התייעצות ימי הסתגלות - למי ולמה?

שרה שרם צילומותק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
וואי את מה זה מגזימה ומכלילה
אני ספציפית לא כזה נגד ההדרגה ומצאתי סידור לילד
אבל הילד שלי לא בוכה ולא צריך את זה
ואל תגידי לי שאני טועה כי אני מכירה את הילד שלי נקודה.
ברור שיש ילדים שצריכים את זה אבל בואו נצעק על כל ההורים הקרייריסטים הנוראיים
חלאס לשים על המוקד
וגם כל הויכוח הזה הוא דבילי
יש הדרגה וזה מה שיש
מעצבן? מעולה? זה לא משנה
זו המציאות
מה קשור לפחד מהבוס
נשים קורעות את עצמן כל החודש למשכורת לאותם ילדים מתוקים והימים האלה הורגים את זה זהו
אז מבקשים מהמערכת להתחשב
זה הכל
ושוב אני הסתדרתי ואני כן בעד ההדרגה
רק אני לא אוהבת את הסוג תגובות האלה.
הדיון באשכול לא מוביל לשום מקום
התכונתי לאמהות שרשמו שכן אין להם מה .....
עזבו הנושא נדוש

שרה שרם צילומותק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
כמובן
זה מה שכתבתי ילד בן 2 וחצי לא תמיד חייב הדרגה
אני באה מתוך המערכת ויודעת מה קורה
עבדתי כבר למעלה מ4 שנים בתחום

אין טעם כבר לדבר הנושא מיצה את עצמו
שכל אחד יעשה כטוב בעיניו וה' יכוון אותו בדרך הנכונה עבורו

צחית

משתמש מקצוען
וגם וגם
הם יראו ילדים צורחים
12 במספר בוכים שוכבים על הריצפה וכוו

מלא נשים חושבות שהגננות הם מלאך
אנחנו בני אדם!!!!!!!!!!!
אוקי אז תכתבי שאת מדברת מהכובע של המטפלת
וגם הילדים!!!!!!!!!!!!!!!!!
אם אמא היתה שומעת את הילד שלה בוכה 3 שעות רצוף הלב שלה לא בוכה?
מדובר פה גם על הרבה שלוקחים כמעט שבוע הסתגלות
ולכן יש כאלה שמתעצבנים

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
הדיון באשכול לא מוביל לשום מקום
התכונתי לאמהות שרשמו שכן אין להם מה .....
עזבו הנושא נדוש

הדיון באשכול ברובו זה בקשה להתחשב
ואפשר לעשות את ההדרגה מתשע עד אחד כדי להקל על האברכים

~מירי לוריא ~

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
את יוצאת מתוך נקודת הנחה שהאימא היא זו שחוזרת?
לכי תראי איך נראים ימי הסתגלות במעונות
עשרות אברכים, סבתות, אחיות או דודות וביביסיטר
אני הייתי כמעט בין האימהות היחידות שחזרתי
למה נראה לך שהאימהות ישבו עכשיו בבית שלושה ימים ?
על חשבון העבודה והמשכורת
ובדיוק זה המתסכל, הילדים לא באמת חוזרים לחיק האוהבת של אימא אלא נמצאים בללנד של בלגן וחוסר סדר
מעניין
במעון של הבן שלי היה נטו אמהות

ובעיני ההסתגלות היא קריטית. (אומרת ממקום של אמא, לא של מטפלת)
לילדים ממשיכים כנראה פחות
אבל לחדשים זה חובה.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אבל לחדשים זה חובה.
כי?
הבן שלי בן שנתיים נכנס לגן חדש עם גננת חדשה ללא ימי הסתגלות (גננת אכזרית...;))
לא הוזיל דמעה
לא נרשמה טראומה

לילד שבוכה וסובל- הזמן הוא מימד משמעותי.
לילד שלא בוכה אין כ"כ אומדן של זמן, והוא לא באמת מבין אם עברו שעתיים או שלוש

הוא כן יבין מצויין, וידאג מאוד אם הוא יראה שכל הילדים נאספו והוא נשאר מהאחרונים
זו אולי יכולה להיות הסיבה לימי הסתגלות לילדים ממשיכים, אבל זו סיבה נסיבתית, ולא מהותית.

רחלה 123

משתמש מקצוען
אבל לחדשים זה חובה.
לא מסכימה
היו שנים שהבת שלי כ"כ נהנתה , אפילו לא אמרה לי שלום...
מאד תלוי אופי וגיל של הילד
להפך עכשיו כשהיא מתחילה גן ערוני עם 30 בנות בעיני יותר חשוב ההדרגה
לכן זה עיניין של ההורים להחליט על כל ילד מה מתאים לו

~מירי לוריא ~

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כי?
הבן שלי בן שנתיים נכנס לגן חדש עם גננת חדשה ללא ימי הסתגלות (גננת אכזרית...;))
לא הוזיל דמעה
לא נרשמה טראומה

לילד שבוכה וסובל- הזמן הוא מימד משמעותי.
לילד שלא בוכה אין כ"כ אומדן של זמן, והוא לא באמת מבין אם עברו שעתיים או שלוש

הוא כן יבין מצויין, וידאג מאוד אם הוא יראה שכל הילדים נאספו והוא נשאר מהאחרונים
זו אולי יכולה להיות הסיבה לימי הסתגלות לילדים ממשיכים, אבל זו סיבה נסיבתית, ולא מהותית.
אני שמחה בשבילך שהבן שלך כ"כ נח, זאת ברכה
ואכן הוא כנראה לא היה צריך ימי הסתגלות
אבל לילדים אחרים- וזה רובם. (וכן, יש את הילדים שבוכים רק בגלל שרואים ילדים אחרים בוכים) זה נצרך.

אני כאמא לא מסוגלת להשאיר ילד ביום הראשון עד 4 .
למטפלת לוקח זמן להכיר את הילדים ואין לה שום אפשרות להרגיע 10 תינקות בוכים יחד. לא הייתי רוצה לשים את הילד שלי בסיטואציה הזאת

נערך לאחרונה ב:

~מירי לוריא ~

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מאד תלוי אופי וגיל של הילד
להפך עכשיו כשהיא מתחילה גן ערוני עם 30 בנות בעיני יותר חשוב ההדרגה
לכן זה עיניין של ההורים להחליט על כל ילד מה מתאים לו
צודקת
זה יכל להיות נחמד אם ההורים יכלו לחליט לפי אופי הילד
אבל כנראה שפחות מציאותי (חושבת על הבאלגן שהיה יוצר למטפלות...)

rivki a

משתמש רשום
גם אם הילד לא בוכה אלא שמח,
זה לא אומר שצריך להפיל אותו לסדר יום ארוך וקשוח בלי יכולת לעכל את זה
וגם אם אלו התנאים ואין ברירה, תכירו בזה שזה לא אידאלי

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני שמחה בשבילך שהבן שלך כ"כ נח, זאת ברכה
ואכן הוא כנראה לא היה צריך ימי הסתגלות
אבל לילדים אחרים- וזה רובם. (וכן, יש את הילדים שבוכים רק בגלל שרואים ילדים אחרים בוכים) זה נצרך.

אני כאמא לא מסוגלת להשאיר ילד ביום הראשון עד 4 .
למטפלת לוקח זמן להכיר את הילדים ואין לה שום אפשרות להרגיע 10 תינקות בוכים יחד. לא הייתי רוצה לשים את הילד שלי בסיטואציה הזאת
ולכן לא כדאי לכתוב דברים בהכללה או בצורה החלטית
אבל לחדשים זה חובה.
ותמיד להשאיר מקום לכל מקרה לגופו

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
בכל השנים שהבנות שלי הלכו לגן, מגיל 0 (פעוטון) לא היו שום ימי הסתגלות. זו המצאה חדשה ומאוד מקוממת! ילדים מסתגלים מהר מאוד! אם יש ילד שבוכה, שיקראו לאמא שלו שתיקח אותו, בדרך כלל מדובר במעט מאוד ילדים שבוכים.
ובאמת יוכיחו הקייטנות, איך שם הילדים מסתגלים??
אפשר מקסימום לומר שבשבוע הראשון או ביומיים הראשונים הלימודים הם עד 14 ולא עד 16, אבל זהו!
מזל שאצלי זה לא היה כך, לא הייתי שורדת!!
המטפלות קיבלו את הילדים בחיוך, הילדים היו רגועים, ומי שבכה קיבל טיפול.
אני לא מבינה למה המטפלת צריכה לערוך היכרות עם הילד. ברגע שנותנים לילד לשחק, הוא נסחף למשחק וזהו!
תראו את הילדים בגני המשחקים, איך הם מסתגלים מהר. ולא, אל תגידו שזה בגלל שההורים שלהם שם, כי הם בשניה שוכחים את ההורים שלהם.
בקיצור, ממש מרחמת על האמהות שסובלות מזה, וממש חבל שזו הנורמה היום. אין לזה שום הצדקה!

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אני ממש נדהמת מהתובנות שעולות כאן. איך זה שאצלי לא שמעתי שום תלונות על בכיות וצרחות יום שלם משום גננת או מטפלת?? איך זה שרק במעונות הרשמיים זה ככה?
לתינוק ממש לא איכפת אם הוא עם אמא שלו או עם מטפלת, למרות שאני יודעת שיש גילאים (במיוחד מגיל 8 חודשים) שהם לא מוכנים ללכת לזרים, אבל עדיין! אם המטפלת לא נכנסת ללחץ, אז הכל בסדר.
וחוץ מזה, גם אם הילדים בוכים, אז מה?? שיבכו! אני לא מבינה מה הפחד הזה מהילדים שבוכים? לא כואב להם כלום, רובם בוכים כי יש איזה ילד שהתחיל לבכות, ובכלל, אם מעבירים להם את ההרגשה שלהיות בגן ביום הראשון בלי אמא, זו הטרגדיה של החיים שלהם, אז הם בוודאי יבכו.
בקיצור, ילד לא צריך הסתגלות, זה ממש שטויות!
מצד שני, להיות מטפלת זה לא קל! זה לא קל בשוטף! המשכורת נמוכה מאוד, והדרישות גבוהות. אין ספק שצריך לצ'פר את המטפלות ולתת להן תנאים מעולים. אבל בין שני הדברים אין שום קשר!

יעל רבקה

משתמש רשום
שהמעונות יפסיקו את ימי ההסתגלות לילדים ממשיכים כפי שהחוק מחייב אותם ושההורים יעשו כל אחד כראות עיניו. מי שחושב שהילד שלו צריך הסתגלות ויש לו את האפשרות מוזמן להוציא מוקדם יותר. ומי שחושב שההסתגלות מיותרת עבור ילדו שישאיר ליום מלא. פשוט מאוד!

**Moko**

משתמש מקצוען
@אלף אורות צודקת באלפי קולות (y)
באמת נושא ההסתגלות נוגע בעיקר לגננות ובפרט לילדים ספציפיים אבל לא לכולם.
הגעתי בשישי עם הילד הקטן- הוא נבהל מהכמות של הילדים,
אבל כשעברנו לגן של הילד הממשיך הוא כבר היה באוירה וזרק משחקים לכל כיוון ואפילו התחיל לרוץ בין הגננות ושכח שיש לו רק אמא אחת (!)
מקווה שמחר יהיה טוב אבל סך הכל תזכרו שימי ההסתגלות הם רק לקטנים,
מי כאן צריך לקחת מחר את הילד הממשיך?
אין דבר כזה
הם מבסוטים ועבר בסך הכל 3 שבועות מאז שהם ישבו שם עם הגננת לקבלת שבת ואכלו ביחד עם כל החברים. הם כבר ממש מתגעגעים
יהיה טוב בסך הכל נתפלל שהגננות יהיו מלאות בכח לקראת השנה החדשה והילדים יזרמו כמו דג במים :)

ליבי ל

משתמש מקצוען
אני ממש נדהמת מהתובנות שעולות כאן. איך זה שאצלי לא שמעתי שום תלונות על בכיות וצרחות יום שלם משום גננת או מטפלת?? איך זה שרק במעונות הרשמיים זה ככה?
לתינוק ממש לא איכפת אם הוא עם אמא שלו או עם מטפלת, למרות שאני יודעת שיש גילאים (במיוחד מגיל 8 חודשים) שהם לא מוכנים ללכת לזרים, אבל עדיין! אם המטפלת לא נכנסת ללחץ, אז הכל בסדר.
וחוץ מזה, גם אם הילדים בוכים, אז מה?? שיבכו! אני לא מבינה מה הפחד הזה מהילדים שבוכים? לא כואב להם כלום, רובם בוכים כי יש איזה ילד שהתחיל לבכות, ובכלל, אם מעבירים להם את ההרגשה שלהיות בגן ביום הראשון בלי אמא, זו הטרגדיה של החיים שלהם, אז הם בוודאי יבכו.
מצד שני, להיות מטפלת זה לא קל! זה לא קל בשוטף! המשכורת נמוכה מאוד, והדרישות גבוהות. אין ספק שצריך לצ'פר את המטפלות ולתת להן תנאים מעולים. אבל בין שני הדברים אין שום קשר!
אני לא מסכימה איתך שתינוק לא אכפת לו עם מי הוא, וגם לא מסכימה עם ה-שיבכו אז מה..זה מראה שלא מייחסים מספיק חשיבות לרגשות התינוק והילד. אם לא היה הכרח להרבה הורים לעבוד היה הכי טוב שתינוק ישאר עם אמא שלו ולא עם מישהי זרה ל3/4 משעות הערות שלו.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
יש בתחום הזה שונות גדולה בין ילדים. כנראה שהילדים שלך לא זקוקים להסתגלות, אבל הרבה ילדים כן.
אני יכולה לספר ששני הגדולים שלי היו כתינוקות במסגרות פרטיות בלי הסתגלות, וכשהכנסתי את הגדול בגיל חצי שנה למטפלת לקח לו קרוב לחודש להסתגל (זה לא שהוא בכה כל היום, אלא רק מתי שהמטפלת הורידה אותו מהידיים שלה. וזה בהחלט קרה בהתחשב בזה שהיא טיפלה בעוד ילדים). המטפלת המנוסה הרגיעה אותי שיש ילדים שלוקח להם חודש להסתגל, והוא לא הראשון, אבל זה בהחלט היה קשה גם לו וגם לה.
אז אני לא אומרת לעשות לילד כזה חודש של הסתגלות, זה לא ריאלי, אבל בימים הראשונים, כשיש הרבה תינוקות שבוכים המטפלת לא יכולה להחזיק את כולם על הידיים. בהמשך כשהרוב הסתגלו ורק הוא המשיך לבכות- היא יכולה לתת לו יותר יחס מיוחד.
אותו ילד בשנה שאח"כ כל כך בכה בימים הראשונים בגנון, ואני לא יכולתי לצאת מהעבודה לקחת אותו (במיוחד שלא התארגנתי על זה מראש, בשונה מהיום שאני מתכוננת מראש להסתגלות), אז הסייעת היתה לוקחת אותו באמצע היום למטפלת משנה שעברה, וככה עושה לו את ההסתגלות. בתוך כמה ימים הוא התרגל, ואני לא יודעת אם ההבדל בהסתגלות מהשנה קודם קשור בגיל שלו, או בהדרגה שלא היתה לו בשנה קודם...
הבת השנייה שלי לעומתו, נכנסה למסגרת בלי הסתגלות (למרות שאני הייתי למודת נסיון וכבר כן התארגנתי מראש לעשות לה הסתגלות במקרה הצורך), ובלי שום בעיות מיוחדות.
גם אצל הילדים הבאים, שכן הלכו למעון עם הסתגלות ראיתי הבדלים לפי האופי שלהם, אבל לרובם היה קשה בימים הראשונים.
ההסתגלות היא לא רק לתינוקות קטנטנים, אלא גם לפעוטות בני שנתיים-שלוש. ולהם בהחלט אכפת מי נמצא איתם.
ויש חריגים גם אצל הקטנטנים- אחת הבנות שלי עשתה שביתת רעב בימים הראשונים שלה במסגרת, בגיל 4 חודשים (הרבה לפני שמתפתחת החרדה מזרים בד"כ). ולא היה מדובר בקושי לאכול מבקבוק- כשבעלי הוציא אותה היא אכלה מהבקבוק שהוא נתן לה בלי שום בעיות. אבל היא באמת יוצאת דופן בתחום הזה- כבר בחדר לידה היא לא היתה רגועה על אף אחד אחר חוץ ממני, וגם בשנים אח"כ היא היתה הילדה שלקח לה הכי הרבה זמן להסתגל מכל הילדים בקבוצה...
אני לא מבינה למה המטפלת צריכה לערוך היכרות עם הילד. ברגע שנותנים לילד לשחק, הוא נסחף למשחק וזהו!
תראו את הילדים בגני המשחקים, איך הם מסתגלים מהר. ולא, אל תגידו שזה בגלל שההורים שלהם שם, כי הם בשניה שוכחים את ההורים שלהם.
בת השנתיים שלי יכולה מהר מאד להסחף למשחק בגן השעשועים. ובכל זאת, אם נדמה לה שאני עומדת ללכת (כי קמתי לעזור לאחותה במגלשה) היא תרוץ אחרי בבכי ותוודא שאני לא עוזבת אותה.

נערך לאחרונה ב:

מאופסת

משתמש צעיר
תינוק ממש לא איכפת אם הוא עם אמא שלו או עם מטפלת, למרות שאני יודעת שיש גילאים (במיוחד מגיל 8 חודשים) שהם לא מוכנים ללכת לזרים, אבל עדיין! אם המטפלת לא נכנסת ללחץ, אז הכל בסדר
אם הייתי מרגישה שלפיצי שלי לא משנה מי מטפל בו
מה היה נותן לי כוח לטפל בו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה