כל המידע על קרית אתא

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
הבעיה שאין שם כלום, והיא לא קרובה לשום עיר
אם בונים עיר חדשה ליד עיר ישנה, אז עד שהעיר מתפתחת הולכים לחנויות ובנק וכד' לעיר השכנה וכן מחפשים עבודות בערים ליד
בחריש אין ערים שכנות, וזה עיקר הבעיה שלה
יש את חדרה, חיפה שלא כ"כ רחוקה והמרכז הוא פחות משעה נסיעה. כאילו ממודיעין עילית ובית שמש אנשים לא יוצאים לעבוד מחוץ לעיר... מוזמן לראות כל בוקר את כמות הנוסעים היוצאים בכניסה לעיר בקריית ספר וגם בבית שמש נוסעים לירושלים ואפילו למרכז... אז א"א להכליל. נכון שבהחלט יש מה לשפר בעיר חריש וסביבותיה, אבל לא לצייר את זה בצורה שלא ניתן לחיות שם.

בני קרית אתא

משתמש רשום
יש את חדרה, חיפה שלא כ"כ רחוקה והמרכז הוא פחות משעה נסיעה. כאילו ממודיעין עילית ובית שמש אנשים לא יוצאים לעבוד מחוץ לעיר... מוזמן לראות כל בוקר את כמות הנוסעים היוצאים בכניסה לעיר בקריית ספר וגם בבית שמש נוסעים לירושלים ואפילו למרכז... אז א"א להכליל. נכון שבהחלט יש מה לשפר בעיר חריש וסביבותיה, אבל לא לצייר את זה בצורה שלא ניתן לחיות שם.
מאוד יקר שם בייחס למה שאתה מקבל בתמורה

D

Deleted member 64624

אורח

בני קרית אתא

משתמש רשום
ועדיין לא חושב ששווה לשלם מליון מאה על דירה במקום שכרגע אין חרדים כמעט שם ולא מקומות עבודה לנשים ככה שצריך לנסוע עד תל אביב

עט

משתמש מקצוען
יש יותר מאשר בקריית אתא...

בקרית אתא עצמה אולי אין מקומות עבודה
אבל היא נמצאת במטרופולין חיפה שיש שם מלא עבודות בכל התחומים
(חיפה היא בירת התעשיה והמסחר של ישראל.... רק בצ'ק פוסט יש מאות עסקים ומשרדים)

שוחר בינה

משתמש פעיל
יש יותר מאשר בקריית אתא...
מכירה גם כן,
אין מה להשוות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בין שני המקומות,
אני גרה בירושלים ואין לי ענין באחד על פני השני,
אבל חריש יש לו עתיד, מקום מדהים!! עיר יפיפיה!! באמת איכות חיים, אולי קצת קשיי בראשית,
אך בעוד כמה שנים המקום הזה הוא העתיד!
לעומת קרית אתה?? בא לא נגזים, אפילו להשקעה לא ממליצים לקנות שם לעומת שאר הקריות,
דירות ישנות, עיר ישנה, קהילה אכישהוא לא משהו מגובש וחדש,
ופער המחירים קטן מההבדלי איכות החיים האמיתי של העיר,

חוי ג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
המון פעמים מדברים על זה ששוה לעבור לפריפריה ואז לקבל איכות חיים במקום לחיות בדירה ישנה וקטנה במרכז.
אני הגעתי לקרית אתא לראות את הדירות שם ונחרדתי.
המתווכת הראתה לנו דירה אחרי דירה מוזנחת ישנה וצפופה. והכל באזור החרדי יחסית
שנבהלתי היא הסבירה שיש דירות הרבה יותר טובות רק יותר יקרות אחרי ששמעתי את המחיר הבנתי שלגור בבית שמש יהיה יותר שווה.
מכירה מישהי שהרחיקה נדוד עד עפולה וגרה שם בחורבה.
אני חושבת- אם כבר ללכת רחוק אז לפחות לגור בתנאים נורמליים.
ואם לשלם המון כסף על לגור בתנאים נורמליים אז כבר עדיף לגור במרכז...
ממש לא נכון, מכירה זוג שבירר על דירה בבית שמש ובחיפה, פער המחירים היה מטורף.
ואני מדברת על דירה חדשה מהניילונים בחיפה

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
מכירה גם כן,
אין מה להשוות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בין שני המקומות,
אני גרה בירושלים ואין לי ענין באחד על פני השני,
אבל חריש יש לו עתיד, מקום מדהים!! עיר יפיפיה!! באמת איכות חיים, אולי קצת קשיי בראשית,
אך בעוד כמה שנים המקום הזה הוא העתיד!
לעומת קרית אתה?? בא לא נגזים, אפילו להשקעה לא ממליצים לקנות שם לעומת שאר הקריות,
דירות ישנות, עיר ישנה, קהילה אכישהוא לא משהו מגובש וחדש,
ופער המחירים קטן מההבדלי איכות החיים האמיתי של העיר,
לגמרי. אם היה לי מאני מיותר הייתי משקיעה עכשיו בחריש

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
בקרית אתא עצמה אולי אין מקומות עבודה
אבל היא נמצאת במטרופולין חיפה שיש שם מלא עבודות בכל התחומים
(חיפה היא בירת התעשיה והמסחר של ישראל.... רק בצ'ק פוסט יש מאות עסקים ומשרדים)
דיברתי על המשפחות החרדיות בוגרי ישיבות.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
בתור השקעה לעתיד זה יכול להיות הימור בסדר
אבל ללכת לגור שם עכשיו??
אין שם כלום היום!!
מוזמן לדירה שלי בחריש להיווכח בעצמך.
אגב, ההמצלה היא בדיוק הפוך, חריש לא מתאימה להשקעה, כמות ההיצע של הדירות שיש פה, לא מצדיק השקעה במקום.

בני קרית אתא

משתמש רשום
מעניין... אני יכול לומר לך שגרתי בקריית אתא 20 שנה... בזמנים הטובים של העיר לא היה מספר משפחות חרדיות כזה. אז היום ודאי שזה לא המצב. אין טעם להפריז ולהגזים.
כנראה שדברים השתנו..
כיום יש מעל 5 קהילות מפוארות
הקהילות הספרדיות
הקהילה החסידית
הקהילה הלטאית
וקהילת גאב"ד מאקאווא

יש ספר טלפונים של החרדיים כאן ויש שם קרוב ל1000 שמות

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
כנראה שדברים השתנו..
כיום יש מעל 5 קהילות מפוארות
הקהילות הספרדיות
הקהילה החסידית
הקהילה הלטאית
וקהילת גאב"ד מאקאווא

יש ספר טלפונים של החרדיים כאן ויש שם קרוב ל1000 שמות
כתבת מעל 5 קהילות מפוארות וכאן מנית 4... אני מכיר מצויין את הקהילות שכתבת. אגב, מה ההבדל בין הקהילה החסידית לקהילת גאב"ד מאקאווא?...
בכל אופן, הלוואי והמקום באמת מתפתח (אני עוד זוכר שא. ויסנשטרן וי. רוזנברג ועוד כל מיני עסקנים דיברו על הצמיחה של הקהילה החרדית בק. אתא... זה היה לפני כמעט 8 שנים...).

בני קרית אתא

משתמש רשום
כת
כתבת מעל 5 קהילות מפוארות וכאן מנית 4... אני מכיר מצויין את הקהילות שכתבת. אגב, מה ההבדל בין הקהילה החסידית לקהילת גאב"ד מאקאווא?...
בכל אופן, הלוואי והמקום באמת מתפתח (אני עוד זוכר שא. ויסנשטרן וי. רוזנברג ועוד כל מיני עסקנים דיברו על הצמיחה של הקהילה החרדית בק. אתא... זה היה לפני כמעט 8 שנים...).
כתבתי הקהילות הספרדיות שזה מונה לפחות 2 גדולות
ולגבי הקהילה החסידית יש כלל חסידי ויש קהילת מאקווא שזה 2 קהילות נפרדות.

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
בתור השקעה לעתיד זה יכול להיות הימור בסדר
אבל ללכת לגור שם עכשיו??
אין שם כלום היום!!
אולי עניין של אופי או גמישות
בעיניי אם נמצאים עם רכב אפשר להסתדר מעולה
אפשר אפילו לאהוב את זה לתקופה. את השקט. את השוני. להיות עם המשפחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה