כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
לכל המקטרגים......
מבירור באתר יוניק זה פשוט לא נכון !!
13 ותק, מורה ז' ח', דרגה 6.5, 86 אחוז משרה, מחנכת אם, שווה= 11700 ברוטו, ועד היום זה היה 8065! ברוטו !!!!

פשוט וברור ששוה לעבור, (ההפחתה מ91 אחוז ל86 זה סה"כ אזור ה500/600 ש"ח)
פער של 3700 לטובתכן!!
טיפש מי שלא עובר
שנה הבאה לא בטוח שאפשר לאחר שעשו קיצוץ בתקציב (מ800 מיליון ל540)

והעבודה לא מדאי קשה, שהיה לא קיים (תפילה חינוך וכו') פרטני ... חכו ותראו.. כל הסיפור פרונטלי, שזה לעבוד עוד 5 שעות (21 +4+4) במקום 16,
וזה שווה כדי לקבל עוד 3700!!

תקלטו שזה שוה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
א. זה 11500, סתם, בשביל הדיוק.
ב. לא מאמינה שהיה לה 8000 ברוטו.
(הפער מדי גדול)
ג.מה זה שהייה לא קיים? יורד 2 על תפילה, נשאר 2. פרטני - מה זה 3 נקודות חכו ותראו , אם סורוצקין עמד וצעק בכנס מנהלות שזה לא יהיה משחק ילדים ותהיה בקרה הדוקה, אז זה עוד 4, חוץ מהפרונטלי.
ד. מה השטויות שאי אפשר יהיה להכנס שנה הבאה? שטויות במיץ.
יתרה מכך, סורוצקין בעצמו אמר שיחייבו את כולן בהמשך להכנס.
ה. לא ברור לי שמחשבון משרד החינוך יהיה מחשבון החינה"ע.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ככל הידוע לי שווה לך מאוד.
ההסבר בקצרה הוא: פנסיה תקציבית מחושבת לפי נגזרת שכר אחרון (זה החישוב הכי גבוה מבחינת שכר), בהכפלת 2 אחוז לכל שנת עבודה (בהתאם לאחוזי המשרה דהיינו אם זה 100 אחוז = 2 אחוז לשנה, אם זה 50 אחוז משרה אז 1% לשנה).
ברגע שאת עוברת לאופק נגזרת השכר האחרון הוא לפי השכר באופק * 80% (וכל שנה עוד תוספת של כ 0.7%).
אז גם אם טיפה יורד לך בגלל אחוזי המשרה את מרויחה בענק שזה מגדיל את השכר האחרון ומשפיע על כל שנות העבודה.
(לדוגמא אם עבדת 35 שנה 100% משרה (=35*2%) , מגיע לך 70 אחוז מהשכר האחרון (אין יותר מ 70 אחוז).
אם היית ממשיכה בעולם הישן והשכר האחרון היה למשל 12,000 השכר לפנסיה יהיה 12000*70% = 8400
ברגע שאת עוברת לאופק ומקבלת שכר שהוא 16000 (למשרה מלאה - חישוב שכר אחרון הוא לפי משרה מלאה)
א"כ יש לחשב כך 15,500 (שכר אחרון) * 80% = 12,400 וזה השכר האחרון לחישוב
(כך שהפניסה תהיה 12,400 * 70% = 8680
ובד"כ השכר באופק עולה יותר מהדוגמא שהבאתי.
לא מדויק מורות בנות 55 שעושות היום המרה (לא כולל ז-ח) רובם בכלל לא יגיעו לדרגה 9 ואולי גם לא ל8 עד הפנסיה
ולכן השכר לא יעלה מאד.
וכן אין מורה בחינוך העצמאי שמגיעה ל70% פנסיה כולן עבדו רוב השנים 90% כך שהמקסימום הוא %63+טיפונת
ואם מורה מורידה אחוזי משרה מ93 ל-86 כפול 10 שנים ועבדה כמה שנים בתחילה על 50% אז אחוז הפנסיה הסופית יורד וזה די מתקזז עם עלית השכר.

לדעתי הרווח לפנסיה תקציבית ללא בטוח, וצריך בדיקה של כל מקרה לגופו

הרב קרלנשטיין טען שמורות עם פנסיה תקציבית חייבות לבדוק
גם במכתב של סורוצקין- תקנו אותי אם אני טועה, לא מצאתי אמירה ברורה לגבי אי פגיעה בפנסיה תקציבית!

מבלבל

משתמש רשום
פיצול רק משנה הבאה
ריכוז יש
בשנה הבא
לא מדויק מורות בנות 55 שעושות היום המרה (לא כולל ז-ח) רובם בכלל לא יגיעו לדרגה 9 ואולי גם לא ל8 עד הפנסיה
ולכן השכר לא יעלה מאד.
וכן אין מורה בחינוך העצמאי שמגיעה ל70% פנסיה כולן עבדו רוב השנים 90% כך שהמקסימום הוא %63+טיפונת
ואם מורה מורידה אחוזי משרה מ93 ל-86 כפול 10 שנים ועבדה כמה שנים בתחילה על 50% אז אחוז הפנסיה הסופית יורד וזה די מתקזז עם עלית השכר.

גם במכתב של סורוצקין- תקנו אותי אם אני טועה, לא מצאתי אמירה ברורה לגבי אי פגיעה בפנסיה תקציבית!
אתה טועה אתה חישבת 90 אחוז מ70 אבל מורה סטנדרטית שיוצאת בגיל 65 עבדה לפחות 40 שנה בתקן חלקם ב90 אחוזי משרה וחלקם אף ביותר בגלל שעות גיל אז לפחות היא צוברת בממוצע 1.8 לשנה

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
4

קבצים מצורפים

• מכתב הבהרות אופק חדש.pdf
    KB 364.2 · צפיות: 42

צוק איתן

משתמש פעיל
שהייתי השבוע אצל הרב קרלינשטיין אמר לי במפורש כי מאחר וחסרים לחינוך העצמאי 11000 שעות הלוואי שיתבעו את החינוך העצמאי כי התביעה תגיע למשרד החינוך ויצטרכו להחזיר אותם .כך אמר לי במילים האלה ממש

איש את רעהו

משתמש פעיל
ולכן השכר לא יעלה מאד.

.
נכון אבל הורדה של 7 אחוז במשרה מוריד את המקדם השנתי מקסימום ב 0.2%
ואילו כל שנת ותק באופק מוסיפה לשכר האחרון לפחות 0.45%.
כך שודאי זה שווה

איש את רעהו

משתמש פעיל
תודה
האם בעולם הישן ה70% כן חושב ממלוא הסכום אם כן יש כאן הרעת תנאים משמעותית
זה לא ממש הרעת תנאים, משום שמדובר על מי שהיה בשתי הרפורמות יחד (עולם ישן ואופק חדש), וא"כ יש כאן הטבה שגם על השנים שעבד בעולם הישן מחושב לו לפי אופק חדש שזה תוספת בשכר של לפחות 27%, לכן לחשב לפי 80 אחוז + תוספת 0.45 לכל שנה זה לא ממש הרעה...

צוק איתן

משתמש פעיל
אם סורוצקין כתב במפורש במכתב הנל שכל סוגית ההמרה מבצע משרד החינוך בעצמו ולחינוך העצמאי אין שום השפעה על זה אז א"כ איפה פה הבעיה??
למישו יש הסבר ברור?

צוק איתן

משתמש פעיל
מורות אצלנו עשו חישוב ואחת מהם עם מחשבון יוניק .
יצא כל התוספת שורה תחתונה 1500 שח תוספת בלבד בנטו
ומדובר על מורות עם 30 שנות ותק תואר ראשון ו16 גמולים ומורה אם . אז איך כתב הרב סורוצקין במכתב שהמקדמה זה תוספת מינימלית זמנית ?
זה עוד כמה מאות שקלים בלבד מעבר למקדמה

נערך לאחרונה ב:

A052

משתמש סופר מקצוען
מורות אצלנו עשו חישוב ואחת מהם עם מחשבון יוניק .
יצא כל התוספת שורה תחתונה 1500 שח תוספת בלבד בנטו
ומדובר על מורות עם 30 שנות ותק תואר ראשון ו16 גמולים ומורה אם . אז איך כתב הרב סורוצקין במכתב שהמקדמה זה תוספת מינימלית זמנית ?
זה עוד כמה מאות שקלים בלבד מעבר למקדמה
לא יודע מה הם בדקו, אבל היתה להם בוודאות טעות.
מצ"ב צילומי מסך של מחשבון יוניק לעולם ישן, ולאופק חדש לפי הנתונים שכתבתם, הבדל של כ3000 ש"ח!
עולם ישן.jpg
אופק חדש.jpg

צוק איתן

משתמש פעיל
העורך דין של הרב קרלינשטיין שישבנו איתו שאלנו כמה לסיכום יהיה השכר בנטו .חישב
ואמר לנו באזור ה11000 שח
30 שנות ותק ז.ח מקצועית .86% משרה 21 שעות 4 פרטני ו4 שהיה .התאכזבנו

jdn

משתמש פעיל
לא יודע מה הם בדקו, אבל היתה להם בוודאות טעות.
מבדיקה שאני ועוד אחרים עשינו, אכן התוספת הממוצעת למורה היא באיזור ה1500.
3000 ש"ח זהו סכום מופרז שאין לו קשר למציאות, ואם אכן זה נכון, זה רק למתי מעט.
כאן אפשר לעשות חישוב ולראות כמה שווה המשכורת ברוטו בנטו.

מיכי82

משתמש פעיל
ודאי. זה אפילו לא עוד ככ הרבה שעות,
לפי הטבלה שלך מדובר בעוד שעה פרטנית. (ל90 משרת אם),
בודאי שאני מבינה שבטווח ארוך עם פנסיה וקרן השלמות וכו זה נזק אדיר.

הBA שלי הוכר מה 1/4/2023 והתלוש של מרץ זה 3/2023
השאלה שלי מה ההבדל בדרגה בהתחשב בתלוש של מרץ?
בעבר הכללים היו שמי שזכאי לתואר ראשון עד חודש דצמבר בשנת ההצטרפות עצמה אזי מחשיבים לו את הדרגה לפי תואר ראשון.כמופיע בהסכם אופק חדש.

מיכי82

משתמש פעיל
העורך דין של הרב קרלינשטיין שישבנו איתו שאלנו כמה לסיכום יהיה השכר בנטו .חישב
ואמר לנו באזור ה11000 שח
30 שנות ותק ז.ח מקצועית .86% משרה 21 שעות 4 פרטני ו4 שהיה .התאכזבנו
באופן כללי כדי לחשב את השכר נטו יש להוריד מסכום תוספת אופק 12 אחוז ביטוח לאומי פלוס 4.2 קרן השתלמות פלוס 6 אחוז פנסיה שזה יוצא כ78 אחוז מהתוספת ברוטו.

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
ועוד כמה מאות מס הכנסה (כשהילדי ם כבר רובם מעבר ל18),
לפי מה שציינת 30 שנות וותק..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה