התייעצות יש מה לעשות? שפשוף ברכב שכור

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
איני יודע מה יהיה פסק הסופי מרב או להבדיל בית המשפט,
מה שברור, זה שהחוזה שלהם מוגדרת כ'חוזה אחיד', ועל כן כל סעיף שיוגדר ע"י בית המשפט כסעיף מקפח, כלל לא רלוונטי.

נערך לאחרונה ב:

פרוגרמר

משתמש צעיר
מעצבן ממש ההתנהגות של חברות ההשכרה האלו, ממני גבו 500 שקל(!) על השפשוף הזה.
גם כמובן מחברה קטנה(אביב בבני ברק)
אחרי הסיפורים פה מסתבר שזה כסף קטן...
1659107129804.png

פונצ'ער

משתמש רשום
לדעתי כל הסכומים שהם לוקחים הינם גזל אמיתי ואין שום בעיה ללכת לתקן לבד במוסך
רק שצריך "מאוד" להיזהר כי יש להם איתורן על האוטו והם יודעים אם ביקרת במוסך, לכן צריך ללכת למוסך ערבי או פיראטי שלא יעלו על התיקון

צחית

משתמש מקצוען
בהמשך לדיון החשוב הזה,

בשנתיים האחרונות התפתח שוק של חברות קטנות להשכרות רכבים שמפעילים אנשים מתוך הקהילה.
אז נכון שמדובר ברכבים פחות נוצצים וגם קצת ישנים.
אבל מצד שני המחיר זול משמעותי והם גם לא עוקצים מכל הדברים הקטנים.

המחקרים אומרים ש 60% מהרווחים של חברות ההשכרה,
הם מכל הדברים שנזכרו לעיל.
שמעתי שגם באנ"ש צריך לבדוק
כי גם שם לפעמים סוחטים אומנם בדרך כלל לא
על שריטה קטנה
וגם אין שם מגבלה של 2000 ש"ח

צחית

משתמש מקצוען
רק שצריך "מאוד" להיזהר כי יש להם איתורן על האוטו והם יודעים אם ביקרת במוסך, לכן צריך ללכת למוסך ערבי או פיראטי שלא יעלו על התיקון
לא מאמין שבודקים כל רכב באיתורן לאן נסע וכו'
ומסתבר שגם לא חוקי לחפור לאן נסעת

פונצ'ער

משתמש רשום
בהמשך לדיון החשוב הזה,

בשנתיים האחרונות התפתח שוק של חברות קטנות להשכרות רכבים שמפעילים אנשים מתוך הקהילה.
אז נכון שמדובר ברכבים פחות נוצצים וגם קצת ישנים.
אבל מצד שני המחיר זול משמעותי והם גם לא עוקצים מכל הדברים הקטנים.

המחקרים אומרים ש 60% מהרווחים של חברות ההשכרה,
הם מכל הדברים שנזכרו לעיל.
חותם על כל מילה גם אני לא מפסיק לשכור מכל החברות שמשכירות בשחור, ויש אפי' כאלו שלא מגבילים לפי ק"מ
בקיצור ממליץ לכולם לשכור בחברות האלה עם יחס נורמלי וכו'

בעזרת ה'

משתמש פעיל
לדעתי לא פשוט בכלל, כשאתה שוכר את הרכב אתה חותם על חוזה שבו כתוב שאסור לך ללכת למוסך, ואם אתה הולך למוסך זה הפרת חוזה, על כל המשתמע.

פונצ'ער

משתמש רשום
לדעתי לא פשוט בכלל, כשאתה שוכר את הרכב אתה חותם על חוזה שבו כתוב שאסור לך ללכת למוסך, ואם אתה הולך למוסך זה הפרת חוזה, על כל המשתמע.
ברגע שהם גונבים אותך מכח החוזה הרי ברור שאין שום סיבה שתלך אחריהם כצאן לטבח רק בגלל שחתמת להם חוזה,
מה שכן פשוט צריך לברר מה המחיר הקלאסי האמיתי של השפשוף ולשלם לפי זה

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
בסופו של דבר זה יחזור אלייך כשתקני אוטו ומישהו יכנס בך גם אז תוכלי לתבוע לפי מוסך מורשה ולתקן בגרושים
ככה עובד העולם
אימאאאל'ה
איזה השקפת חיים הזוווווווווויה

תמים תהיה

משתמש פעיל
חותם על כל מילה גם אני לא מפסיק לשכור מכל החברות שמשכירות בשחור, ויש אפי' כאלו שלא מגבילים לפי ק"מ
בקיצור ממליץ לכולם לשכור בחברות האלה עם יחס נורמלי וכו'
שמעתי שגם באנ"ש צריך לבדוק
כי גם שם לפעמים סוחטים אומנם בדרך כלל לא
על שריטה קטנה
וגם אין שם מגבלה של 2000 ש"ח
לשכור בשחור עלול ליצור בעיה עם הביטוח
הן במובן משפטי, והן במובן הלכתי
אמנם כשאתה שוכר בשחור אתה יכול להיות רגוע מבחינת המחיר על נזק כי אם הם ינסו לתבוע אותך לשלם יותר תגיד להם שילכו למשטרה ויתבעו אותך...
אבל מצד שני אם אתה עושה נזק לצד ג' הביטוח יכול להוכיח שזה היה השכרה לא חוקית ולחייב אותך לשלם וזה יכול להגיע לעשרות אלפים ויותר מזה

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
רק זה לא!
גם לי היה אותו דבר, זמן קצר אחרי הוצאת הרשיון פגעתי ברכב ועשיתי לו נזק.
יצא לי כל החשק לנהוג, שכנעתי את עצמי שלא כדאי לנהוג וכו'.
גם כשהיה לי אפשרות לקחת רכב [בלי תשלום] ולנהוג לא רציתי את זה...
בני המשפחה לחצו עלי שאני חייב ושהכל בסדר וכו' וכו', מודה לה' שהיה לי שכל להתגבר ולנהוג, ומאז אני לא מסתדרת בלי זה....

נדמה לי שיותר מההוצאה הכספית שנגרמה לך את חשה אשמה ונקיפות מצפון, וחשש מה יהיה בעתיד עם הנהיגה.
המלצתי, תשלמי את הסכום כאילו זה היה טיפול שיניים יקר.. ותמשיכי לנהוג כאילו לא קרה כלום [רק לא רכב של החברה ההיא... גם בביקורות של גוגל כולם מתארים את אותו סיפור].
בהצלחה!
כל מילה.

יש 3 אופציות אחרי תאונה/שפשוף או כל נזק אחר לרכב.
1 להרגיש אשמים ודפוקים ולומר טוב יותר אני לא עולה על רכב.
2 להגיד, בסדר קורה לכולם ולהמשיך הלאה לתאונה הבאה....
3 ללמוד ממה שהיה, לחשוב איפה היה הטעות (אי הכרת גבולות הרכב, רוורס לא מוצלח, כיוון מראות, ועוד ועוד) ולנהוג יותר בזהירות ולדעת כי נהיגה היא לא משחק ילדים ולא סתם השקעת בשיעורים זמן וכסף.

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
ככה עובד העולם
רק עדכון קל-
אין כאן בפורום אנשי העולם!
יש כאן אנשים שפועלים ועושים לפי דעת תורתנו הקדו'

כך שלא רלוונטי מה העולם עושה/גונב/לוקח/מרמה/עושק.........

בעזרת ה'

משתמש פעיל
והם שמחייבים בסתם יותר כסף זה גזל
אז מה עדיף להפר חוזה או לגזול?
הם לא מחייבים סתם, אלא אחרי שנעש נזק לאוטו הם דורשים ממך לתקן את הנזק אצלם, זה זכותם לדרוש, ואם אינך מעוניין אל תשכור. תעריף התיקון זה גם זכותם.
האם אסור להם להשכיר רכב ואם יהיה נזק תשלם 20000 ש"ח, זה גם זכותם.
האם זה ישר והגון? לדעתי לא.

י. שלמה כהן

משתמש פעיל
אנחנו שכרנו רכב מסיטי קאר, ועשינו תאונה קטנה בחומת הכביש והלך גלגל + שפשוף קטן, זה היה ביום חמישי בבוקר כשלקחנו את הרכב עד אחר הצהרים, אבל בגלל התאונה הזו הוצרכנו להאריך בעוד שלוש שעות,
תכלס' בסופו של דבר חייבו אותנו בחברה על יומים נוספים + 2,000 ש"ח על גלגל וצבע, יומים - על שישי וראשון (שבת אין חיוב) שהרכב היה כאילו מושבת (היה עם גלגל חלופי) ואלפיים על תיקונים שלא עולים יותר מ 800 ש"ח (ואצל ערבים עוד פחות..), יש דרך לקחת מהם חלק מזה? לתבוע? הפקידות שם לא יודעות לענות על מה ולמה החיובים האלו וטוענות שאין אף אחד שאפשר לדבר איתו..
יש מה לעשות?
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה