כמה עולה להחזיק רכב? (רכב כמו טויוטה קורולה 2007)?

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
גם לנו יש קורולה 2007
כשבעלי יחזור אני יושיב אותו לענות לכם:)
ישבתי יש לנו 2006 עלה לי מאז שקניתי לפני חודש חוץ מביטוח ודלק 450 שח
ניטרול קודן בכפר הישמעלי {5 ספרות}120 שח
כיוון פרונט 80 שח ממוחשב לייזר.
ניקוי מיצהרת מנוע 50 שח
מגבים 30 שח
שמן מנוע 80 שח
מים רדיאטור 40 שח
בורג נשבר מהגלגל 80 שח תיקון הכל בכפר:(:(

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
באמת??
נשמח לפירוט.
אמיתי לגמרי. מאזדה 5, חוץ מזה שהיא באמת זללנית דלק. כל פעם צץ תיקון אחר.
בגדול גם הקורולה עם נסיעות יומיות כולל דלק זה 1500 ש"ח לפי מה שנכתב לעיל.
דלק זה המון המון כסף. לנו יוצא מעל 1500 בחודש רק דלק.
אבל אחרי שהתרגלנו לפינוק היפני זו בעיה חמורה, מתקשים להפרד..
קחו בחשבון שמעכשיו אתם נהפכים למונית משפחתית,

ezra1989

משתמש פעיל
לרכב יש הוצאות רבות.
לדעתי,הכותבים שרושמים פה שעולה 500₪ לחודש ללא דלק, לא עושים את החישוב נכון.

להלן סעיפי ההוצאה:

ביטוח:
כמובן תלוי גיל וותק נהג. לרכב כמו ששאלתם חובה + צד ג' ללא היסטוריה ביטוחית יעלה לפחות 3,000 שקל לשנה, (מכיוון שאין מובילאיי והביטוח יקר יותר מרכב חדש) דהיינו 250₪ לחודש. אם מדובר בנהג חדש יש להוסיף 1,000₪ לשנה, ואז מחיר הביטוח יעלה כ 400₪ לחודש. כמובן כמו שכתבתי בסעיף הזה זה תלוי וותק וגיל.

ירידת ערך:
רכב מסוג זה עולה 15 אלף שקל לפחות. גם אם נניח שיהיה בשימוש 5 שנים, זה ירידת ערך של 3,000₪ לשנה, דהיינו עוד 250₪ לחודש. אם לוקחים הלוואה לרכישתו, צריך לחשב גם את עלות הריבית.

טסט:
אגרת טסט עולה לשנה 1,200₪ פלוס מינוס. סך הכל 100₪ לחודש.

כביש 6, חניות, שטיפה, דוחות תנועה:
עוד 150₪ לחודש.

דלק:
אם מדובר על נסועה ממוצעת של 15,000 קילומטר בשנה, זה יוצא בחודש 1,250 קילומטר. ברכב המדובר צריכת הדלק היא ליטר אחד לכל 11 קילומטר. מחיר ליטר כ 6.5₪. דהיינו הוצאה חודשית לדלק היא 750₪.

טיפולים ותיקונים:
הסעיף הזה הוא הנעלם הגדול ומתחלק לשלושה חלקים.
1. טיפול שוטף. כל 15 אלף קילומטר, דהיינו פעם בשנה, עולה בסביבות 800-1000 ₪ כולל בלמים במוסך זול. זו עלות ידועה מראש.
2. בלאי. גם ברכב הכי אמין בעולם יש בלאי של גומי דהיינו: צמיגים כל 3 שנים, תושבות מנוע, ציריות, משולשים, בולמי זעזועים, גומי לחלונות וכו' כי זה גומי. גם מנועי חלונות חשמל, כיוון פרונט מצבר כל 3 שנים, בודאי שיהיה בלאי של דברים כאלה, וזו לא נחשבת תקלה אלא ככה זה החזקה של רכב ישן. החלפה של דברים כאלה יכולה לעלות אלפי שקלים, ולכן צריך לשים כסף בצד ולהיות מוכנים למצב כזה.
3. תקלות. כל הוצאה לא צפויה. כגון: חיישנים, תיקוני פחחות, פנצ'רים, הלך מנוע, גיר, אלטרנטור, משאבת הגה ועוד אחד מאלפי החלקים שיש ברכב שיכולים להתקלקל. בנקודה הזו יש לטויוטה הספציפית הזו את יתרון האמינות, אבל עדיין זה רכב ישן ויכול לקרות וצריך להיות מוכנים למצב כזה.
לשתי הסעיפים האלו מומלץ להקציב סכום של 250₪ כל חודש. דהיינו עד 3,000 בשנה.

לכן התפיסה שטויוטה הוא רכב אמין, לא עוזרת לנו אלא רק בסעיף התקלות.

סיכומו של דבר:
בנסיעה ממוצעת, בנתונים שהוזכרו לעיל ברכב המדובר יעלה כל חודש לפחות אלפיים שקל במקרה טוב.

אשמח להרחיב עוד מניסיון אישי ומידע רב בתחום.

ezra1989

משתמש פעיל
רכבי טויוטה קורולה בשנים 2003-2005, סובלים מבעיות בוצה במנועים, דבר שגורם למנוע ללכת בטרם עת. מאמצע שנת 2005 הוחלפו המנועים. בשעתו חברת טויוטה לקחה אחריות וטיפלה בכך, אבל לא בכל הרכבים הוחלפו המנועים, ואם שוקלים לרכוש רכב מהשנים האלו מומלץ שמכונאי יראה מה מצב הבוצה אם קיימת, ולפעול לפי המלצתו.

גם בשנים 2008 ובחלק מהשנים 2009 יש בעיה עם תיבת ההילוכים הרובוטית, שסובלת מחוסר אמינות ומאחזקה יקרה של 4 אלף שקל להחלפת מצמדים ומחשב רק במוסך מורשה. מלבד זאת גם זה פוגע בנוחות הנסיעה ההפסקות במעברים בין ההילוכים. גם בדגם הזה, סיבובי הסלד גבוהים יותר בנסיעה בינעירונית והרכב מרעיש. לא סתם הרכב נמכר בכ 15-20 אלף שקל פחות.

ללא קשר, לפני קניית רכב תמיד כדאי להתייעץ על הדגם הספציפי, ולא ללכת שבי בעיניים עצומות אחרי שם המותג טוב ככל שיהיה.

בהצלחה.

דורהלה

משתמש פעיל
ניקוי מיצהרת מנוע 50 שח
מגבים 30 שח
שמן מנוע 80 שח
מים רדיאטור 40 שח
בורג נשבר מהגלגל 80 שח תיקון הכל בכפר:(:(
למה עשית כיוון פרונט, ובאיזה כפר אם אפשר לשאול?

מקוריות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רכבי טויוטה קורולה בשנים 2003-2005, סובלים מבעיות בוצה במנועים, דבר שגורם למנוע ללכת בטרם עת. מאמצע שנת 2005 הוחלפו המנועים. בשעתו חברת טויוטה לקחה אחריות וטיפלה בכך, אבל לא בכל הרכבים הוחלפו המנועים, ואם שוקלים לרכוש רכב מהשנים האלו מומלץ שמכונאי יראה מה מצב הבוצה אם קיימת, ולפעול לפי המלצתו.

גם בשנים 2008 ובחלק מהשנים 2009 יש בעיה עם תיבת ההילוכים הרובוטית, שסובלת מחוסר אמינות ומאחזקה יקרה של 4 אלף שקל להחלפת מצמדים ומחשב רק במוסך מורשה. מלבד זאת גם זה פוגע בנוחות הנסיעה ההפסקות במעברים בין ההילוכים. גם בדגם הזה, סיבובי הסלד גבוהים יותר בנסיעה בינעירונית והרכב מרעיש. לא סתם הרכב נמכר בכ 15-20 אלף שקל פחות.

ללא קשר, לפני קניית רכב תמיד כדאי להתייעץ על הדגם הספציפי, ולא ללכת שבי בעיניים עצומות אחרי שם המותג טוב ככל שיהיה.

בהצלחה.
בדיוק לכן שאלתי על 2007
וכתבתי דווקא אוטומט

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען

בשנים האלו 2003 ו 2004 יוצר בטורקיה ולא ביפן.

בהצלחה.

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
איך אתם יודעים ? @מקוריות
באמת שם אבל לא ממליץ להיכנס לכפר בלי ניסיון יכולים בקלות לרמות אותך ולהוציא אותך בשן ועין. צריך לדעת למי ללכת.ולשאלתכם למה עשיתי כיון פרונט בגלל שההגה לא היה במצב ישר בנסיעה ישרה

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
ניקוי מיצהרת מנוע 50 שח
מגבים 30 שח
שמן מנוע 80 שח
מים רדיאטור 40 שח
בורג נשבר מהגלגל 80 שח תיקון הכל בכפר

תן לי לנחש: נכנסת לכפר כדי לבטל את הקודן, וכל השאר הערבי סיפר לך שאתה צריך לעשות. נכון?

• תודה
Reactions: bbr

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אבל מי שלא רוצה להכנס לכפר ערבי? עולה לו קצת יותר...
לגבי הדלק - אנחנו עם רכב היברידי כמו שכבר ציינתי ועולה לנו דלק בחודש 400 ש"ח!!! (2 מילויים בחודש). וזה כולל נסיעות פנימיות בירושלים וגם נסיעות לק"ס וביתר ואפילו צפון - לפחות פעם בחודש.

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
בעלי רכבים היברידים
לא חדשים
מה העלות החודשית?
הרכב שלכם עם אחריות על הבטריה?

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
אני קצת מאוכזב מההיברידי היה לי רכב הונדה איסייד שהוא די זול עולה סביב 23000 שח שנת 2011 הוא באמת חסכוני אבל מנוע חלש מאווווווד אתה עולה עליות על 70 קמ"ש הכי הרבה
חבר שלי יש לו טיוטא פריווס היברידי אתו דבר מנוע חלש אותי זה ממש תסכל מכרתי אותו.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לרכב יש הוצאות רבות.
לדעתי,הכותבים שרושמים פה שעולה 500₪ לחודש ללא דלק, לא עושים את החישוב נכון.

להלן סעיפי ההוצאה:

ביטוח:
כמובן תלוי גיל וותק נהג. לרכב כמו ששאלתם חובה + צד ג' ללא היסטוריה ביטוחית יעלה לפחות 3,000 שקל לשנה, (מכיוון שאין מובילאיי והביטוח יקר יותר מרכב חדש) דהיינו 250₪ לחודש. אם מדובר בנהג חדש יש להוסיף 1,000₪ לשנה, ואז מחיר הביטוח יעלה כ 400₪ לחודש. כמובן כמו שכתבתי בסעיף הזה זה תלוי וותק וגיל.

ירידת ערך:
רכב מסוג זה עולה 15 אלף שקל לפחות. גם אם נניח שיהיה בשימוש 5 שנים, זה ירידת ערך של 3,000₪ לשנה, דהיינו עוד 250₪ לחודש. אם לוקחים הלוואה לרכישתו, צריך לחשב גם את עלות הריבית.

טסט:
אגרת טסט עולה לשנה 1,200₪ פלוס מינוס. סך הכל 100₪ לחודש.

כביש 6, חניות, שטיפה, דוחות תנועה:
עוד 150₪ לחודש.

דלק:
אם מדובר על נסועה ממוצעת של 15,000 קילומטר בשנה, זה יוצא בחודש 1,250 קילומטר. ברכב המדובר צריכת הדלק היא ליטר אחד לכל 11 קילומטר. מחיר ליטר כ 6.5₪. דהיינו הוצאה חודשית לדלק היא 750₪.

טיפולים ותיקונים:
הסעיף הזה הוא הנעלם הגדול ומתחלק לשלושה חלקים.
1. טיפול שוטף. כל 15 אלף קילומטר, דהיינו פעם בשנה, עולה בסביבות 800-1000 ₪ כולל בלמים במוסך זול. זו עלות ידועה מראש.
2. בלאי. גם ברכב הכי אמין בעולם יש בלאי של גומי דהיינו: צמיגים כל 3 שנים, תושבות מנוע, ציריות, משולשים, בולמי זעזועים, גומי לחלונות וכו' כי זה גומי. גם מנועי חלונות חשמל, כיוון פרונט מצבר כל 3 שנים, בודאי שיהיה בלאי של דברים כאלה, וזו לא נחשבת תקלה אלא ככה זה החזקה של רכב ישן. החלפה של דברים כאלה יכולה לעלות אלפי שקלים, ולכן צריך לשים כסף בצד ולהיות מוכנים למצב כזה.
3. תקלות. כל הוצאה לא צפויה. כגון: חיישנים, תיקוני פחחות, פנצ'רים, הלך מנוע, גיר, אלטרנטור, משאבת הגה ועוד אחד מאלפי החלקים שיש ברכב שיכולים להתקלקל. בנקודה הזו יש לטויוטה הספציפית הזו את יתרון האמינות, אבל עדיין זה רכב ישן ויכול לקרות וצריך להיות מוכנים למצב כזה.
לשתי הסעיפים האלו מומלץ להקציב סכום של 250₪ כל חודש. דהיינו עד 3,000 בשנה.

לכן התפיסה שטויוטה הוא רכב אמין, לא עוזרת לנו אלא רק בסעיף התקלות.

סיכומו של דבר:
בנסיעה ממוצעת, בנתונים שהוזכרו לעיל ברכב המדובר יעלה כל חודש לפחות אלפיים שקל במקרה טוב.

אשמח להרחיב עוד מניסיון אישי ומידע רב בתחום.
תודה עצומה!
המילים מדברות בעד עצמן - יש לך ניסיון וידע רב!

אני מניח שזו שאלה קשה, ואולי גם קצת מגוחכת, אבל בכ"ז אשאל:
אם אני מקציב סכום של 30 אלף שקל (פחות או יותר) לקניית רכב משפחתי (אוטומט) שאמור לנסוע בעיקר בתוך העיר, ובממוצע 4 פעמים בחודש נסיעות בינעירוניות (למרחק ממוצע של שעה וחצי לכיוון), על איזה רכב/ים היית ממליץ?
הסעיפים החשובים: אמינות, תקציב, נוחות.

לילי 1

משתמש מקצוען
יש לי קורולה רובוטית 2008
רכשתי אותה לפני 4 שנים
עלויות התיקונים לא מתקרבות למה שמתואר פה

בנוסף, החישוב של ביטוח צד ג מוסיף המון למשוואה. לי יש ביטוח חובה בלבד ועלותו השנתית 1600 שח. הוצאות הדלק עומדות סביב החצי שח לק"מ שזה ממוצע בין נסיעות ערוניות לבין ערוניות. טיפולים וכו בשנתונים כאלה אין עניין לבצע במוסך יצרן. מטפלת (טוב נו, מטפל) במוסך מורשה, מפרנסת יהודי ירושלמי צדיק והעלויות קרובות לחצי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה