דרוש מידע ירידה במשקל

חוי עם הכל

משתמש מקצוען
מחקרים זיהו שאנשים שהצליחו להטמיע שינוי קבוע בחיים בתחום הזה -
לא דמו אחד לשני בכלום: לא בנתוני החיים, לא בסוג הכושר, התזונה או האימון שעשו
אבל הם כן היו זהים בדבר אחד:
הם התמידו באותה תוכנית למעלה משנה.
מי שמכירה אותי, אני בכלל חושבת שרוב הדיאטות הן דבר גרוע -
אבל את צודקת שהעקביות חשובה.
רק לשים לב שאנחנו עקביים בדבר שתורם לנו ומרגיע אותנו ולא להפך..

בדיוק!!!
העקביות היא בהתיחסות לגוף שלנו, שמירה על בריאותו וכו'
ועדיין יש מקום לשנות
גם כשעושים חלי ממן אוכלים פעם יוגורט, פעם גבינות ופעם בכלל ביצה....
וכך גם בספורט-
מומלץ להתמיד ולהכניס את החשיבה על התנועה לחיים.
איזה סוג?
פעם או יותר התעמלות
עוד כמה פעמים הליכות
וגם מתיחות וכו'.

הריבוי של השיטות.....הוא בגלל הכשלונות לא בגלל ההצלחות....
ולמה אנשים משנים?
כי משהו לא עובד להם...... לא מצליחים להגיע למרשם שנכון להם רגשית, פיזית ומנטלית.

כי זה ברור שכולנו היינו רוצים לגעת ראשון בפתרון שניתן לאמץ לאורך ימים ושנים......

אחד שתיים

משתמש פעיל
אחד הסודות שעוזרים לדיאטה היא להבין את מנגנון מערכת העיכול אצל כל אדם .
הסוד הוא לא להעמיס על הקיבה לתת לה להתנקות ולא למלאת אותה .
אז עוזר כל דיאטה שתעשו .
לדוגמא מי שמערכת העיכול שלו עובדת בלילה בעיקר כדאי שיסיים לאכול בשבע בערב ואז מגיע לשינת הלילה בלי עומס ואז בבוקר קמים ומתרוקנים ואז הקיבה מצטמקת בשעות הראשונות של הבוקר ! ויורדים במשקל

dassi1234

משתמש רשום
ואיך אפשר להבין את מנגנון מערכת העיכול אצל כל אחד?

שווה שווה

משתמש פעיל
הייתי מאוד שמחה
אחד הסודות שעוזרים לדיאטה היא להבין את מנגנון מערכת העיכול אצל כל אדם .
הסוד הוא לא להעמיס על הקיבה לתת לה להתנקות ולא למלאת אותה .
אז עוזר כל דיאטה שתעשו .
לדוגמא מי שמערכת העיכול שלו עובדת בלילה בעיקר כדאי שיסיים לאכול בשבע בערב ואז מגיע לשינת הלילה בלי עומס ואז בבוקר קמים ומתרוקנים ואז הקיבה מצטמקת בשעות הראשונות של הבוקר ! ויורדים במשקל
לדעת מתי עובדת אצלי המערכת...

אחד שתיים

משתמש פעיל
הייתי מאוד שמחה

לדעת מתי עובדת אצלי המערכת...
שוב: הסוד הוא - הירידה במשקל לא תהיה כשהקיבה מלאה ופועלת !
חשוב שיהיה כמה שעות טובות ביום שהקיבה ריקה !
מי שמתרוקן בלילה אז יש לו כמה שעות בתחילת היום ומי שמתרוקן ביום אז צריך לשמור כמה שעות ריקות במהלך היום .
וכן הלאה

אחד שתיים

משתמש פעיל
ומי שמתרוקן בבוקר וקם בדרך כלל רעב?
הרעב הראשוני עובר אחרי כמה דקות ואפשר להמתין שעה שעתיים אצל אנשים סטנדרטיים - ולהתעסק בדברים אחרים עם הסחת הדעת ואז הרעב נרגע - והירידה מתרחשת!

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כן,
חלק מאד חשוב בירידה במשקל היא ליצור במקביל לירידה רקמת שריר.
ככל שיש יותר רקמת שריר בגוף שלנו- הירידה משתפרת והיא גם נעשית מחלקים נכונים יותר בגוף- מרקמת השומן.

כשעושים דיאטות משוגעות יורדות רקמות שריר ואז כשעולים חזרה מתווספים לנו שומנים.
התוצאה של כמה דיאטות מסוג זה היא שהירידה במשקל הולכת ונהיית יותר ויותר איטית וכו.
תכלס צריך להגיע לצריכה של בין 1-1.2 גר חלבון לכל קג בגוף ולפחות 60-70 גר' חלבון .
קשה מאד להגיע לצריכה כזו, ופה נכנסים משווקים הרבלייף- או פיט פייב במיתוג החדש שלהם ועוד בכאלו.
למעשה כמות חלבונים גדולה יש
בקופסת קוטג= 27 גר' חלבון
ביצה- 7 גר'
קופסת טונה- באזור 25 גר'
לכן גם קראתי באיזשהו מקום
שהפעילות הגופנית הנכונה בדיאטה היא לא רק אירובית אלא גם הרמת משקולות וכדו'
כדי לשמור לא לאבד מסת שריר אלא שומן.

בפ

משתמש רשום
הייתי רוצה לשמוע על זה
הרב אשרוב- מהצפון ועוד

חוי עם הכל

משתמש מקצוען
הייתי רוצה לשמוע על זה
הרב אשרוב- מהצפון ועוד

להרב אשרוב יש את מכללת אילמה באור הגנוז.
שם מלמדים את התזונה שלו בסדנאות התנסות של 5 ימים או יותר לפי הנושא.
הכוללים לימוד, התנסות וכו'. זה מעין בית הארחה וכל המזון שמוגש הוא על טהרת הפירות וירקות.
ובמקביל מלמדים את עקרונות התזונה הנכונה וגם לבשל עם חומרים אלו ולהתנסות במגוון.
מכירה אמנם את התזונה, פחות את המכללה ( על המכללה שמעתי ממשהי שהיתה שם. אישית- לא נסעתי מטעמי כשרות ועלות )

תגרין

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כבר כתבתי פעם, אחת מקרובותי, בחורה מלאה ממש, ניסתה לאורך השנים המון סוגי דיאטות, עד שמישהי אמרה לה שתמדוד חום, והחום הרגיל שלה היה בסביבות 35, וזו הסיבה שהשומנים לא מספיקים להשרף או לא יודעת בדיוק את ההגדרה. על כל פנים מה שהיא עשתה, חפשה ברשת מישהי שמחממת את הגוף, והלכה אליה פעם בשבוע וההיא עבדה עליה על סדין חם, ובמזגן על חום עד שהזיעה והזיעה, תוך כ4 חודשים ירדה 20 ק"ג. (בתחילה שאלה אותה מה היעד - אמרה סתם לרדת 20 ק"ג ולא חלמה שזה יקרה...)

gyh

משתמש מקצוען
מישהי יודעת מה זה הדבר הדוחה הזה?
יש לזה טעם של תרופה! (אבל מראה מגרה... הייתי בטוחה שזה סוג של שוקו...)
לדעתי זה אמור להרזות או משהו בסגנון, למה אם לא מי יקנה את זה??? טעם מבחיל!
צפה בקובץ המצורף 828316
זה שטויות, החברה רוצה להרוויח כסף, תוקעת לך חלבונים מיותרים ולא בריאים, מוסיפה שלל חומרים בלתי רצויים לגוף שלנו ומצפה שתשלמי לה על זה....

gyh

משתמש מקצוען
אולי גם @ariels יכולה לעזור.
מנסיוני אשתף שבילדותי, עד גיל 11 לערך, הייתי רזה ונמוכה, לא מסיבות בריאות, אלא דווקא כי הסכמתי לאכול רק גאנק וזה לא היה נגיש לי אז נשארתי קטנטונת כי לא אכלתי כמעט.
בסביבות גיל 11-12 למדתי לקנות גאנק בדמי הכיס שלי ומהר מאד הלכתי ותפחתי למורת רוחם של הוריי וקרובי משפחה נוספים שלא הססו להביע את אכזבתם ממשקל היתר שלי בקול.
התוצאה? דיאטה ראשונה בכיתה ח'- ירדתי 6 ק"ג, עליתי חזרה 16 ק"ג
דיאטה שניה בכיתה י'- ירדתי כ4 וחצי ק"ג, עליתי חזרה 14 וחצי ק"ג
דיאטה שלישית בכיתה י"ב- ירדתי כ-3 ק"ג עליתי חזרה 13 ק"ג
דיאטה רביעית בגיל כיתה י"ד- ירדתי 2 ק"ג, עליתי חזרה 12 ק"ג
התוצאה הסופית: מגיל 13 ועד גיל 19 עליתי 40 ק"ג!!!
חייבת לציין שכל הדיאטות היו דיאטות תהליכיות, מלוות בקבוצת תמיכה חד שבועית בתוכנית שארכה בממוצע 4 חודשים, לא דיאטות בזק וכאלה.
מה הלאה? התייאשתי מדיאטות, לא הסכמתי לדבר על הנושא, אני לא שומרת ולא עושה דיאטות! ב-5 השנים הבאות נשארתי באותו משקל, ואפילו ירדתי כמה ק"ג בודדים בלי לעשות כלום.
ואחר כך? טוב, הייתה לידה ועוד אחת ועוד, וכמה דברים מפתיעים נוספים והתמודדויות שהביאו עליות ומורדות.
ובסוף בסוף הגיעה גברת קורונה לבקר אותי- לפני כ-8 חודשים. כחלק מההתמודדות עם התסמינים עברתי לאורח חיים בריא המתבסס על השיטות של הרמב"ם, הרב אשרוב וד"ר גיל שחר מחד, אולם לא בצורה קיצונית ואני כן מאפשרת לעצמי ולבני ביתי להינות גם מעוף וממוצרי חלב, רק בכמות פחותה בהרבה.
ברוך ה' אני 8 חודשים בתחום, נעזרת גם ב @ariels וגם בשושנה אפלגרד, חוי אייל, יוכבד מבריאותא, @שירי כהן, מינדי רפלוביץ, אורחיים ונוספות שמביאות הרבה תכנים חינמיים איכותיים (וגם קניתי חלק בתשלום) ירדתי 14 ק"ג(לא בזבנג! בתהליך איטי ומדורג כבר 8 חודשים- עדיין יורדת) לא עושה דיאטה, לא שומרת, רק אוכלת בריא יותר וככה גם כל המשפחה, זה משפיע טוב על המצב רוח ועל הכל!
מלא איזון, בריאות והצלחה לכולן!!!

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@gyh וואו, איזה שיתוף...
כל הכבוד לך על השינוי וההתמדה, מדהימה!!!!!

באמת שאין תחליף לאורח חיים בריא ומזין.

אולי גם @ariels יכולה לעזור.

כתבתי פה דווקא 2 הודעות מושקעות עם דברים חשובים.
אבל ההנהלה מחקה אותן ללא הסבר.
משערת שמשווקי השייקים לא אהבו את ההתנגדות שלי... ודיווחו...

אבל מה לעשות,
כל החברות האלה שמוכרות לכן שיטות קסם (שכמובן מצריכות אותך להתבסס על מוצרים שלהם, שהם ממש ממש לא בריאים) לא מתעניינות בבריאותכן. אלא לשווק ולמכור את המוצרים שלהן.
אם היו מתעניינים בבריאות היו מציעים אורח חיים בריא, ולא תוספי תזונה שהגוף בכלל לא זקוק להם

מי שרוצה לקרוא מה כתבתי מוזמנת לפנות למנהלים ולבקש לשחזר את החומר (אפשר לסנן את ההתייחסות למשווקי ניקוי רעלים\אבקות שייק, למרות שלא כתבתי חברה ספציפית באף תגובה).

בגדול הקווים המנחים הם:
1. תזונה מאוזנת, מלאה, ועשירה בפירות וירקות.
2. פעילות גופנית מתונה וקבועה.
3. שינוי הדרגתי ולא קיצוני ופתאומי.
4. תמיכה מתאימה לצד הרגשי.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כבר כתבתי פעם, אחת מקרובותי, בחורה מלאה ממש, ניסתה לאורך השנים המון סוגי דיאטות, עד שמישהי אמרה לה שתמדוד חום, והחום הרגיל שלה היה בסביבות 35, וזו הסיבה שהשומנים לא מספיקים להשרף או לא יודעת בדיוק את ההגדרה. על כל פנים מה שהיא עשתה, חפשה ברשת מישהי שמחממת את הגוף, והלכה אליה פעם בשבוע וההיא עבדה עליה על סדין חם, ובמזגן על חום עד שהזיעה והזיעה, תוך כ4 חודשים ירדה 20 ק"ג. (בתחילה שאלה אותה מה היעד - אמרה סתם לרדת 20 ק"ג ולא חלמה שזה יקרה...)
באופן כללי, הפחתת שימוש בחימום/ קירור הבית שורפת קלוריות.
המאמץ של הגוף לשמור על חום גוף תקין למרות המזג אויר השונה- שורף קלוריות.
ולהזיע- זה מן הסתם סוג של ניקוי רעלים (אנשים בריאים שמנהלים אורח חיים בריא, לזיעה שלהם אין/ כמעט אין ריח)

רות יפה

משתמש חדש
מתעניינת גם.
נשמע מוזר...
אותו שם. אותו מיתוג (בתופסת פלוס) אותם הוראות.
יש משהו שיודעת ??

מנסיון ובדיקה לעומק-זה לא אותה שיטה בדיוק.... בפיט פלוס צורכים אבקות חלבון ועוד מוצרים בפיט פייו הרגיל אין בכלל מוצרים- במקרה הם למדו קורס ביחד ועשו מיתוג אבל!!! בתאכלס וביום יום זה לא אותה שיטה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ח

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַגִּתִּית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ אֲשֶׁר תְּנָה הוֹדְךָ עַל הַשָּׁמָיִם:ג מִפִּי עוֹלְלִים וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב וּמִתְנַקֵּם:ד כִּי אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ מַעֲשֵׂי אֶצְבְּעֹתֶיךָ יָרֵחַ וְכוֹכָבִים אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה:ה מָה אֱנוֹשׁ כִּי תִזְכְּרֶנּוּ וּבֶן אָדָם כִּי תִפְקְדֶנּוּ:ו וַתְּחַסְּרֵהוּ מְּעַט מֵאֱלֹהִים וְכָבוֹד וְהָדָר תְּעַטְּרֵהוּ:ז תַּמְשִׁילֵהוּ בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ כֹּל שַׁתָּה תַחַת רַגְלָיו:ח צֹנֶה וַאֲלָפִים כֻּלָּם וְגַם בַּהֲמוֹת שָׂדָי:ט צִפּוֹר שָׁמַיִם וּדְגֵי הַיָּם עֹבֵר אָרְחוֹת יַמִּים:י יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה