כמה עולה להחזיק רכב? (רכב כמו טויוטה קורולה 2007)?

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חוץ מהקלאצ' (שלקחנו בחשבון בעלות האוטו), היא אמינה בדיוק כמו האוטומטית.
מה שכן, הנסיעה שלה ממש לא נוחה, כשה מעביר הילוך מרגישים כאילו האוטו הולך אחורה בשביל לצבור תאוצה..(-כאילו מותחים את ההילוכים - למי שלא הבין)

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
לא התייחסו לזה פה
אבל מה שטוב ברכבים כמו קורלה 2006 וכדומה
שהם עולים 15/20 אלף ש"ח
אז ירידת הערך שלהם תהיה בטווח של 5 שנים
בסביבות 5 אלף ש"ח
כך שהפסדתם בשנה אלף שקל שזה סכום מצחיק
לירידת הערך ביחס לרכבים אחרים

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שכחתם משהו קטן, מי שלא מוציא על דלק - מוציא על תח"ץ.
להלן החשבון המלא:
אני לא מחשבן את הילדים כלל!! רק את ההורים.
פעמיים בחודש נסיעה מחוץ לעיר - 30 ש"ח * 2 = 60 ש"ח בחודש
נסיעה יומית קבועה של ההורים הלוך ושוב 5 ש"ח (בערך) * 4 = 20 ש"ח ליום * 20 ימים = 400 ש"ח
פעמיים בחודש נסיעה במונית לארועים מיוחדים/דחופים = 100 ש"ח בחודש
כל נסיעה באוטובוס מורכבת מהליכה לתחנה (5 דקות) להמתין לאוטובוס (5 דקות) והליכה מהתחנה למקום היעד(5 דקות) סה"כ כל נסיעה 15 דקות, כ 40 נסיעות באוטובוס בחודש לכל הורה 15*40 = 600 דקות, = 10 שעות, בישראל שכר המינימום בערך 30 ש"ח לשעה = 300 ש"ח * שתי ההורים = 600 ש"ח !!
סה"כ 1160 עולה תח"ץ למי שאין רכב,
תודה על ההקשבה.
לא חישבנתי את הילדים, לא חישבנתי את הנוחות, ולא חישבנתי את העצבים והטראומות מאגד ודומיו
נהניתי מזווית המבט.
ובכל זאת יש לציין שחישוב הזמן לא באמת עולה מן המניין, יען כי בשורה התחתונה כמעט אף אחד לא באמת מנצל את הזמן הזה לעשיית עוד כסף... אדם סטנדרטי שעובד מ-8:00 - 16:00 ולשם כך נצרך לנסוע בתח"צ, הוא פשוט יצא מוקדם יותר בבוקר ויחזור מאוחר יותר בערב. העובדה שיש לו רכב לא תכווץ לו את המינוס בסוף החודש. (כמובן אינני לוקח בחשבון את העובדה שהוא מסתכן באיחורים לעבודה וכיו"ב).
סוף דבר, ניתן להוריד את 600 השקלים הללו, כך שהחשבון הסופי (לפי חישובך) יוצא סך 560 ש"ח לחודש. הרבה פחות מדלק...

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
נהניתי מזווית המבט.
ובכל זאת יש לציין שחישוב הזמן לא באמת עולה מן המניין, יען כי בשורה התחתונה כמעט אף אחד לא באמת מנצל את הזמן הזה לעשיית עוד כסף... אדם סטנדרטי שעובד מ-8:00 - 16:00 ולשם כך נצרך לנסוע בתח"צ, הוא פשוט יצא מוקדם יותר בבוקר ויחזור מאוחר יותר בערב. העובדה שיש לו רכב לא תכווץ לו את המינוס בסוף החודש. (כמובן אינני לוקח בחשבון את העובדה שהוא מסתכן באיחורים לעבודה וכיו"ב).
סוף דבר, ניתן להוריד את 600 השקלים הללו, כך שהחשבון הסופי (לפי חישובך) יוצא סך 560 ש"ח לחודש. הרבה פחות מדלק...
אתה צודק בעיקרון, אבל זו סה"כ שיטה לחשב את זה, כי מי שיש לו רכב יוכל למשל מלכתחילה ללכת לעבוד חצי שעה נוספת בכל יום שזה שוב 300 ש"ח בחודש, או מי שצריך לצאת ל"סידורים" ואין לו רכב יכול לשרוף חצי יום עבודה לעומת "לקפוץ" לשעתיים באמצע עבודה, אבל קשה לחשב את זה כי זה לא צפוי, לכן חישבתי בממוצע מסוים.
חוץ מזה, שאנחנו כולנו עובדים בשביל כסף- בשביל איכות חיים, כך שאולי אין הבדל בין 600 ש"ח לבין 'איכות חיים' ששוה 600 ש"ח.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לי יש רכב היברידי אז אנחנו מוציאים כ450 ש"ח בחודש על דלק!! כולל נסיעות בינעירוניות כפעמיים בחודש.

לילי 1

משתמש מקצוען
קיבלתי הרגע דוח 250 שח על חניה במקום שמפריע לתנועה. קחו גם את זה בחשבון ההוצאות
(ואם אתם גרים בירושלים המצב מדרדר והולך דוחות הזויים יותר ויותר. במקום בו חניתי היום נשארו לפחות 6 מטר מעבר. אפילו עיוור עם אוטובוס יכל לעבור בלי להאט)

דבורה לוינסון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לי יש רכב היברידי אז אנחנו מוציאים כ450 ש"ח בחודש על דלק!! כולל נסיעות בינעירוניות כפעמיים בחודש.
אבל לפחות מהחישוב שאנחנו עשינו בזמנו, לו היינו קונים רכב היברידי, בסופו של דבר היינו משלמים יותר. כי עלויות הרכב עצמו, חוץ מהדלק, היו גבוהות הרבה יותר. (לפחות כשבדקנו, לפני שנתיים בערך, לא היה רכב היברידי טוב בפחות מ50000 בערך).

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
שכחתם משהו קטן, מי שלא מוציא על דלק - מוציא על תח"ץ.
להלן החשבון המלא:
אני לא מחשבן את הילדים כלל!! רק את ההורים.
פעמיים בחודש נסיעה מחוץ לעיר - 30 ש"ח * 2 = 60 ש"ח בחודש
נסיעה יומית קבועה של ההורים הלוך ושוב 5 ש"ח (בערך) * 4 = 20 ש"ח ליום * 20 ימים = 400 ש"ח
פעמיים בחודש נסיעה במונית לארועים מיוחדים/דחופים = 100 ש"ח בחודש
כל נסיעה באוטובוס מורכבת מהליכה לתחנה (5 דקות) להמתין לאוטובוס (5 דקות) והליכה מהתחנה למקום היעד(5 דקות) סה"כ כל נסיעה 15 דקות, כ 40 נסיעות באוטובוס בחודש לכל הורה 15*40 = 600 דקות, = 10 שעות, בישראל שכר המינימום בערך 30 ש"ח לשעה = 300 ש"ח * שתי ההורים = 600 ש"ח !!
סה"כ 1160 עולה תח"ץ למי שאין רכב,
תודה על ההקשבה.
לא חישבנתי את הילדים, לא חישבנתי את הנוחות, ולא חישבנתי את העצבים והטראומות מאגד ודומיו
לא יודע למה אבל אני לא מוציא על תחבורה יותר מ 350 שקל( אמנם אין לי שבט מאחורי אבל 3 ילדים זה סוג של תחילת מדד) כלומר חו"ח פנימי, 200 שקל לי ולאשתי ובעיקרון זהו... הרי זה מתחשבן בערך צבור.. וגם לא תמיד נוסעים במונית. בקיצור לכל אחד יש צורת התנהלות שונה בקשר לנסיעות( ולא רק... ) בפרט למי שמטעין מהבית...

א12345

משתמש פעיל
לא התייחסו לזה פה
אבל מה שטוב ברכבים כמו קורלה 2006 וכדומה
שהם עולים 15/20 אלף ש"ח
אז ירידת הערך שלהם תהיה בטווח של 5 שנים
בסביבות 5 אלף ש"ח
כך שהפסדתם בשנה אלף שקל שזה סכום מצחיק
לירידת הערך ביחס לרכבים אחרים
לשלם על רכב 2006 20000 שח זה פשוט הזוי
אין לקורולה שום ערך מוסף מפוקוס לנסר ליאנה ולא עולה יותר מ 10

א12345

משתמש פעיל
ככה זה מותגים....
פחחח, ואוו איזה מותג
קורולה הוא רכב עממי מאוד שלא עולה בשום פרמטר על מאזדה 3 לנסר אימפרזה ופוקוס באמינות ובתחזוקה שוטפת ובדלק
זה שהעדר הישראלי החליט לשלם על קורולה הרבה כסף לא הופך את הקורולה למותג.

א12345

משתמש פעיל
חבר רכש פוקוס 2009 105000 קמ
מטופל כמו שעון כל הטיפולים מתועדים ב 12000 שח
קורולה במצב הזה דורשים באזור ה-30
הזוי

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
לא יודע למה אבל אני לא מוציא על תחבורה יותר מ 350 שקל( אמנם אין לי שבט מאחורי אבל 3 ילדים זה סוג של תחילת מדד) כלומר חו"ח פנימי, 200 שקל לי ולאשתי ובעיקרון זהו... הרי זה מתחשבן בערך צבור.. וגם לא תמיד נוסעים במונית. בקיצור לכל אחד יש צורת התנהלות שונה בקשר לנסיעות( ולא רק... ) בפרט למי שמטעין מהבית...
אם אתה נוסע כ"כ קצת אז גם דלק יעלה לך גרושים, וכן לא יהיה בלאי ברכב וממילא אין תיקונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה