כמה עולה להחזיק רכב? (רכב כמו טויוטה קורולה 2007)?

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
תודה עצומה!
המילים מדברות בעד עצמן - יש לך ניסיון וידע רב!

אני מניח שזו שאלה קשה, ואולי גם קצת מגוחכת, אבל בכ"ז אשאל:
אם אני מקציב סכום של 30 אלף שקל (פחות או יותר) לקניית רכב משפחתי (אוטומט) שאמור לנסוע בעיקר בתוך העיר, ובממוצע 4 פעמים בחודש נסיעות בינעירוניות (למרחק ממוצע של שעה וחצי לכיוון), על איזה רכב/ים היית ממליץ?
הסעיפים החשובים: אמינות, תקציב, נוחות.
מניסיון
קורלה 2003 נקנתה ב14 אלף ש"ח ( לפני 4 שנים )
ביטוח חודשי 250 ש"ח כולל צד ג שמשות וגרירה
החלפת מצבר 400 ש"ח
חוץ מזה 0 תקלות ב''ה
וברור שעכשיו אפשר להעיף את זה ב12/10 אלף ש"ח
מה שאומר ש ההפסד הוא מקסימום 4000 ש"ח

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
יש לי קורולה רובוטית 2008
רכשתי אותה לפני 4 שנים
עלויות התיקונים לא מתקרבות למה שמתואר פה

בנוסף, החישוב של ביטוח צד ג מוסיף המון למשוואה. לי יש ביטוח חובה בלבד ועלותו השנתית 1600 שח. הוצאות הדלק עומדות סביב החצי שח לק"מ שזה ממוצע בין נסיעות ערוניות לבין ערוניות. טיפולים וכו בשנתונים כאלה אין עניין לבצע במוסך יצרן. מטפלת (טוב נו, מטפל) במוסך מורשה, מפרנסת יהודי ירושלמי צדיק והעלויות קרובות לחצי.

מניסיון
החלפת מצבר 400 ש"ח
חוץ מזה 0 תקלות ב''ה

לדעתי זה מתחלק לשתים.
א. רכבים שחיים על ניסים
ב. דרכו של עולם

יש אנשים שקנו סובארו אבריכים ב-3000 ש"ח, ומלבד טיפול עשרת אלפים וטסטים, הוא 7 שנים לא ראה מוסך.
ויש אנשים שקנו רכב ב-20,000 ש"ח, והם מכירים את הדרך למוסך בעל פה.

על הרצף הזה יש הרבה מקרי אמצע.
אל תקחו דוגמא מחבר או שנים שהרכב שלהם חי על ניסים, זה ה'סיפורים' שמתפרסמים, תבדקו אצל אנשים רבים ותראו שהמציאות לא מתקרבת לזה.

מינימום 1500 לחודש בממוצע שנתי. ללא דלק.

לילי 1

משתמש מקצוען
@chaim424
מבינה מה שאתה אומר, חושבת שאני בגדר "כדרכו של עולם" ועדיין העלויות ללא דלק יותר קרובות ל1000 שח בחודש

ובכלל, רוב הניסים קורים לאנשים שלא כל כך חיים על הקרקע...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
@chaim424
מבינה מה שאתה אומר, חושבת שאני בגדר "כדרכו של עולם" ועדיין העלויות ללא דלק יותר קרובות ל1000 שח בחודש

אני שומע.

זה מזכיר לי את הגישה של
"חבל לשלם ביטוח צד ג', אני נוהג 10 שנים ומעולם לא עשיתי תאונה, שלמתי הרבה ולא קיבלתי כלום סתם בזבוז כסף".

"לא שווה לשלם ביטוח משלים של קופ"ח, עשינו חשבון בעשור האחרון שילמנו להם 30,000 ש"ח, וקיבלנו רק 5800 ש"ח".

ולעניינו: תשאלו בעלי מקצוע והם יגידו לכם את המציאות בשטח.
אם מכונת כביסה החזיקה לך 15 שנה, זה לא אומר שככה זה אצל כולם!

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
@chaim424

מי שמשלם 1000 ש"ח לחודש להחזקת רכב
יד שנייה /שלישית /רביעית
שימכור את הרכב הרגע!
יכנס לביג ליס וירכוש רכב חדש וישלם עליו כ 1000 ש"ח בחודש
ויהנה מרכב חדש וראש שקט !
( ב5 שנים הקרובות , אח"כ ימכור ויעשה שוב את המסלול הנ"ל )

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
לדעתי זה מתחלק לשתים.
א. רכבים שחיים על ניסים
ב. דרכו של עולם

יש אנשים שקנו סובארו אבריכים ב-3000 ש"ח, ומלבד טיפול עשרת אלפים וטסטים, הוא 7 שנים לא ראה מוסך.
ויש אנשים שקנו רכב ב-20,000 ש"ח, והם מכירים את הדרך למוסך בעל פה.

על הרצף הזה יש הרבה מקרי אמצע.
אל תקחו דוגמא מחבר או שנים שהרכב שלהם חי על ניסים, זה ה'סיפורים' שמתפרסמים, תבדקו אצל אנשים רבים ותראו שהמציאות לא מתקרבת לזה.

מינימום 1500 לחודש בממוצע שנתי. ללא דלק.
לדעתך
דרכו של עולם זה כל חודש ביקור במוסך ב1000 ש"ח
ועוד איזה 4 תיקוני פנצ'רים
ועוד החלפת צמיג
הרי ברור שזה לא כך ואפילו לא מתקרב לזה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מניסיון
החלפת מצבר 400 ש"ח
חוץ מזה 0 תקלות ב''ה
אף פעם לא החלפתם צמיגים? זה נשמע לי מסוכן.
טיפולים קבועים?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יד שנייה /שלישית /רביעית
שימכור את הרכב הרגע!
זה נכתב מתוך היכרות עם ביגליס (או כל חברת ליסינג אחרת) מקרוב?
אני מניח שהעלות על הרכב עצמו תעלה לבדה כ-1,000 ש"ח בחודש. ועל זה יש להוסיף את שאר העלויות, הלא כן?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בראש ובראשונה - דלק
כמו"כ כפי שכתבת - ביטוח
טסט שנתי + אגרה
בכל רכב אני מניח שלאחר כמה שנים צריך מספר טיפולים, כגון החלפת צמיגים טיפול עשרת אלפים וכו'. כל טיפול כזה עולה סכום לא מבוטל.
ירידת ערך (בפרט בשנים הראשונות, ירידת הערך הינה יקרה מאוד!)

הדברים נכתבו בהסתמך על תגובתו של ezra1989

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בראש ובראשונה - דלק
כמו"כ כפי שכתבת - ביטוח
טסט שנתי + אגרה
בכל רכב אני מניח שלאחר כמה שנים צריך מספר טיפולים, כגון החלפת צמיגים טיפול עשרת אלפים וכו'. כל טיפול כזה עולה סכום לא מבוטל.
ירידת ערך (בפרט בשנים הראשונות, ירידת הערך הינה יקרה מאוד!)

הדברים נכתבו בהסתמך על תגובתו של ezra1989
לרכב יש הוצאות רבות.
לדעתי,הכותבים שרושמים פה שעולה 500₪ לחודש ללא דלק, לא עושים את החישוב נכון.

להלן סעיפי ההוצאה:

ביטוח:
כמובן תלוי גיל וותק נהג. לרכב כמו ששאלתם חובה + צד ג' ללא היסטוריה ביטוחית יעלה לפחות 3,000 שקל לשנה, (מכיוון שאין מובילאיי והביטוח יקר יותר מרכב חדש) דהיינו 250₪ לחודש. אם מדובר בנהג חדש יש להוסיף 1,000₪ לשנה, ואז מחיר הביטוח יעלה כ 400₪ לחודש. כמובן כמו שכתבתי בסעיף הזה זה תלוי וותק וגיל.

ירידת ערך:
רכב מסוג זה עולה 15 אלף שקל לפחות. גם אם נניח שיהיה בשימוש 5 שנים, זה ירידת ערך של 3,000₪ לשנה, דהיינו עוד 250₪ לחודש. אם לוקחים הלוואה לרכישתו, צריך לחשב גם את עלות הריבית.

טסט:
אגרת טסט עולה לשנה 1,200₪ פלוס מינוס. סך הכל 100₪ לחודש.

כביש 6, חניות, שטיפה, דוחות תנועה:
עוד 150₪ לחודש.

דלק:
אם מדובר על נסועה ממוצעת של 15,000 קילומטר בשנה, זה יוצא בחודש 1,250 קילומטר. ברכב המדובר צריכת הדלק היא ליטר אחד לכל 11 קילומטר. מחיר ליטר כ 6.5₪. דהיינו הוצאה חודשית לדלק היא 750₪.

טיפולים ותיקונים:
הסעיף הזה הוא הנעלם הגדול ומתחלק לשלושה חלקים.
1. טיפול שוטף. כל 15 אלף קילומטר, דהיינו פעם בשנה, עולה בסביבות 800-1000 ₪ כולל בלמים במוסך זול. זו עלות ידועה מראש.
2. בלאי. גם ברכב הכי אמין בעולם יש בלאי של גומי דהיינו: צמיגים כל 3 שנים, תושבות מנוע, ציריות, משולשים, בולמי זעזועים, גומי לחלונות וכו' כי זה גומי. גם מנועי חלונות חשמל, כיוון פרונט מצבר כל 3 שנים, בודאי שיהיה בלאי של דברים כאלה, וזו לא נחשבת תקלה אלא ככה זה החזקה של רכב ישן. החלפה של דברים כאלה יכולה לעלות אלפי שקלים, ולכן צריך לשים כסף בצד ולהיות מוכנים למצב כזה.
3. תקלות. כל הוצאה לא צפויה. כגון: חיישנים, תיקוני פחחות, פנצ'רים, הלך מנוע, גיר, אלטרנטור, משאבת הגה ועוד אחד מאלפי החלקים שיש ברכב שיכולים להתקלקל. בנקודה הזו יש לטויוטה הספציפית הזו את יתרון האמינות, אבל עדיין זה רכב ישן ויכול לקרות וצריך להיות מוכנים למצב כזה.
לשתי הסעיפים האלו מומלץ להקציב סכום של 250₪ כל חודש. דהיינו עד 3,000 בשנה.

לכן התפיסה שטויוטה הוא רכב אמין, לא עוזרת לנו אלא רק בסעיף התקלות.

סיכומו של דבר:
בנסיעה ממוצעת, בנתונים שהוזכרו לעיל ברכב המדובר יעלה כל חודש לפחות אלפיים שקל במקרה טוב.

אשמח להרחיב עוד מניסיון אישי ומידע רב בתחום.

דורהלה

משתמש פעיל
יד שנייה /שלישית /רביעית
שימכור את הרכב הרגע!

אין רכב בארץ שמישהו יכול לומר שיפסיד רק 36,000 ש''ח בשלוש השנים הראשונות שלו,
אולי בקטגוריית המיני וגם זה ספק,
וזה לפני ביטוח דלק וטיפולים, כן טיפולים!!
רכב חדש צריך טיפולים לפי הספר בכל x זמן \ ק''מ,
כיון שהרכב באחריות הוא יטופל במוסכי היבואן מה שיקפיץ את המחיר בעשרות אחוזים לפחות לכל טיפול.

איך שלא תהפכו את זה ברובם המוחלט של המקרים רכב חדש לא משתלם כלכלית,
אמנם זה יותר נח אבל על נוחות משלמים.

א12345

משתמש פעיל
כל רכב חדש מאבד מהמחירון שלו לפחות 35% ב 3 שנים - בשנים האלו הרכב סופג את מרבית ירידת הערך
אני לא רואה שום ערך מוסף לקנות רכב מהם, אפשר לקנות רכב בחברה ולקחת מימון מהבנק בדיוק בתנאים שהם מציאים,
מי שרוצה רכב כמעט חדש שלרוב לא יעשה בעיות שיקנה רכב בן 3 שספג כבר את ירידת הערך המשמעותית, אח"כ זה פוחת בערך עד 10 בשנה
ככל שהרכב ישן יותר יש האטה בירדת ערך
הוצאות רכב ולא משנה איזה הם לא פחות מ 1500 שח בחודש
אלא אם הרכב הוא היברדי שאז הוצאות הדלק יורדות בלפחות חצי

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
שכחתם משהו קטן, מי שלא מוציא על דלק - מוציא על תח"ץ.
להלן החשבון המלא:
אני לא מחשבן את הילדים כלל!! רק את ההורים.
פעמיים בחודש נסיעה מחוץ לעיר - 30 ש"ח * 2 = 60 ש"ח בחודש
נסיעה יומית קבועה של ההורים הלוך ושוב 5 ש"ח (בערך) * 4 = 20 ש"ח ליום * 20 ימים = 400 ש"ח
פעמיים בחודש נסיעה במונית לארועים מיוחדים/דחופים = 100 ש"ח בחודש
כל נסיעה באוטובוס מורכבת מהליכה לתחנה (5 דקות) להמתין לאוטובוס (5 דקות) והליכה מהתחנה למקום היעד(5 דקות) סה"כ כל נסיעה 15 דקות, כ 40 נסיעות באוטובוס בחודש לכל הורה 15*40 = 600 דקות, = 10 שעות, בישראל שכר המינימום בערך 30 ש"ח לשעה = 300 ש"ח * שתי ההורים = 600 ש"ח !!
סה"כ 1160 עולה תח"ץ למי שאין רכב,
תודה על ההקשבה.
לא חישבנתי את הילדים, לא חישבנתי את הנוחות, ולא חישבנתי את העצבים והטראומות מאגד ודומיו

דבורה לוינסון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לטוב או למוטב?
(צריך להחליף כל שנתיים את הקלאצ', לא?)
כל 100000 קמ בערך. כשהממוצע לנסיעה בשנה הוא 20-25000 קמ.
גם לנו יש קורולה רובוטית 2009. התייעצנו עם מוסכניק חבר לפני שרכשנו. חוץ מהקלאצ' (שלקחנו בחשבון בעלות האוטו), היא אמינה בדיוק כמו האוטומטית. צריכת הדלק שלה נמוכה ,(הרבה יותר מהאוטומטית). אנחנו מרגישים את זה ממש בכיס, לעומת הרכב הקודם שלנו.
ובקשר לרכב היברידי - חשבנו על זה, אבל בחישוב כולל שעשינו, מסתבר שמה שנחסוך בדלק - נשלם את זה ויותר מזה במחיר האוטו . ויתרנו.
סה"כ הרכב כולל דלק והכל עולה לנו אני חושבת כ1500-1800 שח לחודש.

מקוריות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כל 100000 קמ בערך. כשהממוצע לנסיעה בשנה הוא 20-25000 קמ.
גם לנו יש קורולה רובוטית 2009. התייעצנו עם מוסכניק חבר לפני שרכשנו. חוץ מהקלאצ' (שלקחנו בחשבון בעלות האוטו), היא אמינה בדיוק כמו האוטומטית. צריכת הדלק שלה נמוכה ,(הרבה יותר מהאוטומטית). אנחנו מרגישים את זה ממש בכיס, לעומת הרכב הקודם שלנו.
ובקשר לרכב היברידי - חשבנו על זה, אבל בחישוב כולל שעשינו, מסתבר שמה שנחסוך בדלק - נשלם את זה ויותר מזה במחיר האוטו . ויתרנו.
סה"כ הרכב כולל דלק והכל עולה לנו אני חושבת כ1500-1800 שח לחודש.
בל נשכח...
שהנוחות של הרבוטית היא פחות מהאוטומט
פחות חווית נהיגה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה