חידות הגיון כדי להפעיל קצת את הראש בימים האלו...

מצב
הנושא נעול.

תלת מימד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מי שרוצה יכול/ה לשתף פה גם, בחידות/חידודים וכ'ו מה שעולה בדעתכם:
(כתעסוקה לילדים וגם לגדולים)
לא נראה לי שיש מישהו שמתנגד עכשיו לכל תעסוקה שהיא...;) ;)
התחלנו?
אז אני הראשונה-(נראה מי יפתור)

חידה-
הכנעתי מלכים ושרים של מדינות

חיות גדולות וחיות קטנות

כל יצור חי ביכולתי להכניע

ואם טרם הגעתי

אז תכף אגיע

(ולא, זה לא הקורונה, חידה שנוצרה עוד לפני הימים המטורפים האלו...)

יששוש

משתמש פעיל
היו 5 קרטונים גדולים בתוך אחד מהם התחבא קוף ויש רובה עם 6 כדורים בלבד. וצריך לפגוע בו 100% בלי שתהיה לו אפשרות להתחמק. יש רק נוסחה 1 לזה. הכללים: הקוף קופץ כל פעם לארגז אחר [גם לארגז שנורה כבר]. וכל יריה הקוף חייב לקפוץ לאחד הארגזים שבצדדיו.
מה התשובה?

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
היו 5 קרטונים גדולים בתוך אחד מהם התחבא קוף ויש רובה עם 6 כדורים בלבד. וצריך לפגוע בו 100% בלי שתהיה לו אפשרות להתחמק. יש רק נוסחה 1 לזה. הכללים: הקוף קופץ כל פעם לארגז אחר [גם לארגז שנורה כבר]. וכל יריה הקוף חייב לקפוץ לאחד הארגזים שבצדדיו.
מה התשובה?
המטרה לגלות היכן הקוף או לירות בארגז שהוא נמצא בו?
הקוף קופץ גם אם פגעתי בארגז שהוא לא נמצא?
אני יכול לסדר את המיקום של הארגזים או שהם עומדים בסדר מסויים ו"כ אז היכן?

יששוש

משתמש פעיל
המטרה לגלות היכן הקוף או לירות בארגז שהוא נמצא בו?
הקוף קופץ גם אם פגעתי בארגז שהוא לא נמצא?
אני יכול לסדר את המיקום של הארגזים או שהם עומדים בסדר מסויים ו"כ אז היכן?
1 לירות בארגז שהוא נמצא בו [לא יודעים באיזה ארגז הוא נמצא אבל ידעים בטוח שפגעו בו]
2 כן
3 הם סתם עומדים בלי ארגז מסוים...

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
מה התשובה?
הוא יכול לקפוץ לאותו קרטון שהוא היה בו כבר?
להכניס את כל הקרטונים אחד בתוך השני ? או שהגזמתי....

יששוש

משתמש פעיל
לחשוב על פיתרון לפני שפותחים את הספוילר.

ממלאים את מיכל 7, ממנו שופכים למיכל 5. את מיכל 5 מרוקנים, ואז שמים את ה2 ליטר הנותרים שיש ב7 לתוך 5. אח"כ ממלאים שוב את 7 וממלאים את ה3 ליטר החסרים ב5 מיתוך 7, כך שב7 נותרים לנו 4 ליטר. מרוקנים את 5, ושופכים את ה4 ליטר מ7 אל 5. ממלאים שוב את 7, ומשלימים בעזרת ליטר אחד מתוכו את מיכל 5. עכשיו במיכל 5 יש 5 ליטר, אך במיכל 7 6 ליטר, ולשם רצינו להגיע.
בהצלחה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  36  פעמים

לוח מודעות

למעלה