דרוש מידע ישיבת גדולה שמשלבת לימודי חול

מצב
הנושא נעול.

HZ

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מישהו מכיר מקום כזה אבל עם בחורים טובים ישיבה ליטאית שמורה אבל נותנים שחרור ומלמדים עוד דברים
והאם זה בעייתי עכשיו ללכת למקום כזה אחרי פסיקת בג''ץ לגבי חוק הגיוס

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מישהו מכיר מקום כזה אבל עם בחורים טובים ישיבה ליטאית שמורה אבל נותנים שחרור ומלמדים עוד דברים
ישיבות שנותנות שחרור לא בהכרח מלמדות לימודי חול.
זה לא תלוי אחד בשני.

HZ

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ישיבות שנותנות שחרור לא בהכרח מלמדות לימודי חול.
זה לא תלוי אחד בשני.
אני רוצה גם ישיבה שמשלבת לימודים שונים
לדעתי חלק מהבחורים שהולכים לישיבות שמשחררות זה ממש בזבוז זמן כי מדובר בד''כ בבחורים שלא עושים כלום ובמסגרת רגילה לא רוצים אותם אז הם הולכים למקום שיתנו להם להשתעמם בלי ללחוץ עליהם.

ואני מחפש ישיבה שאם לבחור קשה ללמוד רק תורה אז לפחות ימלא את היום בדברים אחרים והעיקר של ישב בטל במשך כל השנים היפות בישיבה זה גיל שאסור להעביר בבטלה בגיל הזה יש הרבה אנרגיות וכוח וחבל שלא יעשו עם זה כלום

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני רוצה גם ישיבה שמשלבת לימודים שונים
לדעתי חלק מהבחורים שהולכים לישיבות שמשחררות זה ממש בזבוז זמן כי מדובר בד''כ בבחורים שלא עושים כלום ובמסגרת רגילה לא רוצים אותם אז הם הולכים למקום שיתנו להם להשתעמם בלי ללחוץ עליהם.

ואני מחפש ישיבה שאם לבחור קשה ללמוד רק תורה אז לפחות ימלא את היום בדברים אחרים והעיקר של ישב בטל במשך כל הישיבה
אני מסכימה עם. הגישה אבל לא בטוח שיש ישיבה מתאימה כזו.
יש בחורים שמשלבים ישיבה כלשהי ולימוד מקצוע במקום שלומדים בו מקצוע בלבד.

• תודה
Reactions: HZ

HZ

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ישיבה זה מקום שלומדים בו רק תורה וכל היום,
מקום שלומדים בו לימודי חול יכול להיקרא אוניברסיטה או תיכון אבל לא ישיבה.
לדעתי זה גישה קצת הרסנית להגדיר בחורים שקשה להם ללמוד כל היום תורה ולא לתת להם ללכת כי זה לא נקרא ישיבה וזה טעות חמורה.
למה כולם יכולים ללמוד יום שלם בישיבה?
כשאתה כופה על בחור בגיל הזה משהו שהוא מתקשה איתו ואתה לא נותן לו ברירות אחרות זה יכול להזיק מאוד והרבה בחורים כבר נפלו מגישה כזו או של הורים או של צוות.

אבל לא ניכנס לזה בפורום.

HZ

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם כי כמובן שיש כאלה שאינם מתאימים למסגרת שנקראת 'ישיבה' ולכך יש מסגרות אחרות ברוך ה', אך אינם נקראים ישיבה!!!
אף אחד לא אמר שישיבה זה מקום שחייבים ללמוד בו 24/7
ישיבה זה מקום שלומדים בו תורה ואם לומדים שם חצי יום זה כבר מקום קדוש ועושה נחת רוח לקב''ה
מזה שבחורים מתאמצים ללמוד למרות שקשה להם וודאי שעדיף שילמדו דברים נוספים מאשר שיהיו בטלים ואני מכיר את זה טוב מאוד איך בחורים יוצאים לחפש את עצמם ומשתעמים,
וחבל שאצל הרבה אנשים הגישה גורמת להרס של בחורים שיכולים לצאת מוצלחים ויוצאים לרחובות

הנדימן

משתמש רשום
לדעתי זה גישה קצת הרסנית להגדיר בחורים שקשה להם ללמוד כל היום תורה
תלוי איך מגדירים...
אם ההגדרה מסתכמת בזה שלא מתאים להם ללמוד בישיבה יום שלהם - זו לא סתם הגדרה אלא מציאות! ואין שום בעיה.
ולא לתת להם ללכת כי זה לא נקרא ישיבה וזה טעות חמורה.
מי לא נותן להם ללכת?!
סה"כ אמרו שיש משמעות למילה ישיבה!
כנ"ל - לא כולם יכולים אבל ישיבה נועדה למי שכן..
כשאתה כופה על בחור בגיל הזה משהו שהוא מתקשה איתו ואתה לא נותן לו ברירות אחרות זה יכול להזיק מאוד והרבה בחורים כבר נפלו מגישה כזו או של הורים או של צוות.
כנ"ל

הנדימן

משתמש רשום
אף אחד לא אמר שישיבה זה מקום שחייבים ללמוד בו 24/7
ישיבה זה מקום שלומדים בו תורה
אז זהו, שלא אני ולא אתה מגדירים מהי ישיבה!
ולאורך כל ההיסטוריה כל גדולי ישראל נלחמו שההגדרה ישיבה תשאר ולא תשתנה!
בל נשכח שאם הישיבות נסגרה על רצון להוסיף בה לימודי חול
ואם לומדים שם חצי יום זה כבר מקום קדוש ועושה נחת רוח לקב''ה
קטונתי מלענות...
אנני קובע מהו מקום קדוש וודאי לא מה עושה נחת לקב"ה - ב"ה יש לנו את גדולי ישראל שמכוונים אותנו לצונו של הקב"ה!

כתר מלוכה

משתמש פעיל
לדעתי זה גישה קצת הרסנית להגדיר בחורים שקשה להם ללמוד כל היום תורה ולא לתת להם ללכת כי זה לא נקרא ישיבה וזה טעות חמורה.
ברור שלא כולם יכולים.
וברור שצריך לעזור לבחור שקשה לו ולא להתעלם מקשייו.
אבל כמו שכתבו ישיבה זה מקום של לימוד תורה.
אפשר להיות שם חצי יום במקום ש"רק" לומדים תורה, ובחצי השני להיות במקום אחר שמור,
ישיבה ולימוד מקצוע זה 2 דברים.
נראה לי שיש בחורים שלומדים במיר, ובחלק אחר של היום לומדים מקצוע, פעם ודאי היה כזה דבר.

Morris

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים

אבל לא ניכנס לזה בפורום.
יש מי שהגישה המקובלת לא טובה להם ואולי מזיקה להם. אבל למעשה זהו נושא מורכב מאוד לדעתי ולא נתון לפתרון פשוט - או במילים אחרות העולם לא מושלם.

ובאמת למי שגדל בקהילה חרדית ושלא מתאים לו ללמוד בישיבה ולא נדון בסיבות, נתון במצב יותר מורכב אם כי זה תלוי מאוד בסגנון בן אדם.

צבי2

משתמש פעיל
בלת"ק
ממליץ מאוד לפנות לייעוץ מקצועי בתחום [אחינו, לב שומע] חיים שלמים תלויים בהחלטה קטנה.
לגופו של עניין- בד"כ אין ישיבות גדולות שמלמדות דברים אחרים, אבל ישנם ישיבות שמאפשרות ללמוד [או לעבוד] מהצד, הארגונים הנ"ל ידעו להמליץ. [אני מכיר אישית כמה מקומות כאלו אבל לא מכיר את הבחור המדובר ולכן לא אמליץ על אף מקום]

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש כל מיני ישיבות כאלו בסגנון מודרני יותר מהסטנדרט,
כגון ישיבת מערבא, נהורא, נהרדעא ועוד
תבדקו אם מתאים לכם

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה