דרוש מידע לא יכולה שלא להגיב למחדל התחבורה בדרך חזור מהלוויה

מצב
הנושא נעול.

פ.נ

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול(רק את התחלה)
חייבת לציין שדווקא התחבורה מירושלים ולירושלים הייתה הכי טובה מכל הרועים שהייתי בהם בחיי
וכמובן הדרך לבני ברק לא הייתי צריכה לחכות שנייה אחת לאוטובוס לקח לי חצי מהזמן לעומת כל בוקר שאני נוסעת לבני ברק(לוקח ממוצע בין שעה וחצי לשעתיים כל בוקר הפעם לקח לי שעה)
כנ"ל גם בחזור.אומנם היה מעט בילבול של האוטובוסים היה צריך היה לעשות שלטים איפה כל אוטובוס של כל עיר נימצא....
כן חייבת לציין שהגתי לכביש 4 אמרנו לשוט שצריך אוטובוס לירושלים אז הוא אמר שהוא יארגן ישר הגיע אוטובוס של אגד ואמר נהג אתה ירושלים.....(מאמינה שעם השוטר היה אומר עיר אחרת לא היתי נוסעת באוטובוס הזה(
אני למדתי לקח מארועים קודמים הגעתי שעתיים וחצי אחרי גמר הלוויה
חייב להעיר הערה קטנה וחשובה!!
הניצול הזה של החברות הפרטיות שגובות מחיר פי 3 בשביל שנוסעים יחזור לעיר שלה פשוט הזוי!!!!!!!!!!!

קצרה

משתמש מקצוען
בלת"ק
בחסדי הבורא המרובים הגענו לביתנו קרוב לחצות הליל.
הגענו לפורים (רביעי לפני השקיעה), מתוך ידיעה שבע"ה במוצ"ש נחזור לירושלים.
ככשמענו את הבשורה המרה, היה ברור שהתוכניות משתנות. נשארנו ליום ראשון, מתוך ידיעה שאיכשהו נחזור בשעות אחה"צ.
ראינו את מסע ההלוויה (רח' חזו"א), ראינו את הרחוב מתרוקן. ראינו את הכבישים פתוחים וריקים. אף אחד, כולל אגד, דן, *8787 ידעו לומר מתי תיכנס התחבורה לב"ב, למרות שאין סיבה שזה לא יקרה.
אפשהו, בין 19.00-20.00, הותרה הכניסה לעיר. תחנות מפוצצות, אוטובוסים לא מתוגברים, ונהגים שלא פותחים דלתות אחרי שאין מקום לסיכה.
גם קווים עירוניים היו במשורה ובאופן חלקי.
בשעה 21.40, אחרי שמהחלון ראינו שאין סיכוי שפוי להגיע לירושלים (קרי- עגלה, מזוודה וילדים), חיפשנו מונית לכיוון התחנה הראשונה. המחיר שילש את עצמו.
בדיוק הגיע קו פנימי. עלינו, הלכנו ברגל, חיכינו 10 דק', ועלינו על קו 400.
ראינו קו 402 שיוצא לז'בוטינסקי מפוצץ עם אנשים על המדרגות. אפילו לא נכנס לעיר.

בושה. 10 בלילה, ואין שום כוונה לתגבר או להיערך בהתאם... (גם האוטובוס שלנו התמלא מיד ואיפשהו לא עצר...)

ראיתם את הרחובות מתרוקנים אל... מקום שאותו לא ראיתם.
כמו שאתם נוכחים באשכול זה - כמויות האדם לא "התאדו" לרוח.
הם התנקזו אל איזורי הכנסה והגישה לעיר ובתחנות המוצא לעיר.

ולקח שעות גם אחרי התיגבור ומתיחה מטורפת של היכולות - לפנות אותם מאיזורים אלו על מנת לאפשר לתחבורה הציבורית את הכניסה לתוך העיר החסומה והנצורה באיזורי הכניסה והיציאה שלה.

אם הייתם יוצאים מתוך נקודת הנחה והבנה הגיונית שנדרשים כ-5000 אוטובוסים שאינם בנמצא לפנות את כל הקהל הזה וכל זה מבלי לגרוע בשאר התח"צ בארץ
לא הייתם חושבים שיש סיכוי שאוטובוס לא יתמלא בתחנת המוצא גם כמה שעות טובות אחרי הסיום - כשאותם אלפי אוטובוסים שכן הצליחו להיות מגויסים יבצעו סיבוב שלישי...

והייתם מבינים שאף אחד לא יכול לומר בדיוק מתי תהיה כבר כמות אנשים מוקטנת מספיק באיזורי הגישה לעיר על מנת לאפשר את פתיחתה...

סנדי שטיינר

משתמש פעיל
אני יכול להגיד לכם נסעתי אם הרכבת לירושלים והם היו בסדר גמור שירות מופלא גם בהלוך וגם בחזור ואחים שלי נסעו מביתר וקריית גת וגם הם אמרו לי שהיה הכי טוב שיכל להיות וראים שהם עשו הפקת לקחים מלוויית הרב שטיינמן
וכנאה זה קשור לרשויות ולא למשרדי הממשלה

קצרה

משתמש מקצוען
הרבה מההודעות שלך כאן יצאו מתנשאות, אבל זו עולה על כולן.

סורי.
ממש לא התכוונתי להתנשא.

דווקא התכוונתי להצדיק את כל מי שאומר שתח"צ שמתוכננת על ידי בעלי רכבים היא מנותקת מצרכי המשתמש.
זאת לצד התובנה שלא ניתן בתח"צ לרצות את כולם ושיש לה אילוצים כאלו ואחרים.

עיין ערך הרצון לפנות את קווי התח"צ הבינעירוניים בבני ברק לתחנות מרכזיות בקצוות.
מצד אחד רק בעל רכב יכול לחשוב שזה הפתרון הכי טוב - כי זה מפנה את העיר מפקקים שיוצרת התח"צ ... וזו אחת ההחלטות המנותקות ביותר שרק בעל רכב יכול לחשוב עליהן כפתרון מושלם.
מן הצד השני - אי אפשר באמת לדאוג שלא יישאר איש בתחנה ושלא יהיו פקקים אינסופיים לאוטובוסים עצמם בעיר צפופה כמו בני ברק.

אז אילוצים יהיו . ותמיד יהיו פתרונות פחות מוצלחים או פחות מוצלחים לכולם.
פשוט היה נכון שמי שיבחר את האילוץ או הפשרה לא יהיה נוסע רכב שבעיניו ברור שההימנעות מפקקים ואיטיות חשובים לנוסעי התח"צ יותר מסירבול והליכה רגלית מאומצת ....
אלא מישהו שמכיר מקרוב וישים את 2 הדברים על המשקולת מתוך היכרות ( או יבצע משאל....)

כח הרצון

משתמש מקצוען
מירון של פעם, במהדורת בני ברק...
ונמשיך להצביע לנציגים שלנו שנוסעים ברכבי שרד ולא מבינים את הקהל החשוב והיקר... ורק ימלאו עיתונים בעשיה המבורכת שלהם.
חברה' תרגיעו !!! אין אל מי לדבר!!!
הבחירות בפתח?

פשוט נורא ואיום לראות אנשים שלמרות שקרוב לשנה ששונאי הדת נמצאים בתפקידי המפתח הבכירים במדינה ופועלים במלוא כוחם כדי לפגוע בדברים הקדושים ביותר לעם ישראל אם זה בגיורים אם זה בקדושת הכותל או בחובת הגיוס לבני הישיבות וכעוד שלל נושאים הנוגעים לצפור נפשה של היהדות באר"י (ובלי להזכיר את הגזירות הכלכליות שנועדו בראש ובראשונה לכך שכל משפחות האברכים ירגישו זאת היטב בכיסם)

ועדיין התלונות הקטנוניות הם על הנציגים החרדים שנמצאים בכלל באופוזיציה ורח"ל נוסעים ברכבי שרד.
נזכיר שוב את שושן פורים אשתקד שעל העוון הנורא של סגירת י-ם אנשים עשו דין לעצמם ונמנעו להצביע חרף הוראות וציווי גדולי התורה... וכיום התוצאה הנפלאה של זה היא הרכב הקואליציה הנוכחית....

איך אמר מי שאמר:
טוב שיש את מי להאשים

בשלן

משתמש פעיל
אגב מישהו יודע עם הנסיעות ברכבת לירושלים בהלו"ש עלו כסף ?
ואם כן היכן אפשר לשלם

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
ראיתי את הכותרת אמרתי לעצמי אני חייב להגיב

אחרי סיום ההלוויה התקשרתי למשרד התחבורה ושאלתי היכן יש אוטובוסים חזור מב"ב
ענו לי גשר קוקה קולה
הלכתי עד לכביש 4 גשר קוקה קולה
הגעתי למקום בשעה 15:00
אני רואה מלא אנשים עומדים/הולכים על הכביש
ניגשתי לשוטר שהיה במקום ושאלתי אותו היכן האוטובוסים הוא ענה לי אני לא מודיעין אני לא יודע
ניגשתי לשוטר אחר ושאלתי אותו היכן יש אוטובוסים הוא הצביע לכיוון צפון ואמר לי בהמשך
וכך התקדמתי
מידי פעם אני רואה שיירה של אוטובוסים מלווה בשתי אופנועי משטרה שמפלסים להם דרך בין ההמון
התקדמתי עוד ועוד והדבר היחיד שאני רואה זה אוטובוסים מלאים באנשים
ושוטרים שעומדים ולא יודעים מה הם עושים פרט לנסות לפלס דרך לאוטובוסים המלאים
חלקם של האוטובוסים היו מפרקיים (אקורדיון) מלאים עד אפס מקום ללא שום הגזמה בעיקר לכיוון ירושלים
המשכתי והתקדמתי, קרוב למחלף אם המושבות אח שלי מצא אוטובוס לאשדוד שפתח דלתות
נפרדנו והמשכתי לבד עד קרוב למחלף מורשה, שם השוטים לא נתנו לי להמשיך
השוטרים במקום שאלו אותנו מה אנחנו מחפשים כאן
עניתי להם שהשוטרים בדרך אמרו לנו להתקדם
במקום היו שני אוטובוסים לכיוון מודיעין עילית שהועמסו נוסעים
בשעה 16:07 הגיע אוטובוס לבית שמש ועליתי עליו
לקח פחות מ-120 שניות והאוטובוס היה מלא

שאלת טריוויה כמה זמן עורך ללכת ממחלף גבעת שמואל עד מחלף מורשה ברגל על הכביש הראשי
שעה ועשרים דקות

היום אני יכול לספר
הלכתי ברגל באמצע כביש 4 ממחלף גבעת שמואל ו(כמעט) עד מחלף מורשה ברגל נגד כיוון התנועה בזמן שנסעו בו כלי רכב ואני לא משוגע
קצת הומור בחיים לא יזיק לאף אחד:rolleyes:;):p

תשפטו בעצמכם
המשך יום נפלא לכולם

נערך לאחרונה ב:

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ראיתם את הרחובות מתרוקנים אל... מקום שאותו לא ראיתם.
כמו שאתם נוכחים באשכול זה - כמויות האדם לא "התאדו" לרוח.
הם התנקזו אל איזורי הכנסה והגישה לעיר ובתחנות המוצא לעיר.

ולקח שעות גם אחרי התיגבור ומתיחה מטורפת של היכולות - לפנות אותם מאיזורים אלו על מנת לאפשר לתחבורה הציבורית את הכניסה לתוך העיר החסומה והנצורה באיזורי הכניסה והיציאה שלה.

אם הייתם יוצאים מתוך נקודת הנחה והבנה הגיונית שנדרשים כ-5000 אוטובוסים שאינם בנמצא לפנות את כל הקהל הזה וכל זה מבלי לגרוע בשאר התח"צ בארץ
לא הייתם חושבים שיש סיכוי שאוטובוס לא יתמלא בתחנת המוצא גם כמה שעות טובות אחרי הסיום - כשאותם אלפי אוטובוסים שכן הצליחו להיות מגויסים יבצעו סיבוב שלישי...

והייתם מבינים שאף אחד לא יכול לומר בדיוק מתי תהיה כבר כמות אנשים מוקטנת מספיק באיזורי הגישה לעיר על מנת לאפשר את פתיחתה...
חבל שלא קראת בעיון את מה שכתבתי.
בשעה 15.00 הכבישים כבר נפתחו והיו ריקים! זה לא מנע את העובדה שלא היה אי מי שידע מת תיכנס התח"צ לעיר. לא דיברתי על קו מסוים, אלא גם על קווים פנימיים. התשובה שקיבלתי היתה - עד סוף השירות. נשמע לך הגיוני? הוגן?
בשעה 22.00, כשעמדתי בז'בוטינסקי, אני רואה את קו 92 דוהר על הכביש. בעיקרון, המסלול שלו דורש כניסה לב"ב, ויציאה מהכיוון השני לאזור פ"ת. אבל לא. הוא דילג על ב"ב.
יש לך הסבר למה???
22.00!!! העיר כבר מכניסה אוטובוסים. למה קו 92 דילג על כל העיר??
אני רוצה לצאת לתחנת המוצא. למה אין אוטובוסים פנימיים, למעט קו 4??

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חבל שלא קראת בעיון את מה שכתבתי.
בשעה 15.00 הכבישים כבר נפתחו והיו ריקים! זה לא מנע את העובדה שלא היה אי מי שידע מת תיכנס התח"צ לעיר. לא דיברתי על קו מסוים, אלא גם על קווים פנימיים. התשובה שקיבלתי היתה - עד סוף השירות. נשמע לך הגיוני? הוגן?
בשעה 22.00, כשעמדתי בז'בוטינסקי, אני רואה את קו 92 דוהר על הכביש. בעיקרון, המסלול שלו דורש כניסה לב"ב, ויציאה מהכיוון השני לאזור פ"ת. אבל לא. הוא דילג על ב"ב.
יש לך הסבר למה???
22.00!!! העיר כבר מכניסה אוטובוסים. למה קו 92 דילג על כל העיר??
אני רוצה לצאת לתחנת המוצא. למה אין אוטובוסים פנימיים, למעט קו 4??
מבלי להתייחס לטענות שיש לכם
סתם לידיעה
משרד התחבורה הודיעה במוצ"ש שלא יהיה תחבורה ציבורית ביום ראשון בבני ברק בכלל
לא פנימי ולא בינעירוני

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני המום מהאטימות והרוע שיש כאן באשכול.
אלפי או רבבות אנשים אתמול קפאו בקור והלכו ברגל למעלה משעה עייפים ומותשים כדי למצוא תחבורה ולא מצאו, בגלל הכשל של החברה הנוראית הזאת או העיריה שלנו או מה שזה לא יהיה.
במקום לנסות להבין את סבלו של השני, עונים בכל מיני קלישאות או מסבירים שלהם זה לא קרה והכל הגזמות.
פשוט בושה
זה לא אטימות ולא רוע
אני קוראת מהצד. אני גרה בבני ברק ולכן אני לא מאלה שהלכו שעות וכועסים מאד ולא מאלה שעלו בקלות ובנינוחות על אוטובוס.
אבל מהצד- תסתכלו. נכון, היו כשלים בחזור.
תנסו שניה לצאת מנעלי הנוסע ולהכנס לנעלי הנהגים,\ המפיקים\ משרד התחבורה.
"למה לא מיידעים? אם כבר... למה לא אומרים"
איך בדיוק יידעו אתכם? יעשו טלפון שרשרת? יעלו מסוק ויפילו מנשרים? ישכרו את שלטי הפרסום על ז'בוטינסקי בשביל לסמן כל אחד לאן ללכת? איך?
היו X אוטובוסים בהתחלה ואחרי זה כלום
נכון. כי בני ברק היא לא הכל. יש עוד קווים ואוטובוסים סדירים שאמורים לצאת בכל ערי הארץ. אז השביתו את מערך התחבורה במרכז עד הלוויה, אבל היא אמורה לחזור מתי שהוא. גם תושבי תל אביב צריכים אוטובוס לירושלים או מודיעין! מספיק לא היו להם אוטובוסים בבוקר, ואם היה מחסור בבוקר באוטובוסים, בוודאי היו כאן תלונות מכאן ועד ----- על אנשים שלא הצליחו להגיע ללוויה.

יש לנו כציבור איזו גישה כזו של "אכלו לי שתו לי" וחבל. יש מחדל נקודתי? לכולם ידוע המייל של משרד התחבורה\ מבקר המדינה.
הייתה פה לוויית ענק. שיתקו עבורנו את כל גוש דן. לא היו לימודים (בעיקר כי לא היו הסעות) , עובדים לא הגיעו לעבודה, ארועים בוטלו. רוב מערך התחבןורה גויס לטובת הסעת המלווים. ברור שיהיו עיכובים, כפי שאמרו לפני מדובר בפיק עצום של מאות אלפים שצריכים לחזור בתחבורה ציבורית מוגבלת. להסתכל רק על העיכוב הזה ספציפית- זה הקטנת ראש.
תגדילו. תסתכלו על כל המערך הז שהקימו כאן, תסתכלו על מאות הרכבות, האוטובוסים, השאטלים, ולא פחות מזה, הנהגים, שנסעו הלוך חזור וחוזר חלילה כדי לאסוף את כולם.
לא אומרת שכולם צדיקים ואף אחד לא טעה.
אבל כמויות הכעס והזעם פה מוגזמות ביחס לארוע.

נערך לאחרונה ב:

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בשעה 15.00 הכבישים כבר נפתחו והיו ריקים!
זה פשוט לא נכון עובדתית. בשעה 15 אנשים הלכו הלוך חזור רגלית על כביש גהה. ועד שזה לא הסתיים (אין לי מושג מתי. אני רק יודעת שבני ביתי בשעה הזו עדיין הלכו רגלית על הכביש) ברור שלא היה אפשר לפתוח את התנועה כבשגרה.
ושוב, עברתם חויה לא פשוטה ולא נעימה. אבל כל עוד זה ארוע חד פעמי, נקודתי ודרמטי. אפשר לסלוח ולעבור הלאה.

(אגב כשאני קוראת את מה שאת מתארת אני באמת מניחה שהעסיקו את מרבית הנהגים במדינת ישראל בשעות הבקר ובאמת בערב היה מחסור אמיתי בכח אדם, הכבישים והאוטובוסים זה פשוט לא הכל בשביל לספק תחבורה ראויה)

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ראינו את מסע ההלוויה (רח' חזו"א), ראינו את הרחוב מתרוקן. ראינו את הכבישים פתוחים וריקים. אף אחד, כולל אגד, דן, *8787 ידעו לומר מתי תיכנס התחבורה לב"ב, למרות שאין סיבה שזה לא יקרה.
כי מהיכן יהיו אוטובוסים? כל האוטובוסים היו בדרכם להסיע מלווים! כמה אוטובוסים ונהגים נדמה לכם שיש?

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה פשוט לא נכון עובדתית. בשעה 15 אנשים הלכו הלוך חזור רגלית על כביש גהה. ועד שזה לא הסתיים (אין לי מושג מתי. אני רק יודעת שבני ביתי בשעה הזו עדיין הלכו רגלית על הכביש) ברור שלא היה אפשר לפתוח את התנועה כבשגרה.
ושוב, עברתם חויה לא פשוטה ולא נעימה. אבל כל עוד זה ארוע חד פעמי, נקודתי ודרמטי. אפשר לסלוח ולעבור הלאה.

(אגב כשאני קוראת את מה שאת מתארת אני באמת מניחה שהעסיקו את מרבית הנהגים במדינת ישראל בשעות הבקר ובאמת בערב היה מחסור אמיתי בכח אדם, הכבישים והאוטובוסים זה פשוט לא הכל בשביל לספק תחבורה ראויה)
המרתון של החרדים על כביש 4 הסתיים בשעה 19:00 בערך
המקטע העיקרי של המסלול היה בין מחלף גבעת שמואל למחלף מורשה

תמונות

משתמש פעיל
והחברים פה, ממש לא מבינים שזה כשל של הנציגים בעיריה ובממשלה, וטוענים שזה רק אשמתנו...
ואנחנו סתתתתתתתתתתתתתתתתתם מתלוננים על ה"צדיקים"... דמוקרטיה במיטבה !
(רוסיה זה כאן היה כתוב בשלטי ההפגנות בת"א)
לצערינו זה ארץ ישראל וחבל שכך מתנהגים אלינו בצורה לא יפה בעליל
אני הייתי צריכה לרוץ בשביל לתפוס אוטובוס למה ? אני שואלת איפה הנציגים שלנו

חזן הדגול

משתמש פעיל
המשטרה בהלוך (אני לא מדבר על ההפחדות שלא יסכימו לותר מכמות של אוטבוסים להיכנס וכו' וכו' ובסוף הכל דפק) הייתה בסדר גמור, התנהלה בסדר מופתי, בלוויה, בלי אירועים חריגים מיוחדים,
אבל... אבל כאן מגיעה האבל הגדול...בחזור... מה לא היה בחזור, איזה בלאגן... זה מילה עדינה....
אחרי הלוויה כדי לחזור לביתי באוטובוס, הייתי צריך ללכת 5.5 וחצי קילומטר (בדקתי אח"כ בגוגל מאפס) עד שמצאתי אוטובוס ריק... שאוכל לשבת,
שאלתי שוטרים עד איפה אני אמור ללכת? לאף אחד אין תשובה, אין סדר, בלגן שלם,

ומה שהכי כואב שאחרי כל הבלאגן הזה, אני שומע בחדשות את דובר המשטרה לציבור החרדי (גברציק) שאומר - לא ללכת צפונה, אלא לחכות בתחנה,

אבל למה??? למה לא הודיעו בהתחלה רק אחרי שמאות הלכו בעייפות ובלי דרך לדעת כמה עוד יש להם ללכת, למה???...
למה לא חילקו את האוטובוסים שיוצאים לצפון שיהיו בגהה (4) צפון, למה???
למה לא יכלו לעשות טרמינלים לכל חברה ועיר, בדז'בוטינסקי ובעוד מקומות, היה להם יותר מ12 שעות לתכנן את זה... למה???
למה לשוטרים אין מידע לכוון, רק, עומדים בחוסר מעש... למה???

הזעקה היא לא רק שלי... אלא לכל אותם מאות אנשים שהלכו אם לא אלפים...
אני לא בא להתלונן, אבל שילמדו לפעמים הבאות,
אבל את הזעקה צריך לפרסם... אולי ישתנה משהו בעתיד...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה