"לא ליפול" - או - "מתנות בחושך"?

מצב
הנושא נעול.

שירה בירה

משתמש מקצוען
כמדומני, כל יום באולם סמינר גור, ירמיהו 24 בשעות 17:00, 20:30
ומי שמעדיף אודיטוריום: אודיטוריום סנהדרין מנחת יצחק 23, בשעות כנ"ל.

מי שעדיין לא ראתה -מומלץ בחום. אני הלכתי פעמיים.

pink

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
.............

..........

קבצים מצורפים

• ירושלים.jpg
    KB 236.1 · צפיות: 82

גברת

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
אני גם חושבת ש"לא ליפול" היה מדהים!
מבחינת עלילה, הפקה, שחקניות וכו'......
דרך אגב- גם השיר היה מהמם!
אשמח לקבל אותו אם יש אפשרות כזאת:rolleyes:

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
היתי אתמול במתנות בחושך
נהניתי מאד! (וזה נדיר... ב"ה.. :)
תסריט מדהים... צילום טוב, שחקניות מצוינות ברובן, נכנסו לנעלי הדמויות, חוו את ההצגה.
נהניתי מאד.

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מישהי שמעה על "לא ליפול" היום באשדוד בע"ה?
כמה אמור לעלות בצהרים, וכמה בערב?
אשמח לתשובות מוסמכות בלבד ;)

איצטרובל

משתמש רשום
אני הייתי ב"מתנות בחושך" ומאוד נהניתי.
איך אני יכולה להשיג את השיר סיום שהיה בסוף? הוא היה מדהים!!
יש מישהי שיודעת?

shokoshok

משתמש רשום
נכתב ע"י איצטרובל;2068215:
יש מישהי שיודעת?

תשובה?
נכתב ע"י תמי1;2067629:
העיקר תקשבנה לשירים בשני הסרטים הנ"ל
הפלייבקים בביצוע PBיסטית (אלישבע אבר).
זה חלק מהמקצועיות של ההפקה.... :)

גם אותי זה מעניין...

054

משתמש רשום
לא ליפול
היום בבני ברק באיזה שעה ואיפה?
תודה לעונות

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שעשוע;2067589:
מענין מה שאת כותבת
כי בסרט "על גג העולם" - לא היה מה לא להבין ...! העלילה היתה מאוד ברורה
ואם הפריע משהו, זה בדיוק זה, שלא היה שם מה להבין... (חוץ מה20 דקות הראשונות, וה20 דקות האחרונות שבהם היה יותר מעניין)
ואת זה שמעתי דוקא מנשים ולא מנערות...

אשמח להבין מה ככ "נגע בך" בסרט הזה, חוץ מהנופים המדהימים?

לא התכוונתי לנופים... :eek:
וקצת מסובך להסביר (בטח בבמה כזו, וד"ל..)
אבל הכל נגע. שוב- עניין של סגנון, וכל אחד מה שהוא מתחבר. (חוץ מהמקצועיות והשחקניות וכו...)
יש הרבה קטעים 'רגישים', שמי שלא מבין אותם- לא מבין אותם, ומי שמכיר מקרוב ויודע- מבין ומרגיש ומתחבר, וזה נוגע לו...
מקווה שהצלחת להבין משהו... ;)

נכתב ע"י איצטרובל;2068215:
יש מישהי שיודעת?

באמת נראה לכן שתקבלו את השיר???? :rolleyes:
(יש זכויות יוצרים- - -)

שמעתי שחיה הרצברג כתבה אותו (ואם כן חייב שהוא מדהים!! ;))
ושהיא גם מעורבת בכתיבה של התסריט....

שעשוע

משתמש פעיל
נכתב ע"י הדודה מלכי;2068249:
לא התכוונתי לנופים... :eek:
וקצת מסובך להסביר (בטח בבמה כזו, וד"ל..)
אבל הכל נגע. שוב- עניין של סגנון, וכל אחד מה שהוא מתחבר. (חוץ מהמקצועיות והשחקניות וכו...)
יש הרבה קטעים 'רגישים', שמי שלא מבין אותם- לא מבין אותם, ומי שמכיר מקרוב ויודע- מבין ומרגיש ומתחבר, וזה נוגע לו...
מקווה שהצלחת להבין משהו... ;)

לא, לא הצלחתי להבין
וזה דוקא מעניין אותי ... לנסות לראות את הדברים מזוית אחרת.
מילא אם היית אומרת שהיה "מקצועי" או "משחרר" אז הייתי מבינה
אבל לומר שהיה רגיש ונוגע, זה ממש מסקרן
אז אם תצליחי להסביר יותר (אולי באישי) - אודה מאוד
ואם את חושבת ש"מי שלא מבין - לא מבין"
אז אני מקבלת ומכבדת...

כלבבי

משתמש רשום
עברתי היום ליד אחד המתנסים ושמעתי צרחות פחד/הלם/התרגשות/שמחה/ לא הצלחתי להגדיר מה.
עשה לי חשק עצום להכנס ולהיות בתוך החוויה הזו גם כן.
כשהגעתי הביתה בדקתי בפרסומות איזה סרט הוקרן היום במתנס ההוא.

זה היה הסרט - "לא ליפול".
שכנעו אותי לגמרי, קהל ההמונים שם :)

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
אני הייתי בשניהם ובניגוד לרב הדעות פה כנראה נהניתי הרבה הרבה יותר במתנות בחושך
א. אני יוצאת בשביל להנות בין השאר ולא רק להנות מאותנטיות
לא אוהבת לצאת עם הרגשה רעה והרבה יותר אוהבת עלילות עם "אור"

ב. די קשה לי לשאת שמנסים לחקות בסרט עם יכולות יחסית לא גבוהות מוסד כמו הק.ג.ב. זה יוצא די נלעג

בכל מקרה שניהם ברמה

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י לב הענין;2068380:
עברתי היום ליד אחד המתנסים ושמעתי צרחות פחד/הלם/התרגשות/שמחה/ לא הצלחתי להגדיר מה.
עשה לי חשק עצום להכנס ולהיות בתוך החוויה הזו גם כן.
כשהגעתי הביתה בדקתי בפרסומות איזה סרט הוקרן היום במתנס ההוא.

זה היה הסרט - "לא ליפול".
שכנעו אותי לגמרי, קהל ההמונים שם :)

:)
לא יודעת אם כדאי לך להסתמך על הצרחות...
אני הייתי אתמול בסרט עם בנותי. לא היה בו אפילו קטע אחד מפחיד או מצמרר, ובכל זאת בנות צרחו בכל פעם שהדמות ה'רעה' הזיזה גפיים.
זה היה פשוט מצחיק.
באיזה שהוא שלב הפסקתי להתבונן בסרט ועברתי לצפות בצרחניות. הן אפילו לא נראו מבוהלות במיוחד. סתם קטע כזה של 'צרח כי נצרך'...

סטודיו זוהר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
הייתי בשני הסרטים,
נהנתי בלא ליפול,
השחקניות היו רמה מעל, ההפקה היתה הרבה יותר משל פרלשטיין,
וגם העלילה, אני לא מבינה למה היום צריכים לפנטז עלילות הזויות רדופות סיוטים וצרות,
אישית אני יותר נהנת מסרטים אותנטיים עם טעם אמיתי ומסר חזק שלא נדחף בכח בכמה משפטים כדי לצאת ידי חובה.
אבל מב שבטוח שעל טעם וריח אין מה להתווכח!!!

שעשוע

משתמש פעיל
נכתב ע"י סטודיו זוהר;2068472:
הייתי בשני הסרטים,
נהנתי בלא ליפול,
השחקניות היו רמה מעל, ההפקה היתה הרבה יותר משל פרלשטיין,
וגם העלילה, אני לא מבינה למה היום צריכים לפנטז עלילות הזויות רדופות סיוטים וצרות,
אישית אני יותר נהנת מסרטים אותנטיים עם טעם אמיתי ומסר חזק שלא נדחף בכח בכמה משפטים כדי לצאת ידי חובה.
אבל מב שבטוח שעל טעם וריח אין מה להתווכח!!!

מסכימה מאוד!
יש ליהדות כל כך הרבה מה להציע, שזה מבייש שצריך לדחוף מסרים בכוח כדי "לצאת ידי חובה".
(אני גם לא בעד סרטים שהופכים להיות "שיעורי יהדות" - ויש כאלו.
יש דרך אמצע שבו המסר מהווה את התשתית של העלילה, והוא מובע בעדינות אך בצורה עמוקה שמשאירה הרבה חומר למחשבה)

יוודית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הייתי אתמול ב"מתנות בחושך", ואני חושבת שהטעות של פרלשטיין הייתה בעלילה.
העלילה לא עמדה בסטנדרטים של הסרטים הקודמים. (שבד"כ היו הזויים! וזה מה שיפה)
אבל לדעתי, מתנות בחושך היה יותר מקצועי מבחינת התסריט והעריכה. (על אף שיותר נהניתי בלא ליפול)
המשך דיון פורה וחג שמח ושבת שלום!!!

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
לגבי לא ליפול: מדובר בעלילה מתוחכמת בצורה יוצאת דופן ועם כל זאת מובנת.
הסיום מעולה, בוגר מאד ואחראי, ומשאיר נקודות מחשבה מעניינות.
רמת הצילום, היתה משהו מיוחד מאד מכל הבחינות. לפי דעתי ליגה מעל מעל.
המסר יהודי, עמוק ונוגע.

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שבוע טוב
היתי בשני'הם, ומרגיש לי רע להכניס את כל החווי'ה לתוך כמה משפטים של בעד או נגד.
לכל סרט יש את היחודיות שלו, של הנפשות הפועלות מאחורי הקלעים ולפני וכו'...
מבחינת סרט בכללי - למרות ששני'הם יפים, כל אחד מהדברים היחודים שבו, התחברתי יותר לעלילה בלא ליפול...
במתנות היתה יפה, והקטע של הקושי שלה הי'ה חזק וקרוב, אבל הסיטואצי'ה היתה בעיני קצת תלושה, דעה אישית.
אבל בלא ליפול זה הי'ה יותר חזק בעיני, יותר מובן, אותנטי ואמיתי.
ואני בד"כ מאד לא מתחברת לסיפורים על השואה והק.ג.ב. וכו'... הם נראים לי רחוקים וחפורים מדי וכו'.
אך היא עשתה את זה חמוד, וההומור בסרט, לדעתי, חיבר הרבה (עוד כמה הקפות והבנין נופל..., או "אלה ברכב ואלה בעגלות".., זה הי'ה מאד חמוד, כאילו ההסתכלות של ה לא קשורה למציאות שסביבה אלא לעולם שהיא בתוכו, וזה הי'ה מבוים יפה.
מה שהפריע בסרט (ההגדרה שמורה לחברה שלי..)
ש'הכל שחור לבן, לקינוח יש קצת חום...' זה מעצבן! הצבע דהוי כזה, מרגיש באיזו מדינה נידחת.לפני 200 שנה ולא בישראל התשע"ו...
מבחינת תסריט - המסרים היו מאד חזקים. אבל בסרט הזה פתאום קלטתי מה שתמיד המורה שלי לתסריטאות לימדה - לתמצת, לתמצת...
זוויות הצילום חידשו לי הרבה! זה הי'ה חידוש מרענן בהחלט... ב"ה.
וגם - לא חיבים לבכות בכוח.. אם לא היו בוכים שם כל כך הרבה, המשחק הי'ה הרבה יותר בוגר ונעים לעין, דעה אישית.
מתנות בחושך - הבימוי הי'ה לרוב מאד מוצלח! הבימוי הי'ה בסדר גמור, העלילה קצת מרוחקת בעיני... אך היו הרבה דברים שנהניתי - סורי, לא זוכרת במדויק, אבל בכללי היו לי הרבה דברים ללמוד ממנה מבחינת "לעשות סרט טוב." יש לה מסרים שפשוט כיף לשבת ולהקשיב, ולא תפור בכוח אלא מועבר בצורה חכמה, הקטע של הקושי שלה בזמן הבריחה לישראל, והמשפטים של החברה מהעבר היו במקום, המשפט של הפרמיס (על המתנות שמקבלים בחושך, ורק בבוקר רואים אותם( הי'ה כל כך נכון ובמקום ובזמן הנכונים, בעיני, הי'ה בהחלט מוצלח.
והשיר בלא ליפול ממש יפה בעיני... נהניתי ממנו מאד.
לשיר של מתנות בחושך פחות התחברתי משום מה, לא בגלל חוסר מוצלחות, אלא ענין של טעם והרגשה.

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י dvory;2068422:
:)
לא יודעת אם כדאי לך להסתמך על הצרחות...
אני הייתי אתמול בסרט עם בנותי. לא היה בו אפילו קטע אחד מפחיד או מצמרר, ובכל זאת בנות צרחו בכל פעם שהדמות ה'רעה' הזיזה גפיים.
זה היה פשוט מצחיק.
באיזה שהוא שלב הפסקתי להתבונן בסרט ועברתי לצפות בצרחניות. הן אפילו לא נראו מבוהלות במיוחד. סתם קטע כזה של 'צרח כי נצרך'...

ואם כן יש איזה קטע שהוא קצת מפחיד או אמור להיות מפחיד, אז כבר דקה מראש מתחילות צרחות מכל קצווי האולם (של כאלו שמכירות או שמעו מה הסיפור כנראה...) וכולם יודעים שצריך להתכונן כי עוד מעט יהיה משהו מפחיד....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה