יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש למשהו מה ליעץ לי????????
חסר פרטים.
מה שווי הדירה.
מה סכום המשכנתא המבוקש.(משנה לגבי מסלול פיתוי)
האם הכסף אמור לשמש לדירה אחרת.
בכלל התשובה היא מסלולים עם כמה שפחות חשיפה להיוון (עמלת קנס יציאה מוקדם)
זה יכול להיות פריים מל"צ כל שנתיים וכדומה.
וכן במקום קל"צ הייתי לוקח ק"צ

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש למשהו מה ליעץ לי????????​
יש פה הרבה לדעת.
כמה אחוז מימון.
קיים נרכש?? מיד מה לפתות ??
בגדול חייבים שליש קבועה. כל השאר ?? כנראה שמלצ. עם סיכון קטן להיוון. ואולי עדיף כל שנתיים אם בטוח זה רק לשנתיים.
בקיצור יש מה לבחון.​

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
משכנתא בסדר גודל של 1300000 בערך
שזה 75%​
ללא תקבל 75. תקבל מקסימום 70 אם זה יוצר כחליפי....
או שזה בכלל דירה יחידה שלך?? אז כן 75 אחוז.

לגבי המסלולים.. כמה אתה מוכן לקחת סיכון להיוון תמורה תשלום נמוך עכשיו.. וכו

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
בני זוג, שיש על שם האשה דירה, מלפני החתונה, וכעת רוצים לקנות דירה נוספת שתהיה על שם הבעל (כדי שלא להתחייב בתשלוום מס רכישה).
האם הבנק יתחשב גם בהכנסות של האשה כהכנסות למשכנתא? או שהאשה תחשב רק כעָרֵב (שאז ההכנסות שלה מחושבות לחצי ממה שהן בפועל).

תודה רבה !

משכנות הדרים

משתמש פעיל
במזרחי יחושב הכנסות האשה מלא
בנקים אחרים חצי כערב

לגבי אחוזי מימון ניתן עד 62.5%
בעניין מס רכישה כפי הידוע לי סעיף 9 בפקודת מיסוי מקרקעין מייחס לזוג תא משפחתי אחד

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
תודה על התשובה המפורטת!

בעניין מס רכישה, העו"ד אומר שזה בסדר, אחרי שעשו "הסכם ממון" לפני החתונה.

מס אפס

משתמש צעיר
בני זוג, שיש על שם האשה דירה, מלפני החתונה, וכעת רוצים לקנות דירה נוספת שתהיה על שם הבעל (כדי שלא להתחייב בתשלוום מס רכישה).
האם הבנק יתחשב גם בהכנסות של האשה כהכנסות למשכנתא? או שהאשה תחשב רק כעָרֵב (שאז ההכנסות שלה מחושבות לחצי ממה שהן בפועל).

תודה רבה !
כעת סיימתי כזה תיק בדיוק בטפחות והתחשבו במשכורת של האשה על מלא

ססגון

משתמש צעיר

כמה אמור לעלות ייעוץ על מחזור כזה? (זה מלפני העליה של העוגן החודש)
מחזור פנימי - ללא צורך בבדיקת הכנסות ויכולת החזר וכו'
vmg, 546.PNG

נערך לאחרונה ב:

יוסף אדל

משתמש פעיל
זכיתי במחיר למשתכן וכעת הפרוייקט קיבל "היתר בתנאים"
השאלה ממתי אפשר להגיש בקשה לאישור עקרוני מכיוון שאין עדיין שומה לדירה (כי אין לי עדיין את התוכניות וכן זה תלוי גם בבחירה של הדירה)
וכן אם בכלל כדאי להתחיל להגיש משום שיש תוקף לאישור עקרוני ואני לא יודע באמת מתי יהיה החתימה על החוזה והסדרי התשלום
מצד שני זה יכול להתקדם מהר ואני אמצא את עצמי ללא משכנתא

משכנות הדרים

משתמש פעיל
לפני הכל כדאי לקבל אישור עקרוני כבר היום, בכדי לוודאות שאין לך בעיה עם קבלת המשכנתא ויכולת לממן את הרכישה
לגבי הבנק רק 3 חודשים לפני העברת הכסף רלוונטי, לפנ"כ מיותר...

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זכיתי במחיר למשתכן וכעת הפרוייקט קיבל "היתר בתנאים"
השאלה ממתי אפשר להגיש בקשה לאישור עקרוני מכיוון שאין עדיין שומה לדירה (כי אין לי עדיין את התוכניות וכן זה תלוי גם בבחירה של הדירה)
וכן אם בכלל כדאי להתחיל להגיש משום שיש תוקף לאישור עקרוני ואני לא יודע באמת מתי יהיה החתימה על החוזה והסדרי התשלום
מצד שני זה יכול להתקדם מהר ואני אמצא את עצמי ללא משכנתא
הבונוס להוציא היום אישור עקרוני זה בשביל לדעת שהבנק מוכן לעשות איתך עסקים לכן כדאי לקבל אישור על הסכום המקסימלי שאתה חושב שתצטרך
חשוב להבין שאישור עקרוני כשמו כן הוא עקרוני בלבד וניתן על סמך הצהרה לכן כדאי לדייק בנתונים ולא לנפח אותם.
כמו כן מומלץ מאוד לסדר את העו"ש וזה לא. זמן המתאים לעשות טובה לחבר ולהעביר לו כסף בחשבון.
אם אתה מתכנן ללכת עם יועץ כדאי לפנות אליו עכשיו.
אם לא כדאי לך להתחיל ללמוד את הנושא כבר עכשיו.
בהצלחה.

משכנות הדרים

משתמש פעיל
כדאי לחדד נקודה חשובה
אם בדעתך לקחת יועץ - קח יועץ
אם אתה רוצה לגשת לבנק בלי יועץ - אין בעיה
אבל אף פעם לא להתחיל לבד ואח"כ לפנות ליועץ
לכבות שריפות מורכב יותר
ו... יקר הרבה יותר !!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה