שיר יש אמא ששחור לה

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מי שגזר
בראשית חיי
את החבל
הוא עדי.

מי שגזר
והשית עלי
שנת אבל
שהדי:

אין דם שחור.
ומשנשפך - נוכחתם.
רק אין דרך חזור
לנשמה שלקחתם.

נשמה ממגזר
שמופקר
פרחה
לפני ואחרי השוטרים.

כשבן עמי גזר
בדם קר
משפחה,
עָם ועדה לגזרים.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מצמרר.
את כותבת נפלא, והיכולת להיכנס לנעליים מרשימה.

אריאל 1

משתמש פעיל
שיר מיוחד.
אני מזדהה לגמרי עם המסר.
לאות הסולידריות שנחה עלינו
אשתתף גם בכמה שורות.

דָּם שֶׁחֹר
אָדֹם הוּא.
אֶלָּא שלקה.

לַמַּלְאָךְ צָחוֹר
הָפַךְ הוּא.
אַחֲרֵי הַמַּכָּה.

בַּמַּבָּט לְאָחוֹר
שׁוֹאֵל הוּא
בְּקוֹל דְּמָמָה דַּקָּה.

הַאִם הַזְּכוּת לִבְחֹר
בְּכָל מַצָּב שֶׁהוּא,
טֵרוּף חוּשִׁים מַצְדִּיקָה.

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
"יש אמא ששחור לה" נשמע לי מיד כהמשך ל"יש אמא שחורה". גזענים שכמונו.

אריאל 1

משתמש פעיל
הכוונה להפגנות על כל הנלווה עליהם?
התכוונתי לטירוף שאחז את השוטר כשהחליט לירות.
למה אפשרו לו משמים לירות, זו השאלה ששואל הקרבן.
הוא שואל בקול דממה דקה, כי בעצם לא שואלים שאלות.

לגבי הרעיון שלך, לא התכוונתי לזה, אבל מסכים.
אכן, הזכות שלהם למחות הפכה להתפרצות חסרת גבולות ויצרה נזק במקום תועלת.

ניתן להוסיף שבעים פנים לדבריי, ואשמח בהם.

ושוב,
נשמור קרדיט ליוצרת השיר
שבמילותיה
גזר
בדם קר
משפחה
עם ועדה לגזרים

כנראה כיוונה לתוצאות המחאה גם כן.

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כתיבה יפהפיה ונוגעת.
אגב, ממה שאני שמעתי, יש אומרים שמדובר היה בתגרה אלימה בה היה מעורב אותו צעיר, והשוטר שכלל לא היה אז בתפקיד ניסה להפריד בין הניצים כדי למנוע שפיכות דמים, בשלב כלשהו ירה לכיוון הרצפה והכדור ניתז לחזהו של הבחור, כואב מאוד, כמו כל חיים צעירים שנגדעים אבל זה דיון נוסף בנושא השכול, מחר יהפכו את המדינה על כך שבקרב הכלואים בבתי הכלא ישנו אחוז גדול יותר בני עדות המזרח משיעורם באוכלוסיה.
מקרים של מוות עריסה ר"ל שניתן היה למנוע, או נפגעי תאונות עבודה ושכחות ברכבים, הרבה יותר מטרידים.
וכבר מהרגע הראשון שהתקשורת החילונית על כל גווניה חיבקה אותם נדלקה לי נורת אזהרה,
על משקל 'זה שאתה פרנואיד אינו אומר שלא רודפים אותך' אומר: זה שאנחנו גזענים אינו אומר שהם אינם ... כמובן לא בהכללה ח"ו המדובר הוא רק על החוליגנים של הפגנות האתמול.
ולו הייתה המשטרה נוהגת בחרדים בחצי מהסובלנות שהיא נהגה בהם היינו היום במצב הרבה יותר טוב.

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
"יש אמא ששחור לה" נשמע לי מיד כהמשך ל"יש אמא שחורה". גזענים שכמונו.
וכל כך רציתי שישתמע ההיפך...
'אין אמא שחורה, יש אמא ששחור לה.'
(על משקל אין ילד רע וכו')

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וכל כך רציתי שישתמע ההיפך...
'אין אמא שחורה, יש אמא ששחור לה.'
(על משקל אין ילד רע וכו')

והצלחת.
זה בדיוק מה שזה נשמע ולא שום דבר אחר, למרות דעות אחרות שהגיבו למעלה ואין לי מושג כיצד הבינו זאת.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כתיבה יפהפיה ונוגעת.
אגב, ממה שאני שמעתי, יש אומרים שמדובר היה בתגרה אלימה בה היה מעורב אותו צעיר, והשוטר שכלל לא היה אז בתפקיד ניסה להפריד בין הניצים כדי למנוע שפיכות דמים, בשלב כלשהו ירה לכיוון הרצפה והכדור ניתז לחזהו של הבחור, כואב מאוד, כמו כל חיים צעירים שנגדעים אבל זה דיון נוסף בנושא השכול, מחר יהפכו את המדינה על כך שבקרב הכלואים בבתי הכלא ישנו אחוז גדול יותר בני עדות המזרח משיעורם באוכלוסיה.
מקרים של מוות עריסה ר"ל שניתן היה למנוע, או נפגעי תאונות עבודה ושכחות ברכבים, הרבה יותר מטרידים.
וכבר מהרגע הראשון שהתקשורת החילונית על כל גווניה חיבקה אותם נדלקה לי נורת אזהרה,
על משקל 'זה שאתה פרנואיד אינו אומר שלא רודפים אותך' אומר: זה שאנחנו גזענים אינו אומר שהם אינם ... כמובן לא בהכללה ח"ו המדובר הוא רק על החוליגנים של הפגנות האתמול.
ולו הייתה המשטרה נוהגת בחרדים בחצי מהסובלנות שהיא נהגה בהם היינו היום במצב הרבה יותר טוב.

אדגיש בראשית הדברים שאין בכוונתיי להסביר להבין או להכיל הנהגות והתנהגויות מהסוג שראינו בשבוע האחרון משום סיבה ואופן שיהיה אולם עדיין זאת עדיין יש לזכור:

בעזבם החורבן
מלחמה ושכול
בהגיעם
לבית כל יכול

בהקריבם כקרבן
והיו לאכול
בהניעם
ברצותם לא לסבול

עדי חשך משחור תארם
מחשכת ועומק גלות
ועוד מנשבת בשבא וארם
תקוותם לצאת לחרות

ובעלותם לנחלת אבות
ברית אחים כורתת
אזי נכזבו נדמו תקוות
רגלם מן הקרקע נשמטת

זרות עוינות תחושות מקפחות
ניגר או כשוי שחור
שיפודים חדות ננעצות מפלחות
ניגר דמם מן החור

וחור שחור ולך וגדל
וסברם הולך וקטן
איה אחוותכם בני דת משה
בלבכם אותה מי יתן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה