התייעצות יש מה לעשות? שפשוף ברכב שכור

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אנחנו שכרנו רכב מסיטי קאר, ועשינו תאונה קטנה בחומת הכביש והלך גלגל + שפשוף קטן, זה היה ביום חמישי בבוקר כשלקחנו את הרכב עד אחר הצהרים, אבל בגלל התאונה הזו הוצרכנו להאריך בעוד שלוש שעות,
תכלס' בסופו של דבר חייבו אותנו בחברה על יומים נוספים + 2,000 ש"ח על גלגל וצבע, יומים - על שישי וראשון (שבת אין חיוב) שהרכב היה כאילו מושבת (היה עם גלגל חלופי) ואלפיים על תיקונים שלא עולים יותר מ 800 ש"ח (ואצל ערבים עוד פחות..), יש דרך לקחת מהם חלק מזה? לתבוע? הפקידות שם לא יודעות לענות על מה ולמה החיובים האלו וטוענות שאין אף אחד שאפשר לדבר איתו..
יש מה לעשות?
תודה
זה חלק מהשיטה...
פקידות עונות שהם לא יודעות (ובאמת לא יודעות...) אבל שאין עם מי לדבר, למה כמה ואיך...
לך תחפש חברים אחרים...

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אנחנו שכרנו רכב מסיטי קאר, ועשינו תאונה קטנה בחומת הכביש והלך גלגל + שפשוף קטן, זה היה ביום חמישי בבוקר כשלקחנו את הרכב עד אחר הצהרים, אבל בגלל התאונה הזו הוצרכנו להאריך בעוד שלוש שעות,
תכלס' בסופו של דבר חייבו אותנו בחברה על יומים נוספים + 2,000 ש"ח על גלגל וצבע, יומים - על שישי וראשון (שבת אין חיוב) שהרכב היה כאילו מושבת (היה עם גלגל חלופי) ואלפיים על תיקונים שלא עולים יותר מ 800 ש"ח (ואצל ערבים עוד פחות..), יש דרך לקחת מהם חלק מזה? לתבוע? הפקידות שם לא יודעות לענות על מה ולמה החיובים האלו וטוענות שאין אף אחד שאפשר לדבר איתו..
יש מה לעשות?
תודה
בקשר למושבתות של הרכב -
הם צודקים,
לא נוסעים יותר מידי עם גלגל חילופי.
לא הייתי מוכנה לשכור אוטו מסיטי קאר עם גלגל חילופי.

ג'ינג'י אמיתי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא חוקי!
ככל הנראה זה היה רכב קטן, עפ"י חוק הם מוגבלים ברכב קטן ל2000 ש"ח השתתפות עצמית. זהו.
קבוצת המחיר אליה משתייך הרכב
סכום ההשתתפות
העצמית מרבי (כולל מע"מ)*
1-3​
2,000 ש"ח​
4-5​
3,000 ש"ח​
6-7​
4,000 ש"ח​

כולל הכל, שכ"ט עו"ד ושמאי וכו' והנ"ל הוא בכל גיל של נהג
אגב, בחברות המסודרות, בהרץ לדוגמה, גם בטוטאל לוס גובים 2000 ש"ח וזהו. אפילו אם הרכב חדש מהניילונים וכעת הועבר לגריטה. זה החוק, אין להם מה לעשות, ובשביל זה יש להם ביטוח

מקור:

בהצלחה
משהו בנוסח של הנוהל לא ברור
ציטוט:

קיום ביטוח

שוכר רכב המבקש לא לבטח את כלי הרכב המושכרים על ידו וליטול על עצמו את הסיכונים הכספיים הכרוכים בנזק שיגרם לרכב בתאונה, יחתום על כתב ויתור על ביטוח הרכב.

זאת אומרת שהטבלה לעיל תקיפה רק במקום ששילמת על "הפחתת השתתפות עצמית", או שהכוונה אפי' במקום ששכרת בלי להוסיף שום ביטוח?

השתתפות עצמית

1. חברת השכרה או חברת ביטוח שבה בוטחו כלי הרכב, רשאית במקרה של נזק לרכב המושכר או לרכוש של צד ג', לגבות משוכר הרכב דמי השתתפות עצמית מירביים ובלבד ששוכר הרכב רכש את כל הביטוחים שהוצעו לו בכתב במעמד חתימת חוזה השכירות, והשוכר ויתר עליהם במפורש ובכתב, בהתאם לקבוצת המחיר אליה משתייך הרכב כפי שנקבע בנספח א' בתוספת הראשונה לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961 המפורטת ברישיון הרכב נכון למועד פרסומו של נוהל זה קבוצות המחיר הן כדלהלן: (ואז מופיעה טבלה)

מישהו יכול להסביר לי את הסתירה במשפט המודגש? מה הכוונה?

אום

משתמש מקצוען
משהו בנוסח של הנוהל לא ברור
ציטוט:

קיום ביטוח

שוכר רכב המבקש לא לבטח את כלי הרכב המושכרים על ידו וליטול על עצמו את הסיכונים הכספיים הכרוכים בנזק שיגרם לרכב בתאונה, יחתום על כתב ויתור על ביטוח הרכב.

זאת אומרת שהטבלה לעיל תקיפה רק במקום ששילמת על "הפחתת השתתפות עצמית", או שהכוונה אפי' במקום ששכרת בלי להוסיף שום ביטוח?

השתתפות עצמית

1. חברת השכרה או חברת ביטוח שבה בוטחו כלי הרכב, רשאית במקרה של נזק לרכב המושכר או לרכוש של צד ג', לגבות משוכר הרכב דמי השתתפות עצמית מירביים ובלבד ששוכר הרכב רכש את כל הביטוחים שהוצעו לו בכתב במעמד חתימת חוזה השכירות, והשוכר ויתר עליהם במפורש ובכתב, בהתאם לקבוצת המחיר אליה משתייך הרכב כפי שנקבע בנספח א' בתוספת הראשונה לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961 המפורטת ברישיון הרכב נכון למועד פרסומו של נוהל זה קבוצות המחיר הן כדלהלן: (ואז מופיעה טבלה)

מישהו יכול להסביר לי את הסתירה במשפט המודגש? מה הכוונה?
לא הבנתי מה הסתירה.

השתתפות עצמית זה לא ביטוח, זה מה שמותר לגבות למרות שהיה ביטוח. אחרת אפשר לגבות את כל הנזק כי אין ביטוח שסופג אותו.
ביטוח חייבים לעשות אלא אם כן השוכר ביקש וחתם במפורש שלא יבטחו את הרכב. (כמובן ג' ומקיף, ביטוח חובה זה חובה) ואם חתם במפורש שמוותר על ביטוח הטבלה לא תקפה.
ביטול השתתפות עצמית (או הפחתת השתתפות עצמית המקובלת בחברות קיקיוניות) זה משהו בינך לבין החברת השכרה, לא קשור לביטוח, בו משלמים סכום כלשהו ובתמורה חברת ההשכרה סופגת גם את עלות ההשתתפות עצמית המותרת בחוק.

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רק עולם של אנשים שדעתם הפוכה משל תורה ורוצים לנצל ולגנוב כל מי שעובר בדרכם
העולם בכללותו אינו עובד ככה

אימאאאל'ה
איזה השקפת חיים הזוווווווווויה

רק עדכון קל-
אין כאן בפורום אנשי העולם!
יש כאן אנשים שפועלים ועושים לפי דעת תורתנו הקדו'

כך שלא רלוונטי מה העולם עושה/גונב/לוקח/מרמה/עושק.........
מקווה בשבילכם שלא תתקעו בי :ROFLMAO::ROFLMAO:
לא התכוונתי שזה הגיוני התכוונתי שככה עובד העולם וזה המציאות

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
לא מאמין שבודקים כל רכב באיתורן לאן נסע וכו'
ומסתבר שגם לא חוקי לחפור לאן נסעת
ומעשה מהחודש האחרון באחת מחברות הרכבים השיתופיים, שוכר נסע בדרך עפר בניגוד לחוזה, ובלי נזק לרכב חויב בשיטת מצליח ב -9000 ש"ח שירד לאחר דין ודברים לרק-1500 ש"ח. כמובן שלא עקבו אחריו ע"י בלשים ....

צחית

משתמש מקצוען
ומעשה מהחודש האחרון באחת מחברות הרכבים השיתופיים, שוכר נסע בדרך עפר בניגוד לחוזה, ובלי נזק לרכב חויב בשיטת מצליח ב -9000 ש"ח שירד לאחר דין ודברים לרק-1500 ש"ח. כמובן שלא עקבו אחריו ע"י בלשים ....
ובאמת זה חוקי שחברת השכרה רכב
תעקוב אחרי לאן אני נוסע?
צריך לשאול עו"ד אם אין על זה בעיה של שמירת פרטיות
וכד?

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ובאמת זה חוקי שחברת השכרה רכב
תעקוב אחרי לאן אני נוסע?
זה חוקי ממש.
זה כתוב מפורש בחוזה ההשכרה, וגם במדבקה גדולה בולטת על השמשה הקדמית.
לא בא לך ?? אל תשכור את הרכב....

חסיד אמיתי

משתמש מקצוען
לי היה גיס מחו"ל ששרט מרצדס יוקרתי בצורה רצינית ובולטת ביציאה מחניה כשהוא היה בארץ
לדעתי ההפסד בסביבות העשר אלף
השארנו פתק על החלון עם מספר טלפון וכו
הגיס שלי פחד לנהוג אחרי דבר כזה
הנהג התקשר ואמר לגיסי שלא קרה כלום וכל ההפסד עליו יש לו ממילא ביטוח וכו וכו
והכל נרגע.
ולי היה סיפור שנסעתי באזור הצפון וסרטתי רכב נוסע
הוא כעס עלי וצעק בקולות ונבהלתי
אמרתי לו שאני ממהר צלמנו ונתנו פרטים אחד לשני והוא עוד לא חזר אלי עבר כבר חצי שנה
כנראה ראה שזה לא כל כך גדול ולא שווה לריב בגלל זה
אשריכם ישראל יש גם אנשים נורמלים עם לב טוב.

ולדעתי עדיף לשכור רכב מחברת השכרה מסודרת אפי' שקצת יקר
ולא מחברה פיראטית שזולה
כי אצלינו נהוג לומר
מה שזול-יקר, ומה שיקר-זול וד"ל.

קוויק

משתמש מקצוען
לי היה גיס מחו"ל ששרט מרצדס יוקרתי בצורה רצינית ובולטת ביציאה מחניה כשהוא היה בארץ
לדעתי ההפסד בסביבות העשר אלף
השארנו פתק על החלון עם מספר טלפון וכו
הגיס שלי פחד לנהוג אחרי דבר כזה
הנהג התקשר ואמר לגיסי שלא קרה כלום וכל ההפסד עליו יש לו ממילא ביטוח וכו וכו
והכל נרגע.
ולי היה סיפור שנסעתי באזור הצפון וסרטתי רכב נוסע
הוא כעס עלי וצעק בקולות ונבהלתי
אמרתי לו שאני ממהר צלמנו ונתנו פרטים אחד לשני והוא עוד לא חזר אלי עבר כבר חצי שנה
כנראה ראה שזה לא כל כך גדול ולא שווה לריב בגלל זה
אשריכם ישראל יש גם אנשים נורמלים עם לב טוב.
באמת טוב לשמוע
אצלי קרה לאחרונה שהשארתי פתק, על רכב גמור שהשווי שלו סביבות 5,000 ש"ח, הוא עמד למכירה, ועשיתי לו שריטה קטנה מאחורה
מפה לשם, בעל הרכב חזר אלי, כל הזמן אמר שלא רוצה גזל וחס וחלילה, רק מה שחייב וכו', בסופו של דבר עבד עלי, בעוד סכמנו שאתקן לו (העלות נאמדה ע"י מוסך ב 500 ש"ח הכי הרבה) הוא הלך ותבע את הביטוח וקבל מהם 8000 ש"ח!!! הכניס עוד דברים שלא קשורים בכלל אלי, ואני נאלצתי לשלם את ה 1500 ש"ח של השתתפות עצמית.

חסיד אמיתי

משתמש מקצוען
באמת טוב לשמוע
אצלי קרה לאחרונה שהשארתי פתק, על רכב גמור שהשווי שלו סביבות 5,000 ש"ח, הוא עמד למכירה, ועשיתי לו שריטה קטנה מאחורה
מפה לשם, בעל הרכב חזר אלי, כל הזמן אמר שלא רוצה גזל וחס וחלילה, רק מה שחייב וכו', בסופו של דבר עבד עלי, בעוד סכמנו שאתקן לו (העלות נאמדה ע"י מוסך ב 500 ש"ח הכי הרבה) הוא הלך ותבע את הביטוח וקבל מהם 8000 ש"ח!!! הכניס עוד דברים שלא קשורים בכלל אלי, ואני נאלצתי לשלם את ה 1500 ש"ח של השתתפות עצמית.
בפעם הבא לצלם מיד
והשאר היסטוריה.

קוויק

משתמש מקצוען
בפעם הבא לצלם מיד
והשאר היסטוריה.
צילמתיי
אבל באזור היו הרבה שפשופים שאין סיכוי שאני גרמתי, במיוחד לא לחורים פנימיים כמו שהוא טען
והוא התעקש שבדק עם שמאים ועלות התיקון היא 3,000 (לא ברור איך קפץ אח"כ ל 8,000)
אבל אחרי שהוגשה התביעה, ללכת להתנגד הבנתי שזה סיפור רציני והייתי חסרת אונים כי לא ממש מבינה בזה, אז שילמתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה