מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1. צריך למלא במיטב דש- "% בחירת אחוז מסלול"- למלא שם 100%??
2. וכדאי לבצע העברה לצבירה+ הפקדות עתידיות?
תודה רבה על כל העזרה!!!!
כן. וכן.
אז מה מומלץ מיטב דש או הפניקס?
מבחינת תשואות
מבחינת תשואות זה אותו דבר.
תבחרו לפי דמי הניהול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר לפרט יותר מה הם ?
בגדול יש 4 מצבים שאפשר למשוך ללא מס.
  1. אם המבוטח נפטר בטרם עת, כשהכספים נמצאים בקופת גמל או בביטוח מנהלים.
  2. במידה והמבוטח או קרובו הוא נכה מעל 75%.
  3. כשההכנסות של שני בני הזוג יחד הם מאד נמוכות. [בין פעם אחת שכר המינימום לפעמיים, לפי ילדים וכו']
  4. במידה ויש הוצאות רפואיות מאד כבדות.
ויש עוד כמה אפשרויות הרבה פחות נפוצות.

אביגיל2

משתמש רשום
@מקצועי בלבד אשמח מאד לקבל הכוונה
בעבר המליצו לי לעשות את הפנסיה דרך האתר גט פנסיה, אם הבנתי נכון - הם בעצם הסוכנים שלי
הקופה נמצאת באלטשולר שחם עם דמי ניהול נמוכים
בפועל לגט פנסיה אין שירות ואין לי איתם שום קשר, כשרציתי הסבר או כל דבר אחר התקשרתי ישירות לאלטשולר.
לכן חשבתי שאם אני מסתדרת לבד אני יבטל את גט פנסיה ואתנהל ללא סוכן. בשיחה עם אלטשולר שחם הם אמרו לי שבכל מקרה הדמי ניהול לא יורדים מההפקדה שלי אלא החברה משלמת אותם ולכן זה לא אמור להיות לי משנה
האם זה נכון? האם אפשר אכן להתנהל בלי סוכן? למה בעצם צריך סוכן אם אפשר לעשות הכל ישירות מול החברה?
דבר נוסף, הפסקתי לעבוד לפני כארבעה חודשים. המעסיק לא שילם לי עדיין את הפנסיה של ה9 חודשים האחרונים בהם עבדתי בתקוה שיעשה את זה בקרוב.
מה אני צריכה לעשות עם הקופה אם כבר לא אמורות להיות הפקדות? יש כזה דבר הקפאה? אני צריכה לעדכן את החברה?
ויש דרך לגרום למעסיק לסיים עם החוב הזה? לבקש מהחברה שתלחוץ עליו או שזה ממש לא קשור אליהם?
ובהמשך לשאלה הראשונה- אם אני מחליפה סוכן האם בשבל כזה שאין הפקדות שווה גם להחליף?
תודה רבה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם זה נכון? האם אפשר אכן להתנהל בלי סוכן?
בהחלט.
למה בעצם צריך סוכן אם אפשר לעשות הכל ישירות מול החברה?
לא צריך.
מה אני צריכה לעשות עם הקופה אם כבר לא אמורות להיות הפקדות? יש כזה דבר הקפאה? אני צריכה לעדכן את החברה?
את צריכה לבקש מהחברה שיעשו לך ריסק ביטוח זמני, כדי שלא תפסידי את הוותק הביטוחי.
אבל אם כבר מעל שנה לא הפקידו לך כספים, אז כנראה שאת כבר לא מבוטחת.
ויש דרך לגרום למעסיק לסיים עם החוב הזה? לבקש מהחברה שתלחוץ עליו או שזה ממש לא קשור אליהם?
את יכולה לתבוע אותו בבית דין לענייני עבודה.
ובהמשך לשאלה הראשונה- אם אני מחליפה סוכן האם בשבל כזה שאין הפקדות שווה גם להחליף?
זה לא משנה כלום.

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני מבין שהם עוקבים אחרי אותו מדד כך שלא יהיה הבדל
וזה יותר מומלץ ממסלול הלכה רגיל של גלאט הון (הראל)?
המלצה זה תעשה לבד על פי הנתונים
בטווח ארוך לקרן שעוקבת אחרי S&P יש סיכויים רבים יותר לתשואות גבוהות יותר

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען

איפה אפשר לראות תעודה על המסלולים הכשרים החדשים בהכשר גלאט הון? לא הצלחתי למצוא באתר של מיטב דש.
והאם יש גם קופת גמל במסלול מחקה מדד S&P 500 כשרה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
איפה אפשר לראות תעודה על המסלולים הכשרים החדשים בהכשר גלאט הון? לא הצלחתי למצוא באתר של מיטב דש.
בעז"ה בימים הקרובים.
והאם יש גם קופת גמל במסלול מחקה מדד S&P 500 כשרה?
כן.
בהפניקס אקסלנס, ובחברת מור.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
בעז"ה בימים הקרובים.

כן.
בהפניקס אקסלנס, ובחברת מור.
האם יש סיבה שהמסלול בהפניקס יהיה פחות טוב מהאחרים, פשוט הוא חדש ואין עליו מידע של 5 שנים, אבל בגלל שהמדד S&P 500 הוא כן מוכר האם הם פשוט יעשו את אותם תשואות ששאר הקופות שעקבו אחריו עשו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם יש סיבה שהמסלול בהפניקס יהיה פחות טוב מהאחרים, פשוט הוא חדש ואין עליו מידע של 5 שנים, אבל בגלל שהמדד S&P 500 הוא כן מוכר האם הם פשוט יעשו את אותם תשואות ששאר הקופות שעקבו אחריו עשו.
הוא כמו האחרים.

sara gold

משתמש מקצוען
שלום,
לא קראתי את כל האשכול (בטוחה שדנו כבר בנושא...)
אשמח לעזרה
אני כגרע בקופת גמל אצל חברה מסוימת והם גובים לי דמי ניהול 3 אחוז
אשמח לשמוע איזה קופת גמל מומלצת עם דמי ניהול נמוכים יותר
תודה רבה

A052

משתמש סופר מקצוען
קופת גמל של חברה מסוימת לאחר התמקחות על דמי הניהול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שלום,
לא קראתי את כל האשכול (בטוחה שדנו כבר בנושא...)
אשמח לעזרה
אני כגרע בקופת גמל אצל חברה מסוימת והם גובים לי דמי ניהול 3 אחוז
אשמח לשמוע איזה קופת גמל מומלצת עם דמי ניהול נמוכים יותר
תודה רבה
קופת גמל רגילה? [לפנסיה] או קופת גמל להשקעה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קופת גמל לפנסיה
אני לא ממליצה על כלום, [כפי שכתוב בחתימה שלי] אבל יש הרבה קופות גמל מנייתיות כשרות וטובות,
בחברות "מור" "הלמן אלדובי" "הפניקס" מסלול מחקה מדד S&P 500 וכן בחברת "אינפיניטי" מסלול מניות בחו"ל.
ואם את לא רוצה מסלול מנייתי, אז יש מסלול הלכה בחברת אלטשולר שחם.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הכניסה לאיזור האישי של מיטב דש היא רק עם סיסמה שנשלחת בSMS.
אין אפשרות לקבל בשיחה קולית.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הכניסה לאיזור האישי של מיטב דש היא רק עם סיסמה שנשלחת בSMS.
אין אפשרות לקבל בשיחה קולית.
חשבתי שרק אצלי הבעיה, דיברתי איתם והם אמרו לי שזה אמור לשלוח הודעה קולית ויבדקו למה זה לא נותן,
אני מבין עכשיו שזה בעיה כללית?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה