עזרה ראשונה! כאבי ראש חזקים!

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני כבר כמה ימים עם כאבי ראש נוראיים! לחץ מעל העניים, באזור המקביל בצד האחורי של הראש, ברגשה של ראש כבד, בחילות, סחרחורות. מעט כאב לכופף את הראש.- בחיבור בין הראש לצוואר. מחמיר מאוד בנסיעות- גם קצרות.
טיפות אופטלגין לא משפיע. במיון אמרו שלא נראה להם דלקת קרום המוח, יש סימנים לוירוס. לא נראה לי סינוסיטיס או מגרנה, מישהו עבר פעם? יכול להמליץ על טיפול לא תרופתי שעוזר?
אני בסרט הזה כבר שנה וחצי! הכאב כ"כ חזק. הרגשה שעוד שניה צריך לאסוף ח"ו חלקי-מוח מהריצפה. ה"י!!
עברתי מלא בדיקות, והכל תקין. ב"ה! אבל הסבל נמשך.
אמנם יש הקלה, וכבר אין לי בחילות, וההרגשה של הראש הכבד - גם הוא כבר כמעט ולא מופיע. אבל הכאב ראש, והסחרחורות. ובנוסף - כפל ראייה.
איך הראייה שלך? תבדקי אם זה מתגבר אחרי קריאה
מה עם בלוטת התריס?
אמרת גם שאת בהריון. מה קורה עם ההורמונים? תבקשי לעשות בדיקת פרופיל הורמונלי, ולכי עם הבדיקות לאנדוקרינולוג - שיבדוק מה המצב.
לי אישית עזר מאוד דיקור סיני - לאיזון הורמונלי. ושיפר מאוד את מצבי. חוץ מהראיה והכאבי ראש.
הקפדה ללכת לישון מוקדם, וכמה יותר שעות שינה.
ותקופה מסוימת גם הפסקתי לגמרי עם חלבי.
אבל שוב. זה לא עבר לגמרי, אבל יש שיפור בעוצמת הכאב.

אינסוף

משתמש מקצוען
ההנחיה הרפואית אומרת שבמקרה של כאבי ראש חזקים מאד וחדים
וכן לחץ דם גבוה (מעל 140)
לפנות למיון לשלול רעלת הריון ח"ו

סטיקר

משתמש פעיל
אני בסרט הזה כבר שנה וחצי! הכאב כ"כ חזק. הרגשה שעוד שניה צריך לאסוף ח"ו חלקי-מוח מהריצפה. ה"י!!
עברתי מלא בדיקות, והכל תקין. ב"ה! אבל הסבל נמשך.
אמנם יש הקלה, וכבר אין לי בחילות, וההרגשה של הראש הכבד - גם הוא כבר כמעט ולא מופיע. אבל הכאב ראש, והסחרחורות. ובנוסף - כפל ראייה.
איך הראייה שלך? תבדקי אם זה מתגבר אחרי קריאה
מה עם בלוטת התריס?
אמרת גם שאת בהריון. מה קורה עם ההורמונים? תבקשי לעשות בדיקת פרופיל הורמונלי, ולכי עם הבדיקות לאנדוקרינולוג - שיבדוק מה המצב.
לי אישית עזר מאוד דיקור סיני - לאיזון הורמונלי. ושיפר מאוד את מצבי. חוץ מהראיה והכאבי ראש.
הקפדה ללכת לישון מוקדם, וכמה יותר שעות שינה.
ותקופה מסוימת גם הפסקתי לגמרי עם חלבי.
אבל שוב. זה לא עבר לגמרי, אבל יש שיפור בעוצמת הכאב.
עשית בדיקה לקרישי דם?

מתחברת

משתמש פעיל
היה לי את זה לפני שבוע , הרופא אמר שפעת ונתן לי כדור שמאוד הקל, לא זוכרת את השם
משהו שמתאים (לפי השם) לסיניזיטוס, כאב לי הראש פצצה בשתי הרקות וכמו קשת על המצח
אם את מב"ב זה דר' מושקוביץ, רפואה שלימה

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא עשיתי בדיקה לקרישי דם, אקמול מכל סוג חוץ מהפשוט, וכן נורופן ואקליפטוס- אסור. שותה מספיק. העיניים והלחץ דם בסדר, הלחץ דם שלי עם נטיה ברורה להיות נמוך ולא להפך- הכי גבוה שראיתי בחיים שלי הוא 120- וזה נדיר בד"כ לא עובר את ה110.
חזרתי אתמול לרופא ששלח אותי למיון, מאוד התפלא למה לא עשו דיקור מותני, הוא אמר שהוא כן חוזר לאבחנה של דלקת קרום המוח ויראלית ורשם לי פרדניזון, ה' יעזור שזה באמת ישפיע סוף סוף

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לא עשיתי בדיקה לקרישי דם, אקמול מכל סוג חוץ מהפשוט, וכן נורופן ואקליפטוס- אסור. שותה מספיק. העיניים והלחץ דם בסדר, הלחץ דם שלי עם נטיה ברורה להיות נמוך ולא להפך- הכי גבוה שראיתי בחיים שלי הוא 120- וזה נדיר בד"כ לא עובר את ה110.
חזרתי אתמול לרופא ששלח אותי למיון, מאוד התפלא למה לא עשו דיקור מותני, הוא אמר שהוא כן חוזר לאבחנה של דלקת קרום המוח ויראלית ורשם לי פרדניזון, ה' יעזור שזה באמת ישפיע סוף סוף
רפואה שלמה!
הוא אבחן דלקת קרום המוח בלי לעשות LP???

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לפי התסמינים, במיון לא רצו לעשות, בקופה אי אפשר.
מעניין. לפי מה שידוע לי (היה לי ילד עם דלקת קרום המוח שהסתכבה מאוד מאוד עם סוף עצוב מאוד אז ידוע לי הרבה לצערי), א"א לאבחן דלקת קרום המוח בלי LP.
בכל מקרה, אני מקווה שגם אם זה לא זה הסטרואידים יעזרו ותראי שיפור.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מעניין. לפי מה שידוע לי (היה לי ילד עם דלקת קרום המוח שהסתכבה מאוד מאוד עם סוף עצוב מאוד אז ידוע לי הרבה לצערי), א"א לאבחן דלקת קרום המוח בלי LP.
בכל מקרה, אני מקווה שגם אם זה לא זה הסטרואידים יעזרו ותראי שיפור.
ה"י, בכל אופן זה אמור לעזור, ואין סימנים לדלקת רק לוירוס

איילת שלו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפני שעושים LP
ללכת לרופא עיניים.
LP בדיקה חודרנית ולא קלה, ואח"כ כשבוע שעשוי להיות קשה.
קודם כל לוודא שהעיניים בסדר.
אם רואים בצקת בעיניים חייבים לעשות LP
כמובן - אם במיון אומרים שצריך LP - אז לעשות מה שצריך.

אם עושים לך LP - את יכולה לבקש ממני המלצות לאחרי הבדיקה.
באופן כללי - לשכב שכיבה מוחלטת כמה שיותר זמן לפחות ביממה הראשונה, גם אחרי שמשחררים אותך מהמיון, להתארגן על זה בבית שתוכלי לשכב ממש

רפואה שלימה

SA MA

משתמש צעיר
אני כבר כמה ימים עם כאבי ראש נוראיים! לחץ מעל העניים, באזור המקביל בצד האחורי של הראש, ברגשה של ראש כבד, בחילות, סחרחורות. מעט כאב לכופף את הראש.- בחיבור בין הראש לצוואר. מחמיר מאוד בנסיעות- גם קצרות.
טיפות אופטלגין לא משפיע. במיון אמרו שלא נראה להם דלקת קרום המוח, יש סימנים לוירוס. לא נראה לי סינוסיטיס או מגרנה, מישהו עבר פעם? יכול להמליץ על טיפול לא תרופתי שעוזר?
לי זה היה בקורונה.....
איזה אוטובוס...לא היה שייך לקום מהמיטה מסחרחורות וכאבים

2016

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפני שעושים LP
ללכת לרופא עיניים.

אם עושים לך LP - את יכולה לבקש ממני המלצות לאחרי הבדיקה.
באופן כללי - לשכב שכיבה מוחלטת כמה שיותר זמן לפחות ביממה הראשונה, גם אחרי שמשחררים אותך מהמיון, להתארגן על זה בבית שתוכלי לשכב ממש

רפואה שלימה
לא יודע מה אתם מדברים
עשיתי פעמיים LP שעתיים שכיבה וזהו
אם כואב הראש רושמים קפאין
בכל מקרה יכול להיוןת שלאחרים זה יותר קשה אבל לא לכולם

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני עברתי את הדבר הזה כמה וכמה פעמים כמעט באותו מתכון שכתבת.
אחרי שלוש התקפים כאלו הוכרזה מגרנה.
היום ב''ה למדתי מה הטריגרים שמעוררים את זה, וזה כמעט ולא קיים.
אבל מי שסובל יודע שזה פחות או יותר נראה כך.
אקמול ושאר מרעיו בד'''כ לא עוזרים לזה, יש כדורים ייעודיים למגרות כגון אקסידול וכלה ב..
התסמי המבוהק שלה זה שבד''כ הרופאים לא מצליחים להשים את האצבע על מקור הכאב למרות שהוא עוצמתי ברמות.

נסי לקחת 2/3 כדורי אקסידול (מקביל לאקמול פוקוס-אבל יותר יעיל) ולשכב בחדר חשוף בהרפיה מוחלטת- אם את מצליחה לישון זה מצוין.

ורשם לי פרדניזון, ה' יעזור שזה באמת ישפיע סוף סוף
פרדינזון בעצמו לפעמים גורם לכאב ראש לוחצים.
תיהיי ערנית להשים לב אם נוסף לחץ בגולגולת עצמה- זה סימן די מבוהק להפסיק את הטיפול.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לפני שעושים LP
ללכת לרופא עיניים.
בדיקת עיניים תראה אם יש בצקת במוח, אבל כאן החשד הוא לדלקת קרום המוח והדרך היחידה לאבחן אותה הוא ע"י LP.
בכל מקרה היא כבר מטפולת ונקווה שזה יעזור.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
טוב, אז ברוך ה' הפרניזון כנראה התחיל להשפיע כי אני מרגישה הרבה יותר טוב.
ולגבי הלחץ דם- גם עכשיו אצל הרופא ובמיון בדקתי והגיע הכי גבוה בכל השבוע האחרון ל68/108.
ולגבי תרופות למגרנה- הכאב מוגדר מאוד- ברקות ובאזור המקביל מאחורה, לא מפריע אור.
בדיקת עיניים תקינה.
איזה אוטובוס...לא היה שייך לקום מהמיטה מסחרחורות וכאבים
זה אחרי שיפור, כי ביום רביעי עד שהוצאתי את הראש מהכרית כדי לקחת משהו לכאבים- היה כבר איזה 9 כשהתעוררתי ב7.... ורק באיזה 10 הצלחתי לצאת לרופא. עכשיו- כל נסיע קצרה מחזירה אותי אחורה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה