך בלב שלה היא שונאת את המורה שגרמה לה לזה, והיא לא מוכנה לסלוח לה גם אם אותה המורה תבקש סליחה.....
הבעיה שהמורה מעולם לא אמרה לה סליחה או התנצלה גם כשהם היו בתוך הרחש בחש....
יש לכן רעיונות???
שני פתרונות-
או לא להתערב. כי אין איסור לא למחול, כתוב שאחרי שהפוגע ביקש סליחה, "לא יהיה אכזרי מלמחול" - זו לא אכזריות, זו אנושיות. אני לא הייתי מרשה לה למחול, את לא צריכה להושיט לחיים לסטירות...
צריך למחול ממקום של כח ועוצמה ולא של רפיסות והשפלה.
אם להתערב, אז צריך לתקן את מי שטועה בכביש, לא את הכביש. לומר למורה פלונית פגועה ממך, אני לא שופטת רק מדאגתי לך המורה מודיעה לך. כנראה שכחת. זהו.

אם המורה תבקש סליחה ויהיה לה קשה, זה משהו אחר כבר וכדאי לעזור לה לטובתה וטובת נפשה הפגועה.

הוספתי בונוס, חוברות מצוינות. שנתנו לי הממון.

קבצים מצורפים

• מעשה התשובה אלול תשפג (1).pdf
    1.2 MB · צפיות: 53
  • הריני מוחל אלול תשפג (1).pdf
    KB 644 · צפיות: 59

סמינר דוד

משתמש מקצוען
היא לא הצליחה כ"כ להוכיח את חפותה, אך מצד שני גם המורה לא הצליחה להוכיח את האשמה
א. המוציא מחברו עליו הראיה. אם המורה רוצה לומר שהיא לא בסדר, היא זו שצריכה להוכיח ולא התלמידה. כי באמת, אין לה מה להוכיח. אין לי מכשיר, אז אין לי מכשיר. איך אוכיח שאין לי? אם את רוצה לומר שיש לי, תוכיחי.
ב. שיחה טובה יכולה להיות גם אם התלמידה לא בסדר, וגם אם המורה לא בסדר. להעלות דברים על השולחן, בלי לפגוע, רק לדבר, לשפוך רגשות בכבוד. זה עושה את כל העבודה.

אחד1אפס

משתמש פעיל
אז ההאשמות של המורה הזו היו על בסיס זה ש2 מורות פנו אליה בתלונה שהיא מתעסקת מדי הרבה בשיעור
ברור שזה לא מוצדק
שוב אני בטוח שיש מרות ויש מרות
אבל כפי שאת מספרת שהיא כל כך נפגעה כנראה זה מורה מוערכת בעינה

ולכן צריך קצת להיכנס לראש של השני
תארי לעצמך שזה היה נכון...
והיא הייתה באמת עם איפון או אפילו גרוע מכך
והיא הייתה מצליחה להציל אותה מליפול
כמה הכרת טובה היה לה...

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
יש משפט שאומר: כשאתה מספר את הסיפור שלך בלי לבכות, זה אומר שהחלמת.
היא כבר מספרת את הסיפור שלה בלי לבכות, אך כשהיא ספרה לי את זה לפני כמה ימים, שנינו ביחד בכינו...
המשפט לא כ"כ נכון, כי נשאר הרגש הנוראי וכשזה צף.....
הרשי לי לספר לך שכשאתה מספר את הסיפור שלך בחיוך- זה הרבה יותר גרוע מדמעות ובכי...
ובקשר לסיפור:
זה אפילו מרתיח לשמוע את זה, מעורר תחושה של כעס..
אולי תראי לה את התגובות התומכות האלו? זה לפעמים משכך קצת.....
את יכולה לומר לה שאם היא תסלח לה, זה לא אומר שהיא מסכימה עם מה שקרה.
לא אומר שהיא מצדיקה. לא אומר שהיא נכנעת לעלילות ולפגיעה.
אלא: שהיא פשוט מעל, יבוא יום והיא תצא מהסמינר ותקלוט שחינוך של שחור-לבן, וראייה כזו פסים מין העולם האמיתי.
היא סולחת למורה כי היא לא רוצה לשמור בלב משהו, אבל היא לא חייבת להסכים כלל וכלל!!!

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
גם אם זה היה נכון יש צורה איך לפעול.
להטיח את זה בפרצוף- לא רואה איך זה יכול להציל מליפול.
ברור! גישה כזו של מורה מביאה את ההיפך הגמור!
גם אם היא הייתה מתעסקת בו בריש גלי..
זה לא משנה לגופו של עניין אם היה לה או לא.
גם אם היה לה היא הייתה יכולה להיפגע ובצדק!!!
(על אחת כמה וכמה שזה לשווא)

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
יש כמה חלקים
יש את השכל ויש את הרגש

וכן יש את הנושא הפוגע חייב לבקש סליחה
לנו אין שום עניין לדאוג למורה (כן יש עניין לעדכן אותה שפלונית פגועה ממנה, והמורה תעשה מה שנראה לה)

התורה לא דורשת לסלוח גם בבחינה רגשית מותר להרגיש את כל סוגי הרגשות .
ואין דרישה בתורה למחוק את הפגיעה
מה שכן יש עניין לנסות לעזור לרגש השלילי לעבור (ולא חסר סיפורים על גדולי האומה שנתנו מעצמם הרבה ע"מ שהרגש ישתנה....)

נ.ב
הדברים נכתבו לאחר מקרה שהיה וישבתי עם מורה הוראה והוא זה שהסביר לי את העניין וחילק ל2
וכמובן הדברים נכתבו בתמצות רב

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נראה לי אבקש מחברה שלה להגיד למורה שפלונית פגועה מאד מהסיפור שהיה
מה אתם אומרים

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
נראה לי אבקש מחברה שלה להגיד למורה שפלונית פגועה מאד מהסיפור שהיה
מה אתם אומרים
אם הבנתי נכון
שהחברה (לא הנפגעת!!) תעדכן את המורה.
זה מצויין
רק שמעדכנים את המורה זה צריך להיות בלי אמוציות אלא תכני בלבד

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
בלת"ק
נערה הייתי וגם (התחלתי) להזדקן
וגם בי פגעו מאוד מאוד! הייתי בבית כמעט חודש הלא עוול בכפי בעוד שחברותי היקרות ממשיכות לחגוג - והן ממש היו רחוקות מההגדרה צדיקות,
אבל מצד ההנהלה הזלזול בי המשיך ובסיום כיתה יב' עזבתי ....
היום אחרי שנים לא אשקר שיש בליבי עליהם בעיקר הם שברו לי את האמון בחינוך ה"חרדי" - אם זה חינוך אז מה???!!!!
ב"ה יש לי סידרה של בנים ואח"כ בנות, והמוסדות שהכי קשה לי איתם זה של הבנות פיתחתי כ"כ הרבה אנטיגוניזים לתקנון וכללים ....וחבל ! כי אנו כחברה נלחמים על קירוב רחוקים ומה עם קירוב ויחס אנושי לקרובים????

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מגיעה לה הסליחה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הלא כן????????
לא בטוח שהיא תגיע
ואז זה רק יותר גרוע
זה מרגיש לי כמו לחלץ בכוח משהו שאמור להגיע מתוך הבנה פנימית

סטיל יאנג

משתמש מקצוען

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
הכי קל להאשים את הדת....
זה לא נקרה להאשים את הדת!
האם עברתה איזה סרט קטן ממה שאנשים עוברים כאן (ואצל בנות זה מאוד מאוד שונה מבנים )
כן זה להאשים את הצורה בה הציבור החרדי מתייחס לעניין.
אם היה קורה כזה מקרה בציבור הכללי (שתלמיד מושהה על לא עוול בכפו)לא יעבור בשתיקה לעולם!
ובשיעור שלנו מטאטאים מתחת לשולחן כאילו לא היה כלום

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
זה לא נקרה להאשים את הדת!
האם עברתה איזה סרט קטן ממה שאנשים עוברים כאן (ואצל בנות זה מאוד מאוד שונה מבנים )
כן זה להאשים את הצורה בה הציבור החרדי מתייחס לעניין.
אם היה קורה כזה מקרה בציבור הכללי (שתלמיד מושהה על לא עוול בכפו)לא יעבור בשתיקה לעולם!
ובשיעור שלנו מטאטאים מתחת לשולחן כאילו לא היה כלום
אני גם בדעה הזו.
רק צריך לזכור שאותן חומות שדוחות כל שינוי וכל חדש, ומפילות לפעמים בין הכיסאות
הן החומות ששומרות עלינו ומבדלות אותנו. ובסוף- מספקות לנו הגנה.
רק הנפילות בין הכיסאות, הקיצוניות, חוסר ההכלה המוחלט וחוסר הקבלה גורמים לאסונות!
והלוואי וזה ישתנה (בידיעה שזה ממש לא ישתנה.... :()

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה