יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

פרסום שנהב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
שאלה שקשורה/לא קשורה:
סיימנו לשלם משכנתא ופתאום העו"ד אומר שצריך עכשיו שטרי משכנתא שנראה לי זה אישור עיריה, לא יודעת...
בכל אופן, פנינו ליועץ משכנתא ואמר שלוקח לדבר לפחות שבוע ימים.
אמרנו זאת לעו"ד ואמרו לנו שם, שיש לנו להביא את השטרי משכנתא עד סוף חודש ואם לא אז צריך לחדש..מה לחדש..לא זוכרת. לא כ"כ מבינה מה זה ועל מה זה.(אשמח להסבר בלי קשר לקשר)
השאלה שלי היא: האם שטרי משכנתא מבקשים רק אחרי שכל הנשכנתא שולמה או שהיה אפשר להגיש את זה קודם והיועץ לא עשה זאת מחוסר פנאי או משהו דומה?

פסגות

משתמש מקצוען
שאלה שקשורה/לא קשורה:
סיימנו לשלם משכנתא ופתאום העו"ד אומר שצריך עכשיו שטרי משכנתא שנראה לי זה אישור עיריה, לא יודעת...
אמרנו זאת לעו"ד ואמרו לנו שם, שיש לנו להביא את השטרי משכנתא עד סוף חודש ואם לא אז צריך לחדש..מה לחדש..לא זוכרת. לא כ"כ מבינה מה זה ועל מה זה.(אשמח להסבר בלי קשר לקשר)
השאלה שלי היא: האם שטרי משכנתא מבקשים רק אחרי שכל הנשכנתא שולמה או שהיה אפשר להגיש את זה קודם והיועץ לא עשה זאת מחוסר פנאי או משהו דומה?
בגדול מבקשים אחרי
וזה לוקח זמן..

talreu

משתמש צעיר
שלום לכל המתעניינים בתחום
משתמשים רבים מעלים בפורום שאלות בנושא המשכנתאות
מה כדאי ? איך כדאי ? ועם מי כדאי? ה וכו' וכו'
משתמשים אחרים מגלים רצון טוב לעזור איש לרעהו.. אבל תשובותיהם מסתמכות, מקסימום על ניסיונם האישי....

ברור שלא ניתן להסתמך על תשובות אלו.

אני מבקש להעמיד את ניסיוני הרב בתחום המשכנתאות לציבור הרחב ולהשתדל לענות על שאלות שיופנו באמצעות הפורום.

תשובותיי יתבססו על ניסיוני הרב בתחום.
הפרופיל המקצועי שלי: בנקאי בכיר. פרשתי לפני כשנה מעבודתי בבנק.
ותק של 35 שנה בבנקאות מתוכם 25 שנה בתחום המשכנתאות.
בשנים האחרונות בתפקידי ניהול.
להיכרות מעמיקה יותר אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלי בכתובת: http://www.mash-mish.co.il/

ממתין לשאלותיכם

היועץ
שלום וברכה,

אנחנו לקראת חתימה על משכנתא (אחרי אישור עקרוני)
בעקבות עלית הריבית לאחרונה, היית ממליץ על פחות פריים? נשמח לשמוע את התמהיל המומלץ

תודה!

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הכוונה ע"י מסלול פיתוי שיפרע בסמוך ללקיחת המשכנתא.
לגבי הבנק - לא רלוונטי לי בנק אחר בכל מקרה כרגע
אם יש אופציה לפיתוי עדיף לשלב מ"צ ולהוזיל ריביות בשאר המסלולים.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הכוונה ע"י מסלול פיתוי שיפרע בסמוך ללקיחת המשכנתא.
לגבי הבנק - לא רלוונטי לי בנק אחר בכל מקרה כרגע​
לא יודע את הנתונים אבל במסלול פיתוי לכאורה אפשר להגיע לדברים יותר טובים.
אבל מאוד משנה המקרה. הרחבה? שיפוץ? סכום השיפוץ. וכו.​

abc321

משתמש פעיל
שאלה שקשורה/לא קשורה:
כנראה שהאישור עירייה בתוקף עד סוף חודש ואם אין לכם עדיין שטרי משכנתא תצטרכו לחדש את התוקף של האישור עירייה

ידידים

משתמש פעיל
אשמח לקבל ייעוץ {כמובן ללא אחריות...} האם מומלץ לקחת חלק מהמשכנתא צמוד בריבית של 2.5 או קל"צ בריבית של 4.5

elis56

משתמש פעיל
לא יודע את הנתונים אבל במסלול פיתוי לכאורה אפשר להגיע לדברים יותר טובים.
אבל מאוד משנה המקרה. הרחבה? שיפוץ? סכום השיפוץ. וכו.​
סכום 400K
המשכנתא מוגדרת שיפוץ כי אין אופציה לקחת משכנתא אחרת בשביל דירה חדשה..

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

תהילה3

משתמש רשום
שאלה בבקשה;
יש לי כבר דירה אחת שאני גר בה. האם ישנה אפשרות לקנות דירה שניה ולהצהיר לבנק על דירה חלופית לצורך קבלת 70 אחוז משכנתא, ובה בעת לרשות המיסים להצהיר על דירה שניה?
הסיבה היא משום שארצה לעבור לדירה יותר גדולה בשנים הקרובות ולא ארצה לשלם עליה מס דירה שניה. ומאידך אני רוצה 70 אחוז משכנתא.
תודה רבה!

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי כבר דירה אחת שאני גר בה. האם ישנה אפשרות לקנות דירה שניה ולהצהיר לבנק על דירה חלופית לצורך קבלת 70 אחוז משכנתא, ובה בעת לרשות המיסים להצהיר על דירה שניה?
לא.
הבנק מבקש בדרך כלל את המש"ח - שהוא טופס הדיווח לרשות המיסים עצמו.

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שאלה בבקשה;
הסיבה היא משום שארצה לעבור לדירה יותר גדולה בשנים הקרובות ולא ארצה לשלם עליה מס דירה שניה. ומאידך אני רוצה 70 אחוז משכנתא.
תודה רבה!
יש לי פתרון בשבילך, אבל לא ע"ג הפורום.
חוץ מזה, לא הבנתי את השאלה, מה בדיוק הבעיה שלך להצהיר גם לרשות המיסים על דירה חילופית. [אם אתה מצהיר על דירה שניה, ואח"כ מוכר את הראשונה וקונה שלישית, אתה לא משלם מס על השלישית?]

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
מעוניין לקחת משכנתא לשיפוץ, בבנק מזרחי.
האם בנק מזרחי נותן את כל הסכום הנדרש לשיפוץ?
איזה אסמכתאות בנק מזרחי מבקש שהכסף הולך באמת לשיפוץ? (אני מתכוין להשתמש בכסף כעת לצרכים אחרים, ולשפץ בעוד כמה חודשים.)

תודה !

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה